facebook
Informacja z dnia: 2024-02-28
Dinomaluszki 2024
Zuchy
Informacja z dnia: 2024-05-25
W miniony wtorek dzieci  zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i tańce. Za pomocą prostych słów przedszkolaki pragnęły podziękować s (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2024-05-21
Dnia 20.05.2024 r. odbyło się spotkanie w przedszkolu, mające na celu przybliżenie zagadnień związanych ze strażą pożarną. W trakcie wizyty dzieci poznały ciekawostki związane ze służbą strażaka, mogły zobaczyć i dotknąć (...)
Strażacy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-05-16
W poniedziałek 13.05.2024 r. w Brusach odbyły się gminne eliminacje 53. Konkursu Recytatorskiego Literatury kaszubskiej „Rodnô Mòwa” Celem konkursu jest poznanie i popularyzacja literatury, trad (...)
 „Rodnô Mòwa”
Informacja z dnia: 2024-05-16
Korzystając z ładnej pogody zuchy bawiły się na placu zabaw. Dzieci uwielbiają zabawę pod gołym niebem. Szaleństwa na świeżym powietrzu są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Plac zabaw jest dla dzieci m (...)
Zabawy na placu zabaw
Informacja z dnia: 2024-05-12
Dnia 10 maja do naszego przedszkola przyjechali aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA ze spektaklem pt.: "Wielka podróż do krainy zagadek". Bohaterem przedstawiena była Kasia, która marz (...)
Podróż do krainy zagadek
Informacja z dnia: 2024-05-10
Podczas tygodnia zuchy poznały mnóstwo interesujących wiadomości na temat fauny i flory wiosennej łąki. Doskonale nazywają i rozpoznaj zwierzątka i rośliny występujące w tym ekosystemie. Poznały tryb (...)
Zwierzęta na łące
Informacja z dnia: 2024-04-30
29 kwietnia  w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbyły się miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego po kaszubsku "Rodnô mòwa". Nasze przedszkole reprezentowała siln (...)
Eliminacje konkursu kaszubskiego
Informacja z dnia: 2024-04-30
W mijającym tygodniu zajęcia w przedszkolu poświęcone były majowym świętom.To dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jes (...)
Święta majowe
Informacja z dnia: 2024-04-27
„ Kocham mamę i tatę nie tylko od święta” Ja kocham mamę, nie tylko od święta. Ja kocham za to, że o mnie pamięta, a przed wszystkim, że mnie urodziła, gdy byłam głodna, to zawsze karmiła.   (...)
Wiersz i Piosenka Maj
Informacja z dnia: 2024-04-26
Zuchy uczestniczyły w konkursie" Eko Zgadul Zgadula" w Przedszkolu Niepublicznym Jarzębinka w Chojnicach. Dzieci musiały odpowiedzieć na zagadki, rozwiązać rebusy. Poprawne odpowiedzi honorowane były punktami. (...)
Konkurs Eko- Zgaduj Zgadula
Informacja z dnia: 2024-04-25
24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji wybraliśmy się do Chojnickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pod tytułem " Ratujmy las" w wykonaniu Teatru Gargulec. Podczas występu dzieci dowi (...)
W kinie, w teatrze
Informacja z dnia: 2024-04-24
23 kwietnia wybraliśmy się do Przedszkola Niepublicznego " Muzykalni" w Chojnicach na Niebieskie Igrzyska.  Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego (...)
Niebieskie Igrzyska
Informacja z dnia: 2024-04-20
Zuchy spacerowały dzisiaj po chojnickim rynku i miały możliwość zwiedzenia ratusza- dziękujemy!     (...)
Z wizytą w Urzędzie Miasta
Informacja z dnia: 2024-04-19
Dnia 18 kwietnia, korzystając z zaproszenia dzieci wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach by zobaczyć jak wygląda szkoła od bliska. Podczas spotkania zuchy wzięły udział w zajęciach dotyczących tematyki Jap (...)
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach
Informacja z dnia: 2024-04-18
Dnia 16 kwietnia dzieci wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Chojnicach. Odbyły ciekawą lekcję na temat książek. Pani z biblioteki przeczytała dzieciom opowiadanie pt.: " Kuku i historia pępka".  Spotkan (...)
Z wizytą w bibliotece
Informacja z dnia: 2024-04-14
Jak to się dzieje, że w śmieciarce mieści się tyle odpadów? W jaki sposób odpady ze śmieciarki są wyrzucane?  Czy trudno jest prowadzić śmieciarkę? Zuchy  zapoznały się z podstawowymi zasadami (...)
Nietypowa lekcja ekologii
Informacja z dnia: 2024-04-13
10 kwietnia Zuchy uczestniczyły w międzyprzedszkolnym konkursie matematycznym " Mały matematyk" organizowanym przez przedszkole Misiowa Akademia. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem rozwiązywali zadania i (...)
Mały matematyk
Informacja z dnia: 2024-04-13
Podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa, dlatego różnorodne kontakty ze światem matematyki w przedszkolu mają charakter zabawowy. Magiczny świat pełen liczb, przeliczanie i konstruow (...)
