facebook
Informacja z dnia: 2019-09-21
Maluszki
Zuchy
Informacja z dnia: 2019-06-04
4 czerwca dzieciaki z najstarszej grupy udały sie do  Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach gdzie wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił  i wytoczyć (...)
Na wycieczce fajnie jest
Informacja z dnia: 2019-06-01
Wiersz -Dzieci światao:p>   W Afryce w szkole na lekcji,o:p> Śmiała się dzieci gromada,o:p> Gdy im mówił malutki Gwinejczyk,o:p> Że gdzieś na świecie śnieg pada.o:p> A jego rówieśnik (...)
Wiersz i piosenka - Czerwiec
Informacja z dnia: 2019-05-25
     W miniony piątek w naszym przedszkolu ochodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Licznie przybyli Rodzice z po (...)
Cudownych Rodziców mam
Informacja z dnia: 2019-05-17
  W środę Zuchy udały się do sklepu „Lidl”, gdzie pani Agnieszka Szczęsna - mama Karolci, poświęciła czas, aby przekazać naszym przedszkolakom dawkę cennej wiedzy. Oprócz tego, że 6-latki dowiedzi (...)
Z wizytą w LIDL-u
Informacja z dnia: 2019-05-12
W miniony piątek w Centrum Kultury w Brusach odbyły się 48 konkurs recytatorski języka kaszubskiego Rodna Mowa - etap powiat chojnicki. Reprezentanci naszego przedszkola w składzie : Patrycja Ceranek, Agata Kośmider, Jas (...)
48 konkurs recytatorski języka kaszubskiego
Informacja z dnia: 2019-05-10
Dnia 16 kwietnia 2019 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie rozstrzygnięto pierwszy etap XIII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, odbywając (...)
XIII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej
Informacja z dnia: 2019-05-07
  W poniedziałek do naszego przedszkola zawitali aktorzy krakowskiego teatru z  przedstawieniem pt. "O Smoczku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi". Dzieci z  uśmiechem na twarzy obejrzały s (...)
O smoku...
Informacja z dnia: 2019-05-01
  Piosenka NIE MA JAK DOM!   Widziałem ja kraje jak się należy i wszędzie już byłem, możecie mi wierzyć! Wiem to na pewno, że mego domu nie zmieniłbym na nic, nie oddał nikomu.   (...)
Wiersz i piosenka - Maj
Informacja z dnia: 2019-04-29
Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”, który odbył się już po raz trzeci w Przedszkolu i Żłobku BOCIANOWO - Żukowo. (...)
 Wyniki Ogólnopolskiego - Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi
Informacja z dnia: 2019-04-08
W minionym tygodniu dzieci z najstarszej grupy tzn. Nadia Nalewaj. Lilika Brieger oraz Izabela Kotarska wzieły udział w konkursie "EKO ZGADUJ-ZGADULA". W XIX- tej edycji wzieły udział również przedszkola (...)
Eko - Zgadula
Informacja z dnia: 2019-04-04
W czwartek zuchy odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Chojnicach. Przedszkolacy jako przyszli uczniowie bardzo ucieszyli się z zaproszenia i możliwość zobaczenia szkolnego życia. Z okazji przyjścia wiosny dzieci z klasy 1 (...)
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1
Informacja z dnia: 2019-04-01
Idzie wiosna sł. Jan Babicz, muz. Zbigniew Ciechan Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna. Cała w kwiatach w śpiewie ptaków, w blasku słońca. Jasną chmurę ma nad czołem, (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2019-03-28
28 marca br. w Przedszkolu nr 3 wchodzącym w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, odbyła się  II edycja międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieciństwo wierszem malow (...)
Konkurs recytatorski
Informacja z dnia: 2019-03-21
Dzisiaj pożegnaliśmy odchodzącą porę roku -zimę, a powitaliśmy wiosnę. Wszyscy śpiewali wesołe piosenki, recytowali wierszyki i doskonale bawili się przy skocznej muzyce, a to wszystko po to, aby wiosna zagościła u (...)
Wiosna, wiosna
Informacja z dnia: 2019-03-19
19 marca przedstawiciele najstarszej grupy udały się  do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach gdzie odbył się Miejski Dzień Jedności Kaszubów. Brały w nim udział dzieci uczące się języka (...)
Dzień Jedności Kaszubów
Informacja z dnia: 2019-03-15
Dzisiaj zuchy aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej" na których poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki. Dzieci wysłuchały też pięknej opowieści afrykańskiej (...)
Muzyka otacza nas
Informacja z dnia: 2019-03-09
7 marca nasze zuchy  odwiedziły  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dla dzie­ci by­ły to atrak­cyj­ne za­ję­cia z pre­orien­ta­cji za­wo­do­ (...)
Z wizytą w Centrum...
Informacja z dnia: 2019-03-04
    W piątek na zaproszenie mamy Jasia grupa zuchów udała się do Chojnickiego Centrum Kultury. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzania „Kino-Teatru” od przysłowiowej kuchni. Na zakończe (...)
W świecie filmu i teatru
Informacja z dnia: 2019-03-02
Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Od samego rana roznosił się zapach smażonych pączków, które przygotowywały  pa (...)
Pączki, pączusie
Informacja z dnia: 2019-03-01
Piosenka - DINOZAUR W SZAFCE I.Dziś w przedszkolu, w szafce Oli coś tupało,  coś szurało, coś syczało. Gdy ją pani otworzyła, coś wypadło i od razu kapcie Oli zjadło.  Ref.: Kto polubi dinozaura, di (...)
Wiersz i piosenka - Marzec
Informacja z dnia: 2019-02-08
    Na podsumowanie semestru w ostatni dzień przed feriami zuchy za ciężką pracę zasłużyły na tzw. słodkie lenistwo. Był popcorn, dobra bajka "TROLLE" i oczywiście przyniesione z domu przytulanki (...)
Trolle w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-02-08
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. A nasze przedszkolaki jak co roku przygotowały prawdziwą pizzę. Przed śniadaniem dzieci wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę i pomidory. Następ (...)
Pizza, pizza
Informacja z dnia: 2019-02-07
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest a (...)
Niech żyje bal...
Informacja z dnia: 2019-02-02
31 stycznia br. odbyła się już XVIII edycja międzyprzedszkolnego konkursu "Czy znasz swoje miasto i region?". To już tradycja, i wspaniała okazja do integracji środowiska chojnickich przedszkoli, a przede wszys (...)
Gdzie takie piękne ulice jak w ...
Informacja z dnia: 2019-02-01
PRZEDSZKOLNA SAMBA –piosenka Brazylijska dżungla Tropikalny gąszcz Płynie Amazonka A w niej wielki wąż. REF.: Tańczy kondor z anakondą          Prosi ara ja (...)
Wiersz i piosenka - Luty
Informacja z dnia: 2019-01-25
W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedziła pani Hania Butkiewicz - muzyk, instruktor oraz właścicielka szkoły Legato. Czym jest muzyka, jakimi narzędziami są instrumenty, jaką postawę należy przyjąć aby pięknie śpi (...)
Spotkanie z instrumentami
Informacja z dnia: 2019-01-22
       Zimno, mroźno, ale w serduszkach zuchów gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to (...)
Nasi Kochani Dziadkowie
Informacja z dnia: 2019-01-10
   W środę przenieśliśmy się w świat baśni! A to za sprawą teatrzyku kukiełkowego z Grudziądza, który gościł u nas w przedszkolu i zaprezentował widowisko pt. "Pinokio". Bajka została zrealizow (...)
Teatrzyk,teatr
Informacja z dnia: 2019-01-04
    Zima to fantastyczny czas zabaw na śniegu. Ta biała aura jest uwielbiana przez dzieci. U nas pierwszy opady i już przedszkolaki ruszyły do ogrodu na śniegowe szaleństwo. Czekamy na więcej - dużo więcej (...)
Czekamy na więcej śniegu...
Informacja z dnia: 2019-01-01
Wiersz   Gimnastyka dni tygodnia Ilona Dziubek Gimnastyka – dobra sprawa, co dzień wszystkim radość sprawia. Gdy niedziela się zaczyna, Trening tydzień rozpoczyna. W poniedziałek (...)
Wiersz i piosenka - styczneń
Informacja z dnia: 2018-12-20
W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku (...)
Do szopy hej pasterze
Informacja z dnia: 2018-12-18
Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej, zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Wiktorii z grupy średniaczków. Dzieci zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem (...)
Igła z nitką to zabawa
Informacja z dnia: 2018-12-16
Grupa Zuchów z naszego przedszkola równiez i w tym roku wzięła udział w akcji pod hasłem „Serce za odwagę” której celem było  przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów (...)
Serce za odwagę
Informacja z dnia: 2018-12-10
     Zuchy cały miniony tydzień przygotowywały się do odwiedzin rodziców w przedszkolu. Codzienne próby do jasełowego przedstawienia. Ciasteczka, lukrowanie, prezenciki i upominki... Aż wkońc (...)
