facebook
Informacja z dnia: 2024-02-28
Dinomaluszki 2024
Maluszki
Informacja z dnia: 2024-06-19
17 czerwca Państwo Drobinscy, rodzicePoli, przygotowali dla Maluszków nie lada niespodziankę. Zaproszenie dla całej grupy do lodziarni Milki. Ta zimna i jakże smaczna niespodzianka, w upalny dzień sprawiła dziecio (...)
Lody, lody dla ochłody
Informacja z dnia: 2024-06-17
Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w drugich już warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Poznały i utrwaliły nazwy oryginalnych instrumentów pochodzących z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba&qu (...)
Muzyka etniczna cz.2 - warsztaty
Informacja z dnia: 2024-06-13
W minionym tygodniu Maluszki wybrały się z wycieczką do Centrum Edukacji Przyrodniczej Narodowego Parku Bory Tucholskie.  Już sama przejażdżka autokarem była dla dzieci wielką atrakcją. W trakcie wycieczki  (...)
Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej
Informacja z dnia: 2024-06-13
W poniedziałek nasze przedszkole odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół w Chojnicach, aby zaprezentować podstawy udzielania pierwszej pomocy. Maluszki przypomniały sobie numery alarmowe, jak należy się zachować gdy k (...)
Wizyta Młodzieży z Zespołu Szkół w Chojnicach
Informacja z dnia: 2024-06-03
3 czerwca Maluszki świętowały Dzień Dziecka.  Był to dzień pełen uśmiechu i radości. Dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych, zabawach ruchowych z balonami i bańkami., zabawy z chustą animacyjną i wielu innych. W (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2024-05-29
„Ciuchcia” Krzysztof Kiełbasiński Puf! Gwizd! Świst! Wist! Wist! Wist! Gwizdek w pisk! Isk! Isk! Isk! Para w tłok! Czok! Czok! Czok! Tłoki w skok! Tok! Tok! Tok! Koła w ruch! Buch! Buch! Buc (...)
Wiersz i piosenka Czerwiec
Informacja z dnia: 2024-05-26
28 maja grupa Maluszków obchodziła Dzień Mamy i Taty.  Wszystkie dzieci przywitały  swoich ukochanych  rodziców występem artystycznym. Piosenki, wiersze zostały nagrodzone gorącymi brawami. K (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2024-05-24
W poniedziałek nasz przedszkole odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach. Nasi goście przybliżyli dzieciom specyfikę pracy strażaka i  zaprezentowali sprzęt jakim się posługują. Wszystkie (...)
Straż pożarna w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-05-17
10 maja nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna z przedstawieniem pt.:  "Podróż do krainy zagadek".  Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały występ, z którego dowiedziały się ja (...)
Teatr w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-05-17
W piątek nasze przedszkole odwiedził pan Seweryn, aby zaprezentować program jaki oferuje Ogólnopolski System Rozrywki Ruchowej. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach ruchowych i wykonywały wszystk (...)
Ogólnopolski System Rozrywki Ruchowej
Informacja z dnia: 2024-05-10
W minionym tygodniu Maluszki poznały znaczenie " Świąt Majowych",poznały takie  symbole narodowe jak godło- biały orzeł na czerwonym tle w złotej koronie, hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego ‘’, kt&oac (...)
Święta Majowe
Informacja z dnia: 2024-04-30
Mazurek Dąbrowskiego  Anna Paszkiewicz Wiele jest pieśni, wiele piosenek, Wśród nich ta jedna, ta najważniejsza:  To nasz mazurek – hymn narodowy, Pieśń nam tak bliska, bo najpięknie (...)
Wiersz i piosenka Maj
Informacja z dnia: 2024-04-26
W tym tygodniu Maluszki omawiały tematy związane ze służbami ratunkowymi. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, lekarza i strażaka, a na koniec tygodnia wykonały pracę plastyczną przedstawiającą lizak p (...)
Służby ratunkowe
Informacja z dnia: 2024-04-25
W minioną środę Maluszki gościły w swoje sali Panią Wiolettę, która pracuje w chojnickiej bibliotece. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: "Własny kolor", które opowiada o losach kolorowego kameleon (...)
