facebook
Informacja z dnia: 2019-01-06
Zima, zima, zima...
Średniaczki
Informacja z dnia: 2019-01-16
Teatrzyk kukiełkowy Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjnił Teatrzyk kukiełkowy z Grudziądza, który zaprazentował przedstawienie według bajki  C.Collodi ,,Pinokio". Dzieci z najmłodszych grup z ogromnym (...)
Teatrzyk kukiełkowy
Informacja z dnia: 2019-01-05
Korzystając z pięknej zimowej aury postanowiliśmy wybrać się do naszego ogrodu przedszkolnego i tam zaczęły się zimowe szaleństwa na śniegu. Była bitwa na śnieżki, ulepiliśmy pierwsze bałwanki w tym roku.  (...)
Ulepimy dziś bałwana...
Informacja z dnia: 2018-12-18
W minionych tygodniach Średniaki poznawały inne, niż znają zastosowanie niektórych przedmiotów. Przy ich użyciu powstały piękne prace plastyczne i nie tylko. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy ze słomkam (...)
Nauka poprzez zabawę
Informacja z dnia: 2018-12-13
W noc wigilijną, w blasku świec, melodia kolęd płynie w mrok. Niech Wam kochani rodzice,  przyniesie radości moc i wiele szczęścia w Nowy Rok.   (...)
Spotkanie Wigilijne u Średniaków
Informacja z dnia: 2018-12-03
W tym tygodniu Średniaki bardzo ciężko pracowały, ponieważ zobowiązały się pomóc Św.  Mikołajowi w jego ciężkiej pracy. Na początku tygodnia dzieci zajęły się przygotowaniem prezentów. W mikołajki upie (...)
W pracowni Świętego Mikołaja
Informacja z dnia: 2018-12-01
Piosenka „Betlejem” 1.      Dawno temu przed wiekami          w małej wiosce Betlejem,          cud się (...)
Wiersz i piosenka na Grudzień
Informacja z dnia: 2018-11-30
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejkowe wróżby
Informacja z dnia: 2018-11-27
W ramach akcji mikołajkowej odwiedzili nas przedstawiciele MKS- Chojniczanka. Sportowcy ciekawie opowiadali o swojej zawodowej karierze, a także przygotowali dla przedszkolaków atrakcyjne zabawy ruchowe z wykorzys (...)
Mikołajkowo - sportowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-11-26
Małymi krokami zbliża się do nas Pani Zima, więc w tym tygodniu średniaki zapoznają się z tematyką: jak zwierzęta  przygotowują się do zimy. Mówiliśmy o ptakach, które odlatują od nas na zimę i o tych, (...)
Zimno, coraz zimniej
Informacja z dnia: 2018-11-23
Dzisiejszy dzień był pełen radości i niespodzianek. Każde dziecko przyszło do przedszkola z pluszowym misiem, który towarzyszył przedszkolakom w każdej zabawie. Zajęcia o emocjach ,,Miś-mój przyjaciel&rdquo (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-22
KIEDY NASZ PUPIL IDZIE DO WETERYNARZA? Odpowiedzi na to trudne pytanie szukaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi mamą Julki i Michała Kałas, która przyszła do nas wraz z ich suczką Leną oraz panem weterynarzem tat (...)
Kiedy nasz pupil idzie do weterynarza?
Informacja z dnia: 2018-11-21
W tym tygodniu mówimy z dziećmi o zwierzętach domowych. Z tej okazji Pani Kasia zrobiła dziś dzieciom niespodziankę i przyszła do przedszkola ze swoim pupilem. Króliczek Isek bardzo ucieszył się z pysznego (...)
Króliczek Isek
Informacja z dnia: 2018-11-20
Kto powiedział, że szklanymi kulkami nie można malować nie dotykając kuli? Średniaki przekonały się, że wszystko jest możliwe i może być z tego ciekawa zabawa. Dzieci świetnie się bawiły, a kartki zyskały nowe kolorowe o (...)
