facebook
Informacja z dnia: 2024-02-28
Dinomaluszki 2024
Średniaczki
Informacja z dnia: 2024-05-27
,,Niech żyją wakacje.’’ Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak, i skakanka, będziemy grać w siatkówkę od samiutkieg (...)
Wiersz i piosenka na VI
Informacja z dnia: 2024-05-24
20 maja do naszego przedszkola zawitali przedstawiciele OSP Chojnice. Strażacy zorganizowali dzieciom wspaniałe i bardzo pouczające zajęcia z zakresu bezpieczeństwa oraz przybliżyli przedszkolakom specyfikę zawodu straża (...)
Dzielni i odważni strażacy
Informacja z dnia: 2024-05-24
22 maja do naszego przedszkola zaprosiliśmy wyjątkowych gości – rodziców z grupy średniaków, aby uczcić ich święto. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do prezentacji swoich możliwości wokaln (...)
Bajkowy Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2024-05-17
Średniaki w minionym tygodniu szukały odpowiedzi na następujące pytania: "Co to jest dom jednorodzinny i wielorodzinny? Jakie pomieszczenia znajdują się w domu? Jak nazywają się domy zwierząt?". Dzieci rozmawia (...)
Od pomysłu, aż po dach
Informacja z dnia: 2024-05-17
17 maja dzieci z naszego przedszkola odbyły "Aktywną podróż z Powerkulą i Panem Sewerynem", który zaprosił średniaki do wspaniałych zabaw ruchowych z wykorzystaniem piłek. Bardzo dziękujemy za pro (...)
Hura, hura - Drużyna Kangura
Informacja z dnia: 2024-05-14
Majowe święta są okazją do rozmów o ojczyźnie. W celu przybliżenia dzieciom tematyki patriotycznej realizowane były różnorodne działania, które miały na celu rozbudzanie uczucia miłości i przywiązani (...)
Majowe święta
Informacja z dnia: 2024-05-14
10 maja odwiedzili nas aktorzy za Studia Artystycznego AKADA. Wszystkie przedszkolaki mogły nie tylko obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt."Podróż do krainy zagadek" ale również aktywnie w nim ucz (...)
Podróż do krainy zagadek
Informacja z dnia: 2024-05-03
Mamo – Kocham Cię!   Twoja ciepła dłoń - jak podusia Co dzień tuli mnie kiedy jest mi źle Mówisz mi, że chcesz dać mi skrawek nieba ​​Ale mi wystarczy, że... Ref.: / Jesteś z (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2024-04-26
Miniony tydzień w grupie średniaczków poświęcony był tematyce służb ratunkowych. Rozmawialiśmy o policjantach, strażakach, lekarzach poznając każdy zawód i obowiązki, które do nich należą. Nie zapomn (...)
Kto nam pomoże?
Informacja z dnia: 2024-04-21
W minionym tygodniu średniaki poszerzały swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt łąkowych. Zdobywały wiadomości związane z życiem pszczół i wiedzą jak powstaje miód. Poznały też fazy rozwoju motyla oraz wyg (...)
Na wiosennej łące
Informacja z dnia: 2024-04-13
W minionym tygodniu średniaki dużo rozmawiały o tym, jak możemy dbać o naszą planetę, o utrzymaniu porządku wokół siebie (w domu, przedszkolu i na zewnątrz), właściwym zachowaniu w lesie, zanieczyszczeniu wody, uż (...)
Dbamy o naszą planetę Ziemię
Informacja z dnia: 2024-04-06
  Średniaki rozbudzały swoje zainteresowania książką, dlatego kolejny tydzień rozpoczęły od wyjścia do Biblioteki Publicznej w Chojnicach, gdzie poznały zasady korzystania z książek. Wiedzą jak należy o nie dbać (...)
W ŚWIECIE KSIĄŻEK
Informacja z dnia: 2024-04-06
  Z okazji mijającej XIX rocznicy śmierci Jana Pawła II w naszym przedszkolu odbyła się kolejna XVI edycja międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy "Wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II" zorganizowanym prze (...)
