facebook
Informacja z dnia: 2020-11-20
Spotkanie z gitarą
Aktualności
ULUBIONE ZAJĘCIA
Informacja z dnia: 2020-11-21

Mijający tydzień w przedszkolu upłynął pod hasłem :,,Moje hobby, moje ulubione zajęcia.’’ Dzieci nie tylko poznawały zainteresowania  kolegów i koleżanek, ale również dzieliły się swoimi pomysłami i propozycjami na miłe i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Rozwijały sprawność motoryczną podczas wykonywania różnorodną techniką prac plastyczno- technicznych pt. ,,Gdy na dworze słota.’’ W czasie trwania zajęć językowych starszaki poznały i pogłębiły swoje wiadomości o  pszczołach , na podstawie historyjki obrazkowej, ilustracji oraz fragmentów książki P.Sochy  pt. ,,Pszczoły.’’ Dzieci wiedzą już , co oznaczają słowa ,,Pracowity, jak pszczoła’’, pięknie piszą po śladzie litery drukowane u, U , a także potrafią przeczytać wyrazy: ul ,ule. Doskonaląc swoje umiejętności  matematyczne tworzyły zbiory trzyelementowe oraz poznały kolejną cyfrę ,,3’’. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że aktywność ruchowa doskonale wypełnia nudne chwile , więc chętnie podejmowały również zadania ruchowe i muzyczno- ruchowe.