Zuchy
Archi-przygody IX i X zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-18

W tym tygodniu w naszej grupie odbyły się już ostatnie  zajęcia z programem Archi – Przygody. Tematami, którymi się zajmowaliśmy było  ,,Przyjazne miasto i miejscowość” oraz ,,Przedszkole i jego otoczenie”. Pierwszy temat rozpoczęliśmy od zdefiniowania hasła ,,przyjazne miejsce” – dzieci określały to jako miejsce z dużą ilością zieleni gdzie blisko są: szpital, sklep, apteka i kościół. Następnie na dużych arkuszach papieru dzieci rysowały mazakami i przy użyciu różnych materiałów budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, tereny zielone, boiska, zbiorniki wodne itp. Efekty wspólnej pracy przerosły nasze oczekiwania. Następny temat zrealizowaliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci otrzymały małe chorągiewki w 4 kolorach. Starszaki miały za zadanie oznaczyć nimi: ścieżki i drogi, miejsca do zabawy, nauki oraz tereny niewykorzystane. Zadanie to nauczyło dzieci współpracy w grupie. Pozwoliło także na zastanowienie się jak moglibyśmy wykorzystać miejsca uznane przez dzieci za ,,niewykorzystane”.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy jako nagrodę za aktywny udział we wszystkich zajęciach. Starszaki odwdzięczyły się podziękowaniami oraz własnoręcznie przygotowaną laurką od całej grupy. Dziękujemy Pani Agnieszce za wprowadzenie nas w świat architektury oraz pobudzenie zainteresowań wśród przedszkolaków.