Kim był Święty Jan Paweł II
Informacja z dnia: 2024-03-30
 "Kwiecień Plecień" 1.Idzie z kwietniem rowem zielonym Pierwsza stokrotka w śniegu kwietniowym. Na skrawku ciepła, na zimna brzeżku Kwiat przebiśniegu usiadł w dołeczku. Kwiecień – pleci (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2024-03-28
Wielkanoc to najbardziej radosne i barwne święto uwielbiane przez wszystkich przedszkolaków. Średniaki poznały wielkanocne tradycje i zwyczaje. Wspólnie z rodzicami wzięli aktywny udział w zorganizowanym w (...)
Czekamy na święta Wielkanocne
Informacja z dnia: 2024-03-23
Wiosna to piękna i magiczna pora roku. Cały otaczający nas świat budzi się do życia. 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci z akcentem wiosennym szukały zadań ukryty (...)
Żegnamy zimę - witamy wiosnę!
Informacja z dnia: 2024-03-22
  Dnia 20 marca średniaki zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, podczas których nie tylko wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą ale doskonale wcieliły się w role podczas przedstawienia &q (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2024-03-16
Tematem minionego tygodnia była marcowa pogoda. Średniaki poznały przysłowie " W marcu jak w garncu" i dowiedziały się, co to oznacza. Przedszkolaki znają też nazwy zjawisk atmosferycznych tj. deszcz, wiatr, sł (...)
W marcu jak w garncu
Informacja z dnia: 2024-03-15
Dnia 13 maja średniaki wybrały się do CHDK. Celem wycieczki było między innymi rozbudzenie zainteresowaniu kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci poznały teatr i były zafascynowane miejscem, w kt&oacu (...)
Wyjście do kinoteatru
Informacja z dnia: 2024-03-09
  Dnia 7.03 w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Przychodni Weterynaryjnej VetMedica w Chojnicach. Podczas zajęć dzieci nie tylko poznały specyfikę zawodu weterynarza ale i również aktywnie w ni (...)
Spotkanie z weterynarzem
Informacja z dnia: 2024-03-09
  Zabawy teatralne, to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej : plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. W czasie zajęć średniak (...)
Zabawy w teatr
Informacja z dnia: 2024-03-01
,,Cóż to za nowina.’’   Ref.: Cóż to za nowina Wiosna się zaczyna Szumi o tym cały las Wietrzyk pogwizduje Wkoło wyśpiewuje Wiosna dziś odwiedzi nas 1. Śpiewają wr&o (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2024-02-29
W ramach tematyki "W świecie dinozaurów" średniaki brały udział w zabawie "Szukamy szczątków dinozaura", podczas której mogli poczuć się jak mali badacze i wcielać w role paleonto (...)
Świat Dinozaurów
Informacja z dnia: 2024-02-23
Podczas zajęć w minionym tygodniu średniaki poznawały ciekawy świat kosmosu. Oglądały książki, ilustracje i bardzo ciekawy film "Wyprawa na księżyc". Wspólnie stworzyły plakat przedstawiający układ słoneczny. Porównywały (...)
Poznajemy kosmos
Informacja z dnia: 2024-02-16
"Święto walentynkowe" dla dzieci stanowi symbol radości i przyjaźni. Akcentem walentynek były stroje w czerwonym kolorze i zabawy z wykorzystaniem czerwonych serduszek. Dzieci bawiły się przy piosenkach, rozwią (...)
Walentynkowe zabawy
Informacja z dnia: 2024-02-16
W minionym tygodniu padały trudne pytania, na które dzieci szukały odpowiedzi. Średniaki dowiedziały się, że pod ziemią skarbem nie tylko jest glina, ale też sól, węgiel, złoto i diamenty. Na podstawie wier (...)
Pod ziemią, pod wodą
Informacja z dnia: 2024-01-31
,,Pojazd kosmiczny .’’ Jesteś zdrowy i odważny?  Możesz nim polecieć w gwiazdy, Bo pojazdy takie mogą podróżować Mleczną Drogą. Możesz planet zwiedzić osiem  lub się spotkać z (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2024-01-29
W styczniu Chojnickie Centrum Kultury zorganizowało konkurs na pracę plastyczną oraz filmik pt. ,,Babcia i Dziadek mnie inspirują” Średniaki wzięły aktywny udział w konkursie i zaprezentowały swoje umiejętności rec (...)
Powiatowy konkurs dla przedszkolaków
Informacja z dnia: 2024-01-26
Dzisiaj wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale. Bal przebierańców w przedszkolu to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Wystrój sali i przepiękne stroje zachęciły wszystkich d (...)
