facebook
Informacja z dnia: 2021-09-07
Z wizytą w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie
Zuchy
Informacja z dnia: 2021-12-01
  „Była noc” Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. Dokąd idziesz Panienko? Taka czysta jak szkiełko. Do Betlejem Panienka szła. (2x) Była noc, ciemna noc, wiatr i (...)
Wiersz i piosenka na grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-28
Tradycyjnie jak co roku koniec listopada dzieci w przedszkolu spędzają czas na wspólnych zabawach andrzejkowych. Poznając tradycje i wróżby związane z andrzejkowym świętem, uczestniczyły w wesołej zabawie, (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2021-11-26
Dzisiaj Zuchy wybrały się z gościnną wizytą do Szkoły Tańca ,,Piętro Wyżej”. W związku z obchodzonym 24 listopada Światowym Dniem Tańca Pan Jacek zaprosił dzieci do Szkoły Tańca, gdzie zaprezentował bardzo interesu (...)
Światowy Dzień Tańca
Informacja z dnia: 2021-11-25
25 listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Dzisiaj każdy przedszkolak przyszedł ze swoim przyjacielem misiem, o kt& (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2021-11-19
W tym tygodniu Zuchy poznawały wartość, jaką jest ,,Wyobraźnia”. Rozmawiały o swoich zainteresowaniach wiedzą, że każdy ma prawo do swojego hobby, a wyobraźnia to skarb bo dzięki niej możemy przenieść się w czasie (...)
Moje hobby
Informacja z dnia: 2021-11-11
Dzień 11-listopada, to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, przywiązania się (...)
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI.
Informacja z dnia: 2021-11-04
4 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu  rodziców. Zuchy wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą i matematyczną. Doskonale odpowiadały na pytania, które przygotowała w formie listów Pani Je (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Informacja z dnia: 2021-11-03
Listopad jest miesiącem pamięci o tych, którzy już odeszli. Zuchy uczciły zamordowanych podczas II-Wojny Światowej żołnierzy. W chwili ciszy i zadumy zapaliły znicze na grobach, znajdujących się na Cmentarzu (...)
Pamiętamy
Informacja z dnia: 2021-10-31
,,Mazurek Dąbrowskiego.’’ sł. Jozef Wybickistrong> 1. Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy. Ref.: Marsz, marsz, Dąbrowski, Z ziemi wł (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2021-10-30
29 października obchodziliśmy w przedszkolu po raz trzeci Bal Wszystkich Świętych. Dzieci nie tylko przebrały się w oryginalne stroje swoich patronów, ale i również znały ich życiorysy. Bardzo dziękujemy ro (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-28
28 października dzieci z grupy Zuchów reprezentowały nasze przedszkole w XX- Przeglądzie Bajek i Baśni , zorganizowanym w Przedszkolu Niepublicznym ,,Bajka’’ Dzieci przygotowały bajkę ,,O Czerwonym (...)
XX Przegląd Bajek i Baśni
Informacja z dnia: 2021-10-26
Dzisiaj w naszym przedszkolu zapachniało jesienną przyrodą prosto z lasu. Zajęcia edukacyjne o charakterze przyrodniczym  poprowadziła Pani Ewelina , przedstawicielka Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Rytel. D (...)
Las jesienią
Informacja z dnia: 2021-10-24
Witaminki na zimowe chłody. Domowe przetwory z warzyw i owoców, to aromat i smak lata ,,zamknięty w słoiku’’. W mijającym tygodniu  dzieci poznawały wybrane przetwory owocowe i warzywne, kt& (...)
Witaminki na zimowe chłody.
Informacja z dnia: 2021-10-19
,,Każdy przedszkolak o tym wie: Chcesz być zdrowy, ruszaj się! Sport, to bardzo ważne sprawa. Są reguły, jest zabawa". Zuchy chętnie uczestniczą w muzyczno- ruchowych zajęciach porannych i gimnastycznych, natomiast& (...)
Sport, to zdrowie
Informacja z dnia: 2021-10-15
Sześciolatki mają już pewne przyzwyczajenia żywieniowe. Mimo to kształtują zdrowe i prawidłowe nawyki, włączają do zajęć wspólne zabawy kulinarne, przygotowują sałatki warzywne i owocowe, piją wyciskane soki oraz (...)
Koszyk Pani Jesieni
Informacja z dnia: 2021-10-07
W mijającym tygodniu w grupie zuchów dominowały zajęcia przyrodnicze, podczas których dzieci słuchały opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych, z zaangażowaniem uczestniczyły w teatrzyku wykorzystują (...)
Poznajemy tajemnice jesiennej przyrody
Informacja z dnia: 2021-10-07
Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Gabrielę, która jest animatorką " Animacje- Rewelacje". Wszystkie dzieci zarówno z grupy średniaków jak i zuchów z ogromnym zaangażowani (...)
Animacje- Rewelacje
Informacja z dnia: 2021-10-01
  Przepis na zdrowie sł. Urszula Piotrowska, muz. Magdalena Melnicka-Sypko 1.    A ja przepis znam na zdrowie,  jak stosować go – opowiem. Kilka dobrych rad się przyda, (...)
Wiersz i piosenka na październik
Informacja z dnia: 2021-09-30
Jesień to bardzo barwna pora roku. Spacer Zuchów do parku okazał się pięknym powitaniem nowej pory roku. Przedszkolaki obserwowały przyrodę i przyglądały się jesieni z bliska. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: dlacze (...)
Szukamy pierwszych oznak jesieni
Informacja z dnia: 2021-09-24
Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu Zuchy przybyły do przedszkola w jesiennym barwach i wspaniałych humorach. Poznały tradyc (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-22
20 września, to dzień, w którym święto obchodzą wszystkie przedszkolaki. Zabawy na ,,Dmuchanym Zamku’’ oraz zorganizowane zabawy, gry i niespodzianki w sali zajęć oraz w ogrodzie przedszkolnym sprawiły (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-17
Dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda z alfabetem. W świat lierki ,,o" wprowadziła nas piosenka ,,Koleżanka Ola". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski oraz uczestniczyły w ćwic (...)
Poznajemy litery
Informacja z dnia: 2021-09-16
W ramach realizacji tematu kompleksowego ,,Bezpieczeństwo’’ 16 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, który przeprowadził pogadankę na te (...)
I ja zostanę Policjantem!
Informacja z dnia: 2021-09-10
Pierwsze dni po wakacyjnej przerwie upłynęły zuchom w uświadamianiu roli właściwych zachowań podczas różnych sytuacji. Dzieci rozmawiały o dobrych manierach na podstawie wierszy, rymowanek oraz ilustracji. Chętnie (...)
