facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Maluszki
Informacja z dnia: 2022-06-14
 Maluszki wybrały się autokarem na wycieczkę do Krojant. Dzieci mały tam okazje pojeździć na koniu, skorzystać z placu zabaw, pograć w piłkę. Doskonale bawiły się na leśnej polanie i z apetytem zjadały pieczone w og (...)
Wycieczka do Krojant
Informacja z dnia: 2022-06-03
Chmurka z tęczą to kolejna praca naszych maluszków. W minionym tygodniu dzieci  między innymi dowiedziały się " Co to jest tęcza" - Jak powstaje. Muszę przyznać, że dzieci bardzo zaciekawiły te (...)
Kolorowa tęcza
Informacja z dnia: 2022-06-01
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Dzień Dziecka w naszym przedszkolu  rozpoczął się od zabaw ruchowych w naszej Sali. Wiele radości przedszkolakom sprawiło wspólne przygotowywan (...)
Dzień dzecka
Informacja z dnia: 2022-05-31
„Wakacje” I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Zabawimy si (...)
Wiersz i piosenka czerwiec
Informacja z dnia: 2022-05-26
Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-23
Piękny uśmiech, dobre serce; wszystko umie zrobić sama. Kocha mnie najbardziej w świecie. To jest właśnie moja mama! Zawsze chętnie mi pomagasz, kiedy jesteś obok, tato. Z Tobą czuję się bezpiecznie. (...)
Przygotowania do Dnia Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-20
Na dzisiejsze zajęcia języka kaszubskiego zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią Janinę Kosiedowską, która wzbogaciła naszą wiedzę o kaszubskich zwyczajach i tradycjach. Zaprezentowała także dzieciom bajkę o kr (...)
Kaszubska bajka
Informacja z dnia: 2022-05-17
Nasze  maluszki poznały dzisiaj sposoby segregacji śmieci, zobaczyły śmieciarkę i siedziały za kierownicą samochodu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zakładu Oczyszczania Miasta w Klawkowie oraz pracownikom firmy: Radkowi (...)
Ciekawe zajęcia z ekologii
Informacja z dnia: 2022-05-01
” ŻYCZENIA” Dziś słoneczko jasno świeci, ptaszek pięknie śpiewa. A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Mamom, wszystkim Tatom. Zdrowia, pomyślności, uśmiechó (...)
Wiersz i piosenka Maj
Informacja z dnia: 2022-05-01
"Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste"    (...)
Święto Flagi
Informacja z dnia: 2022-04-29
W ramach nagrody za przygotowanie klubowych pisanek, przedszkolaki wybrali się do klubu " MKS CHOJNICZANKA". Dzieci miały okazję zajrzeć do szatni, pokoju trenerów, salki treningowej, gabinetu masażysty (...)
Wizyta na stadionie MKS Chojniczanka
Informacja z dnia: 2022-04-28
W minionym tygodniu nasza przedszkolna sala zmieniła się w sale kinową. Porozmawialiśmy z maluszkami jak należy zachowywać sie w kinie, co wolno a czego nie. Przygotowaliśmy popcorn i wspólnie obejrzeliśmy bajkę.& (...)
Przedszkolne kino
Informacja z dnia: 2022-04-20
Przy pomocy farby i widelca maluszki wykonały piękne wiosenne tulipany. Paluszkiem namalowały zielone  łodygi, przykleiły kolorowe doniczki.  Prace wyszły naprawdę  wspaniałe.    (...)
Tulipany
Informacja z dnia: 2022-04-17
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego “ (...)
Zajączek u maluszków
Informacja z dnia: 2022-04-12
Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolade oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały tak (...)
Dzień czekolady
Informacja z dnia: 2022-04-10
Razem z dziećmi stworzyliśmy motylki z rolki po papierze toaletowym. Motyle są tymi owadami, które wzbudzają powszechny podziw. Piękne, kolorowe, majestatyczne, a zarazem ulotne i delikatne. Maluszki pom (...)
