facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Maluszki
Informacja z dnia: 2023-05-28
Podsumowanie Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Sensoryczny Kogel-Mogel’’, realizowanego przez grupę Maluchów z naszego Przedszkola. Dzieci z ogromną radością i zaangażowaniem podejmował (...)
Sensoryczny Kogel-Mogel
Informacja z dnia: 2023-05-28
W dniu 26 maja 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego " Kwiatki na Dzień Matki". Maluszki wzięły aktywny udział w konkursie. Za piękne prace otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy dzieci (...)
Kwiatki na Dzień Matki
Informacja z dnia: 2023-05-24
,,Wiele świąt jest różnych w roku, ale dwie szczególne daty są dla dzieci najważniejsze – to: ,,Dzień Mamy i Dzień Taty.’’ 22 maja odbyła się uroczystość z okazji tak pięknego święta (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2023-05-14
W mijającym tygodniu Maluszki poznawały mieszkańców łąki. Ich nazwy i wygląd. Słuchały odgłosów owadów i innych zwierząt, które żyją na łące. Wiedzą, że piękny motyl zanim się taki stanie m (...)
Na wiosennej łące
Informacja z dnia: 2023-05-02
,,Tralala dla rodziców"   1.Dla rodziców to piosenka Tralala tralala tralala Melodyjna, uśmiechnięta Tralala tralala tralala Tyle nut wesołych ma Tralala tralala tralala I tak pięknie (...)
Wiersz i Piosenka na V
Informacja z dnia: 2023-05-01
Hasłem przewodnim mijającego tygodnia było ,,Kto Ty jesteś, Polak mały’’. Przedszkolaki poznały znaczenie majowych świąt, a także narodowych symboli. Wiedzą już, że polskie symbole to: godło- biały o (...)
Majowe święta
Informacja z dnia: 2023-04-23
Mijający tydzień u Maluchów przebiegał na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie ,,Jak możemy dbać o naszą planetę?’’ Dzieci wypowiadały się na temat utrzymywania porządku w otoczeniu bliższym i dalszym (...)
Dbamy o naszą planetę - Ziemię
Informacja z dnia: 2023-04-14
Maluszki poznając pracę bibliotekarza, gościły w przedszkolu panią Malwinę , która pracuje w Bibliotece Publicznej w Chojnicach. Dzieci wysłuchały bajki pt. ,,Historia pewnej pisanki’’, a także dowiedz (...)
W świecie książek
Informacja z dnia: 2023-04-13
  Maluszki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Sensoryczny Kogel -Mogel’’. Jednym z zadań była realizacja zajęć z udziałem zdrowego warzywa –marchewki. Dzieci degustowały (...)
Marchewkowe zajęcia
Informacja z dnia: 2023-04-06
Każdego roku tuż przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek. Już od rana Maluszki z niecierpliwością czekały na przyjście ,, Świątecznego gościa’’, kt&oacu (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2023-04-05
W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przynosiły karmę do przedszkola, którą mogły dzisiaj osobiście przekazać czworonożnym pupilom, ponieważ goś (...)
Pamiętamy o zwierzętach
Informacja z dnia: 2023-04-04
  2 kwietnia 2023r. przypada 18- rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja konkursu ,,Wspomnienia o papieżu Świętym Janie Pawle II.’’ Dzieci z najm (...)
Święty Jan Paweł II- przyjacielem dzieci
Informacja z dnia: 2023-04-02
Maluchy poznawały zwierzęta hodowlane i pomieszczenia w których mieszkają na wsi. Wiedzą też jakie korzyści mamy z hodowli tych zwierząt. W okresie przedświątecznym poznały również tradycje wielkanocne. Jed (...)
Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych
Informacja z dnia: 2023-03-29
Dzisiejsze zajęcia w przedszkolu miały charakter przedświąteczny. Dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu odwiedziły Panie Animatorki, które przygotowały tańce w bańkach oraz zabawy muzyczno - ruchowe z wykorzyst (...)