Nasze przedszkole
Informacja z dnia: 2021-09-05
01 września odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Zucha". Bohaterami tej uroczystości były dzieci z najstarszej grupy wiekowej w przedszkolu. Po uroczystym ślubowaniu i złożeniu przysięgi przez dzieci,  P (...)
Pasowanie na Zucha
Informacja z dnia: 2021-08-27
„Felek” Wiecie, dzieci? – świat jest wielki, a na świecie same Felki. Więc: dla nóżek – pantofelki, a na obiad – kartofelki,  a do lodów są – wafelki, (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2021-06-24
Tak szybko minął kolejny rok w naszym przedszkolu. Poznaliśmy wiele nowych rzeczy, dużo się nauczyliśmy i coraz więcej już umiemy. Zawsze z uśmiechem i energią podejmowaliśmy nowe zadania. Chętnie przygotowywaliśmy progr (...)
Przed nami wakacje
Informacja z dnia: 2021-06-24
Gratulujemy grupie starszaków zajęcia I miejsca w konkursie pt. "Przegląd Piosenki Przedszkolnej" w kategorii "Przyroda". (...)
Wygrana w konkursie
Informacja z dnia: 2021-06-23
Gratulujemy Julkowi wyróżnienia w konkursie plastycznym pt." Zilustruj swój ulubiony wiersz" (...)
Konkurs pt. Zilustruj swój ulubiony wiersz
Informacja z dnia: 2021-06-17
Przedszkolaki kibicują polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Polska Gola! Polska Gola! Tak Przedszkole całe woła!    /foto-028-l (...)
EURO 2020 - Dzień kibica w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-06-12
Stajnia Tarant położona jest w malowniczej miejscowości Nieżywięć, w samym sercu lasów i dolin. Dzięki gościnności Państwa Kamili i Michała Kotarskich dzieci z naszej grupy mogły uczyć się konnej jazdy, pod oki (...)
Wycieczka do Doliny Muminków
Informacja z dnia: 2021-06-12
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Pomorze’’ , we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Silnie stało się organizatorem Przeglądu Piosenki Przedszkolaków. Dzieci z naszej grupy przygotowały u (...)
Przegląd Piosenki Przedszkolaków
Informacja z dnia: 2021-06-06
W Międzynarodowym Dniu Dziecka w każdym miejscu na świecie najważniejsze są dzieci. Przedszkolaki dzisiejszy dzień spędziły na zabawie i chwilach , pełnych radości i niespodzianek. Wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia (...)
Obchodzimy Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2021-05-31
,,Już koniec kolego ‘’ 1.Już koniec kolego, już coś poza tobą, przed tobą znów droga otwarta. Niech oczy ciekawe i radosna młodość zapełniają ojczystą kartę. Ref: 2x Weź ze sobą uśmie (...)
Wiersz i Piosenka na VI
Informacja z dnia: 2021-05-28
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku- to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa okazja w grupie starszak (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2021-05-27
W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych formach aktywności, które dają im możliwość rozwijania zainteresowań zdobywania nowych wiadomości i umiejętności. Starszaki z ogromną radością uczestniczą w (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2021-05-19
18 maja obchodziliśmy 101-rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W naszym przedszkolu odbyła się XIII- edycja konkursu pt.,, Wspomnienia o Janie Pawle II”. Starszaki przygotowywały się do udziału w międzyprzedszk (...)
Ojcze Święty- Pamiętamy
Informacja z dnia: 2021-05-14
Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię, ciekawość poznawczą, ale i wrażliwość emocjonalną. Kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie wła (...)
Nasze ulubione bajki i baśnie
Informacja z dnia: 2021-05-07
Książki są znakomitym i sprawdzonym źródłem wiedzy na świecie. Rozwijają naszą wyobraźnie, poszerzają i rozwijają słownictwo, pomagają nam się również wyciszyć i zrelaksować. Starszaki podczas kolejnych zaj (...)
Książka moim przyjacielem
Informacja z dnia: 2021-05-02
Majowe święta- dni o których należy pamiętać, gdyż są szczególnie ważne w historii Polski. Wprowadzono dzieci w tematykę ,,Polska – moja Ojczyzna” poprzez pogadankę na temat symboli narodowych, (...)
Święta Majowe
Informacja z dnia: 2021-05-02
,,Rodzina’’ Rodzina trzyma się razem. Jest najważniejsza na świecie. Najmniejsza to jest wspólnota i lepszej już nie znajdziecie. Mamusia i tatuś, córeczka lub synek. Pami (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2021-04-24
Na całym świecie 22 kwietnia obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy  i o (...)
Ekologiczny tydzień
Informacja z dnia: 2021-04-16
W mijającym tygodniu pracy zdalnej dzieci nabywały umiejętności, dotyczące używania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym. Starszaki znają ,,magiczne słowa’’ i potrafią ich użyć w różnych (...)
Z KULTURĄ ZA PAN BRAT
Informacja z dnia: 2021-04-11
W mijającym tygodniu przedszkolaki pracowały zdalnie, poznając pojęcia związane z kosmosem. Próbowały odpowiedzieć na pytania: Jakie wynalazki ułatwiają ludziom życie? Dlaczego zdobywanie wiedzy jest takie ważne?& (...)
Mali odkrywcy
Informacja z dnia: 2021-04-03
 „Grzeczne słówka” 1.Już od taty i od mamy, te trzy słowa dobrze znamy, które bardzo ważne są dla wszystkich z nas. Te magiczne słowa trzy, pewnie znasz je także ty, używ (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2021-03-27
W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne starszaki poznawały zwyczaje i tradycje tych pięknych wiosennych świąt. Dzieci rozwijały swoje słownictwo, wypowiadając się na podstawie opowiadania, wiersza, ilustracji, a tak (...)
Wielkanocne niespodzianki od zajączka
Informacja z dnia: 2021-03-24
Pierwszy Dzień Wiosny uznawany jest za magiczny i cudowny. Zima ustępuje miejsca budzącej świat do życia wiośnie, który staje się piękny i kolorowy. Starszaki podczas zajęć dydaktycznych poznawały zagadnienia przy (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2021-03-19
Gdy kończy się zima wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekują nadejścia wiosny. Co niezwykłego ma w sobie ta pora roku? Jakie są jej pierwsze oznaki? Jak się ją wita w różnych krajach? Na te i inne pytania szukaliśmy (...)
W oczekiwaniu na wiosnę
Informacja z dnia: 2021-03-12
Archi-Przygody, to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku szkolnym grupa Starszaków z naszego przedszkola będzie realizowała zajęcia o tematyce związane (...)
Archi-Przygody- czas zacząć!