Lekcja biblioteczna
Informacja z dnia: 2024-04-19
W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedził Magik. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały wszystkie sztuczki magiczne i chętnie asystowały w trakcie występu.  (...)
Interaktywny pokaz magii
Informacja z dnia: 2024-04-19
W mijającym tygodniu Maluszki poznawały mieszkańców łąki, dowiedziały się jak wyglądają i jakie wydają dźwięki. Wszystkie Maluchy wiedzą, że nie należy krzywdzić żadnego z tych zwierząt, bo każde z nim ma swoją ro (...)
Na wiosennej łące
Informacja z dnia: 2024-04-12
W tym tygodniu maluszki rozmwiały o tym jak można dbać o naszą planetę, o utrzymywaniu porządku wokół siebie, właściwym zachowaniu w lesie, zanieczyszczeniu wód, używaniu surowców wtórnych i s (...)
Dbamy o naszą planetę
Informacja z dnia: 2024-04-12
Wiosna w przyrodzie zagościła już na dobre.  Z tej okazji maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby  zaprezentować swoje umiejętności podczas różnorodnych zabaw z Panią Wiosną ... (...)
Wiosenne zajęcia otwarte
Informacja z dnia: 2024-04-11
W minionym tygodniu  z okazji  rocznicy śmierci Jana Pawła II w naszym przedszkolu odbyła się kolejna XVI edycja międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy "Wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II". Malus (...)
Wspomnienie o Świętym Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2024-04-01
Motyle Zofia Makowska Kolorowe motyle latają nad łąką. Dzieci śmieją się do nich, ogrzewa je słonko. Złapmy w dłonie motylka, obejrzyjmy go z bliska Potem puśćmy go na łąkę, na zielone pastwiska.   (...)
Wiersz i piosenka Kwiecień
Informacja z dnia: 2024-03-28
27 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.: "Ozdoba Wielkanocna", brało w nim udział 45 dzieci z całego przedszkola wraz z rodzicami.  Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali dyplomy i nagro (...)
Konkurs plastyczny OZDOBA WIELKANOCNA
Informacja z dnia: 2024-03-25
Tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna. Mimo to mamy jej już dosyć. Także szarówki, kataru i zmarzniętych stóp. Na szczęście to już ostatnie jej dni. Dzieci z naszego przedszkola poczuły już wiosnę i wykona (...)
Przebiśniegi
Informacja z dnia: 2024-03-21
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały kapelusz dla Pani Wiosny na powitanie. Następnie ruszyliśmy na podchody po naszym przedszkolu w (...)
Wiosna i jej pomocnicy
Informacja z dnia: 2024-03-15
W minionym tygodniu Maluszki omawiały tematy związane z marcową pogodą. Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu" i wykonały pracę plastyczną o tym tytle. Maluszki dowiedziały się, co to znaczy (...)
Marcowa pogoda
Informacja z dnia: 2024-03-14
W minionym tygodniu Maluszki omawiały tematy związane z kinem i teatrem. Dzieci dowidziały się w jaki sposób należy zachowywać się w tych miejscach, poznały zawód aktora, mogły też uczestniczyć w sensie fil (...)
W kinie i teatrze
Informacja z dnia: 2024-02-29
  "Marzec" Agnieszka Filipkowska W marcu zmienna jest pogoda: trochę deszczu, słońca, śniegu. I choć nam bałwana szkoda, cieszą główki przebiśniegów. Wiosna żegna sen nie (...)
Wiersz i piosenka Marzec
Informacja z dnia: 2024-02-22
W tym tygodniu Maluszki stały się badaczami kosmosu. Dowiedziały się, co to jest stacja kosmiczna, rakieta oraz poznały wiele nowych pojęć związanych z Układem Słonecznym. Doskonaliły umiejętność liczenia oraz określania (...)
Kosmiczna matematyka
Informacja z dnia: 2024-02-20
Walentynki dzieci spędziły na poznawaniu zwyczajów związanych z tym dniem, a także mogły posmakować wcześniej przygotowanych babeczek. Maluszki skorzystały również z z możliwości zrobienia sobie zdjęcia z o (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2024-02-15
W bieżącym  tygodniu Maluchy poznawały bogactwo życia w środowisku wodnym i podziemnym. Dzieci poznały również budowę wulkanu i podstawowe zjawiska w nim zachodzące.Z zaciekawieniem przystąpiły do zabawy bada (...)
