facebook
Informacja z dnia: 2020-04-10
Wielkanoc 2020
Zuchy
Informacja z dnia: 2020-06-16
Wszyscy wiemy, że ogród warzywny warto założyć, gdyż uprawianie warzyw i ziół sprzyja ekologicznemu odżywianiu się. Dlatego też wraz z grupą Starszaków  posialiśmy warzywa w naszym przedszkolnym (...)
Ogródek przedszkolny
Informacja z dnia: 2020-06-06
1 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Mimo iż w tym roku spędzaliśmy ten dzień w mniejszym gronie nie zabrakło wielu atrakcji. Dzieci brały udział w zajęciach artystycznych, muzycznych i sportowych. (...)
Dzień dziecka u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-06-01
Wiersz „Pożegnanie” Wreszcie nadszedł dzień pożegnania, łezka mi się w oku kręci. Muszę przyznać nie bez racji, iść do szkoły nie mam chęci. Tu w przedszkolu przez rok cały tyle zabaw było miłych. Takie (...)
Wiersz i piosenka- czerwiec
Informacja z dnia: 2020-05-24
W maju podczas nauki zdalnej omawialiśmy tematykę związaną ze Świętami Narodowymi, dbaniem o naszą planetę oraz kosmosem. Dzieci dzięki zaangażowaniu rodziców na początku miesiąca utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnyc (...)
Nauczanie zdalne u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-05-01
Piosenka „Moja Mama i mój Tata” B. Koronkiewicz   I Kto do przedszkola mnie zaprowadzi? Kto na wszystko coś zawsze poradzi? Kto upiecze tort na urodziny? Z kim najlepiej się razem b (...)
Wiersz i piosenka- maj
Informacja z dnia: 2020-04-29
W minionym tygodniu dzieci z najstarszej grupy omawiały tematy związane ze zwierzętami wiejskimi oraz dbaniem o środowisko. Niektóre dzieci miały możliwość zobaczenia zwierząt wiejskich nie tylko w książce, ale w (...)
Tak minął nam tydzień...
Informacja z dnia: 2020-04-16
Kochane Zuchy mimo, że nie jesteśmy w przedszkolu kontaktujemy się ze sobą, dzielimy zdjęciami i wzajemnie przesyłamy pozdrowienia. Dziękuje Wam drodzy rodzice, że wspieracie dzieci w wykonywanych zadaniach, które (...)
Zuchy w domu
Informacja z dnia: 2020-04-01
Wiersz „Pisanki zająca” D. Kossakowska Zając szuka pisanek. - Gdzieś w tym miejscu były. Przecież dwie kurki jajka zostawiły. Sam pisanki malowałem w kropki kolorowe. Żółte kwiatki (...)
Wiersz i piosenka- kwiecień
Informacja z dnia: 2020-03-25
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI”   Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie (...)
Komunikat
Informacja z dnia: 2020-03-25
Od dnia 25 marca zobowiązani jesteśmy do realizacji podstawy programowej zgodnej z programem nauczania, w formie elektronicznej. Dlatego proszę rodziców o podanie adresu mailowego do wychowawcy Pani Anity Ossowski (...)
Zdalne nauczanie
Informacja z dnia: 2020-03-20
W poprzednim tygodniu ,,Zuchy” wybrały się na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu zbliżającej wiosny. Spacerując alejkami parku przedszkolaki wsłuchiwały się w śpiew ptaków, wypatrywały w konarach drz (...)
Spacer do praku
Informacja z dnia: 2020-03-09
W minionym tygodniu w naszej grupie obchodziliśmy dzień kobiet i ,, dużych”  i tych ,,małych”. Chłopcy przygotowali z tej okazji wiele niespodzianek. Od samego rana składali życzenia swoim Paniom oraz ko (...)
Dzień kobiet
Informacja z dnia: 2020-03-01
  „Przedwiośnie” –piosenka.   I Słońce świeci na jasnym niebie,  Wkoło ptaki głośno śpiewają.  Wszyscy ludzie już z utęsknieniem, Na przyjście wiosny czekają. (...)
Wiersz i piosenka -  marzec
Informacja z dnia: 2020-02-29
W minionym tygodniu naszą grupę odwiedził niezwykły gość Pani Kinga– ratownik medyczny. Na samym początku Pani wyjaśniła na czym polega praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ra (...)
Pierwsza pomoc
Informacja z dnia: 2020-02-27
26 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci obejrzały krótką prezentację dzięki, której dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęł (...)
Dzień Dinozaura u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-02-22
W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w koncercie muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z opery nowej w Bydgoszczy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały koncertu, poznały ta (...)
Muzyka klasyczna
Informacja z dnia: 2020-02-20
Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Od samego rana roznosił się zapach smażonych pączków, które przygotowywały  pa (...)
Pączki, pączusie...
Informacja z dnia: 2020-02-18
Dnia 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – ” Światowy Dzień Kota”. Tego dnia ubrani w kocie maski upodobniliśmy się do tych niesamowitych zwierząt. Dzieci uczestniczyły w wesołych „kocich zab (...)
Światowy Dzień Kota
Informacja z dnia: 2020-02-15
Dnia 14.02 w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. W naszej grupie odbyły się one pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały z (...)
Walentynki u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-02-12
9 lutego został uznany za Międzynarodowy Dzień Pizzy, w związku z tym w miniony poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pizzy. Na początku porozmawialiśmy jak ważna jest higiena podczas przygotowywania i sp (...)
Dzień pizzy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-01
  „Bałwan” –piosenka. 1.     Kiedy zima jest na dworze, Grubą czapkę, rękawice, Jedną małą i dwie duże. starą miotłę trzyma w górze. <span style=& (...)
Wiersz i piosenka  Luty
Informacja z dnia: 2020-01-31
W czwartek 30 stycznia 2020 r. w przedszkolu odbyła się już XIX edycja międzyprzedszkolnego konkursu regionalnego: "Czy znasz swoje miasto i region?". To wielkie wydarzenie stanowi bardzo ważny punkt w kalendar (...)
Konkurs - Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2020-01-28
Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców” Dziś nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Były tu wróżki, księżniczki, biedronki, r (...)
Bal przebierańców w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-01-09
W miniony wtorek gościliśmy w naszej grupie ważnych gości. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program art (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2020-01-04
Przedszkolaki wiedzą, że niskie temperatury za oknem to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby miały co jeść. Jak co roku w okresie zimowym dokarmiamy ptaki w przedszkolnych karmnikach. Dzieci zawiesiły w karmn (...)
Dokarmiamy ptaki
Informacja z dnia: 2020-01-01
Wiersz dla Babci i Dziadka Babciu dzisiaj święto Twoje, przyjmij więc życzenia moje. Bądź szczęśliwa i radosna, tak jak kolorowa wiosna. Drogi Dziadziusiu, w dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta, składam C (...)
Wiersz i piosenka- styczeń
Informacja z dnia: 2019-12-27
W przedświąteczny poniedziałek wybraliśmy się z przedszkolakami na spacer. Dzieci z wielkim zaciekawieniem podziwiały jak nasze miasto jest przystrojone na święta Bożego Narodzenia. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pr (...)
Przedświąteczny spacer...
Informacja z dnia: 2019-12-21
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Tym razem odbyła się 18 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2019-12-17
1 grudnia mali szachiści z Niepublicznego Przedszkola”Wesołe Przedszkolaki” wzięli udział wzięli udział w XIX Regionalnym Turnieju Szachowym o Grand Prix Ziemi Chojnickiej - Chojnice 2019, który odbył (...)
Turniej Szachowy
Informacja z dnia: 2019-12-13
11 grudnia Zuchy zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane na tę okazję wierszyki. Był to czas (...)
Jasełka u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-13
Święta tuż, tuż, więc przedszkolaki upiekły pyszne, świąteczne ciastka. Przed przystąpieniem do tej przygody, dzieci umyły ręce i założyły fartuszki, bo przecież higiena to bardzo ważna sprawa. Dzieci ochoczo i z pełnym (...)
Pieczemy ciasteczka...