Bal w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-01-26
26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się XXIII edycja konkursu regionalnego "Czy znasz swoje miasto i region?" To wielkie wydarzenie stanowi bardzo ważny punkt w kalendarzu imprez "Wesołych Przedszkolak (...)
Poznajemy swoje miasto i region
Informacja z dnia: 2024-01-19
Zima, to świetna okazja do zabaw na śniegu, z których można korzystać w okresie zimowym. Średniaki oddały się zabawom i szaleństwom w ośnieżonej scenerii naszego przedszkolnego ogrodu.     (...)
Zimowe zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2024-01-19
Babcia i Dziadek, to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego średniaki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od s (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2024-01-12
  Średniaki w minionym tygodniu oddały się zimowym szaleństwom na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. Utrwalały też zasady sportowego zachowania podczas wielu zabaw ruchowych. Z uwagą wysłuchały zimowej baśni H. Ch. (...)
Zima, zima, zima...
Informacja z dnia: 2024-01-05
Pierwsze dni Nowego roku kalendarzowego średniaki spędziły aktywnie. Wypowiedziały się na temat wybranych zwyczajów związanych z żegnaniem starego roku i witaniem nowego. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza J.Brzech (...)
SKOK W NOWY ROK
Informacja z dnia: 2023-12-27
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA." Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują. Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku. W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierz (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2023-12-21
  Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego też w naszym przedszkolu atmosfera była niezwykle radosna. Dzieci z zaciekawieniem oglądały Jasełka, które przygotowały na (...)
WIGILIA W PRZEDSZKOLU
Informacja z dnia: 2023-12-18
Jak co roku o tej porze Święta Bożego Narodzenia się zbliżają. Z tej okazji średniaki zaprosiły na Jasełka pt. "Maleńka miłość" swoich rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniow (...)
JASEŁKA W GRUPIE ŚREDNIAKÓW
Informacja z dnia: 2023-12-08
"Mikołajki" to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Już od rana średniaki czyściły buty, śpiewały piosenki i Mikołaju i wyglądały przez okna oczekiw (...)
MIKOŁAJOWE NIESPODZIANKI
Informacja z dnia: 2023-12-07
4 grudnia średniaki poznały trudną i niebezpieczną pracę górników. Z zaciekawieniem wyłuchały opowieści "O rozgniewanym węgielku" oraz dowiedziały się do czego potrzebny jest węgiel. Podsumowaniem zajęć było malowanie ko (...)
Niech żyją górnicy
Informacja z dnia: 2023-12-06
W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Mateuszem Ossowskim. Jest on listonoszem na poczcie w Chojnicach. Średniaki dowiedziały się jak wygląda i na czym polega praca listonosza. Zobaczyły z (...)
SPOTKANIE Z PANEM LISTONOSZEM
Informacja z dnia: 2023-11-28
,,Wigilijna noc’’ Złota gwiazdka na niebie świeci Mruga oczkiem do wszystkich dzieci I do Ciebie też zamruga W wigilijną, piękną noc Niech ta noc dziś będzie długa, Bo jest piękna i ma moc.   (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2023-11-26
24 listopada wszystkie dzieci wraz ze swoimi pluszakami, które przyniosły tego dnia do przedszkola, zostały zaproszone do wspólnej zabawy w ,,Misiowej krainie.’’ Średniaki poznały historię tego (...)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2023-11-26
W minionym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak dbać o zdrowie, mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubieraniu się odpowiednio do pogody, o ruchu , który wpływa na lepsze samopoczucie, o wizytach u leka (...)
Dbamy o zdrowie i higienę
Informacja z dnia: 2023-11-20
W minionym  tygodniu dzieci poznawały las, jego roślinność i mieszkańców.  Zastanawiały się wspólnie, co zrobić, by zatroszczyć się o zwierzęta podczas nadchodzącej zimy. Średniaki podczas zaję (...)
Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
Informacja z dnia: 2023-11-15
Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Prz (...)
Nasza Ojczyzna-Polska kochana
Informacja z dnia: 2023-11-01
"Barwy ojczyste" Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste.   ,,Nasza (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2023-10-31
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal Wszystkich Świętych.’’ Wszystkie dzieci w przedszkolu przebrane były za postacie Świętych lub swoich patron&oac (...)
