Zuchy
Zaprawy na zimę...
Informacja z dnia: 2020-10-25

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy jeszcze inny sposób przechowywania warzywa i owoców jakim są zaprawy. Zuchy bardzo chętnie opowiadały o tym jak robią zaprawy w swoim domu z mamą, tatą lub dziadkami. Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć oraz posmakować niektórych zapraw zrobionych przeze mnie. Jednak nie było tak łatwo bo najpierw dzieci miały zadanie do wykonania. Musiały rozpoznać konfitury i soki zmysłem smaku i węchu. Zadanie nie było łatwe, ale dzieci poradziły sobie doskonale. Później oczywiście zjadły wszystkie smakołyki zostawiając tylko puste słoiki. Nawet sok i czosnek z ogórków kiszonych był im nie straszny [😁] Na zakończenie tygodnia pełnego witamin i rozmów o zdrowiu dzieci wykonały piękne pracę plastyczno - techniczne "Zdrowie w koszyku".