Informacja z dnia: 2019-12-06
Szóstego grudnia na całym świecie Święty Mikołaj odwiedza dzieci. W związku z tym dzieci od samego rana przygotowywały się na jego przyjście. Śpiewały piosenki, czyściły buciki oraz szukały Mikołaja po przedszkolu (...)
Mikołaj u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-06
W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka " MKS CHOJNICZANKA". Piłkarze zapoznali dzieci z zasadami przynależności do MKS Chojn (...)
Odwiedziny piłkarzy Klubu Sportowego Chojniczanka
Informacja z dnia: 2019-12-04
4 grudnia to święto, które wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień w naszym przedszkolu świętowaliśmy uroczyście. Przedszkolacy z uwagą słuchal (...)
Barbórka u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-01
  „Była noc” - piosenka Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. Dokąd idziesz Panienko? Taka czysta jak szkiełko. Do Betlejem Panienka szła. (2x) Była noc, ciemna n (...)
Wiersz i piosenka  XII
Informacja z dnia: 2019-11-29
29 listopada w przedszkolu odbyły się andrzejki. Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dzieci wzięły aktywny udział w różnorodn (...)
Andrzejki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-11-25
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Dlatego też w naszej grupie towarzyszyły dzieciom niemal cały dzień. Wesołą zabawę  rozpoczęliśmy od przywitania  przybyłych dzie (...)
Dzień Pluszowego Misia u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-11-22
W tym tygodniu Zuchy poznały literę "K, k" za pomocą Metody Dobrego Startu. Podstawowym założeniem tej metody jest jednoczesne rozwijanie funkcji: wzrokowych, słuchowo-językowych, dotykowo-kinestetycznych i mot (...)
Poznajemy litery...
Informacja z dnia: 2019-11-16
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej. Nasz gość zaprezentował charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty o tak niezwykłych nazwach jak "didżeridu", "ka (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-11-11
W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie jakie znamy symbole narodowe oraz dzieci wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego "Lech, Cze (...)
11 listopada w pamięci przedszkolaków..
Informacja z dnia: 2019-11-06
Dzisiaj odbyły się zajęcia otwarte w grupie Zuchów. Podczas spotkania dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie prezentując bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek” w formie pantomimy.  Dzieci mog (...)
Jesienne zajęcia otwarte u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-11-04
We wtorek 29.10 dzieci z najstarszych grup wzięły udział w Przeglądzie Bajek i Baśni organizowanym przez Przedszkole "Bajka". Tematem przewodnim była PANTOMIMA. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt. "Czer (...)
Zuchy na przeglądzie Bajek i Baśni..
Informacja z dnia: 2019-11-01
31 listopada odbył się w naszym przedszkolu pierwszy Bal Wszystkich Świętych.Tego dnia było jak w niebie- dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Przedszkolacy przedstawiali swoim kolegom i koleżankom (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2019-11-01
Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni  moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli. To czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i szczególny czas uczczenia ich pamięci. Dnia 30 paź (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2019-11-01
  ,JESIENNE CZA CZA CZA" 1.      Kolorowa jesień już chodzi po lesie  Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr Wietrzyk gwiżdże cza cze w jesiennym bukiecie A dzie (...)
Wiersz i piosenka  XI
Informacja z dnia: 2019-10-26
W  miniony czwartek nasza grupa odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną ,,Vet Medica” w Chojnicach. Dzieci miały okazję wykonać badanie USG oraz z bliska przyjrzeć się  jak wygląda fachowa pomoc udzielana pr (...)
 Zuchy z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej
Informacja z dnia: 2019-10-26
W minionym tygodniu odbyło się interesujące spotkanie z mamą Antka, która jest weterynarzem. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat sposobów dbania i pielęgnacji naszych (...)
Spotkanie z Weterynarzem
Informacja z dnia: 2019-10-08
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dlatego też postanowiliśmy wybrać się do pobliskiego parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę oraz zbierały liście (...)
Jesienny spacer do parku
Informacja z dnia: 2019-10-06
W miniony piątek odbyły się w naszym przedszkolu bardzo ciekawe warsztaty. Dzieci brały aktywny udział w zabawach eksperymentalnych z wykorzystaniem wody, "magicznego kleju" sody oczyszczonej i kukurydzy. Były (...)
Eksperymentujemy!
Informacja z dnia: 2019-10-05
W  miesiącu wrześniu częstym tematem naszych zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się (...)
Znamy zasady bezpieczeństwa na drodze!
Informacja z dnia: 2019-10-02
Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw.  Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok marchewkowy. Dlatego też dzieci przyniosły do przedszkola warzywo. Jedn (...)
Smaczny i zdrowy sok marchewkowy!
Informacja z dnia: 2019-09-30
„Kolorowa jesień” –wiersz D. Kossakowskiej.   Jesień wszędzie, szumią drzewa. Ptak w gałęziach już nie śpiewa.   Lecą liście kolorowe, żółte, rude i brązowe. (...)
Wiersz i piosenka -  październik
Informacja z dnia: 2019-09-22
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu ten dzień świętujemy bardzo uroczyście. Zaraz po śniadaniu była ok (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-18
Dnia 02.09.2019 odbyło się uroczyste Pasowanie dzieci na Zucha. Na początku przedszkolaki podzieliły się swoimi wspomnieniami z wakacji, a następnie złożyły uroczystą przysięgę podnosząc prawe dłonie. Następnie Pani (...)
Uroczyste Pasowanie na Zucha
Informacja z dnia: 2019-08-29
Piosenka - „Przedszkolak” sł. Dorota Kossakowska   I Bracia mówią jesteś mały, chodzisz jeszcze do przedszkola. Ciągle tylko chcesz się bawić, tak jak Kasia oraz Ola.   (...)
Wiersz i piosenka- wrzesień
Informacja z dnia: 2019-06-23
23 czerwca Wesołe Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w festynie "Chojnickie Aniołowo", którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum. Głównym celem festynu  jest (...)
Aniołowo 2019
Informacja z dnia: 2019-06-18
         W tym tygodniu w naszej grupie odbyły się już ostatnie  zajęcia z programem Archi – Przygody. Tematami, którymi się zajmowaliśmy było  ,,Przyjazne m (...)
Archi-przygody IX i X zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-17
Dzisiejsze zajęcia w ramach programu Archi - Przygody miały charakter plenerowy. Celem zajęć było poznanie historii naszej okolicy. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi co to jest przewodnik, co w swojej okol (...)
Archi-przygody VII zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-17
Kolejne zajęcia z programem Archi -Przygody odbyły się pod hasłem "Schronienia". Wprowadzeniem była bajka "Trzy świnki". Omawiając jej treść dzieci rozmawiały o tym z jakich materiałów można bu (...)
Archi-przygody VIII zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-04
4 czerwca Starszaki wybrały się na wycieczkę do miejscowości Brusy-Jaglie. Chata Kaszubska, w której byliśmy to muzeum, w którym odbywają się wspaniałe warsztaty regionalne.  Dzieci uczestniczyły w dw& (...)
Nasza wycieczka w Brusach-Jaglie
Informacja z dnia: 2019-06-03
Mimo iż Dzień Dziecka przypadał w sobotę to my ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu  obchodziliśmy dzisiaj. W ogrodzie zorganizowałyśmy wiele atrakcji dla naszych podopiecznych.  Wśród nich były wsp& (...)
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu!
Informacja z dnia: 2019-05-31
Piosenka Niech żyją wakacje   Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las I niebo, i słońce, wolny, swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak, i skakanka Będziemy grać w siatkówkę od samiut (...)
Wiersz i piosenka- czerwiec
Informacja z dnia: 2019-05-31
W minionym tygodniu już po raz ostatni w tym semestrze odbyły się zajęcia w tenisa stołowego w grupie Starszaków. Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu staraliśmy się zaszczepić w przedszkolakach potrzebę uprawia (...)
Tenis stołowy u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-05-27
24 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały występ podczas którego zaprezentowały piosenki, tańce oraz kr&oacu (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2019-05-21
W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia z Archi-przygodami. Tematem przewodnim były „konstrukcje”. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań m.in.: jak to się dzieje, że budowle mogą nie tylko &bdqu (...)