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Informacja z dnia: 2023-10-31
25 października średniaki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Czterolatki nie tylko wykazały się ogromną wiedzą merytoryczną na temat oznak obecnej pory roku- jesieni ale zaprezentowały swoje umiejętności wo (...)
Jesienne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2023-10-31
Kończący się miesiąc październik stał się okazją do uczczenia pamięci tych, którzy odeszli. 30 października średniaki wybrały się pod Pomnik Pomordowanych Nauczycieli, podczas II wojny światowej, gdzie zapalili zn (...)
Pamiętamy
Informacja z dnia: 2023-10-24
20 października odbyło się  podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Liściaki.’’ Konkurs miał charakter rodzinny i polegał na stworzeniu pracy plastycznej z jesiennych liści drzew i (...)
Konkurs plastyczny LIŚCIAKI
Informacja z dnia: 2023-10-19
Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa. 18 października nasze przedszkole odwiedzili bardzo ważni goście- przedstawiciele Straży Miejskiej w Chojnicach. Panowie Strażnicy przygotowali bardzo interesujące warsztaty dla dz (...)
Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa
Informacja z dnia: 2023-10-17
Średniaki wzbogaciły swój kącik przyrodniczy o kosz pełen warzyw. Dzięki temu mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować przyniesione dary z warzywnych ogrodów. Dzieci poznawały nazwy warzyw, (...)
Poznajemy warzywa
Informacja z dnia: 2023-10-17
Średniaki z ogromnym zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach muzycznych ,,Etniczna muzyka w przedszkolu.’’ Dzieci poznawały nazwy oraz brzmienie nieznanych instrumentów z różnych stron świata (...)
Spotkanie z muzyką etniczną
Informacja z dnia: 2023-10-09
,,Jesień w sadzie’’- pod takim hasłem średniaki w mijającym tygodniu poznawały owoce oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wszystkim działaniom przyświecał główny cel, aby nasze przedszkolaki zachęcić do cod (...)
Już owoców pełen kosz
Informacja z dnia: 2023-10-02
"Wiewióreczka" - wiersz I. Salach Wiewióreczka ruda, oczkiem sobie mruga, damy jej orzechy, może przyjdzie tutaj. Ma rudy ogonek, oczka jak węgielki, a na uszach śmieszne, czerwone pędzelki. (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2023-10-01
We wrześniu rozpoczęliśmy tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci      na drodze. Średniaki zapoznały się    z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Uczyły się poprawnego przechod (...)
Bezpieczeństwo ważna sprawa!
Informacja z dnia: 2023-10-01
25 września 2023 r. średniaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Organizowane były zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które nasze pociechy przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.  Dowie (...)
Witamy nową porę roku-Jesień
Informacja z dnia: 2023-09-24
20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Przedszkolaka’’. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do aktywnego udziału w zabawach muzyczno- ruc (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-09-17
Kolejny tydzień w grupie Średniaków upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Czas ten poświęciły na poznawanie siebie, swoich emocji i radzenia sobie z nimi. Swoje uczucia wyrażały, podczas wielu zabaw i zadań, kt (...)
Poznajemy siebie nawzajem
Informacja z dnia: 2023-09-10
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu dzieci poznały zasady bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowywania się. Stworzyły ,,Ko (...)
Witamy po wakacjach
Informacja z dnia: 2023-08-29
"Powitanie"  Nowy dzień się zaczął, Witaj! Cześć, przedszkole! Chwyćmy się za ręce, Stańmy razem w kole. Dzień dobry, Dzień dobry, Przywitajmy się. Grzecznym powitaniem Rozpoczni (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2023-06-25
Mija pierwszy rok w przedszkolu najmłodszych dzieci. Był to  pracowity rok z ogromnym zaangażowaniem wszystkich Maluchów. Dzieci szybko przyswajały wiadomości , były ciekawe nowych rzeczy, uwielbiały zabaw (...)
Do zobaczenia po wakacjach
Informacja z dnia: 2023-06-16
Szukając odpowiedzi na pytanie ,,Jak powstaje…? maluszki dowiedziały się bardzo wielu ciekawych informacji na temat powstawania chleba, cukru,  czy miodu. Wiedzą już jak powstaje miód i jak ważną (...)
Jak powstaje...?