Motylki
Informacja z dnia: 2022-04-02
Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. (Jan Paweł II) W związku ze zbliżającą się rocznicą (...)
Flaga papieska
Informacja z dnia: 2022-04-01
Nasi mali przedszkolacy zamienili się w prawdziwych ogrodników i stworzyły w swojej sali mini ogródek. Dzieci posadziły kwiatki - bratki, hiacynty , cebule, posiały  pietruszkę  a także (...)
Sadzimy kwiatki
Informacja z dnia: 2022-03-31
 „Już”  Laura Łącz Spadła deszczu kropla - plum… Zawiał ciepły wietrzyk - szum… Coś pachnie w powietrzu - kwiat. Zmienia się wokoło świat. A co tak śpiewa? Ptak. C (...)
Wiersz i piosenka kwiecień
Informacja z dnia: 2022-03-30
Krokusy to jedne z najwcześniej kwitnących roślin cebulowych, które zazwyczaj już od marca zachwycają swoimi pięknymi kwiatami, najczęściej białymi, żółtymi, różowymi, fioletowymi lub niebieskimi. Na (...)
Krokusy
Informacja z dnia: 2022-03-28
Wycinając po śladzie dzieci mają okazję ćwiczyć koordynację ręka- oko. Dzieci podczas wycinania ćwiczą również obustronną koordynację, bo jedną ręką wycinają, a drugą przesuwają papie (...)
Ćwiczymy wycinanie
Informacja z dnia: 2022-03-24
Jest coraz cieplej, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. W taki piękny dzień  wybraliśmy  się na poszukiwania oznak wiosny.  Maluszki były dobrymi obserwatorami! Zauważyły pąki na drzewach i krze (...)
Poszukujemy oznak wiosny
Informacja z dnia: 2022-03-21
 W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwycz (...)
Pierwszy dzień wiosny
Informacja z dnia: 2022-03-14
 Prezentujemy piękne prace naszych uśmiechniętych przedszkolaków. Wykonanie tej pracy sprawiło im wiele radości. Z przyjemnością wycinały łaty, przyklejały nosek, uszka.  Dzięki takim pracą roz (...)
Wesołe krowy
Informacja z dnia: 2022-03-11
Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Maluszki  wyruszyły do ogrodu przedszkolnego . Tam  wspinały  się po  drabinkach ,zjeżdżały ze ślizgawek.  Dzi (...)
Wyjścia do ogrodu przedszkolnego
Informacja z dnia: 2022-03-03
Suchorzewska Irena " W marcu" Raz śnieg pada, a raz deszczyk. Na jeziorze lód już trzeszczy. Błękit nieba lśni w kałuży, bałwan w słońcu oczy mruży. - Koniec zimy. Przerwa. Dzwonek. - To (...)
Wiersz i piosenka marzec
Informacja z dnia: 2022-02-09
Jest okrągła niczym koło z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą lubię ją zajadać z mamą.                    Co to takiego? Oczywiście, pizza!  Piz (...)
Święto Pizzy
Informacja z dnia: 2022-02-08
8 lutego w naszym przedszkolu odbyła się XXI Edycja Konkursu regionalnego pt,, Czy znasz swoje miasto i region?” Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały się w pięknych programach artystycznych. Śpiewały (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2022-02-07
  Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, (...)
Mali badacze
Informacja z dnia: 2022-01-28
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 26 stycznia  podczas balu karnawałowego. Prz (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2022-01-05
Grupa maluszków tak przywitała nowy rok, wykonując prace plastyczną z użyciem farb i rolki po papierze toaletowym. Stemplowanie farbą bardzo im się spodobało.      (...)
Praca plastyczna noworoczna
Informacja z dnia: 2022-01-01
"Babcia z dziadkiem"  Babcia z Dziadkiem dziś świętują wszystkie wnuki więc pracują. Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku. W kuchni błyszczą już talerze wnusia babci bluzkę pierze. (...)