Archi-przygody VI zajęcia
Informacja z dnia: 2019-05-17
Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Dzięki niej dziecko ma sposobność pokazywania swoich uczuć i emocji, a jej słuchanie rozwija wrażliwość.  W tym tygodniu mieliśmy okazję poznać nazwy instrument (...)
Poznajemy instrumenty muzyczne
Informacja z dnia: 2019-05-17
W dniu dzisiejszym Starszaki uczestniczyły w kolejnym zajęciu programu Archi-przygody, którego celem było zwrócenie uwagi na wrażenia barwne w najbliższym otoczeniu. Podczas zajęć każde dziecko z zestawu pr (...)
Archi-przygody V zajęcia
Informacja z dnia: 2019-05-07
 W poniedziałek milą niespodzianką w naszym przedszkolu był występ aktorów krakowskiego teatru, którzy przygotowali dla naszych przedszkolaków przedstawienie  pt.: " O Smoczku Cudaczku (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-04-30
Piosenka ,,Nie ma jak dom’’ Mała Orkiestra Dni Naszych   Widziałem ja kraje jak się należy i wszędzie już byłem, możecie mi wierzyć! Wiem to na pewno, że mego domu nie zmieniłbym na nic (...)
Wiersz i piosenka- maj
Informacja z dnia: 2019-04-26
W minionym tygodniu odbyły się w naszej grupie czwarte zajęcia z Archi-przygód. Na wstępie pani architekt pokazała zdjęcie satelitarne miejscowości Chojnice i wspólnie z dziećmi omawiała widoczne na nim ele (...)
Archi-przygody IV zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-26
W minionym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Wielkanocne ozdoby" organizowany przez Przedszkole Niepubliczne ,,Teddy" w Chojnicach. Naszą grupę reprezentowała Malwina, która wykonał (...)
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2019-04-25
Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi, dlatego jak co roku w związku z obchodami Dnia Ziemi włączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata. Poprzedzone to było zajęciami dotyczącymi segregow (...)
Dzień Ziemi u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-04-18
Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Nas odwiedził w minioną środę. Zanim jednak dzieci wyruszyły na poszukiwania prezentów przypomniały sobie o tradycja (...)
W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka..
Informacja z dnia: 2019-04-12
W tym tygodniu na zaięciach dzieci rozmawiały o pracy rolnika. Poznały maszyny używane na co dzień na wsi, a także porównywały zdjęcia miasta i wsi. Dowiedzieliśmy się także jakie są różnice między słomą i (...)
Nasze zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-12
W minionym tygodniu obchodziliśmy rocznicę śmierci Jana Pawła II. W związku z tym w naszym przedszkolu odbyła się XI-edycja konkursu międzyprzedszkolnego ,,Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II". Starszaki na zajęci (...)
W rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II...
Informacja z dnia: 2019-04-12
W tym tygodniu odbyły się trzecie zajęcia z cyklu Archi - Przygody pt. "Skala i proporcje". Dzieci zostały na wstępie zmierzone, a ich wzrost zaznaczony na dużym  arkuszu papieru. Następnie każde (...)
Archi-przygody III zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-09
W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia z Archi-Przygodami, które upłynęły pod hasłem "Modele przestrzenne".  Na wstępie dzieci obejrzały przykładowe makiety przyniesione przez panią arc (...)
Archi-przygody II zajęcia
Informacja z dnia: 2019-03-29
W miniony czwartek rozpoczął się w grupie  starszaków cykl zajęć w ramach ogólnopolskiego programu ARCHI-PRZYGODY przygotowanego i realizowanego przez NARODOWE CENTRUM KULTURY.  Dzi (...)
Archi-przygody u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-03-28
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia otwarte w grupie starszaków. W takim dniu rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje przedszkolak w grupie przedszkolnej. Tematem zajęć otwartych w naszej grupie były „Oznak (...)
Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2019-03-26
WIERSZ                                   &nbs (...)
Wiersz i piosenka na kwiecień
Informacja z dnia: 2019-03-26
Świeże warzywa: szczypiorek,  rzodkiewki, pomidory  i ogórki to tylko niektóre ze składników dzisiejszego śniadania u Starszaków. Takie produkty świetnie smakują i mają mnóstw (...)
Wiosenne kanapki
Informacja z dnia: 2019-03-24
21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień” z okazji nadejścia wiosny.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  st (...)
Pierwszy Dzień Wiosny!
Informacja z dnia: 2019-03-17
W minionym tygodniu Starszaki poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Na początku dzieci ułożyły z rozsypanki wyrazowej wspomniane przysłowie i starały się je odczytać. Ponadto utrwaliły nazwy zjaw (...)
W marcu jak w garncu...
Informacja z dnia: 2019-03-13
Dzisiejszego dnia grupa starszaków wybrała się do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Tam wysłuchała historii autorstwa Marcina Mortki pt. „Tappi i niezwykłe miejsce” ze zbioru o tym samym tytule. Dzie (...)
Starszaki w Bibliotece
Informacja z dnia: 2019-03-13
We wtorek przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Dzieci dowiedziały się jakie jest pochodzenie poszczególnych instrumentów, a także mogły usłyszeć ich brzmienie. Na niektó (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-03-08
Grupa Starszaków w tym tygodniu zmierzyła się z przeszłością, która miała wpływ na teraźniejszość, a dokładniej z wynalazkami. Dzieci zobaczyły jak wyglądał pierwszy rower, telefon czy samochód. Skor (...)
Wynalazki
Informacja z dnia: 2019-03-08
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Także w przedszkolu  nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. Dziewczyny tego dnia były wes (...)
Świętujemy Dzień Kobiet
Informacja z dnia: 2019-03-03
Piosenka ,,W marcu’’ sł. Irena Suchorzewska, muz. Bohdan Riemer   Raz śnieg pada, a raz deszczyk. Na jeziorze lód już trzeszczy. Błękit nieba lśni w kałuży, bałwan w sło (...)
Wiersz i piosenka na marzec
Informacja z dnia: 2019-03-03
Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Tego dnia wybraliśmy s (...)
Tłusty czwartek u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-03-03
W minionym tygodniu w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W związku z tym próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań m.in.: Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był naj (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2019-02-14
W sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, dlatego Starszaki świętowały już w czwartek. W trakcie robienia pizzy dzieci miały możliwość poznania składników potrzebnych do powstania ciasta. Następnie gotowe (...)
Dzień pizzy u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-02-06
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się starszaki podczas balu organizowanego w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na sali. Był (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2019-02-01
      Wiersz                               &n (...)
Wiersz i piosenka na luty
Informacja z dnia: 2019-01-24
Babcia i dziadek – to osoby, dzięki którym życie każdego dziecka jest piękniejsze i pełniejsze. Dlatego też dzieci z grupy Starszaków w dniu dzisiejszym ugościły swoich dziadków, przygotowując (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2019-01-17
  W tym tygodniu rozmawiamy o zawodach, w związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Wiktorii z grupy średniaków, która zdradziła nam sekrety pracy krawcowej. Dzieci zapoznały si (...)
Wizyta pani krawcowej u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-01-15
W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z Grudziądza z występem pt. „Pinokio”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy kukiełki z drewna, która chciała być prawdziwym chłopcem. Bardzo po (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-01-08
Przyszła do nas Pani Zima, a my korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu ... Zimowe wyjście z przedszkola było wspaniałą rozrywką! W minionym tygodniu grupa starszaków wybrała się więc do ogrod (...)
Zima, zima, zima...
Informacja z dnia: 2019-01-02
wiersz ,,Babciu miła, dziadziu drogi" Babciu miła, dziadziu drogi, przychodzimy w wasze progi i z okazji tego święta nasza buzia uśmiechnięta. Więc uśmiechy dziś dajemy, babcię ,dziadka całujemy (...)
Wiersz i piosenka na styczeń
Informacja z dnia: 2018-12-20
20 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce magiczne wydarzenie - Wigilia . Najstarsza grupa przedszkolna zaprezentowała zgromadzonym gościom program artystyczny wprowadzający w bardzo miłą świąteczną atmosferę. Następ (...)
