Zuchy
Pierwsza pomoc
Informacja z dnia: 2020-02-29

W minionym tygodniu naszą grupę odwiedził niezwykły gość Pani Kinga– ratownik medyczny. Na samym początku Pani wyjaśniła na czym polega praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i zasłabnięć. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci nauczyły wykonywać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.