Wiersz i piosenka styczeń
Informacja z dnia: 2021-12-23
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie ciasteczek. Ten dzień dla naszych maluszków był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one ciasteczek. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste &nb (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2021-12-22
 W Krainie lodu to bardzo ciekawa zimowa zabawa dla dzieci w każdym wieku. Postanowiliśmy wykorzystać panujące za oknem niskie temperatury  do zrobienia lodowej krainy. Dzieci  nie mogły  się doczekać (...)
Lodowa kraina
Informacja z dnia: 2021-12-22
 21 grudnia był prawdziwie magicznym dniem w naszym przedszkolu. Rozpoczął on się wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie maluszki przy wspólnie przygotowanym stole dzieci składały sobie życzenia i c (...)
Spotkanie wigilijne
Informacja z dnia: 2021-12-06
Mikołaju usiądź z nami wkoło pobawimy się wesoło. Zatańczymy wokoło choinki, chłopcy i dziewczynki. Zaklaszczemy, zaśpiewamy i prezenty wszystkim damy.  (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2021-12-01
„MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj- tup, tup, tup Paczki podrzuca- siup, siup, siup. Śmieje się głośno- ho, ho, ho, ho. W okna zagląda- o, o, o, o. Saniami sunie- wiu, wiu, wiu, wiu. Na dłonie hucha- h (...)
Wiersz i piosenka grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-27
W ramach rozwijania zainteresowań i aktywności fizycznej nasze maluszki wraz z grupą starszaków wybrały się do Akademii Tańca "Piętro Wyżej" gdzie uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Taniec, (...)
Z wizytą w Akademii tańca Piętro wyżej
Informacja z dnia: 2021-11-25
„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada Pluszowe Misie opanowały nasze prz (...)
Dzień Pluszowego misia
Informacja z dnia: 2021-11-18
Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia dzieci stają się już oficjalnie przedszkolakami, a to duży krok na ich drodze do samodzielności . Podczas (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-11-11
 Dziś ze wzruszeniem wspominamy tamte wydarzenia i doceniamy pracę, którą wykonali nasi przodkowie na rzecz ojczyzny. W ramach obchodów Święta Niepodległości, często oddaje się hołd bohaterom tamtych c (...)
Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2021-10-30
 W ostatni piątek Października w naszym przedszkolu odbył się już III Bal Wszystkich Świętych. Przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych.  Tego dnia nie &nb (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-27
W tym tygodniu wykonywaliśmy prace plastyczne zwiazane z tematyką owoców. Dzieci poradziły sobie doskonale  , świetnie się przy tym bawiac.   (...)
Owocowe prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-10-25
W ostatnim tygodniu maluszki poznawały warzywa i owoce. Dowiedziały się jak ważne jest spożywanie ich ze względu na dużą wartość witamin, które zawierają.  Dopełnieniem wiedzy było wspól (...)
Pieczemy drożdżówkę z jabłkiem
Informacja z dnia: 2021-10-22
Październik w naszej grupie upływa pod hasłem warzyw, owoców i przetworów na zimę. Dlatego dzieci wspólnie zrobiły pyszny dżem z pomarańczy. Maluchy bardzo chętnie pomagały i dorzucały składniki.&nbs (...)
Dżem pomarańczowy
Informacja z dnia: 2021-10-20
"Każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy - ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa. Są reguły, jest zabawa. Sport nauczyć może wiele. Zdrowy duch jest w zdrowym ciele, a z wszystkiego jedna rac (...)
Zabawy piłkarskie
Informacja z dnia: 2021-10-18
W miniony czwartek nasze maluszki wraz z grupą średniaków pojechały do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt . Już miesiąc przed wyjazdem odbyła się w przedszkolu zbiórka: karmy dla pieskó (...)