Informacja z dnia: 2021-03-08
Podczas kolejnych zajęć dzieci poznawały różne sposoby podróżowania. Rozwijały otwartość na podróże i zdobywały nowe doświadczenie. Tworzyły zbiory pojazdów 7- elementowe poznając kolejną cyfr (...)
Wielka wyprawa
Informacja z dnia: 2021-02-28
„Przyszła wiosna do niedźwiedzia” 1. Przyszła wiosna do niedźwiedzia: „Zbudź się, misiu, zbudź!”. Pogłaskała słonkiem, dzyń, dzyń leśnym dzwonkiem. Ref. Zbudź się, misiu, zbudź się (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2021-02-27
Ziemia, ogień, woda, powietrze, to wielkie żywioły, trzeba znać i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kiedy zajdzie potrzeba zmierzenia się z nimi. O tym między innymi starszaki rozmawiały na zajęciach. Projektowały stroj (...)
Cztery żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-27
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z poznawaniem zwierząt prehistorycznych- Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Dzieci poznały odpowiedzi na (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2021-02-19
Piosenką pt. ,,Woda’’ starszaki rozpoczynały zajęcia związane z tematyką mijającego tygodnia. Dzieci poznały ogromną wartość i znaczenie wody w życiu każdego z nas oraz zwierząt i przyrody. Z ogromnym zainter (...)
Bez wody nie ma życia!
Informacja z dnia: 2021-02-16
Z tej okazji dzieci udekorowały salę i gazetkę czerwonymi serduszkami. Poznały tradycję obchodzenia święta walentynkowego. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i ra (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-02-09
,,Dzień Pizzy’’ – w przedszkolu i na całym świecie obchodzi się 9 lutego. Tego dnia starszaki przygotowały drożdżowe ciasto, które posmarowały pomidorowym sosem, nakładając na nie ulubione składn (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-04
Za oknem z dnia na dzień przybywa śniegu, który dzieci przecież uwielbiają. Korzystając z  uroku tegorocznej zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zim (...)
ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU
Informacja z dnia: 2021-02-04
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy Starszaków dbają o to, aby ich (...)
Pamiętamy o ptakach zimą
Informacja z dnia: 2021-01-30
Dnia 29 stycznia 2021r. odbyła się XX-edycja konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region?’’. Dzieci z grupy Starszaków zaprezentowały program artystyczny w ję (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2021-01-30
,,Woda.’’ Ref.: Można żyć bez czekolady, jajek albo chleba. Lecz bez wody nie da rady! Bez niej żyć się nie da! (x2)   1. Rzeki, morza, oceany opływają Ziemię. Słodkie stawy czy jeziora, p (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2021-01-27
Karnawałowy bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w przedszkolu. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Starszaki przebrane były za b (...)
Bal przebierańców
Informacja z dnia: 2021-01-22
W styczniu obchodziliśmy piękne dwa święta Babci i Dziadka. Z tej wyjątkowej okazji starszaki przygotowały niespodziankę dla swoich bliskich. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne, recytatorskie i plastyczn (...)
Kochamy Was - Babciu i Dziadku
Informacja z dnia: 2021-01-15
W tym roku ferie zimowe były niezwykłe, gdyż spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg. A nie od dziś wiadomo, że choć dorośli nie koniecznie przepadają za białym puchem, to oczywiście dzieci go kochają. Radość dzieci b (...)
Ferie zimowe
Informacja z dnia: 2020-12-30
„Najdroższy dziadku”      Ref. Najdroższy dziadku to jest piosenka, którą śpiewają tobie wnuczęta. Nie o zabawce ani o kwiatku to jest piosenka o naszym dziadku. O tym jak (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2020-12-19
W dzień przedszkolnej wigilii -17 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawił wszystkich w świąteczny nastr&oac (...)
Wigilia w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-12-11
W okresie przedświątecznym dzieci poznawały tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest pieczenie ciasteczek. Jak się okazuje, to wcale nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy je (...)
Zapachniało świętami
Informacja z dnia: 2020-12-05
 Na ten dzień przedszkolaki czekały z ogromną niecierpliwością. Od rana przez okno wypatrywały gościa. Czyściły buty, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. W tym dniu wszystkie dzieci stara (...)
 Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2020-12-04
        Z okazji zbliżającej się Barbórki, czyli  Górniczego święta starszaki próbowały odpowiedzieć sobie na pytania:  Jak wygląda praca górnika? &nbs (...)
Niech żyją górnicy!
Informacja z dnia: 2020-11-29
,,Życzenia świąteczne.’’ Z okazji Bożego Narodzenia, Składamy Wam serdeczne życzenia. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą. Z wigilią tuż po zmroku, I w radosnym Nowym Rok (...)
Wiersz i piosenka na grudzień
Informacja z dnia: 2020-11-28
Kończący się miesiąc listopad stał się okazją do zapoznania dzieci z tradycją obchodzenia Andrzejek. Przedszkolaki  aktywnie i radośnie uczestniczyły w andrzejkowych wróżbach i zabawach, które traktowa (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2020-11-25
Wszystkie misie: małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada, czyli ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia’’,  który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Dzisi (...)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
Mijający tydzień w przedszkolu upłynął pod hasłem :,,Moje hobby, moje ulubione zajęcia.’’ Dzieci nie tylko poznawały zainteresowania  kolegów i koleżanek, ale również dzieliły się swoimi po (...)
ULUBIONE ZAJĘCIA
Informacja z dnia: 2020-11-11
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W czasie zajęć przedszkolnych dzieci przypomniały sob (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2020-11-06
,,Co to jest Polska ?’’- takim pytaniem rozpoczęły się zajęcia w minionym tygodniu.   Dzieci wypowiadały się na podstawie wierszy: ,,Katechizm polskiego dziecka ‘’oraz ,,To jest Polsk (...)
Mój dom - Polska
Informacja z dnia: 2020-11-01
 ,,Polska mój dom.’’   1.Właśnie tutaj jest twoja ulica, mama, dom, przedszkole oraz pies. Miasto, wioska, kolega, dzielnica, a to wszystko to Polska jest!   Ref.: B (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2020-10-31
Bal Wszystkich Świętych 30 października , po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Było  wesoło i zjawiskowo. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych, mogliśmy (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
W mijającym tygodniu starszaki poznawały i wyjaśniamy znaczenie wartości, jaką jest miłość do ojczyzny. Budziły zainteresowania własną miejscowością i swoją ojczyzną. Polskę poznawały dzięki: mapie, różnym wydarze (...)
Nasza mała ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-10-23
Skarby Jesieni Poznając miejsca przeznaczone do przechowywania jesiennych darów dzieci zawitały w ,,Jesiennej spiżarni”. Wiedzą, co można zrobić z owoców i warzyw na zimową porę i wiedzą też, że do (...)
