Zuchy
Mój dom - Polska
Informacja z dnia: 2020-11-06

,,Co to jest Polska ?’’- takim pytaniem rozpoczęły się zajęcia w minionym tygodniu.

Dzieci wypowiadały się na podstawie wierszy: ,,Katechizm polskiego dziecka ‘’oraz ,,To jest Polska’’ oraz ilustracji. Podczas realizacji zadań dydaktycznych,  starszaki mogły poznać historię państwa polskiego,  symbole narodowe i tradycje. Z  zaciekawieniem wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego pt. ,,Lech, Czech i Rus’’, a także poznały miejscowości pełniące wcześniej i obecnie funkcje stolic kraju. Podsumowaniem  tygodnia było wykonanie prac plastycznych,  podczas których  przedszkolaki wycinały kontur Polski i malowały polską flagę.

Muzycznym akcentem było śpiewanie i Improwizacja ruchowa do piosenki ,,Polska -mój dom.’’

,,Bo tu twoja mieszka rodzina ,

od Bałtyku po szczyty Tatr.

To jest Polska - ojczysta kraina,

biały orzeł jest strzeże od lat!’’