WYCIECZKA AUTOKAROWA DO CZŁUCHOWA
Informacja z dnia: 2017-06-21

WYCIECZKA  AUTOKAROWA  DO  CZŁUCHOWA.
20 czerwca 2017 dzieci z grup: starszaków                          i średniaków pojechali na wycieczkę do Człuchowa. Spacerkiem udali się nad jezioro, gdzie urządzili piknik. Następnie Przedszkolaki zwiedzili zamek               w Człuchowie, w którym znajduje się Muzeum Regionalne. Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru  w parku w pobliżu zamku, by od zewnątrz przyjrzeć się budowli.             Po wejściu do środka poszli na projekcję filmu,         w którym przedstawiona została historia zamku krzyżackiego w Człuchowie oraz rekonstrukcja tej warownej budowli. Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali wystawy i ekspozycje zamku. Na zakończenie wszyscy udali się na wieżę zamku Człuchowskiego – najstarszą pozostałość                  po pierwotnym zamku. Z jej tarasu podziwiali panoramę Człuchowa.
Miłym akcentem podsumowującym naszą wycieczkę były zabawy na placu zabaw.
Dzieci radośni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.