Już gotowi na ...
Informacja z dnia: 2018-12-06
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektó (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2018-12-01
Piosenka   Idzie Święty Mikołaj   Idzie Święty Mikołaj, grudzień go wita ukłonem. Dywan ze śniegu przed nim rozwija, zdobi choinki zielone. Dywan ze śniegu przed nim rozwija, z (...)
Wiersz i piosenka - grudzień
Informacja z dnia: 2018-12-01
W miniony piątek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”  tą daleką… „ kim będę w przyszłości”. W (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2018-11-23
     Dziś w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci, oprócz wyśmienitego humoru, miały ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. (...)
Dzień Pluszaków
Informacja z dnia: 2018-11-22
    Zachęcamy nasze przedszkolaki do codziennej gimnastyki i zabaw ruchowych dzięki temu dzieci poznają znaczenie ruchu dla zdrowia. W tym tygodniu wyglądało to tak...       (...)
Gimnastyka to zabawa...
Informacja z dnia: 2018-11-22
      I znów smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a to za sprawą naszych  małych kucharzy, którzy tym razem zapoznali się z przepisem na pyszne przedszkolne gofry. Po u (...)
Pyszności u misiaków
Informacja z dnia: 2018-11-10
       W tym roku Polska obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej Ojczyzny, również (...)
Niepodległa 1918-2018
Informacja z dnia: 2018-11-09
My, wychowankowie Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” wraz z pracownikami i dyrektorem placówki AD PERPETUAM REI MEMORIAM niniejszą kapsułę czasu deponujemy w korzeniach dębu dla Ni (...)
Kapsuła czasu
Informacja z dnia: 2018-11-07
    Dziś odwiedził nas Podpułkownik Rezerwy pan Wojciech Chytrowski. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda umundurowanie żołnierza, codzienne i galowe. Przedszkolaki uczyły się również maszerować jak (...)
Do schronu...
Informacja z dnia: 2018-11-05
        5 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali nam interesujące przedstawienie teatralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie (...)
Teatrzyk u nas
Informacja z dnia: 2018-11-01
     Początek listopada to bardzo szczególny czas. Tradycyjnie już, dzieci z naszego przedszkola pamiętają o zmarłych i w tych dniach odwiedzają i zapalają znicze przy Pomniku Pomordowanych Nauczyci (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2018-11-01
     30 października br. w Przedszkolu  Niepublicznym "Bajka" odbył się XVIII Przegląd Bajek i Baśni pod hasłem „Legendy Polskie”. Po raz kolejny dzieci z różnych plac&oac (...)
O Lechu, Czechu i Rusie
Informacja z dnia: 2018-10-31
CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ ?           I.         Kiedyś Rosja, Austria i Prusy , na Polskę chytre zakusy,           &nbs (...)
Wiersz i piosenka - Listopad
Informacja z dnia: 2018-10-24
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie i (...)
Nasze kartki już gotowe- PAMIĘTAMY
Informacja z dnia: 2018-10-21
W piątek na zaproszenie mamy Mikołaja udaliśmy się do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej OPUS w Chojnicach. To było bardzo miłe spotkanie. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance na temat zdrowego żywienia oraz mia (...)
Zuchy z wizytą u...
Informacja z dnia: 2018-10-15
W piątek zuchy odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, (...)
Kiedy zgubisz się przypadkiem...
Informacja z dnia: 2018-10-11
11 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach  pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i c (...)
Dzień Edukacji Narodowej
Informacja z dnia: 2018-10-01
Piosenka- "Hartuj ciało" W zdrowym ciele zdrowy duch, a dla ducha dobry ruch. Siła, sprawność i odwaga                &nb (...)
Wiersz i piosenka - październik
Informacja z dnia: 2018-09-30
Sezon na pyszne warzywa trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnó (...)
Sałatka pychotka
Informacja z dnia: 2018-09-19
19 września zuchy wzięły udział w warsztatach z wypieku chleba w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Przedszkolaki poznały składniki z których wypieka się chleb, dowiedziały się między innymi co to są drożdże i (...)
Zuchy wypiekały chleb
Informacja z dnia: 2018-09-18
    18 września nasze przedszkole odwiedziły trzy alpaki: Mieszko, Cocolino i Czarnuszek. Alpaki przypominają lamy, ale są od nich mniejsze i mają dużo grubszą wełnę. Z wyglądu przypominają trochę przerośn (...)
Spotkanie z alpakami
Informacja z dnia: 2018-09-17
(...)
Papier, kartony i coś jeszcze
Informacja z dnia: 2018-09-03
    Zuchy uwielbiają wycinać, malować, rysować i oczywiście bawić się! Od dzisiaj do ulubionych zajęć najstarszej grupy możemy spokojnie doliczyć jeszcze prace w książce !!! (...)
Zuchy-pracusie:)
Informacja z dnia: 2018-09-02
Plac zabaw Już w oczach radość, bo słońce świeci na spacer pora iść. Na placu zabaw jest dużo dzieci, bawić się chodźmy dziś! Ref.: Plac zabaw, plac zabaw, tu z kolegami poznasz zabaw sto. Plac za (...)
Wrześniowa słota, miarka deszczu, korzec błota.
Informacja z dnia: 2018-06-22
Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Trzy kolory". W ramach tegorocznego festiwalu zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Ja w Twoich oczach" a oto nasze laureatki Iza Kotarska II (...)
Ja w Twoich oczach
Informacja z dnia: 2018-06-17
          Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uprzejmie informuje, że dnia 25 maja br. miało miejsce posiedzenie Jury I etapu XL Międzynarodowych Spotkań Artys (...)
Moja przygoda w muzeum
Informacja z dnia: 2018-06-16
W piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Technikum S. Bieszka w Chojnicach. Przedszkolaki uważnie oglądały jak (...)
Każdy ten numer zna 112
Informacja z dnia: 2018-06-12
    Wtorek 12 czerwca grupa starszaków z zuchami udała się na wycieczkę do Chaty Kaszubskiej w Brusach - Jaglie. W Chacie Kaszubskiej brali udział w warsztatach ,,Kapuściane przygody" oraz ,, Ognist (...)
Starszaki w Brusach-Jaglie
Informacja z dnia: 2018-06-05
Dzień dziecka jest szczególnie hucznie obchodzony w naszym  przedszkolu. Wszyscy wychowankowie mają wtedy swoje święto, a nauczyciele dokładają starań do tego, aby dzień był zapamiętany bardzo pozytywnie prze (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2018-06-01
Morze Siedziały dzieciaki na dworze i kłóciły się, jakie jest morze. Kuba powiedział, że słone, a Jędrek, że nie, bo zielone. A Baśka, że są w nim meduzy (...)
Czerwiec
Informacja z dnia: 2018-05-24
Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. Przedszkolaki w tajemnicy przed mamami i tatusiami szykują prezenty, malują laurki i robią kolorowe bukiety z kwiatów. Dzień Mamy i Taty jest w przed (...)
Kochamy Was
Informacja z dnia: 2018-05-22
Na ostatnim spotkaniu z Archi-przygodami dzieciaki badały otoczenie swojego przedszkola oraz budowały schronienia. Celem zajęć było rozważne wykorzystywanie materiałów i ochrona zasobów naturalnych w budown (...)
Ostatnie spotkanie z Archi-przygodami
Informacja z dnia: 2018-05-16
We wtorek 15 maja 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”. Dzieci podzielone były na dwie grupy: w pierwszej były Starszaki, a w dr (...)
Starszaki w bibliotece
Informacja z dnia: 2018-05-14
Tym razem na kolejnych spotkaniach z architekturą dzieciaki poznały znaczenie przestrzeni publicznej i bliskiego codziennego dostępu do żywej przyrody. Zapoznały się z różnymi rodzajami konstrukcji oraz z prostymi (...)
Archi-Przygody x 3
Informacja z dnia: 2018-05-08
We wtorek nasze przedszkolaki, dzięki uprzejmości dowództwa odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nieżychowicach. Zostaliśmy gorąco powitani i zaproszeni do zwiedzania. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnorodnym (...)
Wizyta w Jednostce Wojskowej
Informacja z dnia: 2018-05-07
W poniedziałek starszaki uczestniczyły w  koncercie muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy. Przedszkolaki jak zawsze były bardzo zainteresowane przez całe spotkaniem i z chęcią brały (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2018-05-01
Piosenka: Mama Królowa Mama czuwa, Mama wie Czego każde dziecko chce Mama kocha, Mama wie najlepiej Czego mi brakuje Czego potrzebuję Mama kocha, Mama wie najlepiej Niepotrzebne Mamie Brylanty, złoto i (...)