Skarby Jesieni
Informacja z dnia: 2020-10-16
Koszyk Pani Jesień W mijającym tygodniu starszaki poznały wartość jaką jest pracowitość i jej znaczenie w życiu ludzi i zwierząt. Rozmawiały na temat pracowitości na podstawie opowiadania ,,Mrówczy trud”. (...)
Koszyk Pani Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-09
Jesienna przygoda W mijającym tygodniu Starszaki poznawały warunki życia wybranych, gatunków zwierząt, dostrzegały zmiany zachodzące w przyrodzie, w tym również przygotowania zwierząt do zimy. Dzieci ins (...)
Jesienna przygoda
Informacja z dnia: 2020-10-02
Idzie jesień przez świat Polska przyroda jest piękna o każdej porze roku, aby przedszkolaki dostrzegły jej piękno jesienią, wybrały się do parku. Wycieczka stała się wspaniałą okazją do zebrania niezwykłych okaz&oacut (...)
Idzie jesień przez świat
Informacja z dnia: 2020-10-02
Dzień Chłopaka Wszystkim chłopakom z naszej grupy życzymy samych radosnych chwil i spełnienia dziecięcych, chłopięcych marzeń.       (...)
Dzień Chłopaka
Informacja z dnia: 2020-09-30
        ,, Jesienne liście.’’ Co to? Złote i zielone, i brązowe, i czerwone... Piękne liście! Już zbieramy! I po kształtach odróżniamy: Te wycięte jak ser (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2020-09-26
Dzień Przedszkolaka 21 września, to dzień pełen radości i niespodzianek. W tym dniu wszystkie Przedszkolaki obchodziły swoje święto. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystywaniem chusty animacyjnej, piłek, baniek mydlan (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-26
Żegnamy lato-witamy jesień 23 września, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach sportowych. W tym dniu dzieci szukały ziemniaków ukrytych w ogrodzie przedszkolnym, kt&oacut (...)
Żegnamy lato-witamy jesień
Informacja z dnia: 2020-09-19
Jestem bezpieczny ,,Bezpieczeństwo, to jest przecież ważna sprawa" - tymi słowami starszaki rozpoczynały zajęcia w tym tygodniu . Śpiewały piosenkę, recytowały wiersz, ale przede wszystkim poznały i utrwalały zas (...)
Jestem bezpieczny
Informacja z dnia: 2020-09-13
Metoda Dobrego Startu. W grupie pięciolatków, w tym roku szkolnym szczególną uwagę będziemy zwracać na naucznie wielozmysłowe, które ma na celu wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci. Przedszkolaki recytują wiersz (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-09-05
Jesteśmy już Starszakami Dzieci uczeszczające do grupy 5-latków doskonale się już znają. Starają się być miłe, nie dokuczając sobie i nie wyśmiewając się ze słabości i pomyłek innych dzieci. Nadal uczą się tros (...)
Jesteśmy już Starszakami
Informacja z dnia: 2020-08-21
,,Do przedszkola idę sam.’’ Do przedszkola idę sam,. bo pięć lat już właśnie mam. Mama mi buziaka da, tata powie: „Cześć, hej, pa!”. Dziś tu poznam, kto to wie: Anię,  może (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2020-06-25
Bezpieczne wakacje Przez ostatnie dni roku szkolnego dzieci zapozanawały się z tematyką bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przedszkolaki wiedzą, że wybierając się latem nad morze, w góry, nad jezioro lub do lasu (...)
Bezpieczne wakacje
Informacja z dnia: 2020-06-23
Dzień Ojca "Tato, Tato ukochany my życzenia Ci składamy. Przesyłamy jakby z procy 100 całusów z całej mocy" Dzisiaj wszystkie dzieci pamiętają o swoich Tatusiach. Z okazji ich świeta śpiewały piose (...)
Dzień Ojca
Informacja z dnia: 2020-06-06
Dzień Dziecka Najbardziej radosny dzień w ciągu całego roku to Dzień Dziecka obchodzony przez wszystkie dzieci na całym świecie. W naszym przedszkolu dzień ten był również pełen zabaw, gier i niespodzianek. Wsz (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2020-06-01
Piosenka „Przyszło Lato” Ref: Przyszło lato, przyszło lato. Co wy na to, co wy na to? Ja wyjadę na mazury. Ja nad morze, albo w góry.   Wybuduję zamek z piasku. A ja sobie gdz (...)
Wiersz i Piosenka na VI
Informacja z dnia: 2020-05-30
Dzień Mamy i Taty W tym roku dzieci nie mogły zaprosić swoich rodziców do przedszkola, by uczcić ich święto. Mimo to wszystkie przedszkolaki złożyły życzenia swoim rodzicom, pomagały im w codziennych pracach do (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2020-05-22
Różne pojazdy W mijającym tygodniu średniaki wzbogacały czynne słownictwo o nazwy środków lokomocji. Rozpoznawały i nazywały wybrane pojazdy: lądowe, wodne i powietrzne. Dzieci kształciły wrażliwość  (...)
Różne pojazdy
Informacja z dnia: 2020-05-15
Mieszkańcy łąki  W mijającym tygodniu dzieci poznawały mieszkańców łąki i wzbogacały swoją wiedzę na temat roślin łąkowych oraz zwierząt żyjących na łące. Nie tylko znają nazwy owadów i in (...)
Mieszkańcy łąki
Informacja z dnia: 2020-05-08
Tu mieszkam Kolejny tydzień minął pod hasłem ,,Tu mieszkam" Średniaki budziły przywiązanie do domu rodzinnego, wypowiadały się na temat domów, w których mieszkają oraz pomieszczeń w każdym domu, mie (...)
Tu mieszkam
Informacja z dnia: 2020-05-01
Piosenka ,,Kwiatek dla Mamy"  https://www.youtube.com/watch?v=EZQGqJkZaPA   Kwiatka - trzypłatka dziś narysuję sama, a potem dostanie go moja droga mama. Ref.: Mamo, mamo, mamo, mamo! Mam (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2020-04-30
"Polska moja Ojczyzna"- pod takim hasłem minął kolejny tydzień. Średniaki poznawały swoją ojczyznę poprzez slajdy, filmy edukacyjne, ilustracje i plansze przedstawiające symbole narodowe. Szukały odpowiedzi na (...)
Polska moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-04-25
Dbamy o Ziemię  Kolejny tydzień pracy minął pod hasłem ,,Dbamy o naszą planetę Ziemię". Średniaki doskonale wiedzą jak należy dbać o naszą Planetę. Wszystkie zasady poznawały poprzez filmy i bajki edukacyjne (...)