Z odwiedzinami w schronisku dla zwierząt
Informacja z dnia: 2021-10-16
Złota jesień jest bardzo lubianym tematem przez dzieci i dostarcza im wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią ludziki z kasztanów i żołędzi, kolorowe bukiety z liści . U nas w minionym tygodniu gościły za (...)
Czy to dynia?
Informacja z dnia: 2021-10-14
Starszaki wraz z maluszkami w minioną środę  poznały specyfikę zawodu szewca. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia różnorodnych narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy szewca. Dzieci z wielkim za (...)
Z wizytą u Szewca
Informacja z dnia: 2021-10-13
13 października nasza grupa Maluszków wraz ze Starszakami wybrały się na pocztę. Tam dzieci zapoznały się z instytucją poczty i pracą listonosza. Poznały zakres usług pocztowych, oraz dowiedziały się jak potr (...)
Maluszki odwiedziły pocztę
Informacja z dnia: 2021-10-08
  Kolorowe jeżyki to kolejna praca plastyczna naszych zdolnych maluszków. Dzieci bardzo chętnie przyklejały paseczki tworząc piękne kolorowe jeżyki.    foto-001-l/ (...)
Kolorowe jeżyki
Informacja z dnia: 2021-10-07
Nasze maluszki zaczęły już korzystać z zajęć dodatkowych takich jak rytmika, zumba kids, język angielski, kaszubski, religia. Zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, wbrew obawom wielu rodziców, że mal (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2021-10-02
1 października obchodziliśmy u nas w grupie Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia opty (...)
Dzień uśmiechu
Informacja z dnia: 2021-10-01
Piosenka-   Jestesm sobie Przedszkolaczek        Maria Terlikowska  Jestem sobie przedszkolaczek, Nie grymaszę i nie płaczę, Na bębenku marsza gram, Ram tam tam, ram tam tam. (...)
Wiersz i piosenka - Pażdziernik
Informacja z dnia: 2021-09-28
Jesienny liść w wykonaniu naszych maluszków. Jesień niezwykle inspiruje do tworzenia z dziećmi nowych prac plastycznych. Barwne liście i otaczające nas kolory zachęcają do rozwijania w dziecku twórczości.&n (...)
Jesienny liść
Informacja z dnia: 2021-09-23
Święto dziś ziemniaka mamy tak więc wszystkich zapraszamy na zabawy i zawody na zagadki i podchody. Uśmiech, humor i zabawa to dziś najważniejsza sprawa.  Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-20
        20 września to bardzo ważna data, bo wtedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka! Naszym wszystkim dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni! B (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-17
Miniony tydzień minął maluszkom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa! Kiedy świetło jest zielone  można przejść na drugą stronę  a gdy świeci się czerwone  przechodzenie zabronione!  (...)
Bezpiecznie docieramy do przedszkola
Informacja z dnia: 2021-09-16
Dnia 15 września obchodziliśmy z naszymi maluszkami "Dzień kropki".  Celem międzynarodowego dnia kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcanie ich do tworzenia, działania. T (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2021-09-15
W miniony poniedziałek, w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach , który przybliżył naszym przedszkolakom specyfikę pracy policjanta. Wyjaśnił jak prawidłowo pos (...)
Spotkanie z Panem Policjantem
Informacja z dnia: 2021-09-13
Korzystając z pięknej pogody maluszki zabrały węża Filipa i wybrały się na teren przedszkolny aby poznać plac zabaw . (...)
Spacer do ogrodu przedszkolnego
Informacja z dnia: 2021-09-12
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych. Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w naszym przedszkolu i nowej sytuacji. Popatrzcie na ich pierwsze wspó (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-09-01
Trzylatku  Mój mały trzylatku usiądź z nami w kole. Pani ci pokaże twoje przedszkole. W szatni schowaj butki a zabawki w sali, w umywalni powieś  ręcznik, zuch jesteś, choć mały&n (...)
Wrzesień - wiersz i piosenka