Sztuka Animacji
Informacja z dnia: 2023-03-28
  ,,Ziemio.’’ Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!               (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2023-03-24
Kolejny tydzień Maluchy rozpoczęły  od wiosennego spaceru. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i szukały pierwszych znaków wiosny. Poznały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów i zasadziły cebulki (...)
Żegnaj zimo, witaj wiosno
Informacja z dnia: 2023-03-19
Pogoda na dworze kapryśna i zmienna, a w naszym przedszkolu czuć już nadchodzącą wiosnę. A to za sprawą pięknych dekoracji oraz zajęć otwartych dla rodziców o tematyce wiosennej. Maluszki z ogromnym zaangażowaniem (...)
Nadchodzi wiosna
Informacja z dnia: 2023-03-09
Kolejny tydzień w przedszkolu minął przedszkolakom bardzo intensywnie i ciekawie. Maluchy nie tylko poznały zawód aktora, dowiedziały się czym różni się teatr od kina, ale przede wszystkim poprzez zabawy teatralne weszły (...)
W kinie, w teatrze
Informacja z dnia: 2023-03-05
26 lutego przypada nietypowe święto- ,,Dzień Dinozaura.’’ Już w poniedziałek rozpoczęliśmy niezwykłą przygodę, poznając zwierzęta prehistoryczne. Maluszki ,,stworzyły Jurajski Park’’, oglądały ilu (...)
Świat dinozaurów
Informacja z dnia: 2023-02-26
,,Pierwiosnek’’ Wanda Chotomska Kto pierwszy wita wiosnę?  – Pierwiosnek. – A jak ją wita? – Ukłonem. Ukłon jej składa niski i pokazując listki, woła:  – Gr (...)
Wiersz i Piosenka na III
Informacja z dnia: 2023-02-25
,,Czy to słońce krąży wokół planet, czy to one obracają się wokół niego?’’, Ile jest planet w Układzie Słonecznym?’’, Jak nazywa się planeta ,na której mieszkamy?’&rsquo (...)
Kosmiczne zajęcia.
Informacja z dnia: 2023-02-21
W mijającym tygodniu Maluchy poznawały bogactwo życia w środowisku wodnym i podziemnym. Wysłuchały opowiadania pt. ,,Meduzy’’ i poznały niektóre zwierzęta żyjące w wodzie. Swoją wiedzę i wyobraźnię (...)
Pod ziemią, pod wodą
Informacja z dnia: 2023-02-16
Maluszki z okazji Walentynek ubrały się na czerwono oraz udekorowały salę  i gazetkę czerwonymi serduszkami. Poznały tradycję obchodzenia święta walentynkowego  i rozmawiały o tym jak można okazywać szczę (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-02-10
W bieżącym tygodniu tematem przewodnim była muzyka, która w życiu każdego dziecka spełnia ogromną rolę: kształtuje pamięć, podzielność uwagi, spostrzegawczość, wyobraźnię, aktywność ruchową i poczucie rytmu. Ma (...)
Muzyka jest wszędzie
Informacja z dnia: 2023-02-09
  Pizza, to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych ale także dzieci. Światowy dzień pizzy obchodzony 9 lutego nie tylko w restauracjach, pizzeriach ale i również  w naszym przedszkolu. Tego dnia sale pr (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2023-02-08
Korzystając z uroków tegorocznej zimy Maluszki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dla dzieci była to świetna rozrywka i ruch na świeżym powietrzu (...)
Zimowe zabawy
Informacja z dnia: 2023-02-05
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany i lubiany przez dzieci. Dostarcza wielu przeżyć i radości. W czwartkowy poranek w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci były p (...)
Karnawałowy bal przebierańców
Informacja z dnia: 2023-02-04
31 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się XXII edycja konkursu międzyprzedszkolnego: ,,Czy znasz swoje miasto i region?" Dzieci z najmłodszych grup wiekowych poznały najważniejsze informacje dotyczące rodzinnego m (...)