Informacja z dnia: 2023-06-12
7 czerwca przedszkole odwiedził ojciec naszego kolegi Stasia, który przybliżył dzieciom specyfikację zawodu żołnierza. Jako przedstawiciel Jednostki Wojskowej w Nieżychowicach zaprezentował ubiór żołn (...)
Spotkanie z Panem Mateuszem- Żołnierzem
Informacja z dnia: 2023-06-08
  2 czerwca 2023 roku Maluszki 3- i 4-latki wzięły udział w bardzo interesującej ,,Lekcji bibliotecznej’’, którą przygotowała Pani Malwina Miszewska. Podczas spotkania w bibliotece dzieci (...)
Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Informacja z dnia: 2023-06-03
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia r (...)
Dzień Dziecka u Maluszków
Informacja z dnia: 2023-06-01
„Lato na dywanie” 1.Wysłało po nas lato swój dywan latający. Buchnęło ciepłym wiatrem, ogrzało buzię słońcem.  Drzewami zaszumiało, ptakami zaśpiewało I nasze ukochane wakacje zawo (...)
Wiersz i Piosenka na VI
Informacja z dnia: 2023-05-28
Podsumowanie Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Sensoryczny Kogel-Mogel’’, realizowanego przez grupę Maluchów z naszego Przedszkola. Dzieci z ogromną radością i zaangażowaniem podejmował (...)
Sensoryczny Kogel-Mogel
Informacja z dnia: 2023-05-28
W dniu 26 maja 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego " Kwiatki na Dzień Matki". Maluszki wzięły aktywny udział w konkursie. Za piękne prace otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy dzieci (...)
Kwiatki na Dzień Matki
Informacja z dnia: 2023-05-24
,,Wiele świąt jest różnych w roku, ale dwie szczególne daty są dla dzieci najważniejsze – to: ,,Dzień Mamy i Dzień Taty.’’ 22 maja odbyła się uroczystość z okazji tak pięknego święta (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2023-05-14
W mijającym tygodniu Maluszki poznawały mieszkańców łąki. Ich nazwy i wygląd. Słuchały odgłosów owadów i innych zwierząt, które żyją na łące. Wiedzą, że piękny motyl zanim się taki stanie m (...)
Na wiosennej łące
Informacja z dnia: 2023-05-02
,,Tralala dla rodziców"   1.Dla rodziców to piosenka Tralala tralala tralala Melodyjna, uśmiechnięta Tralala tralala tralala Tyle nut wesołych ma Tralala tralala tralala I tak pięknie (...)
Wiersz i Piosenka na V
Informacja z dnia: 2023-05-01
Hasłem przewodnim mijającego tygodnia było ,,Kto Ty jesteś, Polak mały’’. Przedszkolaki poznały znaczenie majowych świąt, a także narodowych symboli. Wiedzą już, że polskie symbole to: godło- biały o (...)
Majowe święta
Informacja z dnia: 2023-04-23
Mijający tydzień u Maluchów przebiegał na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie ,,Jak możemy dbać o naszą planetę?’’ Dzieci wypowiadały się na temat utrzymywania porządku w otoczeniu bliższym i dalszym (...)
Dbamy o naszą planetę - Ziemię
Informacja z dnia: 2023-04-14
Maluszki poznając pracę bibliotekarza, gościły w przedszkolu panią Malwinę , która pracuje w Bibliotece Publicznej w Chojnicach. Dzieci wysłuchały bajki pt. ,,Historia pewnej pisanki’’, a także dowiedz (...)
W świecie książek
Informacja z dnia: 2023-04-13
  Maluszki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Sensoryczny Kogel -Mogel’’. Jednym z zadań była realizacja zajęć z udziałem zdrowego warzywa –marchewki. Dzieci degustowały (...)
Marchewkowe zajęcia
Informacja z dnia: 2023-04-06
Każdego roku tuż przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek. Już od rana Maluszki z niecierpliwością czekały na przyjście ,, Świątecznego gościa’’, kt&oacu (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2023-04-05
W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przynosiły karmę do przedszkola, którą mogły dzisiaj osobiście przekazać czworonożnym pupilom, ponieważ goś (...)
Pamiętamy o zwierzętach
Informacja z dnia: 2023-04-04
  2 kwietnia 2023r. przypada 18- rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja konkursu ,,Wspomnienia o papieżu Świętym Janie Pawle II.’’ Dzieci z najm (...)
