facebook
Informacja z dnia: 2021-09-07
Z wizytą w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie
Średniaczki
Informacja z dnia: 2021-11-30
Zima Długa (Kołysanka) muz.i sł. Renata Szczydło 1. Zima długa, gwiazdka mruga a w szopie pod lasem, We żłóbeczku, na sianeczku, śpi mały bobasek. Luli laj, luli laj, luli, luli, laj. Luli (...)
Wiersz i Piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-25
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Średniaki rozwiązywały zagadki,opowiadały o swoim misiu, spędzały z nim czas podczas zabawy, a największą radością było dla dzieci wykonan (...)
Mój przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2021-11-24
Parasolki rozłożone, nad głowami roztańczone. Wciąż kołyszą się na wietrze, co im zagra dziś powietrze ? Kolorowe, purpurowe, żółto - białe i czerwone. Tyle wzorów mają ile barw w naturze jest. Para (...)
Kolorowy parasol
Informacja z dnia: 2021-11-19
Ma duże cztery łapy i czasami bywa kudłaty. Chodzi po podwórku i szczeka to największy przyjaciel człowieka. Co to za zwierzę, czy już wiesz ? To oczywiście jest Pies.   (...)
Mój przyjaciel pies
Informacja z dnia: 2021-11-12
"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polk (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2021-11-10
Dnia 9 listopada średniaki zorganizowały zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce jesiennej. Wykazały się wiedzą przyrodniczą związaną z porami roku i cechami charakterystycznymi dla każdej z nich. Pięknie zap (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2021-11-08
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję. (...)
Dzień Jeża
Informacja z dnia: 2021-11-05
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2021-11-04
Na początku tygodnia średniaki wybrały się pod Pomnik Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej Nauczycieli oraz zamordowanych w czasie II Wojny Światowej żołnierzy. Chwilą ciszy uczciły tych, którzy od Nas odesz (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2021-11-04
Tak podczas dzisiejszych zajęć pracowały średniaczki :)   (...)
Bawimy się, uczymy, tworzymy.
Informacja z dnia: 2021-11-02
"Jestem Polakiem" Jesteśmy Polką i Polakiem Dziewczynką fajną i chłopakiem Kochamy Polskę z całych sił Chcemy byś również kochał ją i ty I ty Ciuchcia na dworcu czeka Dziś wszystkie dzieci p (...)
Wiersz i Piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2021-10-31
29 października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały swoje s (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-30
W kolejnych jesiennych dniach poznajemy bliżej dary jesienne zbierane z naszych pól i ogrodów. Rozpoznajemy i nazywamy różne warzywa i jarzyny. Doskonalimy motorykę małą. Drodzy Rodzice zobaczcie sam (...)
Jesienny ogród
Informacja z dnia: 2021-10-26
W poniedziałek pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze z grupy średniaki zapoznały się z przepisem na pyszne gofry.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ciasto. Było słodko, smac (...)
Chrupiące gofry
Informacja z dnia: 2021-10-20
Dzisiejszego dnia dzieci z grupy średniaków samodzielnie przygotowały śniadanie. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopieczny (...)
Pyszne kanapeczki
Informacja z dnia: 2021-10-19
Ruch w życiu dzieci jest szczególnie ważnym czynnikiem, stymulującym poprawny rozwój jednostki.Ćwiczenia fizyczne mają wpływ na rozwój dziecka jako jednostki, jak również członka grupy, np.: g (...)
W zdrowym ciele, zdrowy duch
Informacja z dnia: 2021-10-18
18 października w naszej grupie znów było smacznie i zdrowo,  postanowiliśmy upiec ciasto marchewkowe!. Dzieci z wielką chęcią  pomagały w jego przygotowaniu- odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały (...)
Bardzo zdrowe- ciasto marchewkowe!
Informacja z dnia: 2021-10-16
Dzieci z grupy średniaków wykonały na zajęciach kreatywne prace, wesołe ludki i kasztanowe zwierzątka z kasztanów, żołędzi. Dzieci były niezwykle zaangażowane w zajęciach.   foto-002-l// / (...)