Nasze miasto- Chojnice
Informacja z dnia: 2023-02-03
  ,,W karnawale.’’ W karnawale, w karnawale     zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale.   Można zmienić się w królewnę, (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2023-01-16
10 stycznia gościliśmy w przedszkolu kochane babcie i wspaniałych dziadków. Maluszki przygotowały bogaty program artystyczny. Zaprezentowały się w Jasełkach, pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla drog (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2023-01-13
Pierwsze dni nowego roku maluszki spędziły na wesołej zabawie podczas której wypowiadały się na temat swoich marzeń i oczekiwań w przyszłym roku. Maluszki poznawały pory: dnia i nocy oraz pory roku. Wiedzą jakie c (...)
Powitaliśmy Nowy 2023 rok
Informacja z dnia: 2023-01-10
  ,,Życzenia.’’  Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.  A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom zdrowia, pomyślności, (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2022-12-23
  Tradycyjnie jak co roku obchodzimy przedszkolną wigilię. 21 grudnia Zuchy pięknie zaprezentowały się w Jasełkach, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przedszkolacy poznając tra (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2022-12-17
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę atmosferę zadbały maluszki, które 13 grudnia zaprezentowały się w ,,Jasełkach Bożonarodzeniowych”. Mali artyści (...)
Hej kolęda, kolęda....
Informacja z dnia: 2022-12-07
Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie przedszkolaki czekały na Świętego Mikołaja. Już od samego rana śpiewały piosenki o Mikołaju recytowały wierszyki i czyściły buty. Święty (...)
Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-12-05
4 grudnia obchodzą swoje święto Górnicy. Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ciężkiej pracy górników. Maluchy z ciekawością słuchały historii na temat powstania węgla i opowieści (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2022-12-03
„Choinka” Gdy święta nadejdą zimową porą, Wszystkie dzieciaki choinkę ubiorą. Założą łańcuchy, bombki błyszczące I powieszą na niej gwiazdki świecące.   „Wkoło choinki” R (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2022-12-01
Kończący się miesiąc listopad maluszki spędziły wesoło i magicznie. Wzięły aktywny udział w zabawach andrzejkowych. Wszystkie wróżby miały charakter dobrej zabawy. (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2022-11-25
W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ,,Milutkim przyjacielem”. Przedszkolaki bawiły się (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2022-11-23
Pierwszy biały puch sprawił maluszkom wiele radości i zabawy.  (...)
Dookoła biało
Informacja z dnia: 2022-11-18
W mijającym tygodniu zajęcia dostarczyły Maluszkom wiedzy na temat przygotowania zwierząt do przetrwania zimy. Dzieci już wiedzą, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne migrują do ciepłych krajów. D (...)
Nadchodzi trudny czas dla zwierząt
Informacja z dnia: 2022-11-13
Kształtując u najmłodszych dzieci w przedszkolu postawę patriotyczną oraz miłość do ojczystego kraju Maluszki wspólnie wykonały pracę plastyczną ,,Polska, to mój dom". (...)
Polska, to mój dom
Informacja z dnia: 2022-11-11
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień. (...)
Moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2022-11-02
W przeddzień Wszystkich Świętych przedszkolaki wybrały się na cmentarz ofiar zbrodni Hitlerowskich oraz pod pomnik pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej aby uczcić ich pamięć. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-30
,,Mój dom” 1.Mój dom to dom rodzinny, gdzie wszyscy bliscy są brat, siostra, mama, tata, to mój prawdziwy dom. Ref. Mój dom, mój dom, to właśnie jest mój (...)
Wiersz i Piosenka na XI
Informacja z dnia: 2022-10-29
28.10 odbył się Bal Wszystkich Świętych. Ideą balu była wspólna, radosna zabawa, promująca wartości, którymi w życiu kierowali się Święci. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w przygotowaniu  (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-28
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października w grupie Maluszków. Świętowanie rozpoczął występ dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane p (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-10-23
W ramach obchodów Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej zorganizowano powiatowy konkurs plastyczny pt. ,,Mocne kolory Jesieni”.  Spośród 923 prac plastycznych nagrodzono pracę Lilki Sreberskiej, kt&oa (...)
