Zuchy
Dzień Dinozaura u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-02-27

26 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci obejrzały krótką prezentację dzięki, której dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te prehistoryczne zwierzęta. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały przygotowane zadania – układały według wielkości, przeliczały posługując się liczebnikami – głównymi, porządkowymi, dobierały obrazki w pary oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa w prawdziwych paleontologów, odkrywających ślady prehistorii… Dzieci wyposażone w okulary i pędzelki odkrywały w ziemi prawdziwe skarby. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, której głównym bohaterem był dinozaur.