Kasztankowe szaleństwo
Informacja z dnia: 2021-10-15
14 października dzieci z najmłodszych grup wiekowych wybrały się z wizytą do Schroniska dla zwierząt ,,Przytuliska". Przedszkolaki od miesiąca gromadziły karmy dla mieszkańców schroniska, którą przekaz (...)
Odwiedzamy Schronisko dla zwierząt
Informacja z dnia: 2021-10-13
Średniaki uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę  jakim są owocowe szaszłyki.  Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i z wielką radością i z (...)
Saszłyki owocowe
Informacja z dnia: 2021-10-12
W poniedziałek grupa średniaków obchodziła nietypowe święto jakim jest Dzień Drzewa. W związku z tym wydarzeniem dzieci wybrały się na wycieczkę do Klosnowa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z przyrodą, jej b (...)
Dzień Drzewa
Informacja z dnia: 2021-10-08
Jesień to piękny czas, mnóstwo kolorów i jesiennych barw wokół nas. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy wykorzystując liście zebrane wcześniej w parku. Powstały piękne kolorowe jesienne drzewk (...)
Jesienne prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-10-07
Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Gabrielę, która jest animatorką " Animacje- Rewelacje". Wszystkie dzieci zarówno z grupy średniaków jak i zuchów z ogromnym zaangażowani (...)
Animacje- Rewelacje
Informacja z dnia: 2021-10-02
„Kasztanki” Monika Kluza 1. Zgadnijcie dziś dzieciaki i chłopcy i dziewczynki. Co to za kuleczki, co mają śmieszne minki Zielone pelerynki kolczaste i kłujące. Gdy spadną już na ziemię brązowe są i (...)
Wiersz i Piosenka Październik
Informacja z dnia: 2021-10-01
W minionym tygodniu średniaki obchodziły Dzień Jabłka. Z tej okazji upiekliśmy jabłuszka w piekarniku, a następnie z wielkim apetytem je zjedliśmy.  Podczas zajęć dzieci pogłębiały zdolności matematyczne, a na podsu (...)
Dzień Jabłka
Informacja z dnia: 2021-09-28
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. W związku z tym średniaki wybrały się do chojnickiego parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatun (...)
Spacer do parku
Informacja z dnia: 2021-09-24
Dzieci już wiedzą, że odchodzi lato, a nadchodzi jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka". W tym dniu średniaki zawitały do przedszkola ubrane w jesienne kolory by poznać (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-24
Tematem kolejnego wrześniowego tygodnia było poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze. W tym celu odbyła się wycieczka na skrzyżowanie ulic oraz praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci pracowały metodą (...)
Plastikowy lizak
Informacja z dnia: 2021-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-18
Mijający tydzień upłynął średniakom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania się podczas przechodzenia przez ulicę. W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził Policjant z K (...)
Bezpieczeństwo na drodze
Informacja z dnia: 2021-09-13
„Przyjaźń to wielkie drzewo, co chroni nas przed ulewą, Przyjaźń to roślinka mała, co bez opieki nie działa.” W minionym tygodniu dzieci wykonały swoje drzewko przyjaźni. (...)
Drzewko Przyjaźni
Informacja z dnia: 2021-09-09
" Okrągła głowa, nosek malutki, sterczące uszka i pyszczek krótki . Wąsiki, oczy jak dwa migały. Zobacz jak kotek pręży się cały!"   (...)
Pracowite średniaczki
Informacja z dnia: 2021-09-08
" Bo Przedszkolak zawsze o porządek dba, swoje prawa i obowiązki bardzo dobrze zna!". Na początku tygodnia dzieci stworzyły " Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu poznały zasady obowiązując (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2021-09-04
Pierwszy tydzień września już za nami. Dzieci wróciły po przerwie wakacyjnej wypoczęte i gotowe na nowe wyzwania. Podczas zajęc dzieci pracowały  z kaszą, a także wykonały pracę plastyczną pt: " Wspomnie (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-09-03
W pierwszym tygodniu września poznaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy minione wakacje. Był czas na zabawę swobodną, zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzięki sprzyjającej pogodzie nie zabrakł (...)