Święty Jan Paweł II- przyjacielem dzieci
Informacja z dnia: 2023-04-02
Maluchy poznawały zwierzęta hodowlane i pomieszczenia w których mieszkają na wsi. Wiedzą też jakie korzyści mamy z hodowli tych zwierząt. W okresie przedświątecznym poznały również tradycje wielkanocne. Jed (...)
Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych
Informacja z dnia: 2023-03-29
Dzisiejsze zajęcia w przedszkolu miały charakter przedświąteczny. Dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu odwiedziły Panie Animatorki, które przygotowały tańce w bańkach oraz zabawy muzyczno - ruchowe z wykorzyst (...)
Sztuka Animacji
Informacja z dnia: 2023-03-28
  ,,Ziemio.’’ Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!               (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2023-03-24
Kolejny tydzień Maluchy rozpoczęły  od wiosennego spaceru. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i szukały pierwszych znaków wiosny. Poznały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów i zasadziły cebulki (...)
Żegnaj zimo, witaj wiosno
Informacja z dnia: 2023-03-19
Pogoda na dworze kapryśna i zmienna, a w naszym przedszkolu czuć już nadchodzącą wiosnę. A to za sprawą pięknych dekoracji oraz zajęć otwartych dla rodziców o tematyce wiosennej. Maluszki z ogromnym zaangażowaniem (...)
Nadchodzi wiosna
Informacja z dnia: 2023-03-09
Kolejny tydzień w przedszkolu minął przedszkolakom bardzo intensywnie i ciekawie. Maluchy nie tylko poznały zawód aktora, dowiedziały się czym różni się teatr od kina, ale przede wszystkim poprzez zabawy teatralne weszły (...)
W kinie, w teatrze
Informacja z dnia: 2023-03-05
26 lutego przypada nietypowe święto- ,,Dzień Dinozaura.’’ Już w poniedziałek rozpoczęliśmy niezwykłą przygodę, poznając zwierzęta prehistoryczne. Maluszki ,,stworzyły Jurajski Park’’, oglądały ilu (...)
Świat dinozaurów
Informacja z dnia: 2023-02-26
,,Pierwiosnek’’ Wanda Chotomska Kto pierwszy wita wiosnę?  – Pierwiosnek. – A jak ją wita? – Ukłonem. Ukłon jej składa niski i pokazując listki, woła:  – Gr (...)
Wiersz i Piosenka na III
Informacja z dnia: 2023-02-25
,,Czy to słońce krąży wokół planet, czy to one obracają się wokół niego?’’, Ile jest planet w Układzie Słonecznym?’’, Jak nazywa się planeta ,na której mieszkamy?’&rsquo (...)
Kosmiczne zajęcia.
Informacja z dnia: 2023-02-21
W mijającym tygodniu Maluchy poznawały bogactwo życia w środowisku wodnym i podziemnym. Wysłuchały opowiadania pt. ,,Meduzy’’ i poznały niektóre zwierzęta żyjące w wodzie. Swoją wiedzę i wyobraźnię (...)
Pod ziemią, pod wodą
Informacja z dnia: 2023-02-16
Maluszki z okazji Walentynek ubrały się na czerwono oraz udekorowały salę  i gazetkę czerwonymi serduszkami. Poznały tradycję obchodzenia święta walentynkowego  i rozmawiały o tym jak można okazywać szczę (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-02-10
W bieżącym tygodniu tematem przewodnim była muzyka, która w życiu każdego dziecka spełnia ogromną rolę: kształtuje pamięć, podzielność uwagi, spostrzegawczość, wyobraźnię, aktywność ruchową i poczucie rytmu. Ma (...)
Muzyka jest wszędzie
Informacja z dnia: 2023-02-09
  Pizza, to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych ale także dzieci. Światowy dzień pizzy obchodzony 9 lutego nie tylko w restauracjach, pizzeriach ale i również  w naszym przedszkolu. Tego dnia sale pr (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2023-02-08
Korzystając z uroków tegorocznej zimy Maluszki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dla dzieci była to świetna rozrywka i ruch na świeżym powietrzu (...)
Zimowe zabawy
Informacja z dnia: 2023-02-05
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany i lubiany przez dzieci. Dostarcza wielu przeżyć i radości. W czwartkowy poranek w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci były p (...)
