facebook
Informacja z dnia: 2020-09-06
Witamy !!!
Średniaczki
Informacja z dnia: 2020-09-23
Mijający tydzień upływa średniaczkom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze, w parku, w przedszkolu itd. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania sie podczas przechodzenia przez ulicę, znaki drogowe i nie tylko. (...)
O bezpieczeństwie
Informacja z dnia: 2020-09-19
Metoda Dobrego Startu łączy w sobie kilka elementów ważnych dla wielostronnego rozwoju dziecka. W wielozmysłowym procesie uczenia się za pomocą tej metody bierze udział zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Istotą Metody (...)
Plastikowy lizak w ręce policjanta...
Informacja z dnia: 2020-09-19
Spacery to bardzo ważny element procesu wychowawczego każdego dziecka – szczególnie tego najmłodszego. Podczas spaceru dziecko: poznaje otaczający je świat, spędza czas na powietrzu, uczy się zasad zachowani (...)
Spacerujemy i dbamy o bezpieczeństwo
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu oswajaliśmy się z matematyką i uczyliśmy się liczyć przy pomocy kolorowych  patyczków. Taka zabawa to ciekawy sposób nauki liczenia i małej powtórki z geometrii. (...)
Matematyka dla małego smyka
Informacja z dnia: 2020-09-12
Dziś zajęcia rozpoczęły się wyjątkowo inaczej - stworzyliśmy wielką pajęczynę przyjaźni! Przedszkolaki przypomniał sobie swoje i kolegów znaczki oraz powiedział każdemu coś miłego... Średniaczki wiedzą, że są ważn (...)
Pajęczynka przyjaźni
Informacja z dnia: 2020-09-06
Jak dobrze widzieć po wakacjach Wasze uśmiechnięte minki! Przypominamy sobie zasady panujące w przedszkolu. Każdy kolejny dzień jest dla Was nowym doświadczeniem, a poprzez wspólne zabawy edukacyjne uczymy się w j (...)
Poznajemy się
Informacja z dnia: 2020-08-31
Planeta dzieci sł. Karolina Karamuz, muz. Dominika Dulny   Na planetę dzieci wszystkich zapraszamy! Na planecie dzieci serdecznie witamy! Kocham, lubię, szanuję, mówię: „proszę”, (...)
Witamy po wakacjach!
Informacja z dnia: 2020-05-31
Wakacje – wiersz I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Zabawimy się (...)
Kolorowe lato - co Ty na to !
Informacja z dnia: 2020-05-25
Dzień Mamy - czyli wyjątkowy dzień wyjątkowej osoby. Często słyszymy o potrzebie okazywania szacunku rodzicom, a w szczególności matkom. Nikt nie zaprzeczy, że spełniają one szczególną rolę w życiu każdego (...)
Ten wyjątkowy dzień
Informacja z dnia: 2020-05-17
W minionym tygodniu nasze maluszki poznawały interesujące zawody. Szczególnie zainteresowali się profesją kucharza. Wraz z rodzicami przygotowywali pierogi, naleśniki, kopytka, mielone i inne pyszności. Pachniało (...)
Kim jestem?
Informacja z dnia: 2020-05-11
W minionym tygodniu maluszki przedzierały się przez wiosenną łąkę. Zielona trawa, tęcza kwiatów, niebieskie niebo i słońce. Po prostu pięknie. Nie zabrakło też wiosennych tańców:) A zgadnijcie kogo tam spot (...)
Wiosenna łąka
Informacja z dnia: 2020-05-03
A u nas  cały tydzień biało-czerwono. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem symboli narodowych oraz tym, co dla każdego Polaka jest najważniejsze!   Ten miniony tydzień pozwolił przedszkolakom przybliżyć powagę (...)
Maluszki patriotycznie
Informacja z dnia: 2020-05-01
  Rosną sobie kwiatki   Rosną sobie kwiatki na łące, na łące, Maki, chabry i goździki pachnące. Maki, chabry i goździki pachnące. La la... Nazbieramy kwiatków, kwiateczków, kwiateczk& (...)
W maju wszystko się zieleni...
Informacja z dnia: 2020-04-24
Kolejny tydzień za nami. Maluszki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji ś (...)
Dbam o środowisko
Informacja z dnia: 2020-04-20
Mistrzowskie śniadanie maluszków w roli głównej nowalijki... To było całkiem pyszne zakończenie pracowitego tygodnia. Fasolki rosną, rzeżucha prawie zjedzona, kolejne zadania za nami:) Pozdrawiam (...)