Dbamy o ziemię
Informacja z dnia: 2020-04-15
Pracowite średniaczki W tym trudnym czasie, w którym wszyscy jesteśmy, nie możemy pracować i bawić się wspólnie w przedszkolu. Dzieci z grupy średniaków ambitnie, odważnie i z (...)
Pracowite średniaczki
Informacja z dnia: 2020-03-31
,,Wielkanoc.’’ Na Wielkanoc czekamy, jak zajączki się witamy! Wielkanocne jajeczka, to kraszanka i pisaneczka. Bardzo je lubimy, w koszyczku ułożymy. Do koszyczka też dodamy, to co na (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2020-03-26
Od dnia 25 marca realizujemy podstawę programową zgodną z programem naucznia. W celu pełnej komunikacji  proszę rodziców o kontakt na mój adres mailowy.           (...)
Komunikat- kontakt mailowy
Informacja z dnia: 2020-03-24
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie nas wszyst (...)
Komunikat- płatności
Informacja z dnia: 2020-03-04
W Przedszkolnej kuchni 2 marca średniaki udały się z wizytą do kuchni przedszkolnej. Tam zostały zapoznane z pracą pań Kucharek oraz poznały sprzęt i urządzenia których używa się podczas przygotowywania posiłk& (...)
W Przedszkolnej kuchni
Informacja z dnia: 2020-02-28
Panie fryzjerki w przedszkolu Omawiając tematykę związaną z zawodem fryzjera gościliśmy w naszym przedszkolu panie z salonu fryzjerskiego "Daria-Dagmara" w Chojnicach. Było to kolejne spotkanie z cyklu (...)
Panie fryzjerki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-25
,,Idzie do nas wiosna.’’   1)Kiedy wiosna przyjdzie do nas roześmiana i zielona Wtedy z wiosną wszystkie dzieci zaśpiewają tak: Ref.: Zielona trawa, zielony mech Zielona żaba rechu-rechu- (...)
Wiersz i Piosenka na III
Informacja z dnia: 2020-02-22
Słodkie Niespodzianki Tradycyjnie w naszym przedszkolu w Tłusty Czwartek panie kucharki piekły pączki.Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem przygotowują się w jaki sposób robi się drożdżowe ciasto i jak piecze si (...)
Słodkie Niespodzianki
Informacja z dnia: 2020-02-22
Dzień Kota W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Kota". Dzieci poznały zwyczaje kotów, uczestniczyły w róznorodnych  ,,kocich zabawach", wysłuchały bajki pt.,,Przygody trz (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2020-02-21
,,Do Re Mi Fa So La Si Do- wszystkie nutki z nami idą"- słowami tej piosenki rozpoczęła się kolejna przygoda z muzyką klasyczną.Dzieci poznały instrument strunowy- gitarę,słuchały utworów wokalno-muzycznych w (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2020-02-15
9 lutego na całym świecie uznany jest za międzynarodowy dzień pizzy. W związku z tym przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę wyrobiły ciasto drożdżowe na które nakładały ulubione składniki (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-15
Walentynki w przedszkolu. 14 Lutego nasze przedszkole zaczerwieniło się, a wszystko w związku z dniem zakochanych dzieci od rana obdarowywały się słodkimi upominkami  i laurkami w kształcie serduszek słodkim akc (...)
Walentynki w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-15
Znamy już krainę wiecznej zimy  Ten tydzień wzbudził wśród dzieci wiele emocji gdyż dotyczył odległej krainy-obszarów polarnych średniaki zdobywały wiedzę na temat zwierząt żyjących na północ (...)
Znamy już Krainę Wiecznej Zimy
Informacja z dnia: 2020-02-02
Wiersz i Piosenka na II My się zimy nie boimy. Zimny wicher dmucha, Wieje nam do ucha, Czapki ciepłe mamy, Zimie się nie damy, a lubimy taki wiatr, który śnieżek wieje w świat. Śnieżek wieje już d (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2020-02-02
Dnia 31 stycznia 2020 przypada 100-Rocznica powrotu Chojnic do Ojczyzny. W związku z tym nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs ,,Czy znasz swoje miasto i region." Dzieci z na (...)
100-Rocznica powrotu Chojnic do Ojczyzny
Informacja z dnia: 2020-01-28
Bal przebierańców w przedszkolu Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci,  dostar (...)
Bal przebierańców w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-01-12
Nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Średniaki przygotowały dla swoich Babć i Dziadków specjalny program (...)
Nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie
Informacja z dnia: 2019-12-27
Wiersz i Piosenka na I   ,,Babcia z Dziadkiem.’’ Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać  próbując wnukom swoim dogadzać,  to kocham ich za to ogromnie i za to, że zaw (...)
Wiersz i Piosenka na I
Informacja z dnia: 2019-12-20
Tradycją w naszym przedszkolu jest wspólna uroczystość wigilijna. Wszystkie przedszkolaki spotykają się na jasełkach, przygotowanych przez najstarsze dzieci, następnie dzielą się opłatkiem składając sobi (...)
Uroczystość Wigilijna w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-12-13
Hej, kolęda, kolęda W magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wprowadził zaproszonych do przedszkola rodziców - występ ich dzieci. Średniaczki doskonale odegrały swoje role w Jasełkach. (...)
Hej, kolęda, kolęda
Informacja z dnia: 2019-12-12
Ciasteczka i pierniki Tradycyjnie jak co roku o tej porze wszystkie przedszkolaki pieką ciasteczka i pierniki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wyrabiały kruche ciasto, które następnie wałkowały i tworzyły r&oa (...)
Ciasteczka i pierniki
Informacja z dnia: 2019-12-08
Mikołajkowe niespodzianki... 6 grudnia, to data która u wszystkich dzieci sprawia uśmiech na twarzy i dużo radości. Przedszkolaki od samego rana wyglądały Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki i dokładnie w (...)
Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2019-12-05
Drodzy Rodzice miło nam przedstawić nasz statek ”Pharos” w tym roku udało się naszym 2 najmłodszym grupom zaadoptować specjalistyczny statek, tak zwany offshorowy (sektor offshore - statki wykonujące swą prac (...)
Adopcja
Informacja z dnia: 2019-12-03
Andrzejkowo w przedszkolu Kończący się miesiąc listopad zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, związanej z obchodzonymi Andrzejkami. Przedszkolaki poznały historię związaną z andrzejkowymi wróżbami. Wzięły (...)
Andrzejkowo w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-12-02
Poznajemy zawody naszych rodziców Wszyscy doskoale wiedzą, jak ważne w życiu każdego jest udzielanie pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Podsumowaniem tematyki ,,Dbamy o nasze zdrowie i higienę" było sp (...)