Karnawałowy bal przebierańców
Informacja z dnia: 2023-02-04
31 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się XXII edycja konkursu międzyprzedszkolnego: ,,Czy znasz swoje miasto i region?" Dzieci z najmłodszych grup wiekowych poznały najważniejsze informacje dotyczące rodzinnego m (...)
Nasze miasto- Chojnice
Informacja z dnia: 2023-02-03
  ,,W karnawale.’’ W karnawale, w karnawale     zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale.   Można zmienić się w królewnę, (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2023-01-16
10 stycznia gościliśmy w przedszkolu kochane babcie i wspaniałych dziadków. Maluszki przygotowały bogaty program artystyczny. Zaprezentowały się w Jasełkach, pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla drog (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2023-01-13
Pierwsze dni nowego roku maluszki spędziły na wesołej zabawie podczas której wypowiadały się na temat swoich marzeń i oczekiwań w przyszłym roku. Maluszki poznawały pory: dnia i nocy oraz pory roku. Wiedzą jakie c (...)
Powitaliśmy Nowy 2023 rok
Informacja z dnia: 2023-01-10
  ,,Życzenia.’’  Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.  A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom zdrowia, pomyślności, (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2022-12-23
  Tradycyjnie jak co roku obchodzimy przedszkolną wigilię. 21 grudnia Zuchy pięknie zaprezentowały się w Jasełkach, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia. Przedszkolacy poznając tra (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2022-12-17
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę atmosferę zadbały maluszki, które 13 grudnia zaprezentowały się w ,,Jasełkach Bożonarodzeniowych”. Mali artyści (...)
Hej kolęda, kolęda....
Informacja z dnia: 2022-12-07
Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie przedszkolaki czekały na Świętego Mikołaja. Już od samego rana śpiewały piosenki o Mikołaju recytowały wierszyki i czyściły buty. Święty (...)
Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-12-05
4 grudnia obchodzą swoje święto Górnicy. Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ciężkiej pracy górników. Maluchy z ciekawością słuchały historii na temat powstania węgla i opowieści (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2022-12-03
„Choinka” Gdy święta nadejdą zimową porą, Wszystkie dzieciaki choinkę ubiorą. Założą łańcuchy, bombki błyszczące I powieszą na niej gwiazdki świecące.   „Wkoło choinki” R (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2022-12-01
Kończący się miesiąc listopad maluszki spędziły wesoło i magicznie. Wzięły aktywny udział w zabawach andrzejkowych. Wszystkie wróżby miały charakter dobrej zabawy. (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2022-11-25
W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ,,Milutkim przyjacielem”. Przedszkolaki bawiły się (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2022-11-23
Pierwszy biały puch sprawił maluszkom wiele radości i zabawy.  (...)
Dookoła biało
Informacja z dnia: 2022-11-18
W mijającym tygodniu zajęcia dostarczyły Maluszkom wiedzy na temat przygotowania zwierząt do przetrwania zimy. Dzieci już wiedzą, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne migrują do ciepłych krajów. D (...)
Nadchodzi trudny czas dla zwierząt
Informacja z dnia: 2022-11-13
Kształtując u najmłodszych dzieci w przedszkolu postawę patriotyczną oraz miłość do ojczystego kraju Maluszki wspólnie wykonały pracę plastyczną ,,Polska, to mój dom". (...)
Polska, to mój dom
Informacja z dnia: 2022-11-11
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień. (...)
Moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2022-11-02
W przeddzień Wszystkich Świętych przedszkolaki wybrały się na cmentarz ofiar zbrodni Hitlerowskich oraz pod pomnik pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej aby uczcić ich pamięć. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-30
,,Mój dom” 1.Mój dom to dom rodzinny, gdzie wszyscy bliscy są brat, siostra, mama, tata, to mój prawdziwy dom. Ref. Mój dom, mój dom, to właśnie jest mój (...)
Wiersz i Piosenka na XI
Informacja z dnia: 2022-10-29
28.10 odbył się Bal Wszystkich Świętych. Ideą balu była wspólna, radosna zabawa, promująca wartości, którymi w życiu kierowali się Święci. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w przygotowaniu  (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-28
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 27 października w grupie Maluszków. Świętowanie rozpoczął występ dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane p (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-10-23
W ramach obchodów Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej zorganizowano powiatowy konkurs plastyczny pt. ,,Mocne kolory Jesieni”.  Spośród 923 prac plastycznych nagrodzono pracę Lilki Sreberskiej, kt&oa (...)
