Starszaki
Idzie jesień przez świat
Informacja z dnia: 2020-10-02

Idzie jesień przez świat

Polska przyroda jest piękna o każdej porze roku, aby przedszkolaki dostrzegły jej piękno jesienią, wybrały się do parku. Wycieczka stała się wspaniałą okazją do zebrania niezwykłych okazów przyrody i jesiennych skarbów, które dzieci wykorzystały w przedszkolu podczas zajęć przyrodniczych, matematycznych, plastyczno-technicznych i muzycznych. Starszaki śpiewały piosenkę ,,Malowała jesień” oraz uczyły się wiersza ,,Jesienne liście”. Poznały kolejne litery drukowane m, M i wykonały różnorodne zadania związane z nową literą, rozwiązywały zagadki, szukały wyrazów z literą m, M,      a także dokonywały analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej wyrazów. W mijającym tygodniu nie zabrakło też zadań i ćwiczeń związanych z Metodą Dobrego Startu, jak i również wielu zabaw muzyczno-ruchowych w sali przedszkolnej i na placu zabaw. Dzieci nie tylko poszerzały wiedzę przyrodniczą ale i również rozwijały spostrzegawczość, pomysłowość, logiczne myślenie i wykazały się inwencją twórczą.