W krainie liczb
Informacja z dnia: 2024-04-09
Czytanie dla dziecka powinno być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Dlatego najlepszym sposobem na naukę czytania jest zabawa i twórcza. Zuchy utrwalały znajomość liter poprzez zabawę. Dzieci aktywnie uczestniczyły (...)
Zabawy z literkami
Informacja z dnia: 2024-04-05
Dnia 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się XVI edycja konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły inne placówki: Misiowa Akademia, Bajka, Jarzębinka, Promyczek. Przy (...)
Wspomnienie o papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2024-04-04
Przedszkolacy wzięli udział  Konkursie Plastycznym „Św. Jan Paweł II – Wielki Polak”. Przy tej okazji dzieci miały okazję poznać sylwetkę wybitnego papieża Polaka, jego niezwykłe przygody od c (...)
Święty Jan Paweł II- Wielki Polak
Informacja z dnia: 2024-03-30
W ramach rozwijania umiejętności i aktywności fizycznej nasze zuchy wybrały się do Akademii Tańca " Piętro Wyżej" gdzie uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Zajęcia taneczne, to świetna okazja, by poprzez ruch (...)
Z wizytą w Akademii tańca Piętro wyżej
Informacja z dnia: 2024-03-29
,,Wiosenne buziaki" I. Już rozgościła się wiosna. słońce i kwiaty przyniosła. Huśta się lekko na tęczy, motyle i ptaki ślą wiośnie buziaki. Ref.: Hop, hop, raz, dwa, trzy, tańczymy z wiosenką ja i ty. Naw (...)
Wiersz i Piosenka Kwiecień
Informacja z dnia: 2024-03-28
Wielkanoc w przedszkolu to wyjątkowy czas. Dzieci uwielbiają przygotowania do Świąt. W grupie zuchów już od kilku dni panowała wielkanocna atmosfera. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci rozmawiały o tradycjach wiel (...)
Wielkanocny czas w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-03-21
21 marca powitaliśmy wiosnę w nietypowy sposób- grą terenową. " Na tropie Wiosny". Dzieci znalazły list od Pani Wiosny wraz ze wskazówkami, które doprowadziły je do tajemniczej mapy. Odkryw (...)
Na tropie Wiosny
Informacja z dnia: 2024-03-20
W ostatnich dniach zuchy bardzo dużo czadu poświęciły marcowej pogodzie. Mottem przewodnim całego tygodnia było przysłowie " w marcu jak w garncu, które było inspiracją do zabaw muzyczno-ruchowych. Dzieci pod (...)
Marcowa pogoda
Informacja z dnia: 2024-03-19
I Chojnicki Turniej Szachowy Przedszkolaków    9 marca odbył się w SP nr 8 w Chojnicach I Chojnicki Turniej Szachowy Przedszkolaków zorganizowany przez UKS ÓSEMKA Chojnice. Wzięło w n (...)
Chojnicki Turniej Szachowy Przedszkolaków
Informacja z dnia: 2024-03-18
15 marca reprezentanci naszego przedszkola brali udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową  Wandy Chotomskiej w Pawłowie Dniu Jedności Kaszubów. Zuchy pięknie zaprezentowały się w kaszubsk (...)
Dzień Jedności Kaszubów
Informacja z dnia: 2024-03-13
" Dinozaury miały siłę jedne groźne, inne miłe. Choć minęło milion lat, Dobrze znam ich cały świat. Pterodonka narysuję, Dinozaura dzień świętuję." Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie za (...)
Dawno, dawno temu..
Informacja z dnia: 2024-03-09
Żeby dobrze mówić, trzeba dobrze oddychać. Prawidłowy tor oddechowy, czyli wdech nosem, wydech ustami, przydaje się podczas spacerów, szczególnie w chłodne dni, ale przede wszystkim jest warunkiem do (...)
Dmuchamy nie tylko na zimne- zabawy odechowe
Informacja z dnia: 2024-03-07
W mijającym tygodniu w zuchach, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia badawcze. Zajęcia o charakterze eksperymentu , zwane również zabawami badawczymi są niezwykle istotne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspo (...)
W dziecięcym laboratorium
Informacja z dnia: 2024-03-07
6 marca odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Beatą Lewandowską. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat (...)
Pani weterynarz z wizytą w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-03-03
Tematyka kosmosu jest wyjątkowo ciekawa dla dzieci. Kosmos to przestrzeń tajemnicza, wręcz magiczna. Zuchy w ramach tygodniowej tematyki miały możliwość poznać bliżej Układ Słoneczny. Dowiedziały się, że planety krążą wo (...)
Wyprawa w kosmos
Informacja z dnia: 2024-02-27
  Marcowa pogoda Ugotuję dziś pogodę na marcową zmienną porę. Wleję deszczu kilka kropel, dodam też lodowy sopel. Słońca żółcią wnet poleję, niech się w garnku słonko grzeje. Już pogoda się gotuje (...)
Wiersz i Piosenka Marzec
Informacja z dnia: 2024-02-24
23 lutego okazał się magicznym dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.  Na sce (...)