Mistrzowskie śniadanie maluszków
Informacja z dnia: 2020-04-14
     Drodzy Rodzice, Kochane Dzieciaki jestem z Was dumna, że tak pilnie pracujecie i wykonujecie każde przesłane przeze mnie zadanie. W minionych tygodniach omawialiśmy tematykę związaną z nową porą (...)
Jak maluszki pracują w domu
Informacja z dnia: 2020-04-01
W ogrodzie Na grządkach w ogrodzie rosną ładne kwiatki. Zobaczyć tam możesz lilie, maki, bratki. Każdy kwiat do góry główką swą porusza i o wodę bardzo prosi, gdy panuje susza. Po (...)
Śpiewamy, mówimy - Kwiecień
Informacja z dnia: 2020-03-25
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie nas wszyst (...)
Komunikat - opłata stała
Informacja z dnia: 2020-03-25
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Od 25 marca br realizujemy więc podstawę programową dostosow (...)
Komunikat - nauczanie zdalne
Informacja z dnia: 2020-03-08
W piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani Kinga– ratownik medyczny. Na samym początku wyjaśniła nam na czym polega praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie p (...)
Pierwsza pomoc - w praktyce
Informacja z dnia: 2020-02-29
Maszeruje Wiosna Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna i ptaki wokoło lecą i świergocą głoś (...)
W marcu jak w garcu- wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-02-23
Miniony tydzień był fascynującą przygoda, która pozwoliła dzieciom poznać świat niedostępny dla nich na co dzień. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie r&o (...)
Planet, gwiazdy...
Informacja z dnia: 2020-02-20
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka". Zjedzenie pysznego pączka to czysta przyjemność:) i dobra zabawa. (...)
Małe pączusie:)
Informacja z dnia: 2020-02-14
14 luty był dla Maluszków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Nasi milusińscy wzięli udział w różn (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2020-02-10
Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by zrobić ją samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa, dodatki i dobry humor :) A tak bawiły się Maluszki... (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-09
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza, w tym roku ponownie włączyliśmy się do akcji.Celem na który zbierane są t (...)
Grosik do grosza i...
Informacja z dnia: 2020-01-31
Bałwankowa piosenka 1.Pada śnieżek już od rana, ulepimy dziś bałwana. Ref. Hejże, ha! Hejże, ha! Stoi bałwan, stoję ja. 2.Zatańczymy z nim wesoło, Chodź, bałwanku! Zróbmy koło. Ref. Hejże, ha! (...)
Idzie luty, podkuj buty
Informacja z dnia: 2020-01-17
     10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Maluszki przygotowała część artystyczną. Dzi (...)
Babcia jest królową a nasz Dziadek królem
Informacja z dnia: 2019-12-29
Ri ki tan Riki-tan, riki-tiki-tan, dla babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dla kochanej babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dziadziusiowi buzi dam. Riki-tan, riki-tiki-tan, kochanemu dziadziusiowi (...)
Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima.
Informacja z dnia: 2019-12-20
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 18 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci  z zer& (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2019-12-12
Jak co roku, o tej porze, święta się zbliżają. Z tej okazji Maluszki serdecznie Was witają. Tak zaczął się bardzo intensywny dzień dla naszych najmłodszych. Były piosenki, wierszyki, kolędy i ręcznie wykonane choinki... (...)
Maluszki - spotkanie świateczne
Informacja z dnia: 2019-12-06
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektó (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2019-12-05
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego MKS Chojniczanka. Dzieci jak co roku z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały udział w zabawach sportowych. (...)
Chojniczanka...
Informacja z dnia: 2019-12-04
Święta coraz bliżej, pracy coraz więcej. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do pracy dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasad (...)
Zapachniało świętmi
Informacja z dnia: 2019-12-02
Drodzy Rodzice miło nam przedstawić nasz statek ”Pharos” w tym roku udało się naszym 2 najmłodszym grupom zaadoptować specjalistyczny statek, tak zwany offshorowy (sektor offshore - statki wykonujące swą prac (...)
PHAROS
Informacja z dnia: 2019-12-01
ZIMA Przyszła zima biała Śniegiem posypała Zamroziła wodę Staw przykryła lodem Tupu tup po śniegu Dzyń, dzyń na sankach Skrzypu skrzyp na mrozie Lepimy bałwanka     x2 Kracz (...)
W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała
Informacja z dnia: 2019-12-01
29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wi (...)
Czary-mary
Informacja z dnia: 2019-11-28
     W związku z omawianą wcześniej tematyką zdrowia odbyła się dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie z Panem Dariuszem Chodyna pielęgniarzem, który ciekawie i interesująco opowiadał dzieciom o swoj (...)