Pod ziemią pod wodą
Informacja z dnia: 2024-02-01
"Dinozaury" Aleksandra Wojtyła Dinozaury to takie stworzenia, których już od dawna na świecie nie ma. Niektóre były duże, wielkości wieżowca, a inne małe, na przykład jak owca. D (...)
Wiersz i piosenka Luty
Informacja z dnia: 2024-01-25
Bal karnawałowy to wyczekiwany i bardzo lubiany przez dzieci moment. Dostarcza wielu przeżyć i radości. Dzieci mogły sie przebrać za zwoje ulubione postacie z bajek i tańczyć przy skoczej, rytmicznej muzyc (...)
Bal Karnawałowy
Informacja z dnia: 2024-01-23
W minionym tygodniu Maluszki korzystając z pięknej pogody udały się na spacer. Oczywiści nie mogło się też obejść bez zabaw na śniegu takich jak rzucania śnieżkami czy zjeżdżanie z górki na terenie ogrodu prz (...)
Zima, zima, zima...
Informacja z dnia: 2024-01-23
23 stycznia grupa Maluszków przygotowała dla swoich babć i dziadków program artystyczny z okazji ich święta. Wszystkie starania dzieci zostały wynagrodzone gromkimi brawami. Po występach na dziadków (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2024-01-08
W minionym tygodniu maluszki udały się do Karainy Śniegu, gdzie poznały miszkańców Antarktydy i zbudowały iglo. Do swojej budowli zaprosili bardzo miłych mieszkańców - pingwinki i tak powstała nasza Magiczn (...)
Magiczna zagroda
Informacja z dnia: 2024-01-07
Maluszki cały miniony tydzień spędziły w krainie czasu... Przedszkolaki poznały nazwy dni tygodnia, pory roku oraz wiele innych ciekawych informacji...   (...)
Mija czas...
Informacja z dnia: 2023-12-28
 „Kocham Babcię i Dziadka...” Bożena Forma Kocham mocno Babcię, Dziadka To nie żarty moi mili Dzisiaj im życzenia składam By sto latek jeszcze żyli.   "Niech nam żyją. (...)
Wiesz i piosenka styczeń
Informacja z dnia: 2023-12-22
W środę 20 grudnia, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, które przebiegło w magicznej i ciepłej atmosferze. Dzieci z najstarszej grupy przedstawiły jasełka dla wszystkich dzieci, zakończone wsp&oac (...)
Spotkanie wigilijne
Informacja z dnia: 2023-12-13
Jak co roku, o tej porze, święta się zbliżają. Z tej okazji Maluszki serdecznie Was witają. Tak zaczął się bardzo intensywny dzień dla naszych najmłodszych. Były piosenki, wierszyki, tańce i ręcznie wykonane ozdoby choin (...)
Świąteczne gwiazdeczki
Informacja z dnia: 2023-12-06
Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu (...)
Ciasteczkowa farbryka otwarta
Informacja z dnia: 2023-12-06
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektó (...)
Idzie Mikołaj tup,tup,tup
Informacja z dnia: 2023-12-05
4 grudnia nasze przedszkolaki świętowały Dzień Górnika zwany- „Barbórką”. Święta Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni (...)
Barbórka u Maluszków
Informacja z dnia: 2023-11-30
„IDZIE MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj – tup, tup, tup, paczki podrzuca – siup, siup, siup. Śmieje się głośno – ho, ho, ho, w okna zagląda – o, o, o. Saniami sunie – wiu, w (...)
Wiersz i piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2023-11-24
Dziś w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci, oprócz wyśmienitego humoru, miały ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. (...)
Misia łatwo narysować
Informacja z dnia: 2023-11-22
Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką, która doczekała się także swojego święta. My Dzień Kredki obchodziliśmy w naszym przedszkolu 22 listopada. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie ko (...)
Dzień Kredki
Informacja z dnia: 2023-11-17
Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słod (...)
Witaminki, witaminki
Informacja z dnia: 2023-11-15
15 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” . Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty program artystyczny, który mogły zaprezentować  swoim bliskim.  (...)
