facebook
Informacja z dnia: 2019-09-21
Maluszki
Średniaczki
Informacja z dnia: 2019-09-22
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2o września, to dzień pełen zabaw, atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki obchodząc swoje święto wesoło bawiły się na placu zabaw. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, aktyw (...)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-13
Jesteśmy już Średniakami! W pierwszym tygodniu września poznaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy wakacje. Stworzyliśmy ,,Kodeks Dobrego Przedszkolaka". Dobrze się już znamy, słuchamy siebie nawzajem, z (...)
Jesteśmy już Średniakami
Informacja z dnia: 2019-08-28
,, Kolorowe światła.’’ Na ruchliwej ulicy trzy światła mrugają. Czerwone, żółte, zielone – co oznaczają? Samochody jadą, gdy czerwone świeci. Jakie ma być światło, gdy przechodzą dzi (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2019-06-22
Wakacji czas... Tak niedawno żeśmy się poznali, a już cały roczek jest za nami. Dzisiaj pożegnały się z nami dzieci z najstarszych grup wiekowych, którzy przygotowali program artystyczny. Wierszem, piosenką i t (...)
Wakacji czas...
Informacja z dnia: 2019-06-06
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Hucznie obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Kolorowe bańki mydlane, zabawy na placu zabaw. Kolejną atrakcją, było przedstawienie  kukiełkowe pt.,, Kozucha  Kłamczucha& (...)
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-06-02
,,Przyszło do nas dzisiaj lato. ‘’ 1. Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, d (...)
Wiersz i piosenka na VI
Informacja z dnia: 2019-05-30
Wycieczka do Stajni Tarant. 29 maja maluszki wybrały się na wycieczkę do Doliny Muminków- Stajni Tarant, która położona jest w samym sercu lasów i dolin. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: (...)
Wycieczka do stajni Tarant
Informacja z dnia: 2019-05-26
Mamo, Tato- Dziękujemy 24 czerwca, todzień w którym wszystkie przedszkolaki uczciły święto swoich rodziców. Piękny i bogaty program artystyczny przygotowany przez dzieci wywołał na twarzy rodziców (...)
Mamo, Tato- Dziękujemy
Informacja z dnia: 2019-05-22
Spotkanie z bajką Dzisiaj do naszego przedszkola zaprosiliśmy panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, które przybliżyły maluszkom pracę w bibliotece i zapoznały dzieci z zasadami kor (...)
Spotkanie z bajką
Informacja z dnia: 2019-05-06
Teatrzyk w przedszkolu Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru z Krakowa. którzy zaprezentowali wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt. ,,O Smoczku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okr (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-05-03
Kochamy Naszą Ojczyznę Majowe święta zachęciły dzieci do poznania informacji na temat swojej miejscowości znają ważniejsze zakłady pracy, instytucje i urzędy, wiedzą gdzie pracują ich rodzice. Wykonały wspó (...)
Kochamy Naszą Ojczyznę
Informacja z dnia: 2019-04-30
„Jesteś mamą” 1) W dniu Twoich urodzin kochana córeczko niech ptaki śpiewają, niech świeci słoneczko. Radości Ci życzę i szczęścia wszelkiego. I niechaj Cię nigdy nie spotka nic złego. K (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2019-04-26
Witamy serdecznie, Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”, który odbył się już po raz trzeci w przedszkolu ,,Bociano (...)
Konkurs plastyczny „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”
Informacja z dnia: 2019-04-24
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Ziemi. Dzieci wybrały się do ogrodu przedszkolnego i sprzątały najbliższe otoczenie. Poznały też sposoby segregowania śmieci. Pr (...)
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi
Informacja z dnia: 2019-04-24
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny Przedszkole Niepubliczne ,,Teddy" w Chojnicach zaprosilo dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.,,Wielkanocne ozdoby" Grupa Maluszków reprezentowała Nikola (...)
