Zuchy
RYTMIKA I ZUMBA U MALUSZKÓW
Informacja z dnia: 2016-10-09

Od października zaczęły się zajęcia dodatkowe u maluszków. We wtorek odbyła się rytmika prowadzona przez Panią Magdę.

Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstronny rozwój. Sprawą najważniejszą podczas zajęć jest dobra zabawa. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, taniec, grę na instrumentach perkusyjnych, możliwość słuchania różnych instrumentów "na żywo" oraz samodzielnych prób grania na nich,następuje wspomaganie rozwoju dzieci w sferze psychofizycznej i umysłowej.

Natomiast w czwartek była zumba, którą prowadzi Pani Martyna.

Uczestnictwo w zajęciach  zumby wpływa  na rozwój koncentracji, wytrzymałości i szybkiej orientacji w przestrzeni.  Przez zespołowy charakter ćwiczeń pomaga modelować takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie i współdziałanie. Przy tym wszystkim zumba jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu, która wywołuje pogodny nastrój i zwiększa energię grupy.