facebook
Informacja z dnia: 2021-03-21
Wiosna, Wiosna
Maluszki
Informacja z dnia: 2021-04-07
Kochane maluszki  jestem z Was dumna, że tak pilnie pracujecie i wykonujecie przesłane przeze mnie zadania.                W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną (...)
Pracowite maluszki
Informacja z dnia: 2021-04-01
 „Już”  Laura Łącz Spadła deszczu kropla, plum… Zawiał ciepły wietrzyk, szum… Coś pachnie w powietrzu- kwiat. Zmienia się wokoło świat. A co tak śpiewa? (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2021-03-28
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzieci poznały tradycję i zwyczaje świąteczne. Wielką niespodziankę dzieciom sprawił zajączek, który w ogrodzie przedszkolnym zostawił  słodkie upominki.&n (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2021-03-28
DRODZY RODZICE!!! Informujemy, że zgodnie z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd od 27 marca do 9 kwietnia nasze przedszkole będzie zamknięte. W tym okresie przedszkole sprawować będzie opiekę nad dziećmi rodzic (...)
Drodzy Rodzice!
Informacja z dnia: 2021-03-25
Nadeszła Wiosna! Na początku tygodnia maluszki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Dzieci wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej zimy.&nbs (...)
Nadeszła Wiosna!
Informacja z dnia: 2021-03-19
Przez ostanie dwa tygodnie maluszki pogłębiały wiedzę na temat mleka.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę spełnia mleko w naszym życiu. Maluszki wysłuchały kilku bajek o zwierzętach dzięki, kt& (...)
Skąd się bierze mleko?
Informacja z dnia: 2021-03-08
W minionym tygodniu maluszki zapoznawały się z różnymi środkami transportu. Przedszkolaki utrwaliły także nazwy figur geometrycznych dzięki którym stworzyły geometryczne pojazdy.    (...)
Czym podróżujemy?
Informacja z dnia: 2021-03-01
  „Maszeruje Wiosna” 1. Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki w (...)
Wiersz i piosenka - Marzec
Informacja z dnia: 2021-02-28
26 lutego maluszki obchodziły nietypowe święto -  Dzień Dinozaura.    (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2021-02-27
W  minionym tygodniu maluszki poznały żywioły: powietrze, ogień, wodę oraz ziemię. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci  pracy plastycznej za pomocą rozcieńczonych farb i słomek.  Gimnastyka bu (...)
Maluszki poznają żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-24
Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty badawcze.Maluszki dzisiejszy dzień spędziły (...)
Mali badacze- eksperymenty z wodą
Informacja z dnia: 2021-02-21
16 lutego dzieci z grupy maluszków obchodziły "Dzień Kota".W tym dniu maluszki upodobniły się do swoich czworonożnych  przyjaciół: miały  wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustr (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2021-02-20
Maluszki już wiedzą, iż mimo to, że śnieg jest biały  to nie jest on czysty – wręcz przeciwnie jest brudny i zanieczyszczony. Służyły temu zajęcia, na których dzieci mogły zaobserwować to (...)
Informacja z dnia: 2021-02-17
Walentynki dla dzieci, były prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Były rozmowy o uczuciach i tradycjach walentynkowych, a także radosne zabawy, zadania i tańce. Tego dnia maluszki  upiekły przepyszne babeczk (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2021-02-16
(...)
Zimowe prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-02-12
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka".  (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2021-02-11
9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Dzień Pizzy". Tego dnia maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smaczną i zdrową pizzę z dodatkiem zdro (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-06
Przedszkolna Skrzynka Walentynkowa otwarta!  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy osobie, która bardzo lubimy karteczkę - tzw. walentynkę. Nasze (...)
Poczta Walentynkowa
Informacja z dnia: 2021-02-04
"Pani Zima" w tym roku wyjątkowo nas nie opuszcza. Dzisiejszego dnia maluszki ubrały się cieplutko i wyszliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego korzystać z uroków prawdziwej i śnieżnej zimy. (...)