Poznajemy zawody...
Informacja z dnia: 2019-11-25
Dziś w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci, oprócz wyśmienitego humoru, miały ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. (...)
Misia łatwo narysować...
Informacja z dnia: 2019-11-14
Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba" wykonane z drewna i metalu, tuby ,Dieg (...)
Warsztaty - muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-11-10
W wtorek 12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Już od rana czekał na nas w szatni jeż, którego nazwaliśmy „Kolczatek”. Podczas zajęć mieliśmy (...)
Dzień Jeża
Informacja z dnia: 2019-11-08
Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2019-11-05
Niniejszym mamy zaszczyt ogłosić, Że dnia 5 listopada 2019 roku Po przejściu wymaganych prób Dzieci z grupy 3-latków oraz ich rodzice Zostali przyjęci w poczet Honorowych Członków Naszego Przedsz (...)
Pasowanie na przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-11-02
  „Katechizm polskiego dziecka”    Władysław Bełza -Kto Ty jesteś? -Polak mały. -Jaki znak Twój ? -Orzeł biały. -Gdzie Ty mieszkasz? – Między swemi . (...)
Deszcz z początkiem listopada, mrozy w styczniu zapowiada
Informacja z dnia: 2019-11-01
   Nadszedł ten czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych oraz uczczenia ich pamięci. Maluszki w ciszy i skupieniu na grobach zmarłych zapaliły znicze. (...)
Pamiętamy
Informacja z dnia: 2019-10-27
W minionym tygodniu odbyło się interesujące spotkanie z mamą Leonarda i Antka, która jest weterynarzem. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się w jaki sposób dbać i pielęgnować naszych domowych pupili, (...)
Moja mama jest weterynarzem
Informacja z dnia: 2019-10-26
Za oknem raz słońce, raz deszcz a my tworzymy... (...)
Jesienne prace plastyczne
Informacja z dnia: 2019-10-12
W poniedziałek, maluszki obchodziły w przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek (...)
Cytrynki,cytrynki to wesołe minki
Informacja z dnia: 2019-10-05
Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można o (...)
Kiedy pożar hula w krzakach zadzwoń zaraz po...
Informacja z dnia: 2019-10-02
Jesienne wypieki u maluszków już od rana wprawiły dzieciaki w dobry humor:) Najpierw jednak zapoznały się ze sposo­bem wykonania ciasta oraz ilością potrzebnych składników. W trakcie poszczeg& (...)
Jesienne ciasto śliwkowe
Informacja z dnia: 2019-10-01
Mam 3 lata Mam 3 latka, 3 i pół brodą sięgam ponad stół. Do przedszkola chodzę z workiem i mam znaczek z muchomorkiem. Pantofelki ładnie zmieniam, myję ręce do jedzenia. Zjadam wszystko z talerzyka (...)
Październik stoi u dwora, wykopać ziemniaki pora
Informacja z dnia: 2019-09-26
    Pieczone jabłka to jeden z najprostszych i najsmaczniejszych deserów – idealny na jesienne dni. W minionym tygodniu maluszki odwiedziły przedszkolny ogród a tam... zobaczcie sami:) (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2019-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim D (...)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-20
     W minionym tygodniu maluszki rozpoczęły przygodę z nadchodzącą Jesienią. Dzieci poznały różnice pomiędzy drzewami liściastymi a iglastymi. (...)
Jesienne drzewa
Informacja z dnia: 2019-09-16
Kolorowe eksperymenty okazały się ciekawą zabawą dla naszych maluszków. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w doświadczeniach. Dzięki naszym zabawom, dzieci dowiedziały się, jaki kolor możemy uzyskać po połączeni (...)
Eksperymentujemy z kolorami
Informacja z dnia: 2019-09-12
    Pomimo, że pozytywny wpływ nawyków higienicznych można co prawda obserwować dopiero po kilku latach to jednak warto dbać o zęby już od najmłodszych lat. Dzieci zyskują na tym przede wszystkim zd (...)
Dlaczego warto myć zęby w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-09-08
Dzieci uwielbiają zabawę na placu zabaw. Szaleństwa na świeżym powietrzu przy piaskownicy, huśtawkach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Nasze maluszki już od pierwszych dni sprawdzały swoje miejsce (...)
Poznajemy plac zabaw
Informacja z dnia: 2019-09-01
PIOSENKA 1. Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup, wszyscy dziś malucha chwalą, tup, tup, tup, tup. 2. Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la, zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la (...)
Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień.