Zuchy
Ekologiczny tydzień
Informacja z dnia: 2021-04-24

Na całym świecie 22 kwietnia obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy  i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie ?  Właśnie w tym tygodniu zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki?

Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie  o nią jest naszym obowiązkiem! Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

Podsumowaniem tematyki tygodnia był  quiz :„Nasza Planeta Ziemia”,  w którym dzieci wykazały się nie tylko wiedzą ekologiczną ale i pomysłowością w odpowiadaniu na pytania: Jak dbać o naszą planetę? i Jak żyć, żeby wokół nas było pięknie i zdrowo?