Poznajemy zawody naszych rodziców
Informacja z dnia: 2019-11-30
,,Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju święty.’’ 1.Siedzę cichuteńko, patrzę przez okienko, poruszyły się zasłonki. Chyba już go widzę, Chyba już go słyszę, 2. (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2019-11-25
Dzień Pluszowego Misia Dzisiaj wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi misiami. Podczas zajęć wspólnie z pluszakami uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Dzieci opowiadały o swoich misiach, w (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2019-11-22
Spotkanie z Leną Na dzisiejszych zajęciach gościła Pani Natalia ze swoim psem -Leną, rasy Leonberger. Dzieci poznały sposoby zachowania się w kontakcie z obcym psem. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji n (...)
Spotkanie z Leną
Informacja z dnia: 2019-11-16
Spotkanie z ,,Muzyką Etniczną" Dzisiaj wszystkie dzieci uczestniczyły w Warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Uważnie słuchały utworów muzycznych oraz dżwięków, na podstawie których rozpoznaw (...)
Spotkanie z Muzyką Etniczną
Informacja z dnia: 2019-11-10
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polske 11 listopada, to data bardzo ważna dla wszystkich Polaków. W naszym przedszkolu też pamiętamy o tych, którzy walczyli o Odzyskanie Niepodległości dla Polski. (...)
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polske
Informacja z dnia: 2019-11-06
Wiersz i piosenka na XI Nasze zwierzęta .   Zwierzęta kochamy i o nie zawsze dbamy. Papugę karmimy i do niej mówimy. A często się zdarza, że ona powtarza. Kot i pies, to przyjaciele, z nimi (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2019-10-31
I Bal Wszystkich Świętych W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych", na który wszyscy przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie (...)
I Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2019-10-30
Pamiętamy... W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych średniaki wybraly się pod Pomnik Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej Nauczycieli. Chwilą ciszy uczciły tych, którzy odeszli do wiec (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2019-10-28
Odwiedzamy ,,Przytulisko" 28 października dzieci z najmłodszych grup wiekowych wybrały się z wizytą do Schroniska dla zwierząt ,,Przytuliska". Przedszkolaki od miesiąca gromadziły karmy dla mieszkańcó (...)
Odwiedzamy Przytulisko
Informacja z dnia: 2019-10-24
Jesień wokół nas Dnia 24 pażdziernika średniaki zorganizowały zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce jesiennej. Wykazały się wiedzą przyrodniczą związaną z porami roku i cechami charakterystycznymi dla (...)
Jesień wokół nas
Informacja z dnia: 2019-10-11
Jesienny spacer do parku Nastała piękna złota jesień. W związku z tym średniaki wybrały się do chojnickiego parku , by podziwiać piękno otaczającej przyrody, a także zebrać dary jesienne i zgromadzić je w przedszkolny (...)
Jesienny spacer do parku
Informacja z dnia: 2019-10-11
Teatrzyk - Brzydkie Kaczątko Aktorzy Teatru kukiełkowego z Białegostoku zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko" Dzieci poznały i utrwalały nazwy pór roku oraz cechy charaktery (...)
Teatrzyk - Brzydkie Kaczątko
Informacja z dnia: 2019-10-06
Warsztaty Małego Badacza W piątkowe przedpołudnie dzieci w naszym przedszkolu aktywnie uczestniczyły w zabawach eksperymentalnych z wykorzystaniem wody, "magicznego kleju" sody oczyszczonej, żelatyny i kukur (...)
Warsztaty Małego Badacza
Informacja z dnia: 2019-10-06
Nasi dzielni Strażacy Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Pożarnej w Chojnicach. Panowie Strażacy przybliżyli wszystkim przedszkolakom swój trudny, niebezpieczny, ale bardzo nteresujący zaw& (...)
Nasi dzielni Strażacy
Informacja z dnia: 2019-09-29
„Idzie jesień” „Idzie łąką, idzie polem, pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie, słońce świeci. Gdy otworzy, pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest!&rd (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2019-09-27
Spotkanie z Panem Policjantem Tematem kolejnego wrześnowego tygodnia było poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze. W tym celu odbyła się wycieczka na skrzyżowanie ulic oraz praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez j (...)
Spotkanie z Panem Policjantem
Informacja z dnia: 2019-09-27
Owocowe witaminki Średniaczki poznające wartości odżywcze owoców i warzyw samodzielnie wykonały owocową i warzywną sałatkę oraz sok warzywno-owocowy. Doskonale rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłu (...)
Owocowe witaminki
Informacja z dnia: 2019-09-22
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2o września, to dzień pełen zabaw, atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki obchodząc swoje święto wesoło bawiły się na placu zabaw. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, aktyw (...)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-13
Jesteśmy już Średniakami! W pierwszym tygodniu września poznaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy wakacje. Stworzyliśmy ,,Kodeks Dobrego Przedszkolaka". Dobrze się już znamy, słuchamy siebie nawzajem, z (...)
Jesteśmy już Średniakami
Informacja z dnia: 2019-08-28
,, Kolorowe światła.’’ Na ruchliwej ulicy trzy światła mrugają. Czerwone, żółte, zielone – co oznaczają? Samochody jadą, gdy czerwone świeci. Jakie ma być światło, gdy przechodzą dzi (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2019-06-22
Wakacji czas... Tak niedawno żeśmy się poznali, a już cały roczek jest za nami. Dzisiaj pożegnały się z nami dzieci z najstarszych grup wiekowych, którzy przygotowali program artystyczny. Wierszem, piosenką i t (...)
Wakacji czas...
Informacja z dnia: 2019-06-06
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Hucznie obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Kolorowe bańki mydlane, zabawy na placu zabaw. Kolejną atrakcją, było przedstawienie  kukiełkowe pt.,, Kozucha  Kłamczucha& (...)
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-06-02
,,Przyszło do nas dzisiaj lato. ‘’ 1. Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, d (...)
Wiersz i piosenka na VI
Informacja z dnia: 2019-05-30
Wycieczka do Stajni Tarant. 29 maja maluszki wybrały się na wycieczkę do Doliny Muminków- Stajni Tarant, która położona jest w samym sercu lasów i dolin. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: (...)
Wycieczka do stajni Tarant
Informacja z dnia: 2019-05-26
Mamo, Tato- Dziękujemy 24 czerwca, todzień w którym wszystkie przedszkolaki uczciły święto swoich rodziców. Piękny i bogaty program artystyczny przygotowany przez dzieci wywołał na twarzy rodziców (...)
