Zuchy
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-09-13

Metoda Dobrego Startu.

W grupie pięciolatków, w tym roku szkolnym szczególną uwagę będziemy zwracać na naucznie wielozmysłowe, które ma na celu wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci. Przedszkolaki recytują wiersze lub śpiewają piosenki, rysując odpowiedni wzór na róznorodnej fakturze. Dzięki tej metodzie dzieci doskonalą poczucie rytmu, słuch, sprawność ruchową i manualną, wyobraźnię oraz inwencję twórczą. W zajęciach prowadzonych Metodą Dobrego Startu, czyli metodą wzrokowo- słuchowo-ruchową, istotną rolę odgrywają trzy aspekty: słuchowy (piosenki i wiersze), wzrokowy (wzory graficzne, czyli figury geometryczne, litery, cyfry) i motoryczny (ruchy artykulacyjne , ruchy oczu i rąk oraz całego ciała      w czasie odtwarzania wzorów graficznych, zharmonizowanych z rytmem piosenki czy wierszyka).

Ceniona Metoda Dobrego Startu autorstwa pani Marty Bogdanowicz ma na celu osiągnięcie przez dzieci gotowości szkolnej, głownie do nauki czytania i pisania, którą pięciolatki rozpoczną w przyszłym roku szkolnym.