Czego uczymy się w maju
Informacja z dnia: 2018-04-30
Archi-przygoda tym razem w  kolorach tęczy. Jak ważne są barwy dla naszego samopoczucia i nie tylko właśnie dzisiaj sprawdzały nasze przedszkolaki ? (...)
Ciepło, zimno? Moje kolory
Informacja z dnia: 2018-04-27
Szóste już zajęcia w ramach programu Archi-przygoda pozwoliły na przybliżenie przedszkolakom pojęć: skali i proporcji. Zajęcia miały przede wszystkim na celu uświadomienie związku budowy anatomicznej człowieka z e (...)
Archi-Przygody- skala
Informacja z dnia: 2018-04-20
Poznając zawody naszych rodziców zwiedziliśmy kolejny zakład pracy w naszym mieście-Polipol. Dzisiaj poznaliśmy sposoby produkcji mebli a także kolejne etapy przeróbki drewna. Bardzo dziękujemy dyrekcji i w (...)
Z wizytą w Polipolu
Informacja z dnia: 2018-04-06
Kolejne spotkanie z archi-przygodami upłynęło pod hasłem: Ja i moje otoczenie. Celem zajęć było wzmocnienie spostrzegania samego siebie w powiązaniu z dostrzeganiem tego co uznajemy za pozytywne w otoczeniu. Dzieci szuka (...)
Ja i moje otoczenie
Informacja z dnia: 2018-04-01
Pozdrowione bądźcie morza, oceany i lądy Których blady rozpieszczacie świt. Hej żeglujże żeglarzu całą nockę po morzu Hej żeglujże żeglarzu całą nockę po morzu Jakże ja mam żeglować, Gdy na świecie ciem (...)
Kwiecień plecień
Informacja z dnia: 2018-03-25
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Mamy nadzieję na spotkanie zajączka - w tym celu w środę wybraliśmy się na poszukiwania...​ (...)
Zajączek Wielkanocny
Informacja z dnia: 2018-03-22
Wielkanoc coraz bliżej. Zobacz jak nasze przedszkolaki wymyślają ciekawe prace plastyczne. W  tym roku to nie kolorowe pisanki czy stroiki ale ....kurczaki i zajączki:)   (...)
Świąteczne zajęcia plastyczne
Informacja z dnia: 2018-03-21
W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do pożegnania zimy. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązującyc (...)
Wiosna, wiosna
Informacja z dnia: 2018-03-18
Upragniona i wytęskniona wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Postaramy się, aby nie zabrakło Nam wiosnennych kolorów również na zajęciach plastycznych. Tęcza, tecza jak ładna...   (...)
Na tropie wiosennych barw
Informacja z dnia: 2018-03-15
  Metoda Dobrego Startu - jest to metoda której celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, służy do aktywizowania rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowania zaburzeń t (...)
Metoda Dobrego Startu na wiosennie
Informacja z dnia: 2018-03-10
    Krecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszył na początku września w swoją podróż po całej Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę zacz (...)
Krecik już u nas
Informacja z dnia: 2018-03-06
Pierwsze spotkanie z naszą panią architekt za nami:) Głównym celem zajęć pt." Ja i moje otoczenie" było wzmocnienie postrzegania samego siebie w powiązaniu z dostrzeganiem tego, co uznajemy za pozytywne (...)
Pierwsze zajęcia z Archi-przygodami za nami
Informacja z dnia: 2018-03-02
Miniony tydzień był fascynującą przygoda, która pozwoliła dzieciom poznać świat niedostępny dla nich na co dzień. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie r&o (...)
Ciemność, gwiazdy i ...
Informacja z dnia: 2018-02-28
Nie śpijcie kiedy Wiosna   1. Wiosna biega po łące, deszczem trawy podlewa. Popędza kwiaty by rosły, otwiera liście na drzewach. To słońcem błyśnie, to deszczem pryśnie, to śniegiem sypnie, to wiatrem (...)
W marcu jak w garncu
Informacja z dnia: 2018-02-25
Przez cały tydzień podczas zajęć dydaktycznych dzieci  zdobywały wiedzę na temat życia dinozaurów. Przedszkolaki  z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań na ich temat. Dużą wiedzą wykazali się Mik (...)
Jaskiniowcy i dinozaury
Informacja z dnia: 2018-02-25
W obecnych czasach każdy woli wysłać SMS-a, bo przecież tak jest szybciej i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci, iż  wysyłanie listów pocztówek to bardzo ciekawa forma komunikowania się s (...)
Pocztówkowa Mapa Polski
Informacja z dnia: 2018-02-20
Po raz kolejny z wielką radością przywitaliśmy w naszym przedszkolu artystów z Opery Nowej w Bydgoszczy. Dzisiaj dzieci wysłuchały pięknych utworów wokalnych i instrumentalnych związanych z tematyką zimową. (...)
Puzon i inne ciekawostki
Informacja z dnia: 2018-02-17
14 luty był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych (...)
Walentynki, Walentynki
Informacja z dnia: 2018-02-12
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci najpierw obserwowały, w jaki sposób powstaje ciasto na pizzę, a następnie spośród przygotowanych dodatków wybierały swoje ulubione. Największym (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2018-02-11
ARCHI-PRZYGODY to program zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie (...)
Archi-Przygody u nas
Informacja z dnia: 2018-02-01
KAPELA Zebrał cudną Jaś kapelę, Jakich w świecie jest niewiele. Są tam skrzypce, są tam basy, Cóż to będą z hałasy! Dylu, dylu na badylu, Firli, firli, plum, plum Fiku-miku na patyku, Trarararara, bum, b (...)
Idzie Luty ...
Informacja z dnia: 2018-01-28
26 stycznia br. odbyła się już XVII edycja konkursu regionalnego ,,Czy znasz swoje miasto i region?" organizowanego przez nasze przedszkole. Przedstawiciele wszystkich grup wiekowych wzięły aktywny udział w programi (...)
Za co Maćku...
Informacja z dnia: 2018-01-25
Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grup Starszaków zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podzi (...)
Kochani Dziadkowie...
Informacja z dnia: 2018-01-22
Starszaki są już gotowe na przyjęcie ukochanych dziadków. Sala ozdobiona samodzielnie wykonanymi pracami, piękne prezenty już czekają, a dzieci dzielnie ćwiczą swoje role do przedstawienia. Nie możemy doczekać się (...)
W oczekiwaniu na ...
Informacja z dnia: 2018-01-18
Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z naszymi przedszkolakami ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. (...)
Białe szaleństwo
Informacja z dnia: 2018-01-16
Dziś nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Były tu wróżki, księżniczki, rycerze i inne postacie ze znanych i lubianych bajek. Większość dziewczynek była nie do poznania – każda przecież była prawd (...)
Niech żyje bal...
Informacja z dnia: 2018-01-16
Mat – sytuacja w szachach, w której król jednej ze stron jest szachowany i nie ma żadnego dozwolonego ruchu, aby się przed szachem obronić lub od niego uciec. Mat kończy grę porażką gracza, któ (...)
Szach-mat
Informacja z dnia: 2017-12-31
Za co kochamy te nasze Babcie? Za zakładane na nogi kapcie, kiedy za oknem mrozy i zima. Za to, że rękę moja wciąż trzyma gdy na spacerek idziemy wiosną. I że się cieszy gdy wnuki rosną Za to że niemal (...)
Zima, zima, zima
Informacja z dnia: 2017-12-21
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 20 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci śpiewały kol (...)
Wigilia w przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-12-17
W  czwartkowy poranek, w pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane z tymi świętami. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki. (...)
Przekażmy sobie znak pokoju
Informacja z dnia: 2017-12-15
Starszaki udekorowały choinki w naszym przedszkolu wcześniej wykonanymi ozdobami z masy porcelanowej. Masa ta też królowała w przygotowanych upominkach dla rodziców na spotkanie świąteczne. (...)
Strojnisia choinka
Informacja z dnia: 2017-12-11
Popularny ping-pong, gra prosta, ale niezwykle zajmująca. Grając w tenisa stołowego można w krótkim czasie poprawić koordynację ruchową, wyrobić refleks oraz poprawić wydolność organizmu. Zasady nie są skomplikowa (...)
Pierwsze zajęcia z tenisa
Informacja z dnia: 2017-12-10
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł & (...)
Idzie Mikołaj tup,tup,tup...
Informacja z dnia: 2017-12-10
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku. Z tej  zbiórki uzyskają  wsparcia dzieci z różnych form (...)
Akcja Góra Grosza zaczynamy
Informacja z dnia: 2017-12-09
Święta coraz bliżej, pracy coraz więcej. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do pracy dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasad (...)
Zapachniało świętami
Informacja z dnia: 2017-12-03
30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wi (...)
Hokus pokus - andrzejkowe czary
Informacja z dnia: 2017-12-01
CHOINKA Choinka, choinka,  pachnąca ,zielona. Z lasu przyszła do nas. Stoi teraz jak królewna  ślicznie wystrojona!   ZNAK POKOJU Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło (...)
