Średniaczki
O bezpieczeństwie
Informacja z dnia: 2020-09-23

Mijający tydzień upływa średniaczkom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze, w parku, w przedszkolu itd. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania sie podczas przechodzenia przez ulicę, znaki drogowe i nie tylko. We wtorek nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Chojnicach. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.