Z wizytą w Akademii tańca Piętro wyżej
Informacja z dnia: 2021-11-27

W ramach rozwijania zainteresowań i aktywności fizycznej nasze maluszki wraz z grupą starszaków wybrały się do Akademii Tańca "Piętro Wyżej" gdzie uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Taniec, zabawa z tańcem wpływa na rozwój ruchowy maluchów, intelektualny, emocjonalny i społeczny. Zajęcia taneczne, to świetna okazja, by poprzez ruch, ćwiczyć nowe umiejętności. Dzieci nawet nie zauważają kiedy w tej przyjemnej dla nich formie uczą się koncentracji, uwagi, koordynacji, ćwiczą pamięć, uczą się współdziałania w grupie, czasem cierpliwości i wyrozumiałości dla siebie i dla innych.  Bardzo ważne jest wyrobienie u dzieci poczucia rytmu i równowagi.

Ponadto zajęcia taneczne na wczesnym etapie rozwoju, to też szansa na dostrzeżenie ukrytych talentów naszych pociech. Start „taneczny” w wieku przedszkolnym daje szansę na wczesne rozwijanie predyspozycji dziecka i ukierunkowanie. Tancerze, którzy odnieśli sukces swoją pasję często odkrywali właśnie w czasie dziecięcych zajęć tanecznych.

W ramach rozwijania zainteresowań i aktywności fizycznej w miniony piątek nasze maluszki wraz z grupą starszaków wybrały się do Akademii Tańca "Piętro Wyżej" gdzie uczestniczyły w zajęciach tanecznych.