Magiczne Kulki
Informacja z dnia: 2018-11-19
W listopadzie wzięliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez przedszkole w Charzykowach. Praca Naszych Pociech została najwyżej oceniona ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE :-) BRAWO!!!    (...)
FLAGA - BARWY NARODOWE
Informacja z dnia: 2018-11-09
W tym roku Polska obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej Ojczyzny, również aktywnie włącza się do cele (...)
11 LISTOPAD
Informacja z dnia: 2018-11-08
Dzieci zaprezentowały rodzicom jak pilnie pracują podczas zajęć w przedszkolu. Na początku dzieci zaprezentowały zdolności matematyczne a później z panią Magdą bawiły się w rytm naszego pianina. Razem z rod (...)
Jesienne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2018-11-07
Dziś nasze przedszkole odwiedził Podpułkownik Rezerwy pan Wojciech Chytrowski. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda umundurowanie żołnierza, codzienne i galowe. Nasze pociechy uczyły się również maszerować jak (...)
Maszeruje wojsko raz dwa trzy ...
Informacja z dnia: 2018-11-05
W weekend naszą salę odwiedziła czarownica Bambaryca i strasznie namieszała w świecie bajek. Dostaliśmy telefon od Królowej Bajek z prośbą o pomoc w naprawieniu szkód. Okazało się, że zła czarownica zostawi (...)
Dzień postaci z bajek
Informacja z dnia: 2018-11-05
5 listopada odwiedził nas Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie tetralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie tylko obejrzały z zaciekawieniem spektakl teatralny, (...)
Teatrzyk Leśna Szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-01
Wiersz Witaj, bracie listopadzie! Jaki śliczny dywan kładziesz - szeleszczący, kolorowy... Super dywan listeczkowy! Mazurek Dąbrowskiego - hymn polski Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2018-10-29
W czwartek wybraliśmy się ze Średniakami w podróż do Włoch, aby poznać bliżej historię makaronu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Duża radość sprawiła im zabawa sensoryczna oraz wykonanie korali z (...)
Dzień Makaronu
Informacja z dnia: 2018-10-26
Dnia 25 października odwiedziła nas mamą Helenki. Dzieci odbyły pierwszą lekcję języka hiszpańskiego. Dzieci bardzo szybko uczyły się nowych słów, a wspólna zabawa sprawiła im wiele radości. Dziękujemy (...)
Lekcja hiszpańskiego
Informacja z dnia: 2018-10-22
Twórcza jesień Średniaków. W tym miesiącu powstało wiele pięknych prac naszych dzieci. poniżej prezentujemy tylko niektóre z nich.      (...)
Jesienne prace średniaków
Informacja z dnia: 2018-10-21
Korzystając z wyjątkowo pięknej jesiennej pogody, Średniaki wybrały się na spacer do parku. Tam "spotkaliśmy się" z bohaterami bajki Jasiem i Małgosią oraz obserwowaliśmy jesienny krajobraz. Wiele radości spraw (...)
Jesień w parku
Informacja z dnia: 2018-10-07
Dziś do naszego przedszkola przyjechał z wizytą przedstawiciel Straży Pożarnej w Tucholi- pan Strażak Krystian. W towarzystwie sympatycznego misia ,,Strażaka" zaprezentował przedszkolakom strój strażacki, spr (...)
Wizyta Misia Strażaka
Informacja z dnia: 2018-10-04
Dzieci znają już bardzo wiele owoców i warzyw. Wiedzą jak wyglądają, smakują oraz gdzie możemy je spotkać. Ale czy potrafią rozpoznać je za pomocą jednego ze swoich zmysłów? Na to pytanie szukaliśmy odpowie (...)
