Maluszki
Święto Pizzy
Informacja z dnia: 2022-02-09

Jest okrągła niczym koło z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą lubię ją zajadać z mamą.                    Co to takiego? Oczywiście, pizza!

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego  nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Następnie dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy.  Przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę, smarowały sosem, układały wędliny,  paprykę, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci.