Zuchy
Znamy zasady bezpieczeństwa na drodze!
Informacja z dnia: 2019-10-05

W  miesiącu wrześniu częstym tematem naszych zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto dzięki odpowiednim rekwizytom dzieci także w przedszkolu ćwiczyły poprawne przechodzenie przez jezdnię. Ciekawym wydarzeniem była wizyta w naszym przedszkolu Policjantów wraz z psami, które służą w policji. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały scenki z udziałem psów przygotowane przez naszych gości. Dowiedziały się także jaką funkcje pełnią psy w policji. Podsumowaniem cyklu zajęć było wyjście na Komendę Powiatową Policji w Chojnicach, gdzie dzieci zwiedziły komisariat i dowiedziały się wielu interesujących informacji związanych z pracą policjanta.