Pokaz iluzji w przedszkolu
Informacja z dnia: 2024-02-23
W zeszłym tygodniu  poświeciliśmy wiele uwagi tematowi o bezpieczeństwie w oparciu o sporty zimowe. Zuchy poznawały nazwy zimowych dyscyplin  i sprzętu sportowego. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podcza (...)
Poznajemy sporty zimowe
Informacja z dnia: 2024-02-18
Zuchy poczuły dziś pierwszy powiem wiosny!     (...)
W poszukiwaniu oznak wiosny
Informacja z dnia: 2024-02-17
15 lutego 2024 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiąz (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2024-01-28
Biała Pani zima sł. T. Błaszczyk, muz. M. Pesztat Biała Pani Zima otuliła świat, Sople wywiesiła, zamroziła staw, Śnieg zasypał lasy pola, Cisza, cisza dookoła Milczy nawet ptak, milczy nawet ptak. Przyjdą&nbs (...)
Wiersz i Piosenka Luty
Informacja z dnia: 2024-01-27
26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się XXIII Edycja Konkursu regionalnego pt,, Czy znasz swoje miasto i region?” Dzieci z grupy zuchów i straszków zaprezentowały się w pięknych programa (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2024-01-25
Karnawał, to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 25 stycznia podczas balu karnawałowego. (...)
Bal Karnawałowy
Informacja z dnia: 2024-01-19
Kto lepiej zrozumie dziecięce troski i przytuli jak nie Babcia? Kto bardziej obsypie łakociami jak nie Dziadek? Oni już tacy są- rozpieszczają nas do granic nieprzyzwoitości. Przedszkolaki nie zapomnieli o swoich najbliż (...)
Kochamy Was!
Informacja z dnia: 2024-01-16
W poniedziałek, 15 stycznia, zuchy  mogły wyszaleć się w końcu na dworze . Temperatura powietrza była akurat na wyjście na podwórko. Zaopatrzone w ciepłe ubrania, wyruszyły, a raczej wybiegły na prz (...)
Białe szaleństwo!
Informacja z dnia: 2024-01-13
Realizując temat " Zimą pamiętajmy o ptakach" zuchy poznały wybrane gatunki ptaków. Zrozumiały potrzebę dokarmiania ptaków w zimie. Podczas zajęć matematycznych dzieci dodawały w zakresie 7.  (...)
Pamiętajmy o ptakach!
Informacja z dnia: 2024-01-11
W dniu 10 stycznia dzieci z grupy zuchów uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. Udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy by zaprezentować nasz program artystyczny jasełek. Nasza wizyta miała również do (...)
Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy
Informacja z dnia: 2024-01-06
W minionym tygodniu grupa Zuchów wzbogacała wiedzę na temat zegarów, bo kiedy żegnamy Sary Rok a witamy Nowy Rok, to najlepszy moment na rozmowy o przemijającym czasie i jego pomiarze. Każde dziecko wykonał (...)
Witamy Nowy Rok
Informacja z dnia: 2023-12-27
,,Kochana Babciu! Kochany  Dziadku!" Dziękujemy, goście mili, żeście dziś nas odwiedzili. Mimo że się występ kończy, zostaje to, co nas łączy. Nic nie zmieni przecież tego, że się kocha dziadka swego! (...)
Wiersz i piosenka Styczeń
Informacja z dnia: 2023-12-25
W środę 20 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu spotkały się w sali zuchów, by obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu swoich starszych koleżanek i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta Stanke złożyła wszystki (...)
Wigilia Przedszkolna
Informacja z dnia: 2023-12-23
19 grudnia Zuchy zaprezentowały się w Jasełkach.Przedszkolaki we wspaniałych strojach i scenerii prezentowały się doskonale. Recytowały teksty, śpiewały kolędy i pastorałki i w sposób aktorski interpretowały (...)
Spotkanie świąteczne z rodzicami
Informacja z dnia: 2023-12-17
Serdecznie gratulujemy Melanii, która zdobyła wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie wierszy i fraszek Ewy Warmowskiej. Wielkie brawa należą się także Wiktorii. Dziewczynki dały z siebie wszystko [& (...)
Konkurs wierszy i fraszek
Informacja z dnia: 2023-12-13
Święta tuż tuż...czas więc na pieczenie pierników. Grupa zuchów zaczęła swoje pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i upiekła pyszne świąteczne pierniczki.  Praca z przygotowaniem wypiek&o (...)
Święta tuż tuż...
Informacja z dnia: 2023-12-12
  Zuchy aktywnie biorą udział w zajęciach dodatkowych  :)    (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2023-12-10
Mikołajki to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Przedszkolaki starannie przygotowały się do wizyty św. Mikołaja w przedszkolu. Najpierw narysowały list do Mikołaja prosząc go : " o małe co nie (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2023-12-09
Hej w kopalni praca wre, górnicy pracują! Całe noce, całe dnie, węgiel wyrabiają.  Dnia 4 grudnia dzieci z grupy zuchów świętowały " Dzień Górnika" zwany " Barbórką&q (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2023-11-30
Zuchy postanowiły bardzo dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego wspólnie stworzyliśmy kalendarz adwentowy. W  torebkach zostały ukryte zadania, które będziemy wypełniać wspól (...)