W grudniową piekną noc...
Informacja z dnia: 2017-11-25
W piątek nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu p (...)
Misiaki
Informacja z dnia: 2017-11-22
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego MKS Chojniczanka. Dzieci jak co roku z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały udział w zabawach sportowych. (...)
MKS Chojniczanka w przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-11-19
Cechą tenisa stołowego jest to, że nie tylko kształtuje sylwetkę lecz osobowość, rozwija możliwość wykazania inicjatywy i zdyscyplinowania. W tenisie stołowym szczególnie ważne są: szybkość, oraz koordynacja wzrok (...)
Tenis stołowy - sport i pasja
Informacja z dnia: 2017-11-16
14 listopada na zaproszenie starszaków do przedszkola przybyli rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie aby zobaczyć ich jesienny występ połaczony z zajęciami. Piosenki, tańce zabawa na 102 tak wyglądał ten wyjatkow (...)
Jesienna muzyka w duszy nam gra
Informacja z dnia: 2017-11-11
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości ( 11 listopada). Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie sy (...)
Patriotycznie
Informacja z dnia: 2017-11-08
Wtorek u starszaków to wspaniała wyprawa w KOSMOS. Wszystko za sprawą MOBILNEGO PLANETARIUM, które zagościło w naszymprzedszkolu. Dzieci prowadziły obserwacje w magicznej kopule podziwiając niebo nocą, (...)
Bliżej gwiazd
Informacja z dnia: 2017-11-07
W piątek dzieci z przedszkola odwiedził Pan Strażak. Podczas tego spotkania gość przybliżył obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciel straży zaprezentował nasz (...)
Kiedy pożar hula w krzakach szybko zadzwoń...
Informacja z dnia: 2017-11-06
Metoda Dobrego Startu- jest to metoda której celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, służy do aktywizowania rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowania zaburzeń tego rozwoju (...)
Metoda Dobrego Startu u Starszaków
Informacja z dnia: 2017-11-02
Jak co roku pamiętaliśmy o tych, którzy odeszli. W przeddzień Wszystkich Świętych grupa dzieci wraz z paniami udała się pod pomnik poległych i pomordowanych nauczycieli w latach 1939-1945, aby uczcić pamięć zmarły (...)
Uczymy pamiętać
Informacja z dnia: 2017-11-01
Lubię wiatr jesienny Lubie wiatr jesienny, kiedy w drzewach dzwoni, Gdy stracą pod nogi liście z grusz, z jabłoni, Gdy latawcem szarpie, podrzuca kołuje, Ucieka i wraca - to tam jest,to tu jest, Gdy lisśio (...)
W listopadzie liście opadają...
Informacja z dnia: 2017-10-29
Werónka w przedszkòlu to kolorowa książeczka dla dzieci. Przedstawia historię małej dziewczynki, którą mama po raz pierwszy zabrała do przedszkola. W pokonaniu strachu i tęsknoty pomaga jej tajemnicz (...)
Spotkanie z autorami przygód Weronki
Informacja z dnia: 2017-10-24
Wtorek upłyną starszakom jesiennym nastroju- wysłuchały koncertu muzycznego ,,Na polanie w lesie". Przedszkolaki pozanały instrument dęty jakim jest klarnet. Z zaciekawieniem wysłuchały utworów muzycznych i w (...)
Klarnet na jesienną nutę
Informacja z dnia: 2017-10-23
Za oknem już na dobre rozgościła się Jesień….dlatego również przedszkolaki będą jej szukać w sadzie, w ogrodzie, w lesie… Będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie smakując jesiennych owoc&o (...)
Sowy nocą...
Informacja z dnia: 2017-10-20
W dniu 18 października w naszym przedszkolu gościliśmy pana leśniczego. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanow (...)
Spotkanie z Panem Leśniczym
Informacja z dnia: 2017-10-16
Kolorowe liście są inspiracją do tworzenia różnych jesiennych prac plastycznych. W ich tworzenie warto zaangażować  dzieci, aby od najmłodszych lat rozwijać ich kreatywność i twórcze myślenie. (...)
Jesienne zajęcia plastyczne
Informacja z dnia: 2017-10-16
W czwartek odwiedziła nas tata Lidki, który pracuje w chojnickim szpitalu. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przyto (...)
Spotakanie z tatą Lidki
Informacja z dnia: 2017-10-15
Jak co roku w naszym przedszkolu cały wrzesień gromadziliśmy karmę dla zwierząt mieszkających w schronisku "Przytulisko". I tym razem dzieciaki i rodzice nie zawiedli ...   (...)
Kochamy nasze psiaki
Informacja z dnia: 2017-10-08
W piękną jesienną środę przedszkolaki z grupy starszaków wybrały się z wizytą do Hurtowni Art. Spożywczych Państwa Ryduchowskich. Dzieci miały okazję zaobserwować jak zorganizowana jest praca w tak dużej plac&oacu (...)
Z wizytą w hurtowni
Informacja z dnia: 2017-10-06
W tym tygodniu odbył się cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa na drodze zorganizowanych przez Straż Miejską. Dzieci z grup Średniaków i Starszaków doskonalone wcieliły się w role kierowców, pieszy (...)
Bezpieczeństwo to nasz piorytet
Informacja z dnia: 2017-10-03
Ciasto ze śliwkami mniam, mniam. Zanim przystąpiliśmy do wykonania ciasta, omówiliśmy zgromadzone produkty, naczynia i narzędzia. Oczywiście nie zapomnieliśmy o uświadomieniu dzieciom, że podczas używania noża i m (...)
Śliwkowe ciasto
Informacja z dnia: 2017-10-02
JESIEŃ Idzie, idzie Pani Jesień, Różne dary w koszu niesie. Ma tam liście, piękne, nowe, bardzo barwne kolorowe. I kasztany i żołędzie, rozsypuje wszędzie, wszędzie. I też niesie jarzębinę na korale dla (...)
Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima
Informacja z dnia: 2017-10-01
Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni. Poprzez ich interaktywny charakter wciągamy dzieci w fabułę spektaklu. W czwartek nasze przedszkole odwiedzili (...)
Mili goście u nas
Informacja z dnia: 2017-09-26
Dzisiaj dwie grupy Średniaki i Starszaki odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną VetMedica. Przemili właściciele zapewnili nam mnóstwo wrażeń i ciekawostek, dużą porcję interesującej nauki o zwierzętach domowych, ich (...)
W odwiedzinach u ...
Informacja z dnia: 2017-09-20
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanow (...)
Hej dziewczyny i chłopaki - dziś świętują ...
Informacja z dnia: 2017-09-16
W minionym tygodniu grupa Starszaków rozpoczęła swoją przygodę z Wielką księgą Tropicieli. 40 pięknie ilustrowanych plansz tematycznych w dużym formacie. Przygotowuje do nauki czytania, ćwiczy umiejęt (...)
Praca w książce to coś dla nas:)
Informacja z dnia: 2017-09-16
15 września nasze przedszkole odwiedzili aspiranci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W każdej grupie wcześniej, panie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie (...)
Jestem bezpieczny gdy...
Informacja z dnia: 2017-09-14
Projekt ”Krecik poznaje Polsk” umożliwi dzieciom dokładne przyjrzenie się  i poznanie nie tylko najbliższej „małej Ojczynie”, ale przede wszystkim innych regionów Polski, z ich dorobki (...)
Udało się...
Informacja z dnia: 2017-09-05
We wtorek dzieci z grupy starszaków wybrały się do sklepu zoologicznego po rybkę do akwarium znajdującego się w ich sali. Przedszkolaki wybrały granatowo-czerwonego bojownika i nazwały go ... O tym zadec (...)
W poszukiwaniu złotej rybki:)
Informacja z dnia: 2017-08-31
Przedszkole – drugi dom 1.Przyszły dzieci do przedszkola i z uśmiechem się witają. Nikt nie smuci się, nie dąsa, wszyscy dobry humor mają. Ref. Bo przedszkole to jest świetna sprawa. Bo w przedszkolu (...)
Wrześniowa słota, miarka deszczu, korzec błota.
Informacja z dnia: 2017-06-22
20 czerwca dwie grupy z naszego przedszkola postanowiły zdobyć zamek w Człuchowie:): Po śniadaniu autokar już czekał...Na początek wyprawy piknik nad jeziorem. Następnie Przedszkolaki zwiedzili zamek  w Człuchowie, (...)
Zamek w Człuchowie zdobyty
Informacja z dnia: 2017-06-18
  18 czerwca już po raz 11-y odbyło się Chojnickie Aniołowo, czyli charytatywny festyn na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Głównym celem imprezy  jest pozyskanie środków pieniężnych (...)