Laureatka  konkursu plastycznego
Informacja z dnia: 2022-10-22
Grupa Maluszków wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały jesienny krajobraz oraz szukały skarbów pięknej, kolorowej pory roku. Z barwnych liści stworzyły piękne jesienne drzewa (...)
Nadeszła jesień
Informacja z dnia: 2022-10-18
Nasze przedszkola odwiedzili przedstawiciele OSP Chojnice. Podczas bardzo interesującego spotkania dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowej. Oprócz poznawani (...)
Nasi Dzielni Strażacy
Informacja z dnia: 2022-10-17
W minionym tygodniu Maluchy przygotowały kosz pełen warzyw. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować jesiennych darów, jakimi były warzywa. Maluszki poznały nazwy wybranych warzyw oraz dowiedzia (...)
Poznajemy warzywa
Informacja z dnia: 2022-10-10
Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Maluszki poznały nazwy wybranych owoców, degustowały smaki i dowiadywały się jaki mają wpływ na nasze (...)
Owocowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-10-05
W ramach minionych zajęć o bezpieczeństwie grupę średniaków i  maluszków odwiedził pan policjant, - (tata jednej z podopiecznych )  który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady be (...)
Odwiedziny Pana Policjanta
Informacja z dnia: 2022-10-03
We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Maluchy zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznały zasady praw (...)
Bezpieczeństwo- ważna sprawa
Informacja z dnia: 2022-10-03
,,Małe czerwone jabłuszko ‘’ 1.Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem z gruszką. Ref.: Za rączki się trzymają i w koło obracają. 2. Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem (...)
Wiersz i Piosenka na X
Informacja z dnia: 2022-09-26
Corocznie w naszym przedszkolu wraz z nadejściem pory roku jaką jest jesień odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołym ziemniaczku”, wiedziały jakie potrawy robi się z ziemniak&oacut (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2022-09-20
20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Dmuchane zamki, dostarczyły maluchom wiele radości i satysfakcji z (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-09-18
Przedszkolacy bardzo lubią się bawić i przywiązywać uwagę do zabawek. Dzięki zabawkom uczą się dzielić wspólnym dobrem, dbać o nie, współpracować podczas zabawy z rówieśnikami. Z okazji zbliżającego (...)
Nowe zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-17
15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołej kropce”, wykazały się kreatywnością i wyobraźnią podczas zabaw swobodnych. Wspólnie z rówieśnika (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2022-09-13
Pierwszy spacer i zabawy w ogrodzie przedszkolnym wzbudziły u Maluszków wiele radości i zadowolenia. Słoneczna pogoda i ciekawy plac zabaw sprawiły u dzieci uśmiech na twarzy. Maluszki nie tylko poznawały najbliżs (...)
Poznajemy najbliższe otoczenie
Informacja z dnia: 2022-09-12
Maluszki starają się poznawać nawzajem. Wymawiają swoje imię i próbują zapamiętać imiona rówieśników. Chętnie i odważnie podejmują zabawy muzyczno-ruchowe oraz plastyczne. Dzisiaj po raz pierwszy wyk (...)
Poznajmy się nawzajem
Informacja z dnia: 2022-09-06
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci zwłaszcza dla najmłodszych! Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym środowisku i nowej sytuacji.  A oto ich pierwsze chwile w naszym przedszkol (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-05
W dniach 30 i 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci w przedszkolu. Zajęcia te służyły nawiązaniu pierwszych kontaktów pomiędzy dziećmi, a (...)
Zajęcia adaptacyjne u Maluszków
Informacja z dnia: 2022-09-03
,,Krasnoludek" Jestem krasnoludek, mam wesołą minkę. Czerwoną czapeczkę, białą pelerynkę. Wezmę się pod boczki, wysoko podskoczę. Klasnę sobie w ręce, i tak się okręcę.   ,,Przedszkole, przeds (...)
Wiersz i piosenka na IX