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Informacja z dnia: 2018-10-02
Pieczone jabłuszka to pierwsza potrawa wykonana przez nasze Średniaki na zajęciach kulinarnych. W tym roku postanowiliśmy stworzyć nasz mały kącik kulinarny i od czasu do czasu przyrządzić coś pysznego. Dzieci bardzo chę (...)
Kącik kulinarny - pieczone jabłuszka
Informacja z dnia: 2018-10-01
Dziewczynki wraz z Paniami przygotowały dla chłopców małą niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Nasi mali panowie byli bardzo zaskoczeni i szczęśliwi. Chłopcy jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego !!!&nb (...)
Dzień chłopca
Informacja z dnia: 2018-09-30
Październik Witaj, witaj, październiku! Ty owoców masz bez liku. Uśmiechnięte nasze minki, Bo to same witaminki! Piosenka na chłodne dni sł. Agnieszka Galica muz. Tadeusz Pabisiak   Umiem w (...)
Wiersz i Piosenka na Październik
Informacja z dnia: 2018-09-27
Z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka" dzieci z naszego przedszkola udały się do gospodarstwa rolnego położonego we wsi Asmus. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wydobywany jest ziemniak, a także dowiedzie (...)
Wykopki - Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-24
W poniedziałek nasze średniaki odwiedziła mama Julki  pani Natalia Kałas. Dzieci wysłuchały wierszy oraz udały się z mamą Julki do salonu piękności, w którym dziewczynki zadbały o swoje piękne paznokcie. Chło (...)
Odwiedziny mamy Julki
Informacja z dnia: 2018-09-18
Alpaki są zwierzętami, które mają piękne, przyjazne oczy i jedwabną sierść. Uwielbiają towarzystwo, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki szybko zaprzyjaźniły się ze zwierzątkami i z uśmiechem na twarzy podawały (...)
Alpaki to fajne zwierzaki
Informacja z dnia: 2018-09-14
W pierwszych tygodniach września poznawaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy wakacje. Podsumowaniem tych wspomnień były nasze prace: "Kolory lata" oraz "Zwierzak z szyszek".  & (...)
Wrześniowe prace Średniaków
Informacja z dnia: 2018-09-02
Wrzesień Witaj, wrześniu nasz kochany! Już czekamy na kasztany. Na kasztany, na żołędzie... Sam zobaczysz, co z nich będzie.   Plac zabaw sł.: Małgorzata Ostojewska muz.: Irena Bogucka  Już (...)
Wrzesień - Wiersz i Piosenka
Informacja z dnia: 2018-06-21
Plecaki spakowane, autobus czeka więc ruszamy z Maluszkami na wycieczkę.We wtorek 19.06.18 Maluszki wybrały się  do Dworku w Czartołomiu. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci miały okazję podziwiać krajo (...)
Jedziemy na wycieczkę
Informacja z dnia: 2018-06-17
W miniony piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Technikum S. Bieszka w Chojnicach. Dzieci uważnie oglądały ja (...)
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Informacja z dnia: 2018-06-14
W tym tygodniu omawiamy z maluszkami kolory lata. Świat dziecka od początku obfituje w wiele barw, które poznaje ono w swobodnym kontakcie z otoczeniem. To przez kolory dziecko poznaje świat. Każdego dnia dzieci p (...)
Bawimy się kolorami!
Informacja z dnia: 2018-06-13
Hucznie obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Odbyła się Sportowa olimpiada, podczas której dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną : Szybko biegały, sprawnie skakały, a także celnie rzucały piłką. Prezent (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2018-06-07
W dniu 24 maja odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczął pokaz iluzji przygotowany przez pana magika, a następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pięknie recytowały wiersz (...)
Dzień mamy i taty
Informacja z dnia: 2018-06-07
Maluszki w ciągu dnia maja też wiele okazji by usprawnić pracę swoich rąk. Są to ćwiczenia, które zaowocują w późniejszych etapach, gdy będziemy uczyli się pisać.     (...)