Pasowanie na Pzedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-11-13
W minionym tygodniu maluszki utrwaliły zasady czystości rąk i jamy ustnej. Każdy przedszkolak wie jak właściwie powinno się myć ręce, żeby zmyć ewentualne bakterie, wirusy i pasożyty szkodliwe dla zdrowia według 6 prosty (...)
Myję ręce, zęby też...
Informacja z dnia: 2023-11-10
Z okazji zbliżającego Święta Niepodległości , w naszym przedszkolu odbyło się uroczysta prezentacja  Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki w tym tygodniu poruszały tematy związane z naszą Ojczyzna, zapoznawały się z p (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2023-11-01
"Śpiący miś" Dorota Strzemińska- Więckowiak Niedźwiedź cicho pomrukuje, Bowiem do snu się szykuje. Gdy śnieg pierwszy z nieba spadnie, Miś w zimowy sen zapadnie.   "Ja jestem nied (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2023-10-26
                           W miniony tygodni rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie - wietrze, chmurach i d (...)
Jesienna pogoda
Informacja z dnia: 2023-10-26
W ostatnim dniu  października w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci ubrały się w stroje  przedstawiające ich patronów lub nawiązujące do postaci świętych. Na balu nie zabrakło &n (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2023-10-18
W minionym tygodniu Maluszki uczestniczyły  spotkaniu z muzyką etniczną. Mogły poznać przeróżne instrumenty ze wszystkich stron Świata.  Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały występu, a także same mogły (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2023-10-10
Pierwsze tygodnie jesieni to doskonały czas na owocowe zbiory, a także kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Maluszki poznały nazwy wybranych owoców, degustowały smaki i dowiadywały się jaki m (...)
Owoce
Informacja z dnia: 2023-10-10
Wszyscy wiemy, że warzywa to pełnia zdrowia. W tym  tygodniu przekonały się o tym nasze Maluszki. Dzieci miały okazję do posmakowania warzyw w różnej postaci: surowych, gotowanych. Na koniec tygodnia Maluszki (...)
Warzywa
Informacja z dnia: 2023-10-03
W miniony tygodniu przedszkole odwiedził Teatr Terapeutyczny z Bydgoszczy z przedstawieniem pt. " O Misiu, który szedł do przedszkola". Dzieci z wielką ciekawością oglądały grę  aktorów, (...)
Teatra Terapeutyczny
Informacja z dnia: 2023-10-01
„Gruszka” Agnieszka Frączek Kroczy drogą gruszka z brodą. Gruszka z brodą, w spodniach w kratę i w dodatku pod krawatem. Coraz prędzej w dal drałuje, kroczy, truchta, biegnie, pruje (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2023-09-28
 W ramach  zajęć o bezpieczeństwie grupę Maluszków odwiedzili Pan i Pani policjantka, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz  numery al (...)
Bezpieczeństwo na drodze
Informacja z dnia: 2023-09-22
  Piątek to w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki poznały historię ziemniaka, opisywały ziemniaka po wcześniejszym poznaniu za pomocą różnych zmysłów oraz wykonały szereg zadań aby (...)
Dzień Pieczonego Ziemnika
Informacja z dnia: 2023-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim D (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-09-18
Maluszki na swoim pierwszym spacerze dołączyły do kampanii „Przytul się do drzewa”. Ogólnopolska kampania ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach oraz uczulen (...)
Przytulmy się do drzewa
Informacja z dnia: 2023-09-15
Rano maluszki przyglądając się prostym ilustracjom zauważyły, że otaczające nas w codziennym życiu przedmioty i rzeczy mają różnej wielkości i barwy – KROPKI. Czy to kropki w babeczkach, czy piegi na nosie & (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2023-09-07
Jak dobrze widzieć po wakacjach Wasze uśmiechnięte minki! Przypominamy sobie zasady panujące w przedszkolu. Każdy kolejny dzień jest dla Was nowym doświadczeniem, a poprzez wspólne zabawy edukacyjne uczymy się w j (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-08-29
To ja ( sł. muz.Krystyna Gowik) Patrzcie to jestem ja – mały przedszkolaczek. Lubię mój cały świat, śpiewam, biegam, skaczę. Ref.: Tu są nogi do biegania. Tu - buzia do śpiewania. Tu ręce, kt& (...)
Witamy w przedszkolu - wiersz i piosenka