Kalendarz adwentowy
Informacja z dnia: 2023-11-29
Zima wszystkim dzieciom kojarzy się ze śniegiem. Przedszkolaki doczekały się pierwszego śniegu już pod koniec listopada. Co prawda spadło go mało, ale radość sprawił dzieciom ogromną.  Czyżby Mikołaj wyruszył już (...)
Pierwszy śnieg
Informacja z dnia: 2023-11-28
W Wigilię Anna Paszkiewicz   Na stole obrus, a pod nim siano, Dwanaście potraw wśród nakryć czeka,  Już pierwsza gwiazdka na niebie błyska, Nikt się nie kłóci i nie narzeka. & (...)
Wiersz i Piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2023-11-25
W piątek obchodziliśmy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia&rdq (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2023-11-18
Zabawy matematyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych przyczyniły się do rozwijania umiejętności segregowania figur według koloru i kształtu, pomysłowości podczas zabaw manipulacyjno- konstrukcyjnych, współdzi (...)
Zabawy z figurami geometrycznymi
Informacja z dnia: 2023-11-10
W naszym przedszkolu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie jakie znamy symbole narodowe oraz dzieci wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego "Lec (...)
Moja Ojczyzna!
Informacja z dnia: 2023-11-09
Dzisiaj odbyły się zajęcia otwarte w grupie Zuchów. Podczas spotkania dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie prezentując bajkę pt. ,,Smerfy” w formie pantomimy.  Dzieci mogły także po (...)
Zajęcia jesienno-bajkowe
Informacja z dnia: 2023-11-01
“Kolorowe listki” A. Szewczyk Kolorowe listki opadają w dół. Jesień już nas wita Jesień już jest tu! Jaczaruje drzewa, zmienia cały świat. Żółte i zielone, złote i czerwone. Kolorami li (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2023-10-31
" Taki duży, taki mały- może świętym być." 31 października  w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia nasze przedszkolaki zamieniły się w aniołki, biskupów, papieży i wiel (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2023-10-30
W poniedziałek 30 października 2023r. zuchy wzięły udział w spektaklu pt. " Księga Dżungli". Przedstawienie odbyło się Chojnickim Centrum Kultury, a wystąpili aktorzy z Wrocławskiego Teatru In- Art. Dzieci pozn (...)
Księga Dżungli
Informacja z dnia: 2023-10-28
W piątek 26 października, dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, można było poczuć się jak w dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że  dy (...)
Dzień Dyni
Informacja z dnia: 2023-10-25
  25 października br. grupa zuchów reprezentowała nasze przedszkole w XXII- Przeglądzie Bajek i Baśni, zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne ,,Bajka’’.  Tegor (...)
Bajka pantonima w Bajce
Informacja z dnia: 2023-10-19
18 października przedszkolacy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Straż Miejską w Chojnicach.  Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, utrwaliły znaki drogowe i przekonały się (...)
Autochodzik
Informacja z dnia: 2023-10-18
W poniedziałek w grupie 6-latków już od rana zrobiło się bardzo pomarańczowo, smacznie i zdrowo, a wszystko za sprawą marchewki. Ciasto marchewkowe- zdrowe, bardzo smaczne i samodzielnie przyrządzone! Tak urozmai (...)
Ciasto marchewkowe
Informacja z dnia: 2023-10-14
" Wśród liści kasztany, brązowe kasztany, a każdy z kasztanów jak namalowany. Błyszcząca twarzyczka śmieje się z daleka. Właśnie spadł z gałęzi i na ciebie czeka..." Jesień to znakomita pora ro (...)
Zabawy z kasztanami i nie tylko
Informacja z dnia: 2023-10-09
Przedszkolacy bardzo lubią zajęcia kulinarne, w czasie których przygotowywały wraz z paniami różne smakowitości. Na początku tygodnia zuchy zabrały się do zrobienia zdrowych frytek z marchewki, a dzisiejsze (...)
Zajęcia kulinarne
Informacja z dnia: 2023-10-06
W mijającym tygodniu rozpoczęła się nasza przygoda z alfabetem. W świat literki ,,o" wprowadziła nas piosenka ,,Koleżanka Ola". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski oraz uczest (...)
Poznajemy litery
Informacja z dnia: 2023-09-30
" Kolorowy bukiet" B. Lewandowska Do parku przyszły z przedszkola dzieci, chcą zrobić z liści barwny bukiecik. Pod dębem leżą brązowe liście. Liście pod wierzbą błyszczą srebrzyście. Listki czer (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2023-09-28
Zuchy reprezentowały nasze przedszkole na konkursie " Książka uczy i bawi". Dzieci wykazały się ogromną wiedzą  w konkurencjach dotyczących znajomości bajek. Z chęcią odpowiadały na pytania i zagadki związ (...)
Książka uczy i bawi
Informacja z dnia: 2023-09-27
25 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył przedszkolakom specyfikę pr (...)