Pracowite rączki
Informacja z dnia: 2018-06-04
„Tato, idzie lato!” – piosenka               Tato to jest wielki człowiek,          &nbs (...)
Piosenka i Wiersz Czerwiec
Informacja z dnia: 2018-05-29
Dzisiejszego dnia nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie byli to strażacy z jednostki Straży Pożarnej w Chojnicach. W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebe (...)
Strażacy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-05-16
W tym tygodniu Maluszki poznają różne zwierzęta żyjące w naszych domach. Rozpoznawaliśmy je na ilustracjach i w książkach. Naśladowaliśmy ich odgłosy, a także sposób ich odżywiania. Wykonaliśmy pracę plasty (...)
Kolorowe papugi
Informacja z dnia: 2018-05-13
Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym to wspaniała zabawa dla dzieci tych małych i tych dużych. Maluszki w tym tygodniu prowadziły obserwacje życia owadów, małych zwierząt i roślin na łące. Za łąkę posłużył nam (...)
Majowa łąka
Informacja z dnia: 2018-05-08
W poniedziałek przedszkolaki miały możliwość wysłuchania koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy. Dzieci były bardzo zainteresowane całym koncertem i z chęcią brały udział w zabawa (...)
Koncert Muzyki Klasycznej
Informacja z dnia: 2018-05-04
Tato, idzie lato! (sł. Urszula Kozłowska, muz. Jerzy Zając) 1. Tato to jest wielki człowiek, wszystko umie, wszystko wie. Spraw tysiące ma na głowie, pracę, dom i jeszcze mnie. Ref. Tato, tato, idz (...)
Wiersz i piosenka na Maj
Informacja z dnia: 2018-04-29
Przedszkolaki troszczą się o przyrodę i środowisko dlatego też dzieci ze wszystkich grup przez cały rok zbierały plastikowe nakrętki i makulaturę. W minionym tygodniu grupa maluszków wybrała się na spacer do redak (...)
Pomagamy!
Informacja z dnia: 2018-04-29
W miniony piątek grupę maluszków odwiedziły Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Dzieci w dużym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o możliwości rozpoczęcia przygody czyteln (...)
Wizyta Pani z biblioteki
Informacja z dnia: 2018-04-28
W minionym tygodniu razem z Maluszkami wybraliśmy się do świata legend polskich. Poznaliśmy legendy miedzy innymi "O królu Popielu", " O smoku wawelskim" i "O Toruńskich piernikach". (...)
W Krainie Legend Polskich
Informacja z dnia: 2018-04-28
Z okazji zbliżających się obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi, Maluszki przygotowały prace plastyczne na naszą gazetkę. Dzieci wykonały flagę państwową różnymi technikami.Wykorzystaliśmy farby, (...)
2 Maja Dzień Flagi
Informacja z dnia: 2018-04-19
W obecnym tygodniu w grupie maluszków rozmawialiśmy na temat dbania o nasze środowisko.  Dzieci dowiedziały się m.in. jak segregować odpady oraz jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt ora (...)
„Dziś w przedszkolu mamy modę, dzieci oszczędzają wodę…”
Informacja z dnia: 2018-04-15
Nowinki technologiczne to teraz dla dzieci świetna zabawa. Komputer, tablet, telefon czy inne nowości technologiczne to nie tylko narzędzie do pracy, ale też można wykorzystać je w edukacji już od najmłodszych lat. W nas (...)
Przygoda z Interaktywnym Dywanem
Informacja z dnia: 2018-04-14
W końcu zawitała do nas Pani Wiosna, a z nią ciepła słoneczna pogoda. W tak ciepłe i słoneczne dni mogliśmy nareszcie skorzystać z wszystkich atrakcji jakie ma dla nas nasz przedszkolny plac zabaw. Radość dzieci była ogr (...)
Wiosenne ciepłe dni.