Mamo, Tato- Dziękujemy
Informacja z dnia: 2019-05-22
Spotkanie z bajką Dzisiaj do naszego przedszkola zaprosiliśmy panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, które przybliżyły maluszkom pracę w bibliotece i zapoznały dzieci z zasadami kor (...)
Spotkanie z bajką
Informacja z dnia: 2019-05-06
Teatrzyk w przedszkolu Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru z Krakowa. którzy zaprezentowali wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt. ,,O Smoczku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okr (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-05-03
Kochamy Naszą Ojczyznę Majowe święta zachęciły dzieci do poznania informacji na temat swojej miejscowości znają ważniejsze zakłady pracy, instytucje i urzędy, wiedzą gdzie pracują ich rodzice. Wykonały wspó (...)
Kochamy Naszą Ojczyznę
Informacja z dnia: 2019-04-30
„Jesteś mamą” 1) W dniu Twoich urodzin kochana córeczko niech ptaki śpiewają, niech świeci słoneczko. Radości Ci życzę i szczęścia wszelkiego. I niechaj Cię nigdy nie spotka nic złego. K (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2019-04-26
Witamy serdecznie, Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”, który odbył się już po raz trzeci w przedszkolu ,,Bociano (...)
Konkurs plastyczny „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”
Informacja z dnia: 2019-04-24
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Ziemi. Dzieci wybrały się do ogrodu przedszkolnego i sprzątały najbliższe otoczenie. Poznały też sposoby segregowania śmieci. Pr (...)
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi
Informacja z dnia: 2019-04-24
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny Przedszkole Niepubliczne ,,Teddy" w Chojnicach zaprosilo dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.,,Wielkanocne ozdoby" Grupa Maluszków reprezentowała Nikola (...)
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2019-04-20
Niespodzianka od Zajączka W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzici poznały tradycję i zwyczaje świątezcne. Jedną z najsłodszych tradycji jest otrzymywanie słodkich upominków. Dzisiaj zawitał Z (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2019-04-07
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II W związku z kolejną rocznicą śmierci Jana Pawła II nasze przedszkole zorganizowalo XI-edycję konkursu międzyprzedszkolnego ,,Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II" Dzieci z mło (...)
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2019-03-31
Witaj Wiosno Wesoła! 29 marca maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Podczas zajęć otwartych o tematyce wiosennej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczno-taneczne i recytatorskie. (...)
Witaj Wiosno Wesoła!
Informacja z dnia: 2019-03-26
Witaminki witaminki Korzystając z warzyw pełnych witamin Maluszki samodzielnie przygotowały dzisiejsze śniadanie. Pyszne i zdrowe były te ,,Maluszkowe kanapki"         (...)
Witaminki witaminki
Informacja z dnia: 2019-03-25
,,Już Wielkanoc” Święta, Święta Wielkanocne Jak wesoło, jak radośnie.  -Już słoneczko mocno grzeje Miły wiatr wokoło wieje.  -Rośnie trawa na trawniku Żółty żonkil w wazoniku. (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2019-03-22
Witaj Wiosno! Wszystkie przedszkolaki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Na dzisiejszych zajęciach wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2019-03-12
Muzyka Etniczna Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej" Poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba" wykonane z drewna i (...)
Muzyka Etniczna
Informacja z dnia: 2019-03-07
Fryzjerski fach Poznając zawody naszych rodziców maluszki zaprosiły do przedszkola Panie fryzjerki, które opowiedziały dzieciom o swoim zawodzie i zaprazentowały sprzęt, którym posługują się na co (...)
Fryzjerski fach
Informacja z dnia: 2019-03-03
Tłusty Czwartek W Tłusty czwartek maluszki nie tylko zajadały pyszne pączki, ale również poznały sposób przygotowywania drożdżowego ciasta i smażenia pączków. Dzieciom bardzo smakowały ,,słodkie p (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2019-02-27
Bajki baśnie i legendy Maluszki codziennie odkrywają świat. W tym tygodniu poznają bohaterów ulubionych bajek i baśni. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapozonały się z bajką W.J Grimm ,,Jaś i Małgosia". (...)
Bajki baśnie i legendy
Informacja z dnia: 2019-02-27
Hej, zielona żabko.’’ 1.Hej, zielona żabko, miło poznać cię Ładnie sobie skaczesz, skakać naucz mnie Podskoczymy jak żabki. 2.Hej złota rybko, miło poznać cię   Ładnie sobie pływasz, pływa (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2019-02-12
Dzień pizzy W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Pizzy, postanowiliśmy sami przyrządzić ,,Pizzę przedszkolaka". Maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smacz (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2019-02-05
Nasz pierwszy bal w przedszkolu. Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały dzisiejszego balu. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Wszystkim przedszkola (...)
Nasz pierwszy bal w przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-01-31
Znamy nasze miasto i region.  W związku z organizowanym XVIII Międzynarodowym Konkursem wiedzy ,,Czy znasz swoje miasto i region?" Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspolnie przygotowały (...)
Znamy nasze miasto i region.
Informacja z dnia: 2019-01-31
„Karnawał”                                   (...)
Wiersz i piosenka na II
Informacja z dnia: 2019-01-23
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu ,,Witajcie, witajcie drodzy goście! Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie, bardzo się cieszymy żeście tu przybyli!" Tymi słowami Maluszki przywitały swoich gości. (...)
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-01-16
Teatrzyk kukiełkowy Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjnił Teatrzyk kukiełkowy z Grudziądza, który zaprazentował przedstawienie według bajki  C.Collodi ,,Pinokio". Dzieci z najmłodszych grup z ogromnym (...)
Teatrzyk kukiełkowy
Informacja z dnia: 2019-01-06
My się zimy nie boimy... Dzisiaj maluszki postanowiły poznać zimowe krajobrazy i pobawić się ze śniegiem. Wybrały się więc do ogrodu przedszkolnego, gdzie snieżnym zabawom nie było końca. (...)
My się zimy nie boimy...
Informacja z dnia: 2018-12-27
Wiersz i piosenka na I  „Gimnastyczna wyliczanka”. Raz i dwa, raz i dwa. każdy babcię fajną ma. Trzy i cztery, trzy i cztery, babcia dobre ma maniery. Pięć i sześć, pięć i sześć babcia zawsz (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2018-12-21
Wigilijne spotkanie w przedszkolu 20 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu spotkały się w sali zuchów, by obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu swoich straszych koleżanek i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta (...)
Wigilijne spotkanie w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-18
Hej, kolęda, kolęda  Jak co roku o tej porze, Święta się zbliżają, z tej okazji przedszkolaki dziś jasełka przedstawiają. Maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i zaprezentowały się pięknie w ro (...)
