Wizyta pani krawcowej u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-01-17

W tym tygodniu rozmawiamy o zawodach, w związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Wiktorii z grupy średniaków, która zdradziła nam sekrety pracy krawcowej. Dzieci zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstała poduszka czy czapka. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekty pracy naszej krawcowej – poduszki, czapki i szaliki. Dla wszystkich przedszkolaków spotkanie z krawcową było nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.