Informacja z dnia: 2021-02-02
Dnia 29 stycznia 2021r. odbyła się XX-edycja konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region?". Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspólnie przygotow (...)
Znamy nasze miasto i region
Informacja z dnia: 2021-01-31
Zabawa paluszkowa do wiersza  „Rodzinka”. (dzieci pokazują kolejne palce zaczynając od kciuka) Ten pierwszy to – dziadziuś A obok – babunia. Największy to – tatuś. A przy (...)
Wiersz i piosenka - Luty
Informacja z dnia: 2021-01-29
Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały balu przebierańców. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, kt&oa (...)
Bal przebierańców
Informacja z dnia: 2021-01-22
Kochana Babciu, Kochany Dziadku, Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku, Do tego dokładam serdeczne życzenia, Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.     (...)
Kwiatki dla Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2021-01-08
Maluszki Nowy Rok powitały kreatywnie, twórczo, kolorowo, bezpiecznie i bez huku.  (...)
Fajerwerki
Informacja z dnia: 2021-01-06
Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  (...)
Zabawy ze śniegiem
Informacja z dnia: 2021-01-03
„Babciu, Dziadku” Babciu, Dziadku żyjcie wiecznie bo kochamy was serdecznie. Choć urwisów takich macie, Wy też przecież nas kochacie!    „Ri-ki-tan” 1. Riki (...)
Wiersz i piosenka - Styczeń
Informacja z dnia: 2020-12-18
17 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Przedszkolną. W swoich salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły (...)
Wigilia Przedszkolna
Informacja z dnia: 2020-12-16
Na początku tygodnia maluszki ćwiczyły motorykę małą. Tym razem wykorzystaliśmy nasze magiczne farby do stworzenia rosnącej choinki. (...)
Choineczki
Informacja z dnia: 2020-12-14
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W przedszkolu słychać już kolędy i pastorałki. Dzieci szykują się do wspólnego kolędowania. Poznają różne świąteczne zwyczaje. Maluszkom piątek upłynął bardzo pracowic (...)
Świąteczne przygotowania
Informacja z dnia: 2020-12-12
Biegały ptaszki, biegały po śniegu jak płótno białym Stukały dziubkiem w okienko „rzućcie nam proszę ziarenko” Ziemia na kamień zmarznięta Czy o nas nikt nie pamięta? Wybiegły dzieci (...)
Pamiętamy o ptakach zimą
Informacja z dnia: 2020-12-10
Jeden z przedświątecznych dni maluszki spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kszt (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2020-12-09
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję.   (...)
Mały jeżyk
Informacja z dnia: 2020-12-05
Pod koniec tygodnia maluszki odwiedził mikołajkowy gość. Dzieci wyczyściły buty, powiedziały wierszyk o Mikołaju i były w świątecznym nastroju. Mikołaj zostawił wszystkim słodkie upominki. (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2020-12-04
Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji dzieci z najmłodszej grupy wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem węgla.  (...)
Święto Górnika
Informacja z dnia: 2020-12-01
„MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj- tup, tup, tup Paczki podrzuca- siup, siup, siup. Śmieje się głośno- ho, ho, ho, ho. W okna zagląda- o, o, o, o. Saniami sunie- wiu, wiu, wiu, wiu. Na dłonie hucha- h (...)
Wiersz i piosenka - Grudzień
Informacja z dnia: 2020-12-01
30 listopada dzieci z najmłodszej grupy obchodziły andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wszystkie wró (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2020-11-25
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji maluszki zrobiły przepyszne gofry, a Panie kucharki przyrządziły kanapki z miodem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wyk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
W minionym tygodniu maluszki dowiedziały się jak należy dbać o najbliższe środowisko by nasza planeta była piękna, zielona i przyjazna swoim mieszkańcom jeszcze przez wiele, wiele lat.  Pod koniec tygodnia przedszk (...)
Dbamy o naszą Ziemię
Informacja z dnia: 2020-11-16
„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o swoim ukochanym misiu. Na początku tygodnia każde dziec (...)