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2019-04-20
Niespodzianka od Zajączka W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzici poznały tradycję i zwyczaje świątezcne. Jedną z najsłodszych tradycji jest otrzymywanie słodkich upominków. Dzisiaj zawitał Z (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2019-04-07
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II W związku z kolejną rocznicą śmierci Jana Pawła II nasze przedszkole zorganizowalo XI-edycję konkursu międzyprzedszkolnego ,,Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II" Dzieci z mło (...)
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2019-03-31
Witaj Wiosno Wesoła! 29 marca maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Podczas zajęć otwartych o tematyce wiosennej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczno-taneczne i recytatorskie. (...)
Witaj Wiosno Wesoła!
Informacja z dnia: 2019-03-26
Witaminki witaminki Korzystając z warzyw pełnych witamin Maluszki samodzielnie przygotowały dzisiejsze śniadanie. Pyszne i zdrowe były te ,,Maluszkowe kanapki"         (...)
Witaminki witaminki
Informacja z dnia: 2019-03-25
,,Już Wielkanoc” Święta, Święta Wielkanocne Jak wesoło, jak radośnie.  -Już słoneczko mocno grzeje Miły wiatr wokoło wieje.  -Rośnie trawa na trawniku Żółty żonkil w wazoniku. (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2019-03-22
Witaj Wiosno! Wszystkie przedszkolaki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Na dzisiejszych zajęciach wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2019-03-12
Muzyka Etniczna Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej" Poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba" wykonane z drewna i (...)
Muzyka Etniczna
Informacja z dnia: 2019-03-07
Fryzjerski fach Poznając zawody naszych rodziców maluszki zaprosiły do przedszkola Panie fryzjerki, które opowiedziały dzieciom o swoim zawodzie i zaprazentowały sprzęt, którym posługują się na co (...)
Fryzjerski fach
Informacja z dnia: 2019-03-03
Tłusty Czwartek W Tłusty czwartek maluszki nie tylko zajadały pyszne pączki, ale również poznały sposób przygotowywania drożdżowego ciasta i smażenia pączków. Dzieciom bardzo smakowały ,,słodkie p (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2019-02-27
Bajki baśnie i legendy Maluszki codziennie odkrywają świat. W tym tygodniu poznają bohaterów ulubionych bajek i baśni. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapozonały się z bajką W.J Grimm ,,Jaś i Małgosia". (...)
Bajki baśnie i legendy
Informacja z dnia: 2019-02-27
Hej, zielona żabko.’’ 1.Hej, zielona żabko, miło poznać cię Ładnie sobie skaczesz, skakać naucz mnie Podskoczymy jak żabki. 2.Hej złota rybko, miło poznać cię   Ładnie sobie pływasz, pływa (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2019-02-12
Dzień pizzy W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Pizzy, postanowiliśmy sami przyrządzić ,,Pizzę przedszkolaka". Maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smacz (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2019-02-05
Nasz pierwszy bal w przedszkolu. Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały dzisiejszego balu. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Wszystkim przedszkola (...)
Nasz pierwszy bal w przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-01-31
Znamy nasze miasto i region.  W związku z organizowanym XVIII Międzynarodowym Konkursem wiedzy ,,Czy znasz swoje miasto i region?" Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspolnie przygotowały (...)
Znamy nasze miasto i region.
Informacja z dnia: 2019-01-31
„Karnawał”                                   (...)
Wiersz i piosenka na II
Informacja z dnia: 2019-01-23
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu ,,Witajcie, witajcie drodzy goście! Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie, bardzo się cieszymy żeście tu przybyli!" Tymi słowami Maluszki przywitały swoich gości. (...)
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-01-16
Teatrzyk kukiełkowy Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjnił Teatrzyk kukiełkowy z Grudziądza, który zaprazentował przedstawienie według bajki  C.Collodi ,,Pinokio". Dzieci z najmłodszych grup z ogromnym (...)
