facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Maluszki
Informacja z dnia: 2023-11-30
„IDZIE MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj – tup, tup, tup, paczki podrzuca – siup, siup, siup. Śmieje się głośno – ho, ho, ho, w okna zagląda – o, o, o. Saniami sunie – wiu, w (...)
Wiersz i piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2023-11-24
Dziś w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci, oprócz wyśmienitego humoru, miały ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. (...)
Misia łatwo narysować
Informacja z dnia: 2023-11-22
Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką, która doczekała się także swojego święta. My Dzień Kredki obchodziliśmy w naszym przedszkolu 22 listopada. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie ko (...)
Dzień Kredki
Informacja z dnia: 2023-11-17
Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słod (...)
Witaminki, witaminki
Informacja z dnia: 2023-11-15
15 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” . Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty program artystyczny, który mogły zaprezentować  swoim bliskim.  (...)
Pasowanie na Pzedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-11-13
W minionym tygodniu maluszki utrwaliły zasady czystości rąk i jamy ustnej. Każdy przedszkolak wie jak właściwie powinno się myć ręce, żeby zmyć ewentualne bakterie, wirusy i pasożyty szkodliwe dla zdrowia według 6 prosty (...)
Myję ręce, zęby też...
Informacja z dnia: 2023-11-10
Z okazji zbliżającego Święta Niepodległości , w naszym przedszkolu odbyło się uroczysta prezentacja  Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki w tym tygodniu poruszały tematy związane z naszą Ojczyzna, zapoznawały się z p (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2023-11-01
"Śpiący miś" Dorota Strzemińska- Więckowiak Niedźwiedź cicho pomrukuje, Bowiem do snu się szykuje. Gdy śnieg pierwszy z nieba spadnie, Miś w zimowy sen zapadnie.   "Ja jestem nied (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2023-10-26
                           W miniony tygodni rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie - wietrze, chmurach i d (...)
Jesienna pogoda
Informacja z dnia: 2023-10-26
W ostatnim dniu  października w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci ubrały się w stroje  przedstawiające ich patronów lub nawiązujące do postaci świętych. Na balu nie zabrakło &n (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2023-10-18
W minionym tygodniu Maluszki uczestniczyły  spotkaniu z muzyką etniczną. Mogły poznać przeróżne instrumenty ze wszystkich stron Świata.  Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały występu, a także same mogły (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2023-10-10
Pierwsze tygodnie jesieni to doskonały czas na owocowe zbiory, a także kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Maluszki poznały nazwy wybranych owoców, degustowały smaki i dowiadywały się jaki m (...)
Owoce
Informacja z dnia: 2023-10-10
Wszyscy wiemy, że warzywa to pełnia zdrowia. W tym  tygodniu przekonały się o tym nasze Maluszki. Dzieci miały okazję do posmakowania warzyw w różnej postaci: surowych, gotowanych. Na koniec tygodnia Maluszki (...)
Warzywa
Informacja z dnia: 2023-10-03
W miniony tygodniu przedszkole odwiedził Teatr Terapeutyczny z Bydgoszczy z przedstawieniem pt. " O Misiu, który szedł do przedszkola". Dzieci z wielką ciekawością oglądały grę  aktorów, (...)
Teatra Terapeutyczny
Informacja z dnia: 2023-10-01
„Gruszka” Agnieszka Frączek Kroczy drogą gruszka z brodą. Gruszka z brodą, w spodniach w kratę i w dodatku pod krawatem. Coraz prędzej w dal drałuje, kroczy, truchta, biegnie, pruje (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2023-09-28
 W ramach  zajęć o bezpieczeństwie grupę Maluszków odwiedzili Pan i Pani policjantka, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz  numery al (...)
Bezpieczeństwo na drodze
Informacja z dnia: 2023-09-22
  Piątek to w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki poznały historię ziemniaka, opisywały ziemniaka po wcześniejszym poznaniu za pomocą różnych zmysłów oraz wykonały szereg zadań aby (...)
Dzień Pieczonego Ziemnika
Informacja z dnia: 2023-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim D (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-09-18
Maluszki na swoim pierwszym spacerze dołączyły do kampanii „Przytul się do drzewa”. Ogólnopolska kampania ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach oraz uczulen (...)
Przytulmy się do drzewa
Informacja z dnia: 2023-09-15
Rano maluszki przyglądając się prostym ilustracjom zauważyły, że otaczające nas w codziennym życiu przedmioty i rzeczy mają różnej wielkości i barwy – KROPKI. Czy to kropki w babeczkach, czy piegi na nosie & (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2023-09-07
Jak dobrze widzieć po wakacjach Wasze uśmiechnięte minki! Przypominamy sobie zasady panujące w przedszkolu. Każdy kolejny dzień jest dla Was nowym doświadczeniem, a poprzez wspólne zabawy edukacyjne uczymy się w j (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-08-29
To ja ( sł. muz.Krystyna Gowik) Patrzcie to jestem ja – mały przedszkolaczek. Lubię mój cały świat, śpiewam, biegam, skaczę. Ref.: Tu są nogi do biegania. Tu - buzia do śpiewania. Tu ręce, kt& (...)
Witamy w przedszkolu - wiersz i piosenka