Policjanci z wizytą w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-09-26
25 września obchodziliśmy w naszej grupie " Dzień Pieczonego Ziemniaka". W tym dniu Zuchy przybyły do przedszkola we  wspaniałych humorach. Poznały tradycję związaną z jesiennym świętem, obejrzały edukacyj (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2023-09-22
Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie święto, na które dzieci czekają przez cały rok, a przypada corocznie w dniu 20 września. Ćwiczenia ruchowe, zabawa, tańce i przepyszne babeczki to tylko niektóre atrakcję (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2023-09-17
" Poznajemy siebie" to temat, który towarzyszył nam w drugim tygodniu naszej wrześniowej nauki. Dzieci, za pomocą zabawy nauczyły się nazywać części ciała. Poznaliśmy również nasze zmysły i sprawd (...)
Poznajemy siebie
Informacja z dnia: 2023-09-10
Dnia 3 września odbyło się uroczyste "Pasowanie na Zucha". Bohaterami tej uroczystości były dzieci z najstarszej grupy wiekowej w przedszkolu.   Po uroczystym ślubowaniu i złożeniu przysięgi p (...)
Pasowanie na Zucha
Informacja z dnia: 2023-09-09
Wakacje minęły bardzo szybko... 1 września spotkaliśmy się z przedszkolakami, by rozpocząć nowy rok szkolny... rok pełen uśmiechu, zabaw, nauki, nowych przygód. Witamy wszystkich przedszkolaków i życzymy, a (...)
Witamy po wakacjach
Informacja z dnia: 2023-08-30
  Uliczny gwar Martyna Marzec W mieście gwar i pełno samochodów, musisz być ostrożny- nic nie może cię rozproszyć. Bardzo ważna jest zasada, którą dobrze znasz – przez uli (...)
Wiersz i piosenka Wrzesień
Informacja z dnia: 2023-06-15
W mijającym tygodniu w naszym przedszkolu zapachniało krojonymi jabłkami i pieczonym ciastem. Podczas zajęć kulinarnych dzieci dodawały po kolei składniki potrzebne do przyrządzenia ciasta, a także układały na blaszce po (...)
Jak powstaje...?
Informacja z dnia: 2023-06-15
15 czerwca starszaki udały się na pieszą wycieczkę do zakładu fryzjerskiego " Ewelina" w Chojnicach. Dzieci poznały specyfikę zawodu fryzjera, zapoznały się narzędziami, którymi posługuje się fryzjer. Na (...)
Wizyta u fryzjera
Informacja z dnia: 2023-06-08
Starszaki odwiedziły w minionym tygodniu szkółkę roślin Listek w Pawłówku. Dzieci dowiedziały się wielu pożytecznych informacji o pszczołach i zawodzie pszczelarza, roślinach miododajnych. Przedszkolacy z w (...)
Starszaki na wycieczce
Informacja z dnia: 2023-06-08
Serdecznie dziękujemy firmie GINTER za możliwość wzięcia udziału w konkursie oraz za piękny prezent :)  (...)
Niespodzianka
Informacja z dnia: 2023-06-03
Lody, lody waniliowe, na patyku do lizania, czasem w walflu, czasem w kubku z łyżeczką do nabierania. Żółte jak promienie słońca, słodkie, zimne, z orzechami, z polewą czekoladową lub innymi (...)
Nasz czas
Informacja z dnia: 2023-06-01
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! To był wspaniały dzień, co można zobac (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2023-05-30
„Lato” Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, dzieciaki! Co wy na to? Słońce grzeje, woda (...)
Wiersz i Piosenka Czerwiec
Informacja z dnia: 2023-05-28
W minioną środę Starszaki zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i tańce. Za pomocą prostych słów przedszkolaki pragnęły podziękować swoim (...)
Kochamy Was!
Informacja z dnia: 2023-05-28
W dniu 26 maja 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego " Kwiatki na Dzień Matki".  Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i udział. Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie :)  (...)
Kwiatki na Dzień Matki
Informacja z dnia: 2023-05-19
Mijający tydzień upłynął starszakom bardzo pracowicie. W ramach zajęć technicznych dzieci wraz z Paniami przygotowały projekt betoniarki, która weżnie udział w konkursie przygotowanym przez Zakład Produkcji Materi (...)
Budujemy, konstytuujemy, tworzymy!
Informacja z dnia: 2023-05-13
W minionym tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu Zespół Pieśni i Tańca " Bławatki". Zespół zaprezentował tańce, pieśni i wiersze po kaszubsku oraz kaszubskie instrumenty ⚘ᥧ (...)
Zespół Pieśni i Tańca
Informacja z dnia: 2023-05-09
8 maja w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbyły się miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego po kaszubsku "Rodnô mòwa". Nasze przedszkole reprezentowała silna drużyna w (...)
Eliminacje konkursu recytatorskiego
Informacja z dnia: 2023-05-03
W minionym tygodniu zajęcia w przedszkolu poświęcone były majowym świętom.To dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy (...)
Polska- mój dom
Informacja z dnia: 2023-05-01
„ Drodzy Rodzice” … Przecieraliście dla nas szlak Zna go każde z nas Zawsze chcemy być obok was Iść za rękę tak … Wiemy dobrze że kiedy będzie źle Smutek przegonicie precz (...)