Teatrzyk kukiełkowy
Informacja z dnia: 2019-01-06
My się zimy nie boimy... Dzisiaj maluszki postanowiły poznać zimowe krajobrazy i pobawić się ze śniegiem. Wybrały się więc do ogrodu przedszkolnego, gdzie snieżnym zabawom nie było końca. (...)
My się zimy nie boimy...
Informacja z dnia: 2018-12-27
Wiersz i piosenka na I  „Gimnastyczna wyliczanka”. Raz i dwa, raz i dwa. każdy babcię fajną ma. Trzy i cztery, trzy i cztery, babcia dobre ma maniery. Pięć i sześć, pięć i sześć babcia zawsz (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2018-12-21
Wigilijne spotkanie w przedszkolu 20 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu spotkały się w sali zuchów, by obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu swoich straszych koleżanek i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta (...)
Wigilijne spotkanie w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-18
Hej, kolęda, kolęda  Jak co roku o tej porze, Święta się zbliżają, z tej okazji przedszkolaki dziś jasełka przedstawiają. Maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i zaprezentowały się pięknie w ro (...)
Hej, kolęda, kolęda
Informacja z dnia: 2018-12-11
Pieczemy ciasteczka Maluszki poznają tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodznia. Jedną z tradycji jest pieczenie kruchych i piernikowych ciasteczek. Maluszki już wiedzą jak przygotować kruche ciasto i w (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2018-12-11
Poznajemy zawód krawcowej Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały zawód krawcowej. Pani Karolina pokazała maluchom maszynę i akcesoria potrzebne do szycia. Wspólnie uszyliśmy podusie -milusie. (...)
Poznajemy zawód krawcowej
Informacja z dnia: 2018-12-06
Mikołajkowo w naszym przedszkolu 6 grudnia to dzień oczekiwania na Świętego Mikołaja. I tym razem nie zawiódł nas mikołajkowy gość. Dzieci tradycyjnie wyczyściły buty, zaśpiewały piosenkę ,,Wszystkie dzieci Mik (...)
Mikołajkowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-04
Niech żyją Górnicy 4 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy górnicy. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały bajki ,,O rozgniewanym Węgielku", oglądały też ilustracje i obejrzały film edukacyjny pt. ,, (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2018-12-02
,,Już blisko kolęda.’’ Gdy w pokoju wyrośnie choinka,  Łańcuszkami, bombkami zaświeci. Ref.:  To znaczy, że już Święta,  Że już blisko kolęda,  Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.&n (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2018-11-30
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejkowe zabawy u najmłodszych
Informacja z dnia: 2018-11-27
W ramach akcji mikołajkowej odwiedzili nas przedstawiciele MKS- Chojniczanka. Sportowcy ciekawie opowiadali o swojej zawodowej karierze, a także przygotowali dla przedszkolaków atrakcyjne zabawy ruchowe z wykorzys (...)
Mikołajkowo - sportowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-11-23
Dzień pluszowego misia Dzisiejszy dzień był pełen radości i niespodzianek. Każde dziecko przyszło do przedszkola z pluszowym misiem, który towarzyszył przedszkolakom w każdej zabawie. Zajęcia o emocjach ,,Miś-m (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-23
Nasze domowe zwierzęta W związku z omawianą tematyką ,,Zwierzęta domowe”, gościliśmy w naszym przedszkolu pana weterynarza z Przychodni Weterynaryjnej VetMedica w Chojnicach. Dzieci zapoznały się z trudną, bardz (...)
Nasze domowe zwierzęta
Informacja z dnia: 2018-11-10
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości Dnia 9 listopada 2018 r. wychowankowie naszego przedszkola wraz z pracownikami i dyrekcją placówki wzięły aktywny udział w obchodach 100-ro (...)
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości
Informacja z dnia: 2018-11-09
Poznajemy pracę żołnierzy W związku ze zbliżającymi się obchodami 100-rocznicy odzyskania Niepodległości odbyło się spotkanie z panem podpułkownikiem Wojciechem Chytrowskim, który bardzo interesująco opowiadał (...)