Informacja z dnia: 2018-04-14
11 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności jakie zdobywają podczas codziennych zajęć. Tego dnia dzieci poznawały zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, brały udz (...)
W gospodarstwie -Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2018-04-01
"Maszeruje wiosna" K. Bożek-Gowik 1.Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2018-03-30
W środę nasze przedszkole odwiedził zając, który już od rana witał dzieci w holu przedszkola wzbudzając tym wielką radość. Maluszki otrzymały zadania od zająca, które wykonały z dużym zainteresowaniem. Pier (...)
Zając w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-03-26
W dniu dzisiejszym nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie na zrobienie ,,Wielkanocnej palmy".W każdej grupie wszystkie wykonane prace były przepiękne, dlatego też uczestnicy otrzymali nagrody w post (...)
PALMY WIELKANOCNE
Informacja z dnia: 2018-03-25
21 marca Maluszki przywitały wiosnę. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy od zrobienia poprzedniego dnia Marzanny. Pierwszego Dnia Wiosny wraz z dziećmi wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. (...)
ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO!
Informacja z dnia: 2018-03-19
Dnia 19 marca maluszki obchodziły Dzień Słońca. Z tej okazji dzieci ubrały się w żółte ubranka co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Na początku zajęć przedszkolaki miały za zadanie odszuk (...)
Dzień Słońca u Maluszków
Informacja z dnia: 2018-03-18
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki... W tym tygodniu poznawaliśmy warzywa oraz sposób ich hodowli. Dzieci dowiedziały się, że warzywa to prawdziwa kopalnia witamin i powinniśmy codziennie je spożyw (...)
Kolorowe kanapki
Informacja z dnia: 2018-03-18
Dzieci uwielbiają tworzyć różnego rodzaju prace z mas plastycznych. W tym tygodniu Maluszki bawiły się za pomocą masy solnej i fasoli.  (...)
 Zabawy masą solną
Informacja z dnia: 2018-03-18
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiejnocy dzieci z naszej grupy zasiały nasiona zboża. Każde z dzieci założyło swoją hodowlę pszenicy w przyniesionym pojemniczku. Teraz nastał czas podlewania i oczekiwania na p (...)
Wiosenne hodowle - pszenica
Informacja z dnia: 2018-03-08
Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, dlatego też dzisiaj świętowały nasze małe kobietki.  Dzień upłynął w naszej grupie bardzo wesoło. Chłopcy od samego rana byli dla dziewczynek bardzo mili i uprzejmi. Dzieci ucze (...)
Informacja z dnia: 2018-03-04
W tym tygodniu podczas zajęć  plastyczno - technicznych dzieci pracowały różnymi materiałami. Maluszki wykonały pracę na pożegnanie zimy. W pracy wykorzystaliśmy  kolorowe kartki, wycinanki ora (...)
Prace stoliczkowe
Informacja z dnia: 2018-03-04
W ostatnim tygodniu lutego Maluszki przeniosły się w świat bajek. Poznaliśmy np. Czerwonego Kapturka i Trzy Małe Świnki. Bajki to nie tylko wspaniała historia dla dzieci, ale też zawierają ukryty morał. Dzięki bajkom&nbs (...)
Bajki bajeczki
Informacja z dnia: 2018-02-28
Pan ogrodnik J. Bernat Przyleciała biedroneczka do naszego ogródeczka. Siadła na gałązce i tak obserwuje, Jak ciężko pan ogrodnik od rana pracuje. ref. I łopatą kopie, kopie, kopie I grabiami gr (...)
Wiersz i piosenka na Marzec
Informacja z dnia: 2018-02-22
W tym tygodniu w grupie maluszków omawialiśmy tematy związane z tym co robimy w ciągu dnia, a co w nocy. Dzieci układały także proste rytmy dzięki, którym  poznały następstwo dni i nocy. Największe zai (...)