Jesteśmy już Średniaczkami
Informacja z dnia: 2021-08-30
          W ubiegły piątek odbyły się zajęcia adaptacyjne w grupie średniaków. Dzieci poznały nowe miejsce, nauczycieli, sposoby komunikacji w grupie, słuchały i&nb (...)
Zajęcia adaptacyjne
Informacja z dnia: 2021-08-27
/       Bo w przedszkolu Gabriela Lipińska Dzisiaj rano wstałem, szybko się ubrałem… Do przedszkola z mamą w drogę się udałem! Bo w przedszkolu mam kolegów, pani czule (...)
Wiersz i Piosenka Wrzesień
Informacja z dnia: 2021-06-15
Plecaki smakowane, autobus czeka więc ruszamy na wycieczkę do Nieżychowic na piknik. Co to był za wspaniały dzień!   (...)
Ahoj Przygodo!
Informacja z dnia: 2021-06-14
Wśród naszych przedszkolaków jest wielu pasjonatów piłki nożnej. Gdy zaczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w naszym przedszkolu obchodziliśmy " Dzień Kibica". Dzieci ubrane w b (...)
POLSKA GOLA!!!
Informacja z dnia: 2021-06-12
Maluszki korzystając ze słonecznej pogody zabrali węża Filipa i wybrali się na spacer do parku.   (...)
Spacer do parku
Informacja z dnia: 2021-06-08
Piękna pogoda do okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Maluszki postanowiły wykorzystać słoneczną pogodę i udały się do ogrodu przedszkolnego.     (...)
Zabawy na świeżym powietrzu
Informacja z dnia: 2021-06-03
Dzień dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W naszym przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Były bańki mydlane, malowanie na folii. Najwięcej rado (...)
Dzień dziecka w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-06-01
26 maja to dzień pełen przeżyć. W naszym przedszkolu odbyło się zarówno uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” jak i ,,Dzień Mamy i Taty". Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty progr (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-05-31
  „Wakacje” I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Z (...)
Wiersz i piosenka - Czerwiec
Informacja z dnia: 2021-05-20
18 maja przypada 101-rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.  W związku z tym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu odbyła się XIII- edycja konkursu pt.,,Wspomnienia o Janie Pawle II".  Maluszki podczas (...)
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2021-05-14
W mijającym tygodniu maluszki odbyły  podróż do krainy baśni, bajek i legend. Dzieci poznały najpiękniejsze baśnie m m.in.: Trzy małe świnki, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek. Był to tydzień (...)
W krainie baśni i bajek
Informacja z dnia: 2021-05-07
"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i (...)
Książka moim przyjacielem
Informacja z dnia: 2021-05-02
” ŻYCZENIA” Dziś słoneczko jasno świeci, ptaszek pięknie śpiewa. A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Mamom, wszystkim Tatom. Zdrowia, pomyślności, uśmiechó (...)
Wiersz i piosenka - Maj
Informacja z dnia: 2021-05-01
"Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste"    (...)
Dzień Flagi
Informacja z dnia: 2021-04-24
W mijającym tygodniu maluszki dowiedziały się co to jest kultura, gdzie możemy się z nią spotkać i jej doświadczyć. Dzieci poznały miejsca w przestrzeni publicznej, które służą szerzeniu kultury, jak tea (...)
Kulturalny Przedszkolak
Informacja z dnia: 2021-04-17
Kolejny tydzień minął pod hasłem "Pobudka! Już wiosna!" Maluszki poznały oznaki wiosny, wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą związana z obecną porą roku. Dzieci dokładnie i cierpliwie wykonywały przesyłane (...)
