facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Maluszki
Informacja z dnia: 2022-12-07
Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie przedszkolaki czekały na Świętego Mikołaja. Już od samego rana śpiewały piosenki o Mikołaju recytowały wierszyki i czyściły buty. Święty (...)
Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-12-05
4 grudnia obchodzą swoje święto Górnicy. Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ciężkiej pracy górników. Maluchy z ciekawością słuchały historii na temat powstania węgla i opowieści (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2022-12-03
„Choinka” Gdy święta nadejdą zimową porą, Wszystkie dzieciaki choinkę ubiorą. Założą łańcuchy, bombki błyszczące I powieszą na niej gwiazdki świecące.   „Wkoło choinki” R (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2022-12-01
Kończący się miesiąc listopad maluszki spędziły wesoło i magicznie. Wzięły aktywny udział w zabawach andrzejkowych. Wszystkie wróżby miały charakter dobrej zabawy. (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2022-11-25
W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ,,Milutkim przyjacielem”. Przedszkolaki bawiły się (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2022-11-23
Pierwszy biały puch sprawił maluszkom wiele radości i zabawy.  (...)
Dookoła biało
Informacja z dnia: 2022-11-18
W mijającym tygodniu zajęcia dostarczyły Maluszkom wiedzy na temat przygotowania zwierząt do przetrwania zimy. Dzieci już wiedzą, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne migrują do ciepłych krajów. D (...)
Nadchodzi trudny czas dla zwierząt
Informacja z dnia: 2022-11-13
Kształtując u najmłodszych dzieci w przedszkolu postawę patriotyczną oraz miłość do ojczystego kraju Maluszki wspólnie wykonały pracę plastyczną ,,Polska, to mój dom". (...)
Polska, to mój dom
Informacja z dnia: 2022-11-11
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień. (...)
Moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2022-11-02
W przeddzień Wszystkich Świętych przedszkolaki wybrały się na cmentarz ofiar zbrodni Hitlerowskich oraz pod pomnik pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej aby uczcić ich pamięć. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-30
,,Mój dom” 1.Mój dom to dom rodzinny, gdzie wszyscy bliscy są brat, siostra, mama, tata, to mój prawdziwy dom. Ref. Mój dom, mój dom, to właśnie jest mój (...)
Wiersz i Piosenka na XI
Informacja z dnia: 2022-10-29
28.10 odbył się Bal Wszystkich Świętych. Ideą balu była wspólna, radosna zabawa, promująca wartości, którymi w życiu kierowali się Święci. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w przygotowaniu  (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-28
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października w grupie Maluszków. Świętowanie rozpoczął występ dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane p (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-10-23
W ramach obchodów Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej zorganizowano powiatowy konkurs plastyczny pt. ,,Mocne kolory Jesieni”.  Spośród 923 prac plastycznych nagrodzono pracę Lilki Sreberskiej, kt&oa (...)
Laureatka  konkursu plastycznego
Informacja z dnia: 2022-10-22
Grupa Maluszków wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały jesienny krajobraz oraz szukały skarbów pięknej, kolorowej pory roku. Z barwnych liści stworzyły piękne jesienne drzewa (...)
Nadeszła jesień
Informacja z dnia: 2022-10-18
Nasze przedszkola odwiedzili przedstawiciele OSP Chojnice. Podczas bardzo interesującego spotkania dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowej. Oprócz poznawani (...)
Nasi Dzielni Strażacy
Informacja z dnia: 2022-10-17
W minionym tygodniu Maluchy przygotowały kosz pełen warzyw. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować jesiennych darów, jakimi były warzywa. Maluszki poznały nazwy wybranych warzyw oraz dowiedzia (...)
Poznajemy warzywa
Informacja z dnia: 2022-10-10
Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Maluszki poznały nazwy wybranych owoców, degustowały smaki i dowiadywały się jaki mają wpływ na nasze (...)
Owocowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-10-05
W ramach minionych zajęć o bezpieczeństwie grupę średniaków i  maluszków odwiedził pan policjant, - (tata jednej z podopiecznych )  który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady be (...)
Odwiedziny Pana Policjanta
Informacja z dnia: 2022-10-03
We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Maluchy zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznały zasady praw (...)
Bezpieczeństwo- ważna sprawa
Informacja z dnia: 2022-10-03
,,Małe czerwone jabłuszko ‘’ 1.Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem z gruszką. Ref.: Za rączki się trzymają i w koło obracają. 2. Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem (...)
Wiersz i Piosenka na X
Informacja z dnia: 2022-09-26
Corocznie w naszym przedszkolu wraz z nadejściem pory roku jaką jest jesień odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołym ziemniaczku”, wiedziały jakie potrawy robi się z ziemniak&oacut (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2022-09-20
20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Dmuchane zamki, dostarczyły maluchom wiele radości i satysfakcji z (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-09-18
Przedszkolacy bardzo lubią się bawić i przywiązywać uwagę do zabawek. Dzięki zabawkom uczą się dzielić wspólnym dobrem, dbać o nie, współpracować podczas zabawy z rówieśnikami. Z okazji zbliżającego (...)
Nowe zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-17
15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołej kropce”, wykazały się kreatywnością i wyobraźnią podczas zabaw swobodnych. Wspólnie z rówieśnika (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2022-09-13
Pierwszy spacer i zabawy w ogrodzie przedszkolnym wzbudziły u Maluszków wiele radości i zadowolenia. Słoneczna pogoda i ciekawy plac zabaw sprawiły u dzieci uśmiech na twarzy. Maluszki nie tylko poznawały najbliżs (...)
Poznajemy najbliższe otoczenie
Informacja z dnia: 2022-09-12
Maluszki starają się poznawać nawzajem. Wymawiają swoje imię i próbują zapamiętać imiona rówieśników. Chętnie i odważnie podejmują zabawy muzyczno-ruchowe oraz plastyczne. Dzisiaj po raz pierwszy wyk (...)
Poznajmy się nawzajem
Informacja z dnia: 2022-09-06
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci zwłaszcza dla najmłodszych! Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym środowisku i nowej sytuacji.  A oto ich pierwsze chwile w naszym przedszkol (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-05
W dniach 30 i 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci w przedszkolu. Zajęcia te służyły nawiązaniu pierwszych kontaktów pomiędzy dziećmi, a (...)
Zajęcia adaptacyjne u Maluszków
Informacja z dnia: 2022-09-03
,,Krasnoludek" Jestem krasnoludek, mam wesołą minkę. Czerwoną czapeczkę, białą pelerynkę. Wezmę się pod boczki, wysoko podskoczę. Klasnę sobie w ręce, i tak się okręcę.   ,,Przedszkole, przeds (...)
Wiersz i piosenka na IX