Wiersz i Piosenka Maj
Informacja z dnia: 2023-04-23
W miniony piątek starszaki korzystając z zaproszenia Pani Anny Matyszewskiej  mamy naszego Dawida udały się do Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach aby zgłębić wiedzę o naszym regionie. Ciekawych informac (...)
Starszaki w Muzeum Historyczno- Etnograficznym
Informacja z dnia: 2023-04-11
11 kwietnia 2023 roku w grupie starszaków już od rana zrobiło się bardzo pomarańczowo, smacznie i zdrowo, a wszystko za sprawą marchewki. Ciasto marchewkowe- zdrowe, bardzo smaczne i samodzielnie przyrządzone!&nbs (...)
Marchewkowy zawrót głowy
Informacja z dnia: 2023-04-08
Dzieci od kilku dni przygotowywały się na przyjście " Zająca", udekorowały naszą salą świątecznymi ozdobami, w kąciku przyrody posiały rzeżuchę. Poznały tez zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Wspaniała zabawa dost (...)
Zajączek Wielkanocny w przedszkolu
Informacja z dnia: 2023-04-07
W lutym w naszym przedszkolu przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję i p (...)
Pamiętamy o naszych czworonożnych pupilach
Informacja z dnia: 2023-04-06
2 kwietnia 2023 roku przypada 18- rocznica śmierci Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem w naszym przedszkolu miała miejsce kolejna edycja konkursu " Wspomnienia o papieżu Świętym Janie Pawle II". Przy tej (...)
Informacja z dnia: 2023-04-02
Wiosna na łące sł. Marcin Przewoźniak, muz. Robert Dziekański   Cyk-cyk! Kto tu cyka? To piosenka jest świerszczyka. Szuszu-szuszu – szumi trawa. Tak mu trawa bije brawa! Ref.: Wiosna, wiosna na (...)
Wiersz i Piosenka Kwiecień
Informacja z dnia: 2023-03-30
W naszej grupie już od dłuższego czasu panuje świąteczna atmosfera. Starszaki przygotowania do świąt zaczęły od posiania rzeżuchy w pojemnikach. Następnie na zajęciach dydaktycznych poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wi (...)
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych
Informacja z dnia: 2023-03-26
Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Wiek  przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go lit (...)
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Informacja z dnia: 2023-03-24
21 marca dzieci powitały nową porę roku- Wiosnę!. Do jej nadejścia przedszkolaki przygotowywały się już od dawna. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów.  Star (...)
Wiosna- Ach to Ty!
Informacja z dnia: 2023-03-17
W mijającym tygodniu starszaki rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Dzieci poznały znaczenie przysłowia " W marcu jak w garncu". Ponadto usprawniały motorykę małą poprzez wyko (...)
W marcu jak w garncu
Informacja z dnia: 2023-03-17
Starszaki wraz z paniami zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte. Nasi goście mieli okazję zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz przekonać się jak dużo ich dzieci potrafią.   (...)
Zajęcia wiosenne
Informacja z dnia: 2023-03-12
Zabawy w kodowanie są bardzo lubiane przez dzieci. W ubiegłym tygodniu wspólnie tworzyliśmy wiosenne symetrie. Dzieci najpierw sprawdzały lustrzane odbicie figur geometrycznych, później tworzyły wzory z r&o (...)
Zabawy z symetrią
Informacja z dnia: 2023-03-05
Starszaki miały okazję przypomnieć sobie o prehistorycznych zwierzętach, czyli o dinozaurach. Poznaliśmy nazwy najpopularniejszych dinozaurów, ich cechy charakterystyczne oraz hipotezy związane z ich wyginięciem. (...)
Śladami dinozaurów
Informacja z dnia: 2023-03-01
Wszystkie dzieci lubią przebywać na świeżym powietrzu, dlatego gdy tylko pozwala na to odpowiednia pogoda przedszkolaki wychodzą poza teren przedszkola na spacery.  Tak było i dziś :)    (...)
W poszukiwaniu oznak wiosny
Informacja z dnia: 2023-02-26
„CZEKAM NA WIOSNĘ” K.  Datkun-Czerniak   Dość mam sanek, nart i śniegu. Chcę już w piłkę grać! Po zielonej trawie biegać, w berka sobie grać! Dość mam chlapy i roztop&oa (...)
Wiersz i Piosenka Marzec
Informacja z dnia: 2023-02-25
Miniony tydzień minął starszakom pod hasłem " Układ Słoneczny". Zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne książeczki o kosmosie, planetac (...)
Kosmiczne dni!
Informacja z dnia: 2023-02-19
Czasem ciężko zainteresować czymś dzieci na dłużej. Nudzi im się w zastraszającym tempie! Gdy jednak zajęcia poprowadzi ktoś inny, o czymś innym niż zwykle się uczą to zajęcia mogą okazać się niezłym wyzwaniem dla prowad (...)
Wybuchowe zajęcia!