Aniołowo 2017
Informacja z dnia: 2017-06-16
W piątek na Placu Ostrowskiego w Czersku kilkaset osób uczestniczyło w II Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Trzy Kolory”. Na scenie zaprezentowały się osoby niepełnosprawne z p (...)
Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych-Trzy Kolory
Informacja z dnia: 2017-06-14
W poniedziałek odbył się już ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyki klasycznej. W związku z obchodzonym Rokiem Rzeki Wisły, dzieci wysłuchały koncert pt. "Z brzegiem Wisły". Poznały str&oacut (...)
Na wakacje z muzyką klasyczną
Informacja z dnia: 2017-06-12
W piątek 9 czerwca  w Galerii ARS w Chojnicach – w podziemiach Kościoła pw. Zwiastowania NMP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I etapu XXIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. (...)
Moja przygoda w muzeum
Informacja z dnia: 2017-06-05
W minioną sobotę w muszli koncertowej Parku Solankowego odbyło się podsumowanie Projektu Edukacyjnego "Kto Ty jesteś? Polak mały" prowadzonego przez Przedszkole nr 20 „Kujawskie dzieci". Projekt ten (...)
Przedszkolaki podbijają Inowrocław
Informacja z dnia: 2017-06-04
W tym szczególnym dniu tj. Dzień Dziecka połączyliśmy zabawę z pracą. We wszystkich grupach wiekowych prowadzone są intensywne ćwiczenia logopedyczne stanowiące wspaniałą i niezwykle skuteczną gimnastykę buzi i ję (...)
Bańki, bańki kto ich nie lubi
Informacja z dnia: 2017-06-04
„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o en (...)
Planeta Energii
Informacja z dnia: 2017-06-04
1 czerwca na Starym Rynku odbyły się już po raz trzeci występy przedszkolaków i nie tylko. Naszą placówke reprezentowały dzieci z grupy starszaków i średniaków, które pokazały umie (...)
Występ z okazji Dnia Dziecka
Informacja z dnia: 2017-06-03
Tym razem z dzieciakami podjęliśmy działania twórcze, wykorzystując folie spożywczą. A że często bywa tak, że malowanie na czymś co kartką nie jest - jest po prostu ciekawsze - wyciągnęliśmy farby - pędzle i za tw (...)
W powietrzu malowane
Informacja z dnia: 2017-06-02
To już kolejne spotkanie zorganizowane dla przedszkolaków z ratownikiem medycznym panem Zbigniewem Siudzińskim. Podczas spotkania "medycznego" dzieciaki miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad u (...)
112, 999 te numery znam
Informacja z dnia: 2017-06-01
We wtorek nasi przedszkolacy zastali w ogrodzie przedszkolnym miłą niespodziankę. Czekał na nich dmuchany zamek. Zabawy trwały do godziny 13-stej i dały naszym przedszkolakom bardzo wiele radości. Podskokom i fikołkom to (...)
Zamek dmuchany pierwszą niespodzianką...
Informacja z dnia: 2017-05-31
Piosenka ,,Lato” Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, dzieciaki! Co wy na to? Słońce grzeje, (...)
Od czerwca dużo zależy...
Informacja z dnia: 2017-05-25
W dniu 25 maja odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci złożyły życzenia rodzicom - recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Wielka trema, trochę łez- ale występy się udały! Rodzice byli zadowolen (...)
Mamo! Tato ! Kocham WAS
Informacja z dnia: 2017-05-20
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizy (...)
Pierwsza wizyta w bibliotece
Informacja z dnia: 2017-05-12
Plastyka i muzyka są dla dziecka terenem zdobywania nowych wiadomości, doświadczania nowych przeżyć i wrażeń, służą wyzwalaniu twórczej postawy, i to nie tylko w zakresie plastyki czy muzyki, ale we wszystkich for (...)
A kto powiedział, że malować można ...
Informacja z dnia: 2017-05-10
Spożywanie bogatych w wapń produktów i unikanie słodyczy wpłynie pozytywnie na stan zębów. To jednak za mało, aby cieszyć się białym uśmiechem, mocnym szkliwem i zdrowymi dziąsłami. Nasze przedszkolaki dowi (...)
Aby zdrowe zęby mieć...
Informacja z dnia: 2017-05-07
Głównym założeniem MDS jest wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne wielozmysłowe uczenie symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literop (...)
Metoda Dobrego Startu w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-05-05
Dziękuję Ci Mamo, Dziękuję Ci Tato Dziękuję ci mamo, dziękuję ci tato,  że mogę powierzyć wam wszystko,  i jeszcze, kochani, dziękuję wam za to,  że zawsze jesteście tak blisko.   Gdy (...)
Maj - Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato
Informacja z dnia: 2017-04-26
      W 1982 roku Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ustanowił 29 kwietnia Międzynarodowy Dniem Tańca. Datę tę wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, tw& (...)
Muzyka, taniec to coś dla nas
Informacja z dnia: 2017-04-26
Nasza przygoda muzealna rozpoczęła się od pytania – co to jest muzeum? Mimo tego, że tylko jedno z dzieci wcześniej było w takim niezwykłym miejscu, w odpowiedzi pomogły dzieciom zbiory muzealne i niemal natychmias (...)
Przedszkolaki w muzeum
Informacja z dnia: 2017-04-22
W naszym przedszkolu dzieci już w najmłodszych grupach uczą się tańców kaszubskich, wierszyków, poznają zwyczaje i twórczość ludową. W piątek średniaki i starszaki uczestniczyły w spotkaniu z p. Lill (...)
Kaszubski haft i nie tylko
Informacja z dnia: 2017-04-14
Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: robiły zajączki, kurczątka, palmy. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wie (...)
Święta, święta
Informacja z dnia: 2017-04-11
10 kwietnia br. średniaczki i starszaki ruszyły w kolejną wyprawę. Tym razem do Mleczarni Spomlek. Dzieci przed wejściem na halę produkcyjną otrzymały białe czepki i fartuszki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wy (...)
Mleko, ser itd.
Informacja z dnia: 2017-04-09
Farmerski tydzień już za nami… Dzieci poznawały mieszkańców wiejskiego podwórka oraz zwyczaje panujące w wiejskiej zagrodzie. Wraz ze swoją Panią wykonały świnki, krowy oraz konie z papierowych (...)
Farmerski tydzień juz za nami
Informacja z dnia: 2017-04-09
Wbrew obiegowym opiniom, muzyka poważna nie jest dla dzieci zbyt poważna. Naukowcy twierdzą, że słuchanie muzyki klasycznej świetnie wpływa na rozwój dziecka... Średniaczki po raz kolejny uczestniczyły w warsztata (...)
Spotkanie z muzyką klasyczną
Informacja z dnia: 2017-04-06
5 kwietnia w naszej grupie odbyły się zajęcie otwarte. „Przyszła do nas wiosna” – to temat, wokół którego dużo się działo podczas naszego spotkania. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę (...)
Kle, kle boćku...-zajęcia otwarte
Informacja z dnia: 2017-04-02
    Opowieści o wielkim, skromnym człowieku… O człowieku pełnym wiary i miłości…O człowieku z wielkim sercem, który kochał ludzi, ale który nade wszystko ukochał Boga&helli (...)
Serduszka dla Św. Jana Pawła II
Informacja z dnia: 2017-03-31
Tęcza nad łąką 1. Ogromna chmura zakryła słońce lecą na ziemię deszczu kropelki mokną biedronki, mokną zające małym ślimakom mokną muszelki Ref. Tęcza, tęcza jaka ładna błyszczy w górze kolorami (...)
Kwiecień, plecień, bo przeplata...
Informacja z dnia: 2017-03-22
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały kapelusz dla Pani Wiosny na powitanie. Następnie ruszyliśmy na podchody do naszego ogrodu przed (...)
Wiosno, wiosenko...
Informacja z dnia: 2017-03-21
     Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła p. Martyna, która zna dobrze nasze dzieci, gdyż prowadzi u nas zajęcia ruchowe - Zumba. Tym razem jednak opowiadała nam o zdrowym żywieniu. Pogada (...)
Zdrowy jemy więcej wiemy
Informacja z dnia: 2017-03-19
     Grupa Średniaczków oraz Starszaków przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA". W poniedziałek pierwsza wysyłka:) Pani Ewa i Wioletta w (...)
Nasza Ola rusza w drogę
Informacja z dnia: 2017-03-18
W minionym tygodniu średniaczki powoli przygotowywały się na nadejście wiosny. Przedszkolaki opowiadały z czym kojarzy im się nadchodząca pora roku, wykonały na zajęciach plastycznych: przebiśniegi. Na zakończenie odpowi (...)
Wiosenne kwiaty
Informacja z dnia: 2017-03-15
We wtorek nasze przedszkolaki zakończyły akcję "Góra Grosza" zliczone i zapakowane monety zanieśliśmy na pocztę. Słoneczko świeciło, humory dopisywały pomimo ciężkiego ładunku:) w końcu zebraliśmy ponad (...)