A po nocy przychodzi dzień…
Informacja z dnia: 2018-02-19
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dlatego też z tej okazji maluszki uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych: chodząc na czworakach i robiąc koci grzbiet. Jednak nasze spotkanie rozpoczęło (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2018-02-18
W czwartek Maluszki  wysłuchały Zimowego Koncertu Muzycznego. Poznały nowy instrument jakim jest puzon. Z zaciekawieniem wysłuchały utworów muzycznych i wokalnych, wykonywanych głosem żeńskim- sopranem. Dziec (...)
Zimowy Koncert
Informacja z dnia: 2018-02-18
Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Dzieci w tym tygodniu poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak w (...)
Dinozaury
Informacja z dnia: 2018-02-17
14 lutego, w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, odbyły się w naszej grupie  zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych (...)
 Walentynki
Informacja z dnia: 2018-02-17
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego w czwartek  sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki baw (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2018-02-05
Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa podopiecznych, biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Jak c (...)
Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami...
Informacja z dnia: 2018-01-31
Piosenka "Słoneczko" Słoneczko późno dzisiaj wstało I w takim bardzo złym humorze, I świecić też mu się nie chciało, Bo mówi, że zimno na dworze. Lecz gdy piosenkę usłyszało, To się tak ba (...)
Wiersz i Piosenka na Luty
Informacja z dnia: 2018-01-28
26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła sie XVII edycja konkursu ,,Czy znasz swoje miasto i region?'. W każdej grupie dzieci zaprezentowały określony program artystyczny. Najmłodsza grupa zaprezentowała taniec do wie (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2018-01-25
W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego d (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2018-01-17
Nie wszyscy za nim przepadają, ale dzieci uwielbiają. W końcu doczekaliśmy się białego puchu, który przykrył naszą okolice. Dziś Maluszki razem z paniami wybrały się na białe szaleństwo. Była bitwa na śnieżki, był (...)
Zima, zima, zima
Informacja z dnia: 2018-01-16
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków  to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tyg (...)
Przedszkolny bal
Informacja z dnia: 2018-01-03
Dzisiejszego dnia podczas zajęć Maluszki rozmawiały na temat pór roku. Omówiliśmy każdą z nich a następnie dzieci losowały z naszego magicznego pudełka rzeczy, które charakterystyczne są dla danej po (...)
Poznajemy pory roku
Informacja z dnia: 2018-01-01
Zima, zima, zima, Pada, pada śnieg. Jadę, jadę w świat sankami, Sanki dzwonią dzwoneczkami:   Dzyń, dzyń, dzyń! Dzyń, dzyń, dzyń! Dzyń, dzyń, dzyń!   Jaka pyszna sanna, Parska raźn (...)
Piosenka i wiersz na Styczeń
Informacja z dnia: 2017-12-23
22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci obejrzały Jasełka i zaśpiewały kolędy wspólnie z wszystkimi przedszkolakami. Dzieci złożyły sobie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem (...)
Wigilija w przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-12-19
W tym tygodniu maluszki poznają zwyczaje świąteczne. W dniu dzisiejszym dzieci przypominały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Rozmawialiśmy w jaki sposób stroimy choinkę oraz dzieci opowiedziały jak (...)
Poznajemy zwyczaje wigilijne
Informacja z dnia: 2017-12-13
Grudzień to czas spotkań przy wigilijnym stole. W naszym przedszkolu dzieci również zaprosiły swoich rodziców na Spotkanie Wigilijne. Maluszki poznały polskie tradycje wigilijne, następnie zaśpiewały swoim (...)
Spotkanie Wigilijne u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-12-11
Dzieci kochają Święta, jest to szczególny czas, który spędzamy z najbliższymi. Z Bożym Narodzeniem wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest zielone drzewko w naszym domu, które (...)
