Starszaki
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-10

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, co prawda trochę z opóźnieniem, ale również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia, które rozpoczęły się zagadką: Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą, Lubię ją zajadać z mamą.                  Co to takiego? Oczywiście Pizza   Potem  prezentacja, podczas której dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Margaricie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch.  Następnie dzieci przy pomocy pani Karoliny wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę i szynkę. Następnie wszyscy  z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. No i na koniec upragniony moment zajadanie i degustacja własnoręcznie upieczonej pizzy. Miam, miam ale pyszne, dzieciom bardzo smakowało! W drugiej części dnia dzieci zostały podzielone na zespoły i miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, oczywiście w sposób plastyczny.