Pobudka! Już Wiosna!
Informacja z dnia: 2021-04-07
Kochane maluszki  jestem z Was dumna, że tak pilnie pracujecie i wykonujecie przesłane przeze mnie zadania.                W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną (...)
Pracowite maluszki
Informacja z dnia: 2021-04-01
 „Już”  Laura Łącz Spadła deszczu kropla, plum… Zawiał ciepły wietrzyk, szum… Coś pachnie w powietrzu- kwiat. Zmienia się wokoło świat. A co tak śpiewa? (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2021-03-28
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzieci poznały tradycję i zwyczaje świąteczne. Wielką niespodziankę dzieciom sprawił zajączek, który w ogrodzie przedszkolnym zostawił  słodkie upominki.&n (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2021-03-28
DRODZY RODZICE!!! Informujemy, że zgodnie z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd od 27 marca do 9 kwietnia nasze przedszkole będzie zamknięte. W tym okresie przedszkole sprawować będzie opiekę nad dziećmi rodzic (...)
Drodzy Rodzice!
Informacja z dnia: 2021-03-25
Nadeszła Wiosna! Na początku tygodnia maluszki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Dzieci wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej zimy.&nbs (...)
Nadeszła Wiosna!
Informacja z dnia: 2021-03-19
Przez ostanie dwa tygodnie maluszki pogłębiały wiedzę na temat mleka.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę spełnia mleko w naszym życiu. Maluszki wysłuchały kilku bajek o zwierzętach dzięki, kt& (...)
Skąd się bierze mleko?
Informacja z dnia: 2021-03-08
W minionym tygodniu maluszki zapoznawały się z różnymi środkami transportu. Przedszkolaki utrwaliły także nazwy figur geometrycznych dzięki którym stworzyły geometryczne pojazdy.    (...)
Czym podróżujemy?
Informacja z dnia: 2021-03-01
  „Maszeruje Wiosna” 1. Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki w (...)
Wiersz i piosenka - Marzec
Informacja z dnia: 2021-02-28
26 lutego maluszki obchodziły nietypowe święto -  Dzień Dinozaura.    (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2021-02-27
W  minionym tygodniu maluszki poznały żywioły: powietrze, ogień, wodę oraz ziemię. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci  pracy plastycznej za pomocą rozcieńczonych farb i słomek.  Gimnastyka bu (...)
Maluszki poznają żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-24
Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty badawcze.Maluszki dzisiejszy dzień spędziły (...)
Mali badacze- eksperymenty z wodą
Informacja z dnia: 2021-02-21
16 lutego dzieci z grupy maluszków obchodziły "Dzień Kota".W tym dniu maluszki upodobniły się do swoich czworonożnych  przyjaciół: miały  wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustr (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2021-02-20
Maluszki już wiedzą, iż mimo to, że śnieg jest biały  to nie jest on czysty – wręcz przeciwnie jest brudny i zanieczyszczony. Służyły temu zajęcia, na których dzieci mogły zaobserwować to (...)
Informacja z dnia: 2021-02-17
Walentynki dla dzieci, były prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Były rozmowy o uczuciach i tradycjach walentynkowych, a także radosne zabawy, zadania i tańce. Tego dnia maluszki  upiekły przepyszne babeczk (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2021-02-16
(...)
Zimowe prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-02-12
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka".  (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2021-02-11
9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Dzień Pizzy". Tego dnia maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smaczną i zdrową pizzę z dodatkiem zdro (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-06
Przedszkolna Skrzynka Walentynkowa otwarta!  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy osobie, która bardzo lubimy karteczkę - tzw. walentynkę. Nasze (...)
Poczta Walentynkowa
Informacja z dnia: 2021-02-04
"Pani Zima" w tym roku wyjątkowo nas nie opuszcza. Dzisiejszego dnia maluszki ubrały się cieplutko i wyszliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego korzystać z uroków prawdziwej i śnieżnej zimy. (...)