Laureatka  konkursu plastycznego
Informacja z dnia: 2022-10-22
Grupa Maluszków wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały jesienny krajobraz oraz szukały skarbów pięknej, kolorowej pory roku. Z barwnych liści stworzyły piękne jesienne drzewa (...)
Nadeszła jesień
Informacja z dnia: 2022-10-18
Nasze przedszkola odwiedzili przedstawiciele OSP Chojnice. Podczas bardzo interesującego spotkania dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowej. Oprócz poznawani (...)
Nasi Dzielni Strażacy
Informacja z dnia: 2022-10-17
W minionym tygodniu Maluchy przygotowały kosz pełen warzyw. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować jesiennych darów, jakimi były warzywa. Maluszki poznały nazwy wybranych warzyw oraz dowiedzia (...)
Poznajemy warzywa
Informacja z dnia: 2022-10-10
Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Maluszki poznały nazwy wybranych owoców, degustowały smaki i dowiadywały się jaki mają wpływ na nasze (...)
Owocowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2022-10-05
W ramach minionych zajęć o bezpieczeństwie grupę średniaków i  maluszków odwiedził pan policjant, - (tata jednej z podopiecznych )  który  przybliżył dzieciom podstawowe zasady be (...)
Odwiedziny Pana Policjanta
Informacja z dnia: 2022-10-03
We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Maluchy zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznały zasady praw (...)
Bezpieczeństwo- ważna sprawa
Informacja z dnia: 2022-10-03
,,Małe czerwone jabłuszko ‘’ 1.Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem z gruszką. Ref.: Za rączki się trzymają i w koło obracają. 2. Małe czerwone jabłuszko, tańczy dziś pod drzewem (...)
Wiersz i Piosenka na X
Informacja z dnia: 2022-09-26
Corocznie w naszym przedszkolu wraz z nadejściem pory roku jaką jest jesień odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołym ziemniaczku”, wiedziały jakie potrawy robi się z ziemniak&oacut (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2022-09-20
20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Dmuchane zamki, dostarczyły maluchom wiele radości i satysfakcji z (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-09-18
Przedszkolacy bardzo lubią się bawić i przywiązywać uwagę do zabawek. Dzięki zabawkom uczą się dzielić wspólnym dobrem, dbać o nie, współpracować podczas zabawy z rówieśnikami. Z okazji zbliżającego (...)
Nowe zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-17
15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Maluszki poznały bajkę ,,O wesołej kropce”, wykazały się kreatywnością i wyobraźnią podczas zabaw swobodnych. Wspólnie z rówieśnika (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2022-09-13
Pierwszy spacer i zabawy w ogrodzie przedszkolnym wzbudziły u Maluszków wiele radości i zadowolenia. Słoneczna pogoda i ciekawy plac zabaw sprawiły u dzieci uśmiech na twarzy. Maluszki nie tylko poznawały najbliżs (...)
Poznajemy najbliższe otoczenie
Informacja z dnia: 2022-09-12
Maluszki starają się poznawać nawzajem. Wymawiają swoje imię i próbują zapamiętać imiona rówieśników. Chętnie i odważnie podejmują zabawy muzyczno-ruchowe oraz plastyczne. Dzisiaj po raz pierwszy wyk (...)
Poznajmy się nawzajem
Informacja z dnia: 2022-09-06
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci zwłaszcza dla najmłodszych! Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym środowisku i nowej sytuacji.  A oto ich pierwsze chwile w naszym przedszkol (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-05
W dniach 30 i 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci w przedszkolu. Zajęcia te służyły nawiązaniu pierwszych kontaktów pomiędzy dziećmi, a (...)
Zajęcia adaptacyjne u Maluszków
Informacja z dnia: 2022-09-03
,,Krasnoludek" Jestem krasnoludek, mam wesołą minkę. Czerwoną czapeczkę, białą pelerynkę. Wezmę się pod boczki, wysoko podskoczę. Klasnę sobie w ręce, i tak się okręcę.   ,,Przedszkole, przeds (...)
Wiersz i piosenka na IX