Wigilia w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-16
Od samego rana, dzieci zabrały się do robienia ciasteczek na spotkanie z rodzicami. Razem z paniami wyrabiały ciasto, wałkowały je, a następnie przy pomocy foremek wycinały różne świąteczne kształty. Gdy ciasteczk (...)
Ciasteczka
Informacja z dnia: 2018-12-15
„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają” ​Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.W dobrym pr (...)
Jasełka u Starszaków
Informacja z dnia: 2018-12-06
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dzwięku dzwonka św. Mikołaja. Wszystkie dzieci bardzo dokładnie wyczyściły swoje buty, a następnie udały się w jego poszukiwaniu po przedszkolu. A po po (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2018-12-04
Barbórka to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary. W tym dniu w naszym przedszkolu przybliżamy dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszy (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2018-12-02
                                                              (...)
Wiersz i piosenka na Grudzień
Informacja z dnia: 2018-11-30
"Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najr&oac (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2018-11-29
W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu piłkarzy Chojniczanki. Były pokazy żonglerki, pogadanka o sporcie i oczywiście gadżety dla naszych milusińskich /foto-006-l (...)
MKS CHOJNICZANKA
Informacja z dnia: 2018-11-27
W miniony piątek w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia bo " czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś&qu (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-25
Miniony czwartek przyniósł dzieciom wiele wrażeń. A wszystko za sprawą wyjątkowych gości w przedszkolu: mamy Julki i Michała Kałas, która przyszła ze swoją suczką Leną oraz Pana weterynarza taty Wiktorii Le (...)
Kochamy nasze pupile
Informacja z dnia: 2018-11-23
13 listopada starszaki zaprosiły do swojego przedszkola swoim rodziców. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role występując w jesiennym przedstawieniu. Z ogromnym zaangażowaniem  dzieci wzięły udział (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2018-11-12
Dnia 9 listopada 2018 r. wszystkie dzieci z naszego przezdszkola wraz ze swoimi paniami wzięli aktywny udział w obchodach 100-rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczyście odśpiewały " Mazurka Dąbrowskiego" - (...)
100- rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę
Informacja z dnia: 2018-11-10
8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa Podpułkownika Rezerwy pana Wojciecha Chytrowskiego. Dzieci miały okazję zaznajomić sie z umundurowaniem żołnierza, a także aktywnie uczestniczyły z zabawach (...)
Spotkanie z Wojskowym
Informacja z dnia: 2018-11-09
5 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie teatralne pt. "Leśna szkółka". /foto-006-l (...)
Leśna szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-03
"Tańcząca wiewióreczka" ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała  Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała  1. Spotkała jeżyka, tańczyli walczyka  Tańczyli walczyka raz, dwa (...)
Wiersz i piosenka na Listopad
Informacja z dnia: 2018-10-28
W miniony poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu tatę Dorotki, który pracuje w chojnickim szpitalu. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkow (...)
Wyjątkowe odwiedziny
Informacja z dnia: 2018-10-21
17 października dzieci z grupy Starszaków wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku- Jesieni. Przedszkolaki zbierały jesienne skarny do kosza. Po powrocie do (...)
Jesienny spacer
Informacja z dnia: 2018-10-05
Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków postanowiła zrobić sałatkę warzywną. Dzieci poznały wygląd, smak i zapach produktów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyrządzały sałatkę warzywną, przest (...)
Sałatka warzywna
Informacja z dnia: 2018-10-03
/foto-006-l (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2018-10-01
  „Tańcowała jesień” sł. Stanisław Karaszewski, muz. Tomasz Strąk 1. Tańcowała jesień W lesie zamaszyście. Żółte, rude i brązowe Z drzew zrywała liście. Ref. Tańcowała jesień, Kolo (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2018-09-30
Z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka" dzieci udały się do gospodarstwa rolnego położonego we wsi Asmus. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wydobywany jest ziemniak, a także dowiedzieć się jakie są potrzebne do (...)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-23
18 września gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości, a mianowicie: Alpaka Cocolino, Czarnuszka oraz Mieszka.  Alpaki są przyjazne i bardzo lubią dzieci. Ich wielkim przysmakiem jest marchewka, trawa i sia (...)
Alpaki
Informacja z dnia: 2018-09-16
Wakacje się skończyły, ale pozostały wspomnienia. Na zajęciach dydaktycznych chętne dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych podróżach prezentując koleżankom i kolegom przywiezione pamiątki. Pod koniec zajęć wy (...)
Wspomnienia z wakacji
Informacja z dnia: 2018-09-10
Tydzień przedszkola już za nami, który minął starszakom bardzo szybko. Dzieci poznały zasady panujące w naszej grupie przedszkolnej. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad przedszkolaka stworzyliśmy &qu (...)
Witamy w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-03
„Kropelka złotych marzeń” sł. Andrzej Marek Grabowski, muz. Krzysztof Marzec  Kiedy już trzeba będzie powiedzieć cześć, Kiedy już lato pęknie i spadnie deszcz, Co Ci dać przyjaciółko my (...)
Wrzesień - Piosenka i Wiersz
Informacja z dnia: 2018-06-23
19 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Kibica". Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w barwach narodowych. Już od rana można było usłyszeć głośne okrzyki dzieci- Polska! Biało- Czerwo (...)
Dzień Kibica
Informacja z dnia: 2018-06-18
W  miniony piątek w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Technikum S. Bieszka w Chojnicach. Uczniowie poprowadzili zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uważ (...)
Pierwsza Pomoc w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-06-17
13 czerwca dzieci z grup średniaków oraz zerówki 5- godzinnej wyruszyły na wycieczkę do Wyłuszczarni nasion w Klosnowie. Jest to zabytkowy obiekt architektoniczny, w którym zachowały się stuletnie ur (...)
Wycieczka do Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie
Informacja z dnia: 2018-06-11
W dniach od 4 do 6 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.Pierwszego dnia nie obyło się bez zabaw muzyczno-ruchowych na terenie przedszkolnym.W kolejnym dniu przedszkolaki malowały na folii malarskiej p (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2018-06-04
W minionym tygodniu w średniakach wiodącym tematem zajęć był temat " Domowi ulubieńcy". Dzieci dowiedziały się o trybie życia, przyzwyczajeniach, sposobie odżywiania zwierząt żyjących w naszych domach. Pod koni (...)
Akwarium
Informacja z dnia: 2018-06-01
Na wakacje ruszać czas Za dni kilka – o tej porze będę witać polskie morze. Bo najbardziej mi się marzy żeby bawić się na plaży. A ja chciałbym dotknąć chmury i dlatego jadę w góry. Razem z mamą, ra (...)
Wiersz i piosenka na Czerwiec
Informacja z dnia: 2018-05-31
29 maja gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości, a mianowicie Strażaków z  Jednostki Strażackiej w Chojnicach. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki, kt&o (...)
Strażacy w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-05-28
W dniu 24 maja odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszyscy obejrzeli  szutuczki zaprezentowane przez  magika, a następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pięknie recytowały (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2018-05-24
W środę dzieci z grupy średniaków odwiedziły Miejską bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarki oraz dowiedziały się co trzeba zrobić aby móc wypożyczyć daną książkę. (...)
Wizyta w Bibliotece
Informacja z dnia: 2018-05-10
W czwartek średniaki odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nieżychowicach.Dzieci miały możliwość zapoznać się z różnorodnym sprzętem wojskowym, pojazdami oraz pokazem broni. To był dzień pełen radości i wrażeń (...)
Wizyta w Jednostce Wojskowej
Informacja z dnia: 2018-05-09
W poniedziałek dzieci miały możliwość wysłuchania koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach myzuczno-ruchowych.  &nbs (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2018-05-01
„Dziękuję Ci Mamo” Dziękuję Ci Mamo, za to, że zbudowałaś dom z tatą, Dom z bajki, gdzie zawsze jest lato! Stworzyliście razem dom, Czarodziejski, ciepły dom. Stworzyliście razem dom na lata, A w n (...)