Informacja z dnia: 2021-02-02
Dnia 29 stycznia 2021r. odbyła się XX-edycja konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region?". Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspólnie przygotow (...)
Znamy nasze miasto i region
Informacja z dnia: 2021-01-31
Zabawa paluszkowa do wiersza  „Rodzinka”. (dzieci pokazują kolejne palce zaczynając od kciuka) Ten pierwszy to – dziadziuś A obok – babunia. Największy to – tatuś. A przy (...)
Wiersz i piosenka - Luty
Informacja z dnia: 2021-01-29
Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały balu przebierańców. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, kt&oa (...)
Bal przebierańców
Informacja z dnia: 2021-01-22
Kochana Babciu, Kochany Dziadku, Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku, Do tego dokładam serdeczne życzenia, Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.     (...)
Kwiatki dla Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2021-01-08
Maluszki Nowy Rok powitały kreatywnie, twórczo, kolorowo, bezpiecznie i bez huku.  (...)
Fajerwerki
Informacja z dnia: 2021-01-06
Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  (...)
Zabawy ze śniegiem
Informacja z dnia: 2021-01-03
„Babciu, Dziadku” Babciu, Dziadku żyjcie wiecznie bo kochamy was serdecznie. Choć urwisów takich macie, Wy też przecież nas kochacie!    „Ri-ki-tan” 1. Riki (...)
Wiersz i piosenka - Styczeń
Informacja z dnia: 2020-12-18
17 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Przedszkolną. W swoich salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły (...)
Wigilia Przedszkolna
Informacja z dnia: 2020-12-16
Na początku tygodnia maluszki ćwiczyły motorykę małą. Tym razem wykorzystaliśmy nasze magiczne farby do stworzenia rosnącej choinki. (...)
Choineczki
Informacja z dnia: 2020-12-14
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W przedszkolu słychać już kolędy i pastorałki. Dzieci szykują się do wspólnego kolędowania. Poznają różne świąteczne zwyczaje. Maluszkom piątek upłynął bardzo pracowic (...)
Świąteczne przygotowania
Informacja z dnia: 2020-12-12
Biegały ptaszki, biegały po śniegu jak płótno białym Stukały dziubkiem w okienko „rzućcie nam proszę ziarenko” Ziemia na kamień zmarznięta Czy o nas nikt nie pamięta? Wybiegły dzieci (...)
Pamiętamy o ptakach zimą
Informacja z dnia: 2020-12-10
Jeden z przedświątecznych dni maluszki spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kszt (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2020-12-09
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję.   (...)
Mały jeżyk
Informacja z dnia: 2020-12-05
Pod koniec tygodnia maluszki odwiedził mikołajkowy gość. Dzieci wyczyściły buty, powiedziały wierszyk o Mikołaju i były w świątecznym nastroju. Mikołaj zostawił wszystkim słodkie upominki. (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2020-12-04
Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji dzieci z najmłodszej grupy wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem węgla.  (...)
Święto Górnika
Informacja z dnia: 2020-12-01
„MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj- tup, tup, tup Paczki podrzuca- siup, siup, siup. Śmieje się głośno- ho, ho, ho, ho. W okna zagląda- o, o, o, o. Saniami sunie- wiu, wiu, wiu, wiu. Na dłonie hucha- h (...)
Wiersz i piosenka - Grudzień
Informacja z dnia: 2020-12-01
30 listopada dzieci z najmłodszej grupy obchodziły andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wszystkie wró (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2020-11-25
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji maluszki zrobiły przepyszne gofry, a Panie kucharki przyrządziły kanapki z miodem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wyk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
W minionym tygodniu maluszki dowiedziały się jak należy dbać o najbliższe środowisko by nasza planeta była piękna, zielona i przyjazna swoim mieszkańcom jeszcze przez wiele, wiele lat.  Pod koniec tygodnia przedszk (...)
Dbamy o naszą Ziemię
Informacja z dnia: 2020-11-16
„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o swoim ukochanym misiu. Na początku tygodnia każde dziec (...)
