Starszaki
Bajki, baśnie uwielbiamy to
Informacja z dnia: 2021-11-05

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego pokazywały i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. W ruch poszły również nożyczki [🙂] dzieci przygotowały puzzle z wizerunkiem postaci bajkowych.
Taki dzień jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć. Starszaki miały również możliwość obejrzenia bajki w wykonaniu najstarszej grupy pt. "Czerwony kapturek" oraz na zakończenie dnia ich kolega Borys przeczytał fragment książki o swoim ulubionym psie - Reksio.