Wiersz i piosenka na maj
Informacja z dnia: 2018-04-30
"Drodzy Ziemianie,czy wiecie, jeśli śmiecić nie przestaniecie niedługo sami w tych śmieciach utoniecie" 23 kwietnia średniaki obchodziły Dzień Ziemi. Na początku zajęć średniaki wysłuchały w skupieniu (...)
Dzień Ziemi
Informacja z dnia: 2018-04-23
W minionym tygodniu średniaki pogłębiły wiedzę na temat zwierząt żyjących na wiejskim gospodarstwie. Na koniec zajęć wykonały przepiękne owcę i barany.    /foto-006-l (...)
Na wiejskim podwórku
Informacja z dnia: 2018-04-20
Powiedz mi, a zapomnę,  pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” Znacie jakieś dziecko, które nie lubiłoby eksperymentów? Dzieci szczególnie lubią robić eks (...)
W krainie eksperymentu
Informacja z dnia: 2018-04-12
12 kwietnia przedszkolaki z grupy starszaków wybrały się z wizytą do Hurtowni Art. Spożywczych Państwa Ryduchowskich. Dzieci miały okazję zaobserwować jak zorganizowana jest praca w tak dużej placówce. Serd (...)
Z wizytą w hurtowni
Informacja z dnia: 2018-04-09
9 kwietnia  gościliśmy w przedszkolu rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z języka angielskiego, które poprowadziła pani Kamila Neja. Następnie średniaki wysłuchały opowiadania A. Ga (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce wiosennej
Informacja z dnia: 2018-04-01
,,Czubatka mamą'' sł. Irena Laris   Wysiedziała kwoka bielutkie jajeczka. Wylęgły się żółte kuleczki puchate. Wodziła je drogą po łące, gdzie rzeczka.  Dumne, że do mamy podobne (...)
Wiersz i piosenka na Kwiecień
Informacja z dnia: 2018-03-30
W środę nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość:  zając, który już od rana witał dzieci w holu przedszkola wzbudzając tym wielką radość. Średniaki dostały wyjątkowe zadanie od zajączka: znalezienie du (...)
Zajączek w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-03-28
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych średniaki wykonały przepiękną pisankę na wystawę do Galerii Brama Pomorza. /foto-006-l (...)
Pisanka
Informacja z dnia: 2018-03-26
Dnia 26 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,Wielkanocna palma". Wszystkie prace były przepiękne, więc wszyscy otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów. Gratulujemy i dzięku (...)
Palmy wielkanocne
Informacja z dnia: 2018-03-25
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”    21 marca przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Dzieci przyglądały się jak powstaję ku (...)
WITAMY WIOSNĘ!!!
Informacja z dnia: 2018-03-22
W środe przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycielki  posadziły  kwiaty – nagietki oraz cebulę. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  (...)
Od ziarenka do roślinki
Informacja z dnia: 2018-03-17
W minionym tygodniu średniaki pogłębiały wiedzę na temat kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały (...)
Poznajemy Kosmos
Informacja z dnia: 2018-03-15
W minioną środę średniaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie.Dzieci samodzielnie układały na kromkach chleba wybrane przez siebie produkty.Podczas robienia kanapek kształciły odp (...)
Wiosenne kanapki
Informacja z dnia: 2018-03-12
  "Przebiśniegi białe pierwsze zakwitają, zieloną łodyżką śniegi przebijają.  Śnieg wokół topnieje. Kwiatuszek się chwieje,  wiosna go wołała, sukienkę mu dała!"   (...)
Przebiśniegi
Informacja z dnia: 2018-03-09
Dzieci z grupy średniaków postanowiły wybrać się na pierwszy wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Ciepłe promienie słońca, śpiew ptaków, pierwsze kwiaty pąki na drzewach i krzakach bardzo (...)
W poszukiwaniu wiosny
Informacja z dnia: 2018-03-02
Przez cały tydzień  dzieci  poszerzały swoją  wiedzę na temat życia dinozaurów. Przedszkolaki  z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań na ich temat. Na zakonczenie tygodnia średniak (...)
Dawno, dawno temu...
Informacja z dnia: 2018-02-28
"JESTEŚMY ŻABY, ABY, ABY" I. Jesteśmy żaby, aby, aby, Jesteśmy mokre, okre, okre. Mieszkamy w błocie, ocie, ocie. I się chowamy, gdy jest bociek. Jesteśmy żaby, aby, aby, Jesteśmy mokre, okre, (...)
Wiersz i piosenka na marzec
Informacja z dnia: 2018-02-20
Dzisiejszy dzień wprowadził dzieci w krainę bajek, a wszystko za sprawą sztuki widowiskowej przygotowanej przez Panie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt: "Czerwony Kapturek".  (...)
Bajka o Czerwonym Kapturku
Informacja z dnia: 2018-02-19
Dzieci z grupy średniaków 19 lutego obchodziły " Międzynarodowy Dzień Kota". W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych "kocich zabawach" : naśladowały kotki, wysłuchały opowi (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2018-02-17
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję&qu (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-02-15
Dzisiaj przedszkolaki wysłuchały koncertu muzycznego. Dokładniej poznały instrument jakim jest puzon. Z zaciekawieniem wysłuchały utworów muzycznych i wokalnych, wykonywanych głosem żeńskim- sopranem. Dzieci (...)
Koncert zimowy
Informacja z dnia: 2018-02-13
W związku z przypadającym 9 lutego Dniem Pizzy Przedszkolaki postanowiły przygotować pizzę.Przedszkolaki dowiedziały się również, z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos do pizzy, n (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2018-02-08
Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje a (...)
Tłusty czwartek
Informacja z dnia: 2018-02-06
My się w ferie nie nudzimy, za to świetnie się bawimy!.Jak co roku nasza placówka przygotowała wiele atrakcji dla dzieci. Był to bardzo miły czas spędzony w aktywny sposób. Dzieci chętnie podejmowały niecod (...)
Chociaż śniegu nie widzimy, w ferie się nie nudzimy.
Informacja z dnia: 2018-02-05
Dinozaury ( sł. Ewa Stadtmuller, muz. Urszula Borkowska) 1. Dinozaurów nie ma z nami dawno już. Nawet ślady ich przysypał czasu kurz. Można spotkać dinozaura tylko w snach, jak paprocie skubie wielkie, że (...)
Wiersz i piosenka na luty
Informacja z dnia: 2018-01-27
Dnia 26.01.2018r. odbyła się XVII edycja konkursu regionalnego ,,Czy znasz swoje miasto i region?".  W programie  artystycznym dzieci z grupy średników: Basia, Asia, Zuzia, Lidka, Zosia, Filip, (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2018-01-22
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszys (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2018-01-19
Korzystając z uroku tegorocznej zimy średniaki  postanowili pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a (...)
Zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2018-01-17
Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli. Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie. Bo już teraz zapraszamy na okazję, którą mamy. A to będzie wielka gratka Dzień Babci i Dzień Dzia (...)
W oczekiwaniu na....
Informacja z dnia: 2018-01-16
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki (...)
Bal w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-01-13
 Zima jest to trudny czas dla ptaków... O naszych skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.     (...)
Dokarmiamy ptaki
Informacja z dnia: 2018-01-05
Na początku tygodnia dzieci przeniosły się na kontynent , w którym jest bardzo zimno - Antarktydę. Dzieci poszerzyły wiedzę o życiu Eskimosów gdzie mieszkają, co jedzą i czy na co dzień się zajmują. Dowiedz (...)
Poznajemy Antarktydę
Informacja z dnia: 2018-01-01
 Kiedy babcia była mała Kiedy babcia była mała To sukienkę i fartuszek krótki miała. Małe nóżki, chude rączki, i lubiła jeść cukierki oraz pączki. I co, i co, że babcia nam urosła, że lat ma (...)
Wiersz i piosenka I
Informacja z dnia: 2017-12-21
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego NArodzenia tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci obejrzały Jasełka, które przygotowała Zerówka, wspólnie śpiewały kol (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2017-12-19
W tym tygodniu średniaki poznały zwyczaje świąteczne, a także ozdoby choinkowe. Dzieci podczas zajęć wypowiadały się na temat strojenia choinki, a także zwyczajów panujących w ich domach. Na zakończenie zajęc (...)