Informacja z dnia: 2023-02-16
Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, barze. Wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje. Z dżemem, z cukrem, z wisienkami wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, (...)
Dzień Pączka
Informacja z dnia: 2023-02-15
Starszaki poczuły dziś pierwszy powiew wiosny! :)         (...)
Pierwszy powiew wiosny
Informacja z dnia: 2023-02-14
" Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham , kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję." &nb (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2023-02-09
Pizza to ulubiona potrwa nie tylko dorosłych, ale także dzieci.  W czwartek 9 lutego dzieci  obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki poznały składniki niezbędne do powstania kultowego włoskiego pl (...)
Międzynarodowy Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2023-02-07
Starszaki korzystając z uroków zimy bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie.  Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu! :)  (...)
Białe szaleństwo!
Informacja z dnia: 2023-02-06
W mijającym  tygodniu starszaki  zagłębiały tajniki wody, śniegu oraz lodu. Przedszkolaki już w pierwszym dniu z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, kt& (...)
Zabawy badawcze ze śniegiem i lodem
Informacja z dnia: 2023-02-03
W dniu 02.02.2023r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc (...)
Zabawa Karnawałowa
Informacja z dnia: 2023-02-02
31 stycznia br. odbyła się już XXII edycja międzyprzedszkolnego konkursu "Czy znasz swoje miasto i region?" W tym roku szkolnym reprezentacja grupy starszaków wzięła udział w konkursie wiedzy o nasz (...)
Konkurs o Chojnicach i regionie
Informacja z dnia: 2023-01-30
„ Uciekaj zimo!” Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już, Zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz. Ref. Rękawiczki i czapki pochowamy do szafki Na spacerek pójdziemy, nie zmarznie (...)
Wiersz i Piosenka Luty
Informacja z dnia: 2023-01-16
" Jest taki jeden, no może dwa dni w roku... To Święto Babci i Święto Dziadka... Łza wówczas się kręci w oku... o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy" (...)
Gościmy dziadków w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-12-27
„ Babcia i Dziadek” Moja babcia i dziadek, To drużyna zgrana jest. Babcia wiele zna zagadek, Dziadek w klocki jest the best.   Babcia leczyć buziakiem potrafi, Dziadek młotek do zaba (...)
Wiersz i Piosenka Styczeń
Informacja z dnia: 2022-12-22
W naszym przedszkolu spotkanie wigilijne stało się już tradycją. Dzieci z wszystkich grup przygotowywały się do tego spotkania bardzo starannie. Podczas zajęć i zabaw poznały tradycję i zwyczaje związane z obchodami Świą (...)
Spotkanie wigilijne
Informacja z dnia: 2022-12-18
Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, radości, piękna i nadziei. 16 grudnia był dla dzieci  długo oczekiwaną chwilą. Tego dnia dzieci wcieliły się w postaci biblijne i przedstawiły wyjątkowe Ja (...)
Jasełka u starszaków
Informacja z dnia: 2022-12-08
„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” (...)
Mikołajki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-12-02
Starszaki poznały dziś nową technikę plastyczną- rysowanie węglem, sprawiło im to wiele radości. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje węgiel, skąd pochodzi oraz dzięki komu trafia do naszych rąk.   (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2022-12-02
Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierniczków. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie zabrały się do pracy. Z przygotow (...)
Pieczemy świąteczne pierniczki
Informacja z dnia: 2022-12-01
„Maleńka Miłość” Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych Dziś zabrzmiał dzwon, juz człowiek obudzony. Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło. A razem z Nim, maleńka przyszła miłość. Maleńka mił (...)
Wiersz i Piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2022-11-30
"Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” Tymi słowami dzieci z grupy straszaków  rozpoczęły zabawę andrzejkową. Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2022-11-26
W piątek  25 listopada 2022 r. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi przyjaciółm (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2022-11-22
Zima w tym roku postanowiła nas zaskoczyć wyjątkowo szybko i sypnęła nam białym, puszystym śniegiem.  Sprawiła tym samym wielką radość przedszkolakom, które postanowiły wykorzystać jej uroki i pobawić się na (...)
Zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2022-11-21
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstw (...)
Jemy zdrowo i kolorowo- sałatka owocowa
Informacja z dnia: 2022-11-16
W mijającym tygodniu dzieci z grupy starszaków brały z zaangażowaniem udział w zajęciach dodatkowych takich jak: szachy, tenis, rytmika, taniec, religia, angielski czy kaszubski.    (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2022-11-10
"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " Dnia 10 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola  tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek sym (...)
Przegląd utworów  patriotycznych
Informacja z dnia: 2022-11-09
Dzisiejszego dzieci z grupy starszaków samodzielnie przygotowały śniadanie. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wie (...)
Pyszne kanapeczki
Informacja z dnia: 2022-11-05
Dnia 3 listopada grupa starszaków zaprosiła swoich rodziców do przedszkola. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznani (...)