Mój Przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2020-11-13
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2020-11-09
Trzymając nożyczki w dłoni, operując nimi, aż w końcu tnąc papier, dziecko ćwiczy koordynację ruchową (ręka- oko). Dziecko chcąc wyciąć pewien kształt, musi używać obu rąk i to w sposób (...)
Ciach, ciach...
Informacja z dnia: 2020-11-06
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2020-11-01
„Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza — Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swe (...)
Wiersz i piosenka- Listopad
Informacja z dnia: 2020-10-31
W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z usmiechem na twarzy zaprezent (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
Metoda "Bon Départ" znana w Polsce pod nazwą metody "dobrego startu" została opracowana we Francji. Przystosowano ją do prowadzenia zajęć, ćwiczeń i zabaw podczas przygotowania dziecka do na (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-10-23
Maluchy nie tylko znają smaczne owoce, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia.  W mijającym tygodniu maluszki pogłębiały wiedzę na temat owoców, poznawały owoce po zapachu, smakowały, a pod (...)
Witaminki
Informacja z dnia: 2020-10-22
Początek tygodnia zaczął się u maluszków od wykonania babeczek z borówkami. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty do wypieku, omawiały przybory kuchenne, aż w końcu zabrały (...)
Babeczki z borówkami
Informacja z dnia: 2020-10-18
Korale z Jarzębiny
Informacja z dnia: 2020-10-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o nowej porze roku jaką jest Jesień. Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podczas zajęć przyglądaliśmy się im z bliska za pomoc (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-01
"Idzie jesień" Idzie łąką, idzie polem Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie- słońce świeci. Gdy otworzy- pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest! " Do przeds (...)
Wiersz i piosenka- Październik
Informacja z dnia: 2020-09-29
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji maluszki zrobiły ciasto z jabłkami. Do wykonania ciasta przygotowaliśmy składniki: mąkę, masło, jajka, cukier, proszek do pieczenia oraz jabłka. Następnie zmi (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2020-09-25
W tym tygodniu maluszki pożegnały lato, a przywitały jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Dzieci nazbierały ziemniaków do wiaderka by z wielkim apetytem je (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2020-09-24
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"   21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogó (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-23
Każdy przedszkolak wie, że w przedszkolu aby było miło i wesoło musimy przestrzegać pewnych zasad. Na początku tygodnia maluszki omówiły reguły, których należy przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu, a t (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2020-09-20
Maluszki w tym tygodniu rozmawiali o bezpiecznym zachowywaniu się na drodze. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Nauczyły się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.  Podsumowaniem zajęć było wyk (...)
Bezpieczny przedszkolak
Informacja z dnia: 2020-09-18
Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. Maluszki miały okazję zobaczyć i poznać jak wygląda, jakie dźwięki wydobywa folia bąbelkowa. Następnie folia stała się tworzywem do malowania. Każdy p (...)
Zabawy sensoryczne z folią bąbelkową
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu maluszki zamieniły się w małych badaczy i postanowiły sprawdzić czy uda się im stworzyć deszcz i zamknąć go w słoiku. Wykonanie było bardzo proste: słoik napełniamy wodą do 3/4 wysokości, na pozostałą (...)
Kolorowy deszcz
Informacja z dnia: 2020-09-07
Korzystając z pięknej pogody maluszki zabrały węża Filipa i wybrały się na teren przedszkolny by poznać swój plac zabaw.  (...)
Poznajemy Plac Zabaw
Informacja z dnia: 2020-09-05
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy maluszków doskonale odnalazły się w nowym miejscu i nowej sytuacji. Brały udział w rożny (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-08-21
„TRZYLATKU” IWONA SALACH Mój mały trzylatku Usiądź z nami w kole Pani ci pokaże Twoje przedszkole. W szatni schowaj butki A zabawki w Sali W umywalni powięź ręcznik Zuch jest (...)
Wiersz i piosenka - Wrzesień