Hej, kolęda, kolęda
Informacja z dnia: 2018-12-11
Pieczemy ciasteczka Maluszki poznają tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodznia. Jedną z tradycji jest pieczenie kruchych i piernikowych ciasteczek. Maluszki już wiedzą jak przygotować kruche ciasto i w (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2018-12-11
Poznajemy zawód krawcowej Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały zawód krawcowej. Pani Karolina pokazała maluchom maszynę i akcesoria potrzebne do szycia. Wspólnie uszyliśmy podusie -milusie. (...)
Poznajemy zawód krawcowej
Informacja z dnia: 2018-12-06
Mikołajkowo w naszym przedszkolu 6 grudnia to dzień oczekiwania na Świętego Mikołaja. I tym razem nie zawiódł nas mikołajkowy gość. Dzieci tradycyjnie wyczyściły buty, zaśpiewały piosenkę ,,Wszystkie dzieci Mik (...)
Mikołajkowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-04
Niech żyją Górnicy 4 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy górnicy. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały bajki ,,O rozgniewanym Węgielku", oglądały też ilustracje i obejrzały film edukacyjny pt. ,, (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2018-12-02
,,Już blisko kolęda.’’ Gdy w pokoju wyrośnie choinka,  Łańcuszkami, bombkami zaświeci. Ref.:  To znaczy, że już Święta,  Że już blisko kolęda,  Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.&n (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2018-11-30
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejkowe zabawy u najmłodszych
Informacja z dnia: 2018-11-27
W ramach akcji mikołajkowej odwiedzili nas przedstawiciele MKS- Chojniczanka. Sportowcy ciekawie opowiadali o swojej zawodowej karierze, a także przygotowali dla przedszkolaków atrakcyjne zabawy ruchowe z wykorzys (...)
Mikołajkowo - sportowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-11-23
Dzień pluszowego misia Dzisiejszy dzień był pełen radości i niespodzianek. Każde dziecko przyszło do przedszkola z pluszowym misiem, który towarzyszył przedszkolakom w każdej zabawie. Zajęcia o emocjach ,,Miś-m (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-23
Nasze domowe zwierzęta W związku z omawianą tematyką ,,Zwierzęta domowe”, gościliśmy w naszym przedszkolu pana weterynarza z Przychodni Weterynaryjnej VetMedica w Chojnicach. Dzieci zapoznały się z trudną, bardz (...)
Nasze domowe zwierzęta
Informacja z dnia: 2018-11-10
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości Dnia 9 listopada 2018 r. wychowankowie naszego przedszkola wraz z pracownikami i dyrekcją placówki wzięły aktywny udział w obchodach 100-ro (...)
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości
Informacja z dnia: 2018-11-09
Poznajemy pracę żołnierzy W związku ze zbliżającymi się obchodami 100-rocznicy odzyskania Niepodległości odbyło się spotkanie z panem podpułkownikiem Wojciechem Chytrowskim, który bardzo interesująco opowiadał (...)
Poznajemy pracę żołnierzy
Informacja z dnia: 2018-11-06
Leśna szkółka  5 listopada odwiedził nas Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie tetralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie tylko obejrzały z zacie (...)
Leśna szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-02
Wiersz i piosenka na XI „Kolorowe listki”   1. Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.  Kolorowe listki na wietrze szumiały.  Szu, szu, szu, szumiały wesoło.  Szu, szu, szu (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2018-11-01
W przeddzień Wszystkich Świętych Dzisiaj maluszki wybrały się na spacer pod Pomnik Pomordowanych Nauczycieli podczas II wojny światowej. W skupieniu i ciszy uczciły tych, których od nas odzeszli. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2018-10-25
Pasowanie na przedszkolaka 23.10 to dzień pełen przeżyć i niespodzianek. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” . Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty program artystycz (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-10-22
Wizyta Pana Dariusza Chodyna W związku z omawianą wcześniej tematyką zdrowia odbyła się dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie z Panem pielęgniarzem który ciekawie i interesujące opowiadał dzieciom o swojej pracy zaw (...)
Wizyta Pana Dariusza Chodyna
Informacja z dnia: 2018-10-18
Nadeszła Jesień Maluszki szukały dzisiaj jesieni wśród pięknej przyrody. Z kolorowych liści tworzyły jesienne bukiety, a na zajęciach przyrdoniczych poznawały liście drzew i ich leśne owoce. Dzieci z ogromnym z (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2018-10-14
Witaminki, witaminki  Maluchy nie tylko znają smaczne owoce i warzywa, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia. Witaminki ,,ukryte" we wszystkich Warzywach i owocach korzystnie wpływają na nasz o (...)
Witaminki, witaminki
Informacja z dnia: 2018-10-07
Strażak u przedszkolaków Dziś do naszego przedszkola przyjechał z wizytą przedstawiciel Straży Pożarnej w Tucholi- pan Strażak Krystian. W towarzystwie sympatycznego misia ,,Strażaka" zaprezentował przedsz (...)
Strażak u przedszkolaków
Informacja z dnia: 2018-09-30
Dzień Pieczonego Ziemniaka Dzieci już wiedzą, że odchodzi lato, a nadchodzi jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Upiekliśmy ziemniaki przy ognisku i zjedliśmy (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-30
„Śpiewanka przedszkolaka”   Do przedszkola co dzień rano Idę z tatą albo z mamą W szatni daję im całusa I do sali szybko ruszam Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki Do pr (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2018-09-27
Dzień Przedszkolaka -To dzień pełen niespodzianek i wspaniałej zabawy. Maluszki bawiły się zgodnie na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. W ramach współpracy z rodzicami mama Michała przygotowała dla dzieci a (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-09-20
Alpaki z wizytą w przedszkolu Alpaki są zwierzętami, które mają piękne, przyjazne oczy i jedwabną sierść. Uwielbiają towarzystwo, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki szybko zaprzjaźniły się ze zwierzątkami i z uś (...)
Alpaki z wizytą w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-14
Zabawki w przedszkolu W naszym przedszkolu mieszka zabawek wiele. Powiemy Wam w tajemnicy, że są to nasi przyjaciele. Dbamy o nie codziennie, by dobry humor miały, najpierw się nimi bawimy, a potem je sprzątamy. (...)
Zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-08
Dzielne Maluszki Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych. Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym przedszkolu i nowej sytuacji. Doskonale odnalazły się (...)
Dzielne Maluszki
Informacja z dnia: 2018-09-05
Wiersz i piosenka na IX ,,Powitanka-zachęcanka.’’ - Beata Kamińska O jak wesoło, o jak radośnie mija czas w przedszkolu!                  &nbs (...)
Wiersz i piosenka na IX