Gościmy Rodziców w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-10-31
„Idzie zima” sł. Marcin Przewoźniak, muz. Jędrzej Rochecki Bure misie, mały jeżyk układają się do snu. Szczypie mrozek, sypie śnieżek. Zaraz biało będzie tu. Biało będzie tu... Ref.: Idzie zima (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2022-10-30
W ostatni piątek października w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dz (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-24
Hej, pada, pada deszczyk, pada dziś od rana. Zmoczył domy, płoty, drzewa,  teraz z nami śpiewa. Kap, kap, kap- krople deszczu złap Kap, kap, kap- po kałużach skacz. W miniony piątek rozmawialiśmy o jesiennej p (...)
Deszczowa pogoda
Informacja z dnia: 2022-10-18
Dnia 18.10.22 r. odbyło się spotkanie w przedszkolu, mające na celu przybliżenie zagadnień związanych ze strażą pożarną. W trakcie wizyty dzieci poznały ciekawostki związane z służbą strażaka, mogły zobaczyć i dotknąć u (...)
Strażacy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-10-12
11 października nasza grupa obchodziła " Dzień Drzewa". Z tej okazji stworzyliśmy sensoryczne drzewka, które ozdobiliśmy zebranymi przez dzieci podczas spacerów darami natury. Efekt końcowy sprawi (...)
Sensoryczne drzewka
Informacja z dnia: 2022-10-10
10 października obchodziliśmy w naszej grupie " Dzień Znaczka Pocztowego". Przedszkolaki poznały drogę listu od nadawcy do adresata i zapoznały się z pracą listonosza. Na koniec każdy miał okazję rozbudzić krea (...)
Dzień Znaczka Pocztowego
Informacja z dnia: 2022-10-08
W miniony piątek przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego " Vet Medica" Państwa Lewandowskich. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw h (...)
Z wizytą u weterynarza
Informacja z dnia: 2022-10-06
4 października dzieci z grupy starszaków obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Obchody miały na celu przypomnienie wszystkim dzieciom o prawach zwierząt. Przedszkolaki wypowiadały się na temat swoich ulubieńcó (...)
Światowy Dzień Zwierząt
Informacja z dnia: 2022-10-06
Nasi Mali Kucharze przygotowali przepyszne muffinki. Najpierw dzieci pomagały trzeć marchewkę, potem odmierzały potrzebne składniki, mieszały, dosypywały i obserwowały pracę miksera. Nasze zajęcia zakończyliśmy wspaniałą (...)
Babeczki marchewkowe
Informacja z dnia: 2022-10-05
Dzieci z grupy starszaków w ostatnim czasie miały okazję eksperymentować i prowadzić doświadczenia i zabawy badawcze. Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Można ją wyko (...)
Jesienne eksperymentowanie
Informacja z dnia: 2022-10-02
30 września przedszkolaki z grupy Starszaków udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczej  w Chocińskim Młynie gdzie wzięły udział w warsztatach. Skąd wziął się papier? W jaki sposób był kiedyś wytwarza (...)
Wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Informacja z dnia: 2022-10-01
„Październik”  W październiku, w październiku Jabłek w sadzie jest bez liku, Takie słodkie i rumiane Wśród gałęzi pochowane W październiku, w październiku Grzybów w lesie jest b (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2022-09-29
Starszaki z zaciekawieniem obserwowały w jaki sposób przyrządza się gofry, a także włączały się do pomocy przy kolejnych czynnościach. Każdy mógł sobie wybrać dodatki w postaci przyniesionych przez dzieci o (...)
Chrupiące gofry
Informacja z dnia: 2022-09-29
Dnia 28 września grupa Starszaków świętowała Dzień Jabłka. Z tej okazji wszyscy wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu jabłek. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o zajączku, który c (...)
Dzień Jabłka
Informacja z dnia: 2022-09-27
W środę nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Chojnicach. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród p (...)
Bezpieczny przedszkolak
Informacja z dnia: 2022-09-24
We wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci w naszym przedszkolu świętowały ten dzień wspólną zabawą oraz słodkim poczęstunkiem. Gościliśmy także Teatr Profilaktyczny Edukacj (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-09-23
23 września obchodziliśmy w naszej grupie " Dzień Spadającego Llścia". Z tej okazji wykonaliśmy pracę plastyczną metodą frotażu. Jest to technika odciskania faktury przedmiotów  o wyraźnej s (...)
Dzień spadającego liścia
Informacja z dnia: 2022-09-22
"Krótka bajka o ziemniaku." Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2022-09-21
Mijający tydzień upływa starszakom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze, w parku, w przedszkolu itd. Dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego zachowywania się podczas przechodzenia przez ulicę, a także pozna (...)
Bezpieczeństwo na drodze
Informacja z dnia: 2022-09-17
W 2003 roku została wydana książka pt: "The Dot".Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. W 2008 roku powstał " Międzynar (...)
Międzynarodowy Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2022-09-14
Jak co roku, dzieci omawiają i przypominają sobie zasady zachowania w przedszkolu. W zeszłym roku ( jako średniaki) stworzyliśmy nasz grupowy Kodeks Przedszkolaka. W kwestii zasad nic się nie zmieniło, dlatego też Starsz (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2022-09-10
Pierwszy tydzień września za nami! Było odkrywczo, ciekawie, mnóstwo zabaw i śmiechu, a