Zuchy
Pierwszy Dzień Wiosny!
Informacja z dnia: 2019-03-24

21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień” z okazji nadejścia wiosny.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Nasza grupa miała opaski z bocianem. O  godz.  9:30  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  przygotować kukiełkę ze słomy- marzannę a także powitać  Panią  Wiosnę. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami  i  piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie.  Wszystkie  przedszkolaki  razem  z  Panią  Wiosną  pożegnały zimę w naszym przedszkolnym ogrodzie. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory roku.