Akcja Góra Grosza zakończona
Informacja z dnia: 2017-03-13
Ludzie od wielu wieków zastanawiali się, czym jest wulkan i co tajemniczego dzieje się w jego wnętrzu. Starożytni Grecy uważali, że mieszka w nim Hefajstos, bóg ognia, który we wnętrzu wulkanu ma swo (...)
Wesoło, wybuchowo
Informacja z dnia: 2017-03-05
    Światowy Dzień Dinozaura - tym prehistorycznym zwierzętom poświęcone były ostatnie zajęcia przedszkolaków. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły (...)
Raz, dwa, trzy dinozaurem jesteś Ty:)
Informacja z dnia: 2017-02-28
Kle -kle boćku Kle -kle boćku, kle-kle, witaj nam bocianie, Wiosna ci szykuje, Wiosna ci szykuje Żabki na śniadanie. Kle-kle boćku, kle-kle, witamy cię radzi, Gdy zza morza wracasz, Gdy zza morza wracasz W (...)
W marcu jak w garcu
Informacja z dnia: 2017-02-24
W minionym tygodniu średniaczki przeżyły taką przygodę z kosmosem... Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką, będzie lecieć tam. Wsiadam do rakiety, szybszej od komety, już przygodę mam. więcej TU   (...)
Średniaczki zdobywaja kosmos
Informacja z dnia: 2017-02-24
Nasi milusińscy po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z muzyka klasyczną. Poznały instrumenty dęte: klarnet i saksofon. Słuchały pięknych utworów muzyczno- wokalnych, a także śpiewały, tańczyły oraz u (...)
Muzyka w sercu nam gra...
Informacja z dnia: 2017-02-23
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka". Zjedzenie pysznego pączka to czysta przyjemność:) i dobra zabawa. wi (...)
Pączki, pączki i pączusie
Informacja z dnia: 2017-02-17
Do obchodów Światowego Dnia Kota przedszkolaki przygotowywały się przez cały tydzień. Owocem tej pracy był wspaniały, pełen humoru występ młodszych grup. Było zabawnie, wesoło - z kocim pazurem:) A na zakończenie (...)
Były sobie kotki dwa...
Informacja z dnia: 2017-02-14
14 luty był dla Średniaczków i Starszaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Nasi milusińscy wzię (...)
Walentynki, Walentynki
Informacja z dnia: 2017-02-10
    Przedszkolaki w minionym tygodniu starały się odpowiedzieć na pytania: Co to jest czas? Po co wymyślono zegar? Pytania bardzo trudne a odpowiedzi zadziwiające:) Na zakończenie wszyscy wykonali sw& (...)
Zegary - tik - tak
Informacja z dnia: 2017-02-09
Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by zrobić ją samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa, dodatki i dobry humor :) A tak bawiły się Średniaczki...   (...)
Pizza palce lizać...
Informacja z dnia: 2017-02-03
Podstawą skutecznego funkcjonowania jest postawa twórcza. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy rozwijać. Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twór (...)
Kolorowe bałwanki
Informacja z dnia: 2017-02-02
      Z tej okazji w przedszkolu wszyscy do siebie mocno się tulimy, bo bardzo się lubimy. Virginia Satir, znana amerykańska psychoterapeutka, twierdzi, że:  by przeżyć, trzeba nam czterech (...)
Międzynarodowy Dzień Przytulania
Informacja z dnia: 2017-02-01
Bałwankowa rodzina  Stoisz smutny, nasz bałwanku, ze spuszczoną głową. Może chciałbyś mieć przy sobie panią Bałwankową? Oj, tak, tak! Oj, tak, tak! Dobrej żony wciąż mi brak! Oj, tak, tak! (...)
Idzie Luty ...
Informacja z dnia: 2017-01-22
Ptaszki szukają ziarenek zimą, a my postanowiliśmy im pomóc i stąd pomysł karmnika w ogrodzie. Teraz już możemy wysypywać ptakom ziarenka i wieszać słoninkę. Trzeba pomagać zwierzętom przetrwać ten czas. Nasze Prz (...)
Zima, zima, zima...
Informacja z dnia: 2017-01-12
Mimo śniegu i niskiej temperatury był to najcieplejszy dzień w roku, który sprawiał wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiechy na twarzach przedszkolaków i ich kochanych dziadków:) więcej (...)
To był dzień pełen wzruszeń...
Informacja z dnia: 2017-01-11
Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do Baśniowej Krainy. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic. Często w (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2017-01-09
       Bardzo miło nam oznajmić, iż w tym roku zebraliśmy 20,37 kg monet w akcji „Góra Grosza”.Celem na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, k (...)
Grosiki policzone
Informacja z dnia: 2017-01-09
Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli. Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie. Bo już teraz zapraszamy na okazję, którą mamy. A to będzie wielka gratka Dzień Babci i Dzień Dz (...)
Kochamy Was - przygotowania do...
Informacja z dnia: 2017-01-09
W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził tata Lidki, który jest pielegniarzem oddziałowym w chojnickim szpitalu. Pan Dariusz zaprezentował dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy (...)
Poznajemy ciekawe zawody
Informacja z dnia: 2016-12-29
,,Kocham Babcię i dziadka" Kocham mocno Babcię, Dziadka . To nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia składam  By sto latek jeszcze żyli.     Moja Babcia i Mój Dziadek 1. Moj (...)
Styczeń
Informacja z dnia: 2016-12-21
    W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2016-12-19
Pierwszy z serii koncertów miał formę opowieści słowno-muzycznej, poprowadzonej według przygotowanego wcześniej scenariusza stanowiącego zamkniętą, zwartą fabułę zróżnicowaną pod względem charakteru i dynam (...)
Zmarźlak i muzyka klasyczna
Informacja z dnia: 2016-12-15
    W dniu 15 grudnia czterolatki wzięły udział w zajęciach otwartych dla rodziców o tematyce świątecznej. Tego dnia u Średniaczków nastał cudowny dla wszystkich czas. Wspaniał (...)
Dlaczego dzisiaj ...
Informacja z dnia: 2016-12-12
Ostatnie przedświąteczne zajęcia plastyczne upłynęły średniaczkom nad przygotowaniami do stworzenia dwóch przepięknych choinek z rolek po papierze toaletowym. Zobaczcie sami efekt ich ciężkiej pracy... (...)
Nasze choineczki
Informacja z dnia: 2016-12-08
Od samego rana 7 grudnia, dzieci zabrały się do robienia ciasteczek na spotkanie z rodzicami. Razem z paniami wyrabiały ciasto, wałkowały je, a następnie przy pomocy foremek wycinały różne świąteczne kształty (...)
Ciasteczkowy Dzień
Informacja z dnia: 2016-12-07
W środę piłkarze Chojniczanki odwiedzili nasze przedszkole. Były pokazy żonglerki, pogadanka o sporcie i oczywiście gadżety dla naszych milusińskich.   (...)
Zgadnijcie kto nas odwiedził?
Informacja z dnia: 2016-12-06
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocniczek św. Mikołaj witał dzieci. N (...)
Idzie Mikołaj tup,tup,tup...
Informacja z dnia: 2016-12-05
Barbórka to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki trudnej pracy. W tym dniu w naszym przedszkolu przybliżamy dzieciom trud górniczej (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2016-12-04
     W piątek 2 grudnia w baszcie Kurza Stopa odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Szopka Bożonarodzeniowa na kartce świątecznej", połączone z wręczeniem dyplom&oa (...)
Szopka Bożonarodzeniowa na kartce świątecznej
Informacja z dnia: 2016-12-01
2 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk Vaśka. Aktorzy sprawili dzieciom ogromną radość przedstawieniem w którym główną role odegrał święty Mikołaj i jego pomocnicy. Dzieciaczki nie mogą już się (...)
Mikołaju, Mikołaju co tam masz...
Informacja z dnia: 2016-11-30
Była noc Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. Dokąd idziesz Panienko? Taka czysta jak szkiełko. Do Betlejem Panienka szła. Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, (...)
Wiersz i piosenka na grudzień
Informacja z dnia: 2016-11-27
   Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najr& (...)
Andrzejkowe różności
Informacja z dnia: 2016-11-24
    Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką, która doczekała się także swojego święta. My Dzień Kredki obchodziliśmy w naszym przedszkolu 22 listopada 2016r.  Celem zabawy (...)
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę...
Informacja z dnia: 2016-11-24
    Dziuple mogą powstawać w próchniejących miejscach na drzewach, w wyniku działania wiatru i wody (wymywanie i wywiewanic próchna powoduje wytworzenie się zagłębienia - dziupli). Jednakże d (...)
Dziuple i jej mieszkańcy
Informacja z dnia: 2016-11-22
   W listopadzie grupa Średniaczków otrzymała kartkę pocztową z pozdrowieniami od swoich rówieśników z Przedszkola Językowego "Michałek" z Wałbrzycha. Było to nie lada wydarzenie (...)