Poznajemy pracę żołnierzy
Informacja z dnia: 2018-11-06
Leśna szkółka  5 listopada odwiedził nas Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie tetralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie tylko obejrzały z zacie (...)
Leśna szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-02
Wiersz i piosenka na XI „Kolorowe listki”   1. Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.  Kolorowe listki na wietrze szumiały.  Szu, szu, szu, szumiały wesoło.  Szu, szu, szu (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2018-11-01
W przeddzień Wszystkich Świętych Dzisiaj maluszki wybrały się na spacer pod Pomnik Pomordowanych Nauczycieli podczas II wojny światowej. W skupieniu i ciszy uczciły tych, których od nas odzeszli. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2018-10-25
Pasowanie na przedszkolaka 23.10 to dzień pełen przeżyć i niespodzianek. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” . Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty program artystycz (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-10-22
Wizyta Pana Dariusza Chodyna W związku z omawianą wcześniej tematyką zdrowia odbyła się dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie z Panem pielęgniarzem który ciekawie i interesujące opowiadał dzieciom o swojej pracy zaw (...)
Wizyta Pana Dariusza Chodyna
Informacja z dnia: 2018-10-18
Nadeszła Jesień Maluszki szukały dzisiaj jesieni wśród pięknej przyrody. Z kolorowych liści tworzyły jesienne bukiety, a na zajęciach przyrdoniczych poznawały liście drzew i ich leśne owoce. Dzieci z ogromnym z (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2018-10-14
Witaminki, witaminki  Maluchy nie tylko znają smaczne owoce i warzywa, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia. Witaminki ,,ukryte" we wszystkich Warzywach i owocach korzystnie wpływają na nasz o (...)
Witaminki, witaminki
Informacja z dnia: 2018-10-07
Strażak u przedszkolaków Dziś do naszego przedszkola przyjechał z wizytą przedstawiciel Straży Pożarnej w Tucholi- pan Strażak Krystian. W towarzystwie sympatycznego misia ,,Strażaka" zaprezentował przedsz (...)
Strażak u przedszkolaków
Informacja z dnia: 2018-09-30
Dzień Pieczonego Ziemniaka Dzieci już wiedzą, że odchodzi lato, a nadchodzi jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Upiekliśmy ziemniaki przy ognisku i zjedliśmy (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-30
„Śpiewanka przedszkolaka”   Do przedszkola co dzień rano Idę z tatą albo z mamą W szatni daję im całusa I do sali szybko ruszam Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki Do pr (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2018-09-27
Dzień Przedszkolaka -To dzień pełen niespodzianek i wspaniałej zabawy. Maluszki bawiły się zgodnie na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. W ramach współpracy z rodzicami mama Michała przygotowała dla dzieci a (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-09-20
Alpaki z wizytą w przedszkolu Alpaki są zwierzętami, które mają piękne, przyjazne oczy i jedwabną sierść. Uwielbiają towarzystwo, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki szybko zaprzjaźniły się ze zwierzątkami i z uś (...)
Alpaki z wizytą w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-14
Zabawki w przedszkolu W naszym przedszkolu mieszka zabawek wiele. Powiemy Wam w tajemnicy, że są to nasi przyjaciele. Dbamy o nie codziennie, by dobry humor miały, najpierw się nimi bawimy, a potem je sprzątamy. (...)
Zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-08
Dzielne Maluszki Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych. Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym przedszkolu i nowej sytuacji. Doskonale odnalazły się (...)
Dzielne Maluszki
Informacja z dnia: 2018-09-05
Wiersz i piosenka na IX ,,Powitanka-zachęcanka.’’ - Beata Kamińska O jak wesoło, o jak radośnie mija czas w przedszkolu!                  &nbs (...)
Wiersz i piosenka na IX