Średniaczki
11 LISTOPAD
Informacja z dnia: 2018-11-09

W tym roku Polska obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej Ojczyzny, również aktywnie włącza się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski. 9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnym śpiewaniem 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”- hymnu państwowego. Tym samym nasze przedszkole włączyło się w bicie „Rekordu dla Niepodległej” zainicjonowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.
    Następnie na terenie przedszkola dzieci posadziły dąb - jako symbol potęgi i długowieczności. Dąb ten w naszym przedszkolu będzie szumiał dla przyszłych pokoleń. Z myślą o nich w korzeniach  zakopaliśmy kapsułę czasu, w której umieściliśmy zdjęcia, monety, gazetę oraz przesłanie podpisane przez dyrekcję, pracowników oraz wszystkich przedszkolaków.
     Na zakończenie najstarsze grupy zaprosiły na uroczysty apel na którym również podsumowano konkurs plastyczny „Piękna nasza Polska cała”.