Pocztówkowa Mapa Polski
Informacja z dnia: 2016-11-12
     W ramach programu "Dzieciństwo bez próchnicy" przedszkolaczki wybrały się do gabinetu stomatologicznego Pana Macieja Ryngwelskiego. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wi (...)
Z wizytą u dentysty
Informacja z dnia: 2016-11-10
    W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości ( 11 listopada). Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i (...)
Polska to mój dom...
Informacja z dnia: 2016-11-08
     Eksperymentarium w Chojnicach, to unikalna wystawa, która w ciekawy i aktywizujący sposób opowiada historię współżycia człowieka i natury na przestrzeni wieków. Trzyna (...)
Od nitki do kłębka...
Informacja z dnia: 2016-11-01
" Daj mi rączkę" Daj mi rączkę, dam ci ja, zatańczymy raz i dwa dookoła na paluszkach leciuteńko tak jak muszka, dookoła na paluszkach leciuteńko tak jak muszka.   Teraz nóżk (...)
Pan listopad gra na basie dylu, dylu, dyl
Informacja z dnia: 2016-10-31
     Jak co roku pamiętaliśmy o tych, którzy odeszli. W przeddzień Wszystkich Świętych grupa dzieci wraz z paniami udała się pod pomnik poległych i pomordowanych nauczycieli w latach 1939-1945, (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2016-10-27
27 października na zaproszenie dzieci do grupy Średniaczków przybli rodzice i krewni. W ten jesienny deszczowy dzień wszystkim dopisały humory, czego efektem było bardzo miłe spotkanie przy piosenkach, zabawach ru (...)
Muchomorku, muchomorku...- zajęcia otwarte
Informacja z dnia: 2016-10-25
    25 października dzieci z grupy Średniaków udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego "Bory Tucholskie" w Chocińskim Młynie na zajęciach pokazowych o temtyce: "Je (...)
Jesień w lesie
Informacja z dnia: 2016-10-23
    Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa średniaków - postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niekt&oacu (...)
Sałatka na 5 +
Informacja z dnia: 2016-10-17
     Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. W  naszym przedszkolu promujemy zdrowy styl życia, wyrabianie i utrwalanie prawidłowych nawyków higienicznych w spos&o (...)
Dzień Czyściocha
Informacja z dnia: 2016-10-16
   Średniaczki wiedzą doskonale, że owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. A ciasto w ich wykonaniu...palce lizać:) ZOBACZCIE SAM (...)
Owocowy zawrót głowy
Informacja z dnia: 2016-10-11
     Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przys (...)
Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!
Informacja z dnia: 2016-10-07
   Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 7 października odnajdź w codziennych czynnościach tę szczyptę magii, kt&oac (...)
Światowy Dzień Uśmiechu
Informacja z dnia: 2016-10-06
     Poza zajęciami obowiązkowymi prowadzonymi w grupach dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych, które polegają na łączeniu nauki z zabawą i są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainter (...)
Zajęcia dodatkowe - grafik
Informacja z dnia: 2016-10-05
        Po raz kolejny dzieciaki z naszego przedszkola zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wraz z rodzicami wesprzeć Schronisko Przytulisko w Chojnicach. Zbieral (...)
Wizyta w Przytulisku
Informacja z dnia: 2016-10-03
Smaczne śliwki i jabłuszka  wędrują z buzi do brzuszka. Smaczne są i bardzo zdrowe gruszki i jabłka surowe. Jedzą je Zosia i Witek, ale tylko te umyte.           (...)
 Na jesieni świat się mieni
Informacja z dnia: 2016-09-30
    30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia (...)
Dzień Chłopaka
Informacja z dnia: 2016-09-29
        28 września nasze przedszkole odwiedziły policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W każdej grupie wcześniej, panie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, (...)
Bądź bezpieczny-wizyta policjanta
Informacja z dnia: 2016-09-26
    Celem przeprowadzonych w dniu dzisiejszym zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażan (...)
Strażnicy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-09-25
    Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe gry, zabawy i konkursy gwarantowały udaną zabawę. Święto Pieczonego Ziemniaka zaczęliśmy tradycyjnie: krótką prezentacją poświęconą ziemniakowi, bohaterowi n (...)
Ziemniak najlepszy pieczony
Informacja z dnia: 2016-09-20
   20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma przyczynić się do populary (...)
Średniaki to Super Przedszkolaki
Informacja z dnia: 2016-09-18
Aktywność ruchowa zapewnia dziecku optymalny rozwój oraz zdrowie. Każdy zna złotą zasadę, że ruch to zdrowie. Jest on szczególnie ważny w okresie wzrostu, i to nie tylko ze względu na wzmocnienie mięśn (...)
Zdrowo i kolorowo
Informacja z dnia: 2016-09-06
    5 września, nasze przedszkolaki postanowiły przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci mogły przynieść w ten wyjątkowy dzień jedną rzecz związaną z ich ulubioną baj (...)
W bajkowym świeci...
Informacja z dnia: 2016-09-01
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy nas (...)
Witamy po wakacjach..
Informacja z dnia: 2016-06-10
     W związku z rozpoczynającymi się w piątek 10 czerwca Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2016 najmłodsze grupy obchodziły Dzień Kibica. Po przyjściu do przedszkola mali kibice w piłkarskich, biał (...)
Kibice przez duże K
Informacja z dnia: 2016-06-07
    Dnia 7 czerwca grupa 3- 4-latków z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Dworku w Czartołomiu. Pogoda oraz humorki bardzo nam dopisały. Mile przywitani przez gospodarzy, ruszyliśmy na (...)
Bierzemy Misia w teczkę jedziemy na...
Informacja z dnia: 2016-06-01
       W podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015/2016 znalazło się: rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dziec (...)
Podsumowanie konkursu - Wędrująca książka
Informacja z dnia: 2016-05-31
Wakacje – wiersz I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Zabawimy się (...)
Kolorowe lato - co Ty na to !
Informacja z dnia: 2016-05-31
    30 maja najmłodsza grupa przedszkolaków odwiedziła Cukiernie "Bagietka". Obejrzeliśmy  pomieszczenia, magazyny, chłodnie i salę, w której wyrabia się ciasta, wypieka i deko (...)
Torty, torciki, ciasteczka...
Informacja z dnia: 2016-05-29
   29 maja już po raz 9-y odbyło się Chojnickie Aniołowo, czyli charytatywny festyn na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Głównym celem imprezy  jest pozyskanie środków pieniężnyc (...)
Daj siebie innym
Informacja z dnia: 2016-05-24
     24 maja 2016 r. odbyło się uroczyste spotkania dla  MAM i TATUSIÓW z okazji ich święta. Dzieci złożyły życzenia rodzicom - recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Wielka trema,  (...)
Kocham Cię, Kocham Mamo - Kocham Tato
Informacja z dnia: 2016-05-19
    19 maja 2016 roku najmłodsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez mgr Dariusza Trojanek oraz mgr inż. Mirosława Witkiewicza - Zespół Szkół w Chojnica (...)
Od przedszkola do ... liceum
Informacja z dnia: 2016-05-15
     Zimą zjeżdżaliśmy na sankach, lepiliśmy bałwany i rzucaliśmy się śnieżkami, ale dopiero kiedy przyszła wiosna możemy w pełni wykorzystać nasz plac zabaw. Dzieci chętnie poznają nowe zabawy ruchow (...)
Wiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym
Informacja z dnia: 2016-05-01
„ Barwy ojczyste" – Czesław Janczarski Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy oj (...)
W maju wszystko się zieleni...
Informacja z dnia: 2016-04-22
      Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania (...)
To dopiero było wydarzenie - żołnierze u Maluszków
Informacja z dnia: 2016-04-20
    Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem z (...)
Kiedy ogień hula w krzakach zadzwoń zaraz po...
Informacja z dnia: 2016-04-17
    13 kwietnia odbyło się spotkanie z fryzjerką panią Katarzyną, mamą Dawida pod hasłem „Fryzjer to magik czarujący nożyczkami”. Pani Katarzyna zaprezentowała dzieciom jak powinien wyglądać od (...)
Fryzjer u Maluszków
Informacja z dnia: 2016-04-07
    W czwartek  7 kwietnia dzieci z grupy 3 i 4 latków  uczestniczyły w spotkaniu z tatą Mikołaja. Pan prof. Jacek Knopek opowiedział o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się na czym polega (...)
Mój tata jest...
Informacja z dnia: 2016-04-01
W ogrodzie Na grządkach w ogrodzie rosną ładne kwiatki. Zobaczyć tam możesz lilie, maki, bratki. Każdy kwiat do góry główką swą porusza i o wodę bardzo prosi, gdy panuje susza. Po (...)