Mój Przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2020-11-13
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2020-11-09
Trzymając nożyczki w dłoni, operując nimi, aż w końcu tnąc papier, dziecko ćwiczy koordynację ruchową (ręka- oko). Dziecko chcąc wyciąć pewien kształt, musi używać obu rąk i to w sposób (...)
Ciach, ciach...
Informacja z dnia: 2020-11-06
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2020-11-01
„Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza — Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swe (...)
Wiersz i piosenka- Listopad
Informacja z dnia: 2020-10-31
W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z usmiechem na twarzy zaprezent (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
Metoda "Bon Départ" znana w Polsce pod nazwą metody "dobrego startu" została opracowana we Francji. Przystosowano ją do prowadzenia zajęć, ćwiczeń i zabaw podczas przygotowania dziecka do na (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-10-23
Maluchy nie tylko znają smaczne owoce, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia.  W mijającym tygodniu maluszki pogłębiały wiedzę na temat owoców, poznawały owoce po zapachu, smakowały, a pod (...)
Witaminki
Informacja z dnia: 2020-10-22
Początek tygodnia zaczął się u maluszków od wykonania babeczek z borówkami. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty do wypieku, omawiały przybory kuchenne, aż w końcu zabrały (...)
Babeczki z borówkami
Informacja z dnia: 2020-10-18
Korale z Jarzębiny
Informacja z dnia: 2020-10-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o nowej porze roku jaką jest Jesień. Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podczas zajęć przyglądaliśmy się im z bliska za pomoc (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-01
"Idzie jesień" Idzie łąką, idzie polem Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie- słońce świeci. Gdy otworzy- pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest! " Do przeds (...)
Wiersz i piosenka- Październik
Informacja z dnia: 2020-09-29
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji maluszki zrobiły ciasto z jabłkami. Do wykonania ciasta przygotowaliśmy składniki: mąkę, masło, jajka, cukier, proszek do pieczenia oraz jabłka. Następnie zmi (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2020-09-25
W tym tygodniu maluszki pożegnały lato, a przywitały jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Dzieci nazbierały ziemniaków do wiaderka by z wielkim apetytem je (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2020-09-24
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"   21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogó (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-23
Każdy przedszkolak wie, że w przedszkolu aby było miło i wesoło musimy przestrzegać pewnych zasad. Na początku tygodnia maluszki omówiły reguły, których należy przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu, a t (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2020-09-20
Maluszki w tym tygodniu rozmawiali o bezpiecznym zachowywaniu się na drodze. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Nauczyły się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.  Podsumowaniem zajęć było wyk (...)
Bezpieczny przedszkolak
Informacja z dnia: 2020-09-18
Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. Maluszki miały okazję zobaczyć i poznać jak wygląda, jakie dźwięki wydobywa folia bąbelkowa. Następnie folia stała się tworzywem do malowania. Każdy p (...)
Zabawy sensoryczne z folią bąbelkową
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu maluszki zamieniły się w małych badaczy i postanowiły sprawdzić czy uda się im stworzyć deszcz i zamknąć go w słoiku. Wykonanie było bardzo proste: słoik napełniamy wodą do 3/4 wysokości, na pozostałą (...)
Kolorowy deszcz
Informacja z dnia: 2020-09-07
Korzystając z pięknej pogody maluszki zabrały węża Filipa i wybrały się na teren przedszkolny by poznać swój plac zabaw.  (...)
Poznajemy Plac Zabaw
Informacja z dnia: 2020-09-05
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy maluszków doskonale odnalazły się w nowym miejscu i nowej sytuacji. Brały udział w rożny (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-08-21
„TRZYLATKU” IWONA SALACH Mój mały trzylatku Usiądź z nami w kole Pani ci pokaże Twoje przedszkole. W szatni schowaj butki A zabawki w Sali W umywalni powięź ręcznik Zuch jest (...)
Wiersz i piosenka - Wrzesień