facebook
Informacja z dnia: 2020-11-20
Spotkanie z gitarą
Maluszki
Informacja z dnia: 2020-12-01
„MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj- tup, tup, tup Paczki podrzuca- siup, siup, siup. Śmieje się głośno- ho, ho, ho, ho. W okna zagląda- o, o, o, o. Saniami sunie- wiu, wiu, wiu, wiu. Na dłonie hucha- h (...)
Wiersz i piosenka - Grudzień
Informacja z dnia: 2020-11-25
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji maluszki zrobiły przepyszne gofry, a Panie kucharki przyrządziły kanapki z miodem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wyk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
W minionym tygodniu maluszki dowiedziały się jak należy dbać o najbliższe środowisko by nasza planeta była piękna, zielona i przyjazna swoim mieszkańcom jeszcze przez wiele, wiele lat.  Pod koniec tygodnia przedszk (...)
Dbamy o naszą Ziemię
Informacja z dnia: 2020-11-16
„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o swoim ukochanym misiu. Na początku tygodnia każde dziec (...)
Mój Przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2020-11-13
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2020-11-09
Trzymając nożyczki w dłoni, operując nimi, aż w końcu tnąc papier, dziecko ćwiczy koordynację ruchową (ręka- oko). Dziecko chcąc wyciąć pewien kształt, musi używać obu rąk i to w sposób (...)
Ciach, ciach...
Informacja z dnia: 2020-11-06
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2020-11-01
„Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza — Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swe (...)
Wiersz i piosenka- Listopad
Informacja z dnia: 2020-10-31
W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z usmiechem na twarzy zaprezent (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
Metoda "Bon Départ" znana w Polsce pod nazwą metody "dobrego startu" została opracowana we Francji. Przystosowano ją do prowadzenia zajęć, ćwiczeń i zabaw podczas przygotowania dziecka do na (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-10-23
Maluchy nie tylko znają smaczne owoce, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia.  W mijającym tygodniu maluszki pogłębiały wiedzę na temat owoców, poznawały owoce po zapachu, smakowały, a pod (...)
Witaminki
Informacja z dnia: 2020-10-22
Początek tygodnia zaczął się u maluszków od wykonania babeczek z borówkami. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty do wypieku, omawiały przybory kuchenne, aż w końcu zabrały (...)
Babeczki z borówkami
Informacja z dnia: 2020-10-18
Korale z Jarzębiny
Informacja z dnia: 2020-10-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o nowej porze roku jaką jest Jesień. Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podczas zajęć przyglądaliśmy się im z bliska za pomoc (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-01
"Idzie jesień" Idzie łąką, idzie polem Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie- słońce świeci. Gdy otworzy- pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest! " Do przeds (...)
Wiersz i piosenka- Październik
Informacja z dnia: 2020-09-29
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji maluszki zrobiły ciasto z jabłkami. Do wykonania ciasta przygotowaliśmy składniki: mąkę, masło, jajka, cukier, proszek do pieczenia oraz jabłka. Następnie zmi (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2020-09-25
W tym tygodniu maluszki pożegnały lato, a przywitały jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Dzieci nazbierały ziemniaków do wiaderka by z wielkim apetytem je (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2020-09-24
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"   21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogó (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-23
Każdy przedszkolak wie, że w przedszkolu aby było miło i wesoło musimy przestrzegać pewnych zasad. Na początku tygodnia maluszki omówiły reguły, których należy przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu, a t (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2020-09-20
Maluszki w tym tygodniu rozmawiali o bezpiecznym zachowywaniu się na drodze. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Nauczyły się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.  Podsumowaniem zajęć było wyk (...)
Bezpieczny przedszkolak
Informacja z dnia: 2020-09-18
Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. Maluszki miały okazję zobaczyć i poznać jak wygląda, jakie dźwięki wydobywa folia bąbelkowa. Następnie folia stała się tworzywem do malowania. Każdy p (...)
Zabawy sensoryczne z folią bąbelkową
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu maluszki zamieniły się w małych badaczy i postanowiły sprawdzić czy uda się im stworzyć deszcz i zamknąć go w słoiku. Wykonanie było bardzo proste: słoik napełniamy wodą do 3/4 wysokości, na pozostałą (...)
Kolorowy deszcz
Informacja z dnia: 2020-09-07
Korzystając z pięknej pogody maluszki zabrały węża Filipa i wybrały się na teren przedszkolny by poznać swój plac zabaw.  (...)
Poznajemy Plac Zabaw
Informacja z dnia: 2020-09-05
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy maluszków doskonale odnalazły się w nowym miejscu i nowej sytuacji. Brały udział w rożny (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-08-21
„TRZYLATKU” IWONA SALACH Mój mały trzylatku Usiądź z nami w kole Pani ci pokaże Twoje przedszkole. W szatni schowaj butki A zabawki w Sali W umywalni powięź ręcznik Zuch jest (...)
Wiersz i piosenka - Wrzesień