Zielone drzewko
Informacja z dnia: 2017-12-06
Mikołajki to niezwykły dzień w naszym przedszkolu. Dzieci już od rana były przywitane słodkimi upominkami, które zostawił Święty Mikołaj. W ciągu dnia maluszki z niecierpliwością oczekiwały na jego przybycie do pr (...)
Mikołajki u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-12-04
Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji maluszki dowiedziały jak trudna i bardzo ważna jest praca górnika. Następnie dzieci wysłu (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2017-12-04
Tradycją w naszym przedszkolu stało się pieczenie ciasteczek, na które przedszkolaki z niecierpliwością czekają.  Przed przystąpieniem do tej przygody, dzieci umyły ręce i założyły fartuszki. Wszystkie malusz (...)
Pieczemy ciasteczka!
Informacja z dnia: 2017-11-30
IDZIE MIKOŁAJ – WIERSZ (Katarzyna Tomiak-Zaremba) Idzie Mikołaj – tup, tup, tup, paczki podrzuca – siup, siup, siup. Śmieje się głośno – ho, ho, ho, w okna zagląda – o, o, o. Saniami (...)
Wiersz i piosenka - grudzień
Informacja z dnia: 2017-11-30
W tym tygodniu w grupie Maluszków realizowaliśmy tematy związane z zawodem Listonosza. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się listonosz, rozmawialiśmy również o tym co dzieje się z listem po wrzuceniu go d (...)
Spotkanie z Listonoszem
Informacja z dnia: 2017-11-25
W piątek obchodziliśmy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia&rdq (...)
Dzień Pluszowego Misia!
Informacja z dnia: 2017-11-22
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w grupie „Maluszków” Dzień Kredki. Święto to jest związane przede wszystkim z dziećmi, ponieważ pierwsze swoje prace wykonują najczęściej przy użyciu kredki. Na początku (...)
Dzień Kredki u Maluszków!
Informacja z dnia: 2017-11-20
Dzisiejszego dnia Maluszki wraz z wszystkimi przedszkolakami z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały (...)
Odwiedzili nas piłkarze!
Informacja z dnia: 2017-11-17
We wtorek 14 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka naszych Maluszków. Dzieci przygotowały dla rodziców krótki pokaz swoich umiejętności. Po uroczy (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2017-11-13
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych, czyli przedszkolaków. Grupa maluchów 10 listopada dowiedziała się jakie mamy symbole narodowe a tak (...)
Malujemy flagę Polski!
Informacja z dnia: 2017-11-08
W dniu dzisiejszym grupa maluszków poznała zjawisko przyrody jakim jest wiatr. Dzieci dowiedziały się jak działają wiatraki oraz pogrupowały je wg jednej cechy. Następnie otrzymały kolorowe piórka, kt&oacut (...)
W krainie wiatru...
Informacja z dnia: 2017-11-05
W piątek Maluszki gościły wyjątkowego gościa pana Krystiana Piesik, który jest strażakiem. Pan Krystian w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka.  W trakcie wizyty panowała atmosf (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2017-11-02
Wiatr i chmurki muzyka: Laura Osyczka Tam za lasem, tam za górką, wiatr dokuczał małym chmurkom, aż się chmurki  rozpłakały i deszcz padał przez dzień cały.   Kiedy pada J. Kulmowa & (...)
Piosenka i wiersz XI
Informacja z dnia: 2017-10-25
We wtorek grupa maluszków uczestniczyła w koncercie muzycznym pt. ,,Na polanie w lesie". Dzieci z zaciekawieniem słuchały utworów muzycznych oraz brały udział w zabawch muzyczno-ruchowych. Podczas konc (...)
Jesienny koncert
Informacja z dnia: 2017-10-24
Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw  przygotowując zapasy na zimę. Na zajęciach rozmawialiśmy na temat jesiennych przetworów. Dzieci oglądały różne słoiki a następnie ustalał (...)