Coraz bliżej Święta
Informacja z dnia: 2017-12-17
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy średniaków zaprezentowały  swoim rodzicom Jasełka pt.,,Pan Jezus się rodzi. Pięknie odegrały swoje role, a także wspólnie z rodzi (...)
Zajęcia otwarte o tematyce świątecznej
Informacja z dnia: 2017-12-06
6 grudnia, to dzień pełen radości i niespodzianek .  Średniaczki od samego rana przygotowywały się do wizyty Św. Mikołaja : czyściły buty, śpiewały piosenki i uczyły się wierszyka. Oczekiwany gość zastaw (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2017-12-05
Z okazji święta wszystkich Górników - Barbórki dzieci zapoznały się z tematyką na podstawie ilustracji, opowiadania pt.,,O rozgniewanym węgielku". Średniaki  wiedzą na czym polega tru (...)
Święto Górnika
Informacja z dnia: 2017-12-02
Kończący się miesiąc, był pełen zabaw i tradycji andrzejkowych. Dzieci brały aktywny udział w zabawach tj. ,,Czyj but pierwszy?", ,,Imiona", ,,Jaki zawód zdobędę w przyszłości?'' i innych. Wszyst (...)
W krainie wróżb i czarów
Informacja z dnia: 2017-12-01
,, Witamy Cię Mikołaju.'' Witamy Cię Mikołaju   z dalekiego kraju.  Prosimy o prezenty dla nas,  grzecznych dzieci.  W zamian za to niech Ci słońce  w mroźne dni zaświeci. D (...)
Wiersz i piosenka XII
Informacja z dnia: 2017-12-01
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Miniony czwartek był bardzo pracowity dla średniaków, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Dzieci poznały składniki i sposób wykon (...)
Świąteczne pierniczki
Informacja z dnia: 2017-11-25
Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś. Kto tajemnic zna tak wiele? Mały mis. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma. Bohaterem piątk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2017-11-22
21 listopada średniaki obchodziły Dzień Kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z każdym dzieckiem. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdow (...)
Dzień Kredki
Informacja z dnia: 2017-11-21
W poniedziałek średniaki wraz z wszystkimi przedszkolakami z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka " MKS CHOJNICZANKA". Dzieci z wielkim zaangażowaniem (...)
MKS CHOJNICZANKA
Informacja z dnia: 2017-11-19
W piątek gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa Pana Michała Brieger, który przybliżył dzieciom dyscyplinę sportową jaką jest tenis stołowy. Dzieci  aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętn (...)
Tenis stołowy
Informacja z dnia: 2017-11-12
Dnia 10 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie średniaków. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role występując w jesiennym przedstawieniu. Z ogromnym zaan (...)
Witamy rodziców w naszym  przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-11-04
W piątek średniaki gościły wyjątkowego gościa wujka Marceliny pana Krystiana Piesik, który jest strażakiem. Pan Krystian w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka. Przeprowadził z dziećmi ro (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2017-11-01
"Do widzenia letnie ubrania"  Zimny wiatr gałęzie głaszcze, Zakładamy ciepłe płaszcze, Rękawiczki, czapki, szale, Wtedy nie zmarzniemy wcale. Już kożuchy i futerka Zaczynają na nas zerkać (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2017-10-27
Podczas piątkowych zajęć dzieci robiły pyszne, słodkie gofry. Dzieci bardzo zaangażowały się w prace związane z przygotowaniem tych pyszności. Jednak degustacja gofrów z cukrem pudrem prawiła im największą radość, (...)
Gofry
Informacja z dnia: 2017-10-25
 W naszym przedszkolu we wtorek po raz kolejny gościliśmy artystów muzyki klasycznej, którzy zaprezentowali program muzyczny pt: "Na polanie w lesie."  Dzieci z wielkim zainter (...)
Muzyka Klasyczna
Informacja z dnia: 2017-10-21
W miononym tygodniu dzieci z grupy średniaków samodzielnie wycinali nożyczkami dowolne kształty z gazet. Zadanie te sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji.  Wycinanie i cięcie – to trudne umie (...)
Wycinamy nożyczkami
Informacja z dnia: 2017-10-20
W czwartek 19  października Średniaki   z  ogromną  radością  przywitały niezwykłego  gościa - Pana  leśniczego  z Nadleśnictwa Przymuszewo.  Dzieci  oczekiwały (...)
Odwiedziny Pana Leśniczego
Informacja z dnia: 2017-10-16
W minionym tygodniu średniaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych Metodą Dobrego Startu. Zdolność koncentracji i słuchania jest niezbędnym warunkiem każdego procesu uczenia się. Rozwój tych umiejętności jest p (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2017-10-10
We  wtorek 10 października dzieci z grupy Średniaków wybrały się na spacer do pobliskiego parku aby zaobserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku- Jesieni. Jesień to pię (...)
Jesienny spacer do Parku
Informacja z dnia: 2017-10-09
Dzieci z  naszego przedszkola zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wraz z rodzicami wesprzeć Schronisko Przytulisko w Chojnicach przynosząć do przedszkola karmę dla zwierząt. 9 październi (...)
Wizyta w Schronisku dla Zwierząt
Informacja z dnia: 2017-10-03
W poniedziałek dzieci z grupy średniaków zamieniły sie w kucharzy i upiekli przepyszne babeczki.                            Na początku zajęć d (...)
Babeczki z jagodami
Informacja z dnia: 2017-10-03
Dzisiejsze zajęcia dydaktyczno-ruchowe zostały przygotowane dla średniaków przez Straż Miejską. Dzieci doskonalne wcieliły się w role kierowców, pieszych i policjantów. Bardzo dziękujemy za wspa (...)
Wizyta Strażników Miejskich
Informacja z dnia: 2017-10-01
,,Jeż”- Iwona Salach  W suchym lesie mieszka jeż chcesz zobaczyć – to się spiesz! Pod gromadką liści śpi, gdy słoneczko złote lśni. Jabłek nigdy nie zajada chętnie złapie zaś owada. (...)
Wiersz i Piosenka na X
Informacja z dnia: 2017-10-01
W miniony czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Krakowa. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, znaków drogowych, a także zachowywania się na skrzyżowaniu drogowym.  (...)
Teatrzyk pt: ,,Jestem Bezpieczny
Informacja z dnia: 2017-09-29
Dzisiaj dzieci z grupy średniaków obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczy (...)
Dzień Chłopaka
Informacja z dnia: 2017-09-28
Podczas dzisiejszych zajęć średniaki pogłębiły wiedzę na temat owoców. Poznawały smak i zapach owoców, ich kształty i wielkość. Ponadto wykonały piękne czerwone jabłka, które można podziwiać w szatni (...)
Zdrowo rośniemy bo owoce jemy!
Informacja z dnia: 2017-09-26
Dzisiaj dwie grupy Średniaki i Starszaki odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną VetMedica. Przemili właściciele zapewnili nam mnóstwo wrażeń i ciekawostek, dużą porcję interesującej nauki o zwierzętach domowych, ich (...)
VetMedica
Informacja z dnia: 2017-09-22
W przedszkolu impreza nie byle jaka! Mamy dzisiaj Święto Pieczonego Ziemniaka! Średniaczki uwielbiają pieczone ziemniaczki!   (...)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2017-09-20
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2017-09-13
W drugim tygodniu września średniaki pogłębiły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Poznały wybrane znaki drogowe, potrafiły określić kolory na sygnalizacji świetlnej, a takze wykonały pracę plasyczną.Dużym zainteresowaniem d (...)
Spacer na pobliskie skrzyżowanie
Informacja z dnia: 2017-09-07
Jak wszędszie tak i w naszej grupie muszą panować jakieś zasady, których trzeba przestrzegać. Dlatego grupa Średniaków stworzyła kodeks grupowy. Średniaki ustaliły jak będą się zachowywać podczas zajęć jak (...)
Tak minął Nam tydzień
Informacja z dnia: 2017-09-05
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia średniaki opowiedziały o swoich ulubionych postaciach z bajek, a także utrwaliły wiadomości na temat baj (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2017-08-30
Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków, a szczególnie te dzieci, które po raz pierwszy przybędą do naszego przedszkola.Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny powitac (...)