Śpiewamy, mówimy - Kwiecień
Informacja z dnia: 2016-03-29
   1 kwietnia br. w naszym przedszkolu  już po raz dziewiąty odbędzie się konkurs wiedzy na temat naszego wielkiego rodaka i świętego – Jana Pawła II.   Jan Paweł II mówił w Nowym J (...)
Drodzy Rodzice - zadanie na weekend:)
Informacja z dnia: 2016-03-23
     Dnia 22 marca 2016 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Zajączek Wielkanocny. Niestety dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił dla nich słodkie prezenty. A na deser - p (...)
Zajączek u Maluszków
Informacja z dnia: 2016-03-21
      21 marca przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Dzieci przyglądały się jak powstaję kukła Marzanny z kolorowej bibuły a nstępnie dzieci zebrały się w ogrod (...)
Witamy Wiosnę !!!
Informacja z dnia: 2016-03-20
     Tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna. Mimo to mamy jej już dosyć. Także szarówki, kataru i zmarzniętych stóp. Na szczęście to już ostatnie jej dni. Dzieci z naszego przedszkola po (...)
Bocian i inne oznaki wiosny
Informacja z dnia: 2016-03-12
     Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają n (...)
Poznajemy, smakujemy warzywa i owoce
Informacja z dnia: 2016-03-11
      W piątek jeden z naszych przedszkolaków - Michał-  zaprosił do naszego przedszkola swojego dziadka, który jest ratownikiem medycznym w chojnickim szpitalu. Dzięki tej wiz (...)
Ratownik medyczny u Maluszków
Informacja z dnia: 2016-03-10
     Śniadanie to baza i energetyczna podstawa na cały dzień. Część dzieci je śniadanie w domu, część swój pierwszy posiłek zjada w przedszkolu. Czasami ciężko nam rodzicom wymyślić śniadanie d (...)
Zdrowe i pyszne śniadanie
Informacja z dnia: 2016-03-04
     Jednym z głównych zadań edukacji na każdym z jej etapów jest przygotowanie młodego człowieka do dorosłego życia. Ważnym jest zatem przyswajanie wiedzy, dążenie do samodzielności (...)
Poznajemy zawody
Informacja z dnia: 2016-02-29
Maszeruje Wiosna Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna i ptaki wokoło lecą i świergocą głoś (...)
W marcu jak w garcu- wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2016-02-09
     Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by pizzę zrobić samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa, dodatki i dobry humor :) A tak bawiły się Malusz (...)
Maluszki świętują dzień pizzy
Informacja z dnia: 2016-02-04
   Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zj (...)
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek
Informacja z dnia: 2016-01-31
Bałwankowa piosenka 1.Pada śnieżek już od rana, ulepimy dziś bałwana. Ref. Hejże, ha! Hejże, ha! Stoi bałwan, stoję ja. 2.Zatańczymy z nim wesoło, Chodź, bałwanku! Zróbmy koło. Ref. Hejże, ha! (...)
Idzie luty, podkuj buty
Informacja z dnia: 2016-01-29
   Tak  prezentowały się Maluszki w części artystycznej konkursu "Czy znasz swoje miasto i region?". To już XV edycja międzyprzedszkolnego konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. (...)
Znam swoje miasto i region
Informacja z dnia: 2016-01-26
  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.    Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwan (...)
Zabawa karnawałowa
Informacja z dnia: 2016-01-22
       21 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przy (...)
Riki, tam, riki riki tam dla Babuni ...
Informacja z dnia: 2016-01-14
    W czwartek  już od samego rana słychać było dźwięk bębnów dobiegających z naszego przedszkola, a wszystko za sprawą niezwykłego koncertu muzyki etnicznej wielu kultur świata, którego (...)
Muzyka Etniczna
Informacja z dnia: 2016-01-07
    Od 11 stycznia  br. najmłodsze grupy w naszym przedszkolu przystępują do realizacji programy "Mamo, Tato wolę wodę!" .    Prosimy aby dzieci ubrały koszulki w kolorze niebie (...)
Mamo, Tato wolę wodę!
Informacja z dnia: 2016-01-02
Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka składamy serdeczne życzenia, zdrowia szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Pragniemy podziękować Państwu za trud włożony w wychowanie wnuków i opiekę nad nimi. (...)
Zapraszamy
Informacja z dnia: 2016-01-01
Ri ki tan   Riki-tan, riki-tiki-tan, dla babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dla kochanej babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dziadziusiowi buzi dam. Riki-tan, riki-tiki-tan, kochane (...)
Wiersz i piosenka na Styczeń
Informacja z dnia: 2015-12-16
   Jak co roku, o tej porze, święta się zbliżają. Z tej okazji Maluszki serdecznie Was witają. Tak zaczął się bardzo intensywny dzień dla naszych najmłodszych. Były piosenki, wierszyki, kolędy i ręcznie wykonan (...)
Zajęcia otwarte o tematyce świątecznej
Informacja z dnia: 2015-12-06
   W tym dniu  wszystkie dzieci śpiewały dla Mikołaja piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Najmilszym momentem dnia były oczywiście odwiedziny Mikołaja we wszystkich salach. Święty rozdał dzieciom preze (...)
Mikołajki u Maluszków
Informacja z dnia: 2015-12-03
      Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomi (...)
Chojniczanka i Barbórka
Informacja z dnia: 2015-11-30
MIKOŁAJ Idzie Mikołaj – tup,tup,tup paczki podrzuca – siup,siup,siup Śmieje się głośno- ho,ho,ho w okna zagląda- o,o,o Saniami sunie- wiu, wiu, wiu. na dłonie chucha, hu,hu,hu Idzie Mikołaj – t (...)
Piosenka i wiersz na GRUDZIEŃ
Informacja z dnia: 2015-11-30
    Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będ (...)
Czary, mary
Informacja z dnia: 2015-11-18
      Pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżyły przedszkolaki z grupy Maluszków. Dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Elżbietę St (...)
Jestem Przedszkolakiem
Informacja z dnia: 2015-11-12
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców Maluszków na uroczyste   "Pasowanie na Przedszkolaka" które odbędzie się 17 listopada 2015 r. o godz. 9.00 (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2015-11-11
        11 listopad 1918 r. jest dniem bardzo szczególnym dla Polski i Polaków. W tym dniu nasz kraj, nasza ojczyzna po 123 latach niewoli rosyjskiej, pruskiej i austriack (...)
11 Listopada
Informacja z dnia: 2015-11-04
    W październiku nasze maluszki wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie literacko – plastycznym: WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA „NOWE PRZYGODY SKRZATA JAGÓDKI”. Zadaniem przedszkol (...)
Książki, książeczki
Informacja z dnia: 2015-11-01
Kolczasty jeżyk To jest jeż. Maleńki jeżyk. Jeżyk z kolców ma kołnierzyk. Z kolców płaszczyk, z kolców szalik, tylko nosek jak koralik.   Tańczące kalosze Tańczą, tańc (...)
Listopadowa piosenka i wierszyk
Informacja z dnia: 2015-10-23
     23 października 2015 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z grupy  Maluszków miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Martą Jaworską. Celem (...)
Pani Weterynarz u Maluszków
Informacja z dnia: 2015-10-21
Wczoraj tj. 20 października do naszego przedszkola zawitał Pan Iluzjonista, który dał nam wszystkim pokaz magii - iluzji i czarów. Występ takiego artysty to wielka atrakcja dla dzieci. Magik dostarczył wszy (...)
Pokaz Iluzjonisty
Informacja z dnia: 2015-10-14
   W środe 14 października odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola udali sie do sali Zuchów....A tam niespodzianka! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wraz ze swoi (...)
Roztrzygnięcie konkurs plastycznego - Dzień Edukacji Narodowej
Informacja z dnia: 2015-10-10
    W piątek w naszym Przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Drzewa”. Tego dnia u Maluszków odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla czło (...)
Kochamy nasze drzewa
Informacja z dnia: 2015-09-30
Wpadła gruszka Wpadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka, a śliweczka wpaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała!   Przyszła do nas jesień Przyszła do nas jesień, pada deszcz. (...)
Przyszła do nas jesień - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2015-09-26
    Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka na terenie przedszkola jak i poza nim  to podstawowe zadanie dla nauczycieli, opiekunów  oraz innych pracowników przedszkola. Dzieci mają bowiem (...)
Jeśli zgubisz się przypadkiem...
Informacja z dnia: 2015-09-15
   Teatr. VAŠKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach, lub w salac (...)
Vaśka u Maluszków
Informacja z dnia: 2015-09-13
    W II tygodniu września w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki wzięły udział w wielu ziemniaczanych zabawach: szukanie ziemniaków, rzucanie ziemniakiem do celu oraz (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2015-09-06
   Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja. Mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie...                 (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2015-08-31
    Serdecznie witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca rad (...)
Witamy w przedszkolu