Jesienna spiżarnia u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-10-20
Maluszki w tym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu poznały Środowisko leśne. Poznawaliśmy różne rodzaje drzew, szyszek, dotykaliśmy gałązki drzew iglastych. Następnie mieliśmy zacząć poznawać zwierzęta mieszkając (...)
Tajemniczy Gość u Maluchów
Informacja z dnia: 2017-10-19
"... Deszczu czasem wiele, słońca odrobina, kasztany spadają - słota się zaczyna... "   Przy tak pięknej pogodzie jaka od kilku dni nam towarzyszy, grupa najmłodszy przedszkolaków wybrała się (...)
Jesienny spacer
Informacja z dnia: 2017-10-09
Jesień dostarcza nam dużo skarbów. Można je wykorzystać do różnych prac i zabaw. Kasztany, liście, orzechy i szyszki nazbierane w parku i ogrodzie przydały się na dzisiejszych zajęciach. Dzieci rozpoznawały (...)
Skarby jesieni
Informacja z dnia: 2017-10-08
Wszyscy wiemy, że warzywa to pełnia zdrowia. W minionym tygodniu przekonały się o tym nasze Maluszki. Dzieci miały okazję do posmakowania warzyw w różnej postaci: surowych, gotowanych oraz świeżo wyciśniętego soku (...)
Marchewkowe smaki
Informacja z dnia: 2017-10-02
W minionym tygodniu dzieci z grupy maluszków miały okazję porozmawiać o owocach, a także  podczas zajęć mogły przygotować pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce (...)
Sałatka owocowa
Informacja z dnia: 2017-10-02
W czwartek 28.09 dzieci oglądały przedstawienie pt. ,,Jestem bezpieczny”. Występujący aktorzy utrwalili dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego ale przede wszystkim w sposób obrazowy ukazali jakie mogą (...)
Teatrzyk ,,Jestem Bezpieczny
Informacja z dnia: 2017-10-02
Dziś Maluszki pierwszy raz udały się na spacer. Zwiedzaliśmy teren naszego ogrodu przedszkolnego. Omawialiśmy zasady bezpiecznego korzystania z atrakcji na naszym placu zabaw. Zwracaliśmy uwagę, także na drzewa znajdując (...)
Poznajemy plac zabaw
Informacja z dnia: 2017-10-01
Suchorzewska Irena - Mam trzy latka Mam 3 latka, 3 i pół brodą sięgam ponad stół. Do przedszkola chodzę z workiem i mam znaczek z muchomorkiem. Pantofelki ładnie zmieniam, myję ręce do jed (...)
Wiersz i piosenka na październik
Informacja z dnia: 2017-09-25
W przedszkolu odwiedzili nas Panowie policjanci, gdyż mówiliśmy o bezpieczeństwie dzieci w drodze do przedszkola i podczas powrotu do domu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, a w nagrodę panowie policj (...)
Odwiedziny panów policjantów
Informacja z dnia: 2017-09-25
Pierwszy miesiąc w przedszkolu to przede wszystkim adaptacja i wspólna integracja dzieci. Poznajemy siebie na wzajem oraz  naszą salę. Zapoznajemy się z naszymi kącikami tematycznymi i omawiamy nasz kodeks pr (...)
Pierwszy miesiąc Maluszków w przedszkolu...
Informacja z dnia: 2017-09-25
Dzisiejszego dnia maluchy dowiedziały się jak ważne są owoce dla naszego zdrowia. Podczas zajęć dzieci mogły je skosztować, dotknąć i dokładnie je obejrzeć.  Przedszkolaki  nauczyły się także piosenki o owocach (...)
W owocowym świecie
Informacja z dnia: 2017-09-01
Chodźcie wszyscy tu do koła (gest przywołania) Zabawimy się wesoło (młynek rękami) Witamy dziś wszystkich Was (ukłon) Na zabawę nadszedł czas (ręce do góry) Jedna noga, druga noga (wysunięcie nogi w przó (...)
Wrzesień - wiersz i piosneka