Już nie maluszki tylko średniaczki
Informacja z dnia: 2017-06-22
         Dnia 20 czerwca grupa maluszków z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Dworku w Czartołomiu.   Wspaniałą atrakcją dla dzieci była możliwość jazdy konnej. W pięk (...)
Wycieczka do Czartołomia
Informacja z dnia: 2017-06-13
12 czerwca po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu artysów muzyki klasycznej. Przedszkolaki obejrzały koncert muzyczny pt: " Z brzegiem Wisły". Zapoznały się ze strojem góralskiem, a takż (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2017-06-02
  1 Czerwca to ważna data dla wszystkich dzieci, W tym dniu wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły, brały aktywny udział w zajęciach, malowały farbami na folii tworząc przepiękny obrazek. Dużo radości dosta (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2017-06-01
Piosenka " Wesoły Pociąg" sł. U. Kozłowska, muz. R. Dziekański Ciuf-ciuf-ciuf! Puf-puf-puf! puf  – pociąg się odzywa.  Ruszać czas, czeka nas  przygoda prawdziwa. ref.  Na (...)
Piosenka i Wiersz Czerwiec
Informacja z dnia: 2017-06-01
La..., la..., la... Lato i nasze przedszkolne laboratorium.  Hmm... Smaku czy koloru?   (...)
Nadchodzi lato
Informacja z dnia: 2017-05-31
31 maja gościliśmy w naszym przedszkolu dziadka Janka, który jest ratownikiem medycznym w chojnickim szpitalu. Dzieci miały okazję zaznajomić się z zawodem ratownika. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wi (...)
Ratownik medyczny u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-05-29
25 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu aktorów  Teatru VAŚKA z Torunia pt: " Z nurtem Wisły", a następnie dzieci zaprezentowały (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2017-05-27
W minionym tygodniu maluszki wykonały pracę plastyczną pt: " Bukiet dla mamy". (...)
Bukiet dla mamy
Informacja z dnia: 2017-05-15
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy słuchaczy Medyczno- Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach. Panie zaprezentowały interesującą pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci aktyw (...)
Higiena jamy ustnej
Informacja z dnia: 2017-05-04
  ARKA NOEGO „ KIEDY BYŁAM JAK KROPELKA”   Kiedy byłam jak kropelka, czułam serca Twego bicie I widziałam jak jest wielka, miłość, która daje życie.. Kocham Cię! Kocham! Mamo wie (...)
Piosenka i Wiersz Maj
Informacja z dnia: 2017-04-30
  Budzenie świadomości narodowej dzieci w wieku przedszkolnym to ważny element wychowania patriotycznego. W minionym tygodniu dzieci poznały symbole narodowe, a na zakończenie zajęć wykonały kotyliony.  & (...)
Polska Nasz Dom
Informacja z dnia: 2017-04-26
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Własnie z tej okazji maluchy postanowiły przyłączyć się do jego obchodów i aktywnie włączyć w akcję sprzątania świata.  Dzieci zaopatrzone w jednorazowe ręka (...)
Światowy Dzień Ziemi
Informacja z dnia: 2017-04-20
"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też wybraliśmy się do gabinetu stomatologicznego Pani Elżbie (...)
Wizyta u stomatologa
Informacja z dnia: 2017-04-12
  Dnia 12 kwietnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Zajączek Wielkanocny. Niestety dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił dla nich słodkie prezenty.    Zajączek&nb (...)
Zajączek u maluszków
Informacja z dnia: 2017-04-12
12 kwietnia gośćlilśmy w naszym przedszkolu Panie Bibliotekarki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania " Bardzo głodna gąsienica" Carle Erica. Takie zajęcia wzbogacają wyobraźnie dziecka, (...)
Odwiedziny Pań z biblioteki
Informacja z dnia: 2017-04-10
   W naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy artystów muzyki klasycznej, którzy zaprezentowali program muzyczny pt: " Spotkanie z wiolonczelą- miauczy kotek miau!".   (...)
Muzyka klasyczna
Informacja z dnia: 2017-04-06
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.           & (...)
Pamiętamy o Św. Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2017-03-31
31 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Budyniu. Maluchy z wielkim uśmiechem na twarzy próbowały pysznego deseru. Budyniowy deser pyszny jest, każdy przedszkolak o tym wie! Budyniowe smaki (...)
Dzień Budyniu
Informacja z dnia: 2017-03-31
„KUKUŁKA” Ku-ku, ku-ku! Precz zimo zła! Już bociek leci, cieszą się dzieci. Wiosna, wiosna idzie przez świat. Ku-ku, ku-ku! Już kwitnie sad! W gałązkach drzewa już ptaszek śpiewa. Wiosna, wiosn (...)
Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje.
Informacja z dnia: 2017-03-22
Jest coraz cieplej, słoneczna pogoda zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej pogody skorzystały dzisiaj Maluszki wybierając się z wężem Filipem na spacer.    (...)
Nadeszła Wiosna
Informacja z dnia: 2017-03-20
     20 marca maluszki obchodziły Dzień Słońca. Jednym z wiosennych zwiastunów są coraz cieplejsze promienie słoneczne. Dzięki nim czujemy się lepiej, rośliny zaczynają rosnąć, pojawiają s (...)
Dzień Słońca
Informacja z dnia: 2017-03-17
    Wiosna to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Budzi się życie, robi się ciepło, rozkwitają pierwsze kwiaty... Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co potrzebuje cebulka czy nasionko by rozwinąć się, a t (...)
Wiosna tuż, tuż
Informacja z dnia: 2017-03-15
    Działalność teatralna rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a także piękną, poprawną mowę. Rozwija także pamięć wzrokowo-słuchową. Zanim dziecko wystąpi na scenie musi nauczyć (...)
Sztuka widowiskowa u maluszków
Informacja z dnia: 2017-03-06
W piątek maluszki bawiły się w ogrodników. Najpierw przez lupy oglądały różne nasiona porównując ich wygląd i wielkość następnie zabrały się za sianie. Przygotowały ziemię do pojemniczków i za (...)
Mali ogrodnicy
Informacja z dnia: 2017-03-01
„Maszeruje wiosna” 1. Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą, mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. ref: Maszeruje wiosna a ptaki (...)
Wiersz i piosenka III
Informacja z dnia: 2017-02-26
W piątek nasze przedszkole po raz drugi odwiedzili muzycy. Dzieci podczas koncertu poznały nowe instrumenty: klarnet i saksofon. Razem z muzykami dzieci śpiewały piosenki o zimie i bałwankach oraz brały udział w zabawach (...)
KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ
Informacja z dnia: 2017-02-26
W tłusty czwartek nie zabrakło pączków w naszym przedszkolu. Od samego rana panie kucharki zabrały się za pieczenie, aby każdy przedszkolak na podwieczorek mógł skosztować pączusia. Maluszki wybrały się naw (...)
Pączusie
Informacja z dnia: 2017-02-19
We wtorek z okazji walentynek maluszki przyszły ubrane na czerwono. Tego dnia piekliśmy ciasteczka w kształcie serca, tańczyliśmy z balonami, były zabawy z chustą  oraz dzieci wykonały serduszka dla swoich kochanych (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2017-02-12
9 lutego maluszki obchodziły DZIEŃ PIZZY. Najpierw poznały, krótką historię tego popularnego włoskiego dania. Przedszkolaki dowiedziały się również, z jakich składników składa się ciasto, z czego zro (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2017-02-12
W poniedziałek przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Po starannym umyciu rączek  i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielni (...)
Kolorowe kanapki
Informacja z dnia: 2017-02-05
Dnia 31 stycznia odbyła się XVI Edycja Konkursu Międzyprzedszkolnego  "Czy znasz swoje miasto i region". W programie  artystycznym dziewczynki z maluszków: Basia, Asia, Zuzia, Lidka, Zosia zapr (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2017-02-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o aktualnej porze roku, sportach i zabawach zimowych na śniegu.  Uczyły się piosenki o bałwanku, układały bałwanka z kół  oraz  wykonały pracę plastyczną. (...)
Bałwanki
Informacja z dnia: 2017-02-01
„Bałwankowa piosenka” 1. Pada śnieżek już od rana, ulepimy dziś bałwana. Ref. Hejże, ha! Hejże, ha! Stoi bałwan, stoję ja. 2. Zatańczymy z nim wesoło. Chodź, bałwanku! Zróbmy koło. (...)
Wiersz i piosenka luty
Informacja z dnia: 2017-01-27
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się dzieci z naszego przedszkola podczas balu karnawałowego. W zabawie uczestniczyli także mikołaj, który nie pozwolił by przedszkolaki (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2017-01-12
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszys (...)
Dzień babci i dziadka
Informacja z dnia: 2017-01-01
Piosenka „Tralala dla babci i dziadka” 1. Namaluję łąkę, a na łące w kwiatkach, czerwoną biedronkę dla babci i dziadka. Ref. Tralala, tralala! Dla babci i dziadka. 2. Przykleję serduszko (...)
Wiersz i piosenka styczeń
Informacja z dnia: 2017-01-01
19 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy bardzo miłych i rozśpiewanych gości. Dzieci uczestniczyły w koncercie muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz poznały instrumenty (...)
Muzyka klasyczna w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-12-19
W piatęk 16.12. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce zimowo - świątecznej. Dzieci wymieniły oznaki zimy, poznały symbole Świąt Bożego Narodzenia, zaśpiewały piosenki zimowe i świąteczne oraz wykonały (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2016-12-12
Długo oczekiwany przez maluchy grudniowy poranek w końcu nadszedł i zgodnie z tradycją dzieci od samego rana przygotowywały się na przyjście Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki, czyściły buciki oraz szukały Mikołaja po (...)
Mikołaj w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-12-09
"Przyniosła mama z miodem słoiki, Na słodkim miodzie będą pierniki. Pachnie świętami i piernikami, Choinką miodem i prezentami." Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie piernik&oa (...)
Maluszki pieką pierniczki
Informacja z dnia: 2016-12-08
Dzień Górnika potocznie zwany „Barbórką” to tradycyjne polskie święto górnicze obchodzone 4 grudnia w Dniu Świętej Barbary. Z tej oto okazji maluszki 2 grudnia poznały zawód g&oacu (...)
Barbórka u maluszków
Informacja z dnia: 2016-12-04
W piątek nasze przedszkole odwiedził teatr Vaśka z Torunia z przedstawieniem o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach. Zobacz (...)
Teatr Vaśka
Informacja z dnia: 2016-12-01
„Piosenka o Świętym Mikołaju” 1. Pędzą, pędzą białe sanie po srebrzystych szlakach. Wiozą, wiozą Mikołaja dookoła świata. Ref. Samochody, misie, klocki, piłki, lale - dzisiaj każde dzieck (...)
Wiersz i piosenka XII
Informacja z dnia: 2016-11-30
Pod koniec listopada swoje święto ma ulubiona zabawka wszystkich dzieci – ta sama, o której dorośli myślą z sentymentem. To właśnie pluszowy miś. Dzieci Dzień Pluszowego Misia uczciły  – 28 listop (...)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Informacja z dnia: 2016-11-27
„Hokus- Pokus, Czary - Mary Niech się spełnia andrzejkowe czary” Tymi słowami maluszki  w piątek 25 LISTOPADA – rozpoczęły zabawę andrzejkową w naszym przedszkolu. „Andrzejki- to ludowa (...)
Andrzejki u maluszków
Informacja z dnia: 2016-11-27
W zdrowym ciele zdrowy duch! W tym tygodniu dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji o tym jak możemy dbać o higienę i o nasze zdrowie. W przedszkolu maluszki  myją ząbki, uczą się starannie myć ręce po zabaw (...)
Dbamy o zdrowie
Informacja z dnia: 2016-11-16
Jeże świętują swój dzień 10 listopada. Maliuszki w przedszkolu obchodziły  „Dzień Jeża” w poniedziałek. Z tej okazji nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in.: co jedzą jeże, gdzie mieszkają, jak (...)
Dzień jeża
Informacja z dnia: 2016-11-13
9 listopada był szczególnym dniem dla maluszków. Tego właśnie dnia  odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w któ (...)
Pasowanie na przedszkolaka
Informacja z dnia: 2016-11-04
25 października gościliśmy w naszym przedszkolu Państwa Lewandowskich z Przychodni Weterynaryjnej „VetMedica” z Chojnic wraz z Felkiem. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką n (...)
WIZYTA WETERYNARZA
Informacja z dnia: 2016-11-02
Piosenka „Jesienna orkiestra” Na polanie, w lesie, już pożółkła trawa, zaraz się rozpocznie jesienna zabawa, Zając dmucha w trąbę, miś na flecie gra, mały jeżyk podśpiewuje: bum tra-ra-ra- (...)
Informacja z dnia: 2016-10-23
Od września u maluszków odbywają się zajęcia z języka angielskiego. W pistek dzieci utrwalały poznane kolory, śpiewały piosenkę oraz uczyły się nazw zabawek w języku angielskim. (...)
Język angielski u maluszków
Informacja z dnia: 2016-10-21
14 października maluszki wraz z paniami uczestniczyły w występach przygotowanych przez najstarsze grupy dla pracowników naszego przedszkola. Zuchy pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na za (...)
Dzień Edukacji Narodowej
Informacja z dnia: 2016-10-16
Cały tydzień u maluszków poświecony był warzywom. Dzieci poznawały je po dotyku, smaku. Uważnie słuchały takich wierszy jak "Na straganie", "Marchewka" J. Brzechwy. W środę natomiast z okazji d (...)
Warzywny tydzień u maluszków
Informacja z dnia: 2016-10-09
Od października zaczęły się zajęcia dodatkowe u maluszków. We wtorek odbyła się rytmika prowadzona przez Panią Magdę. Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstr (...)
RYTMIKA I ZUMBA U MALUSZKÓW
Informacja z dnia: 2016-10-09
28 września nasze przedszkole odwiedził  Pan policjant  z KPP w Chojnicach.  Pan policjant z  pełnym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszani (...)
Wizyta Policjanta
Informacja z dnia: 2016-10-04
26 września nasze przedszkole odwiedził Teatr Vaśka z Torunia z przedstawieniem "Jaś idzie do przedszkola".  Maluszki z wielkim zaciekawieniem oglądały  przedstawienie. (...)
Teatr Vaśka
Informacja z dnia: 2016-10-03
Wpadła gruszka do fartuszka Wpadła gruszka do fartuszka,  a za gruszką dwa jabłuszka, lecz śliweczka wpaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała.   Piosenka  "Liście w parku" (...)
Wiersz i piosenka X
Informacja z dnia: 2016-09-25
W piatek dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Tuż po śniadaniu maluszki  wyszły do ogrodu przedszkolnego w którym zorganizowano to wyjątkowe święto. Atrakcją było słuchanie &qu (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2016-09-20
20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły swoje święto „Dzień Przedszkolaka”. W związku z tym w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyły  się zabawy muzyczno-ruchowe ze średniaczkami i st (...)
Dzień przedszkolaka
Informacja z dnia: 2016-09-11
W pierwszych dniach września maluchy poznały swoją salę, łazienkę, kąciki zabaw oraz zwiedziły całe przedszkole. W tych dniach nie zabrakło również zabawy z nowymi kolegami i koleżankami. Maluszki poznały ró (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-09-01
Piosenka "Zabawa z jeżykiem" Krętą dróżką poprzez pola   – tupu, tupu, tupu tap!  idzie jeżyk do przedszkola – tupu, tupu, tupu tap! Ref.  Chodź, jeżyku! Chodź t (...)
Wiersz i piosenka wrzesień
Informacja z dnia: 2016-08-24
   Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu w Przedszkolu pomagamy Dziecku i Jego Rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edu (...)
Zajęcia adaptacyjne
Informacja z dnia: 0000-00-00
  29 października najstarsze zuchy poszły do  przedszkola „Bajka”, żeby zaprezentować przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” . Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu pantonima. (...)
Imieniny bajki