Starszaki
Nasza mała ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-10-30

W mijającym tygodniu starszaki poznawały i wyjaśniamy znaczenie wartości, jaką jest miłość do ojczyzny. Budziły zainteresowania własną miejscowością i swoją ojczyzną. Polskę poznawały dzięki: mapie, różnym wydarzeniom z historii , znanym postaciom, legendom tradycjom naszego regionu i kraju. Bliżej zaznajomiły się z legendą powstania naszej stolicy  pt. ,,Wars i Sawa’’ i z legendą powstania   miasta Chojnice. Starszaki znają flagę i herb Chojnic oraz wiedzą, że nasz region, to Kaszuby. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat miejsca, w którym mieszkają ,a także wspólnie ułożyły dom z kolorowych elementów i namalowały domy , w których mieszkają. Na podstawie wyrazu ,,dom’’ poznały kolejne litery drukowane: d, D. Podsumowując zajęcia o charakterze patriotycznym przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że dom to nie tylko budynek , w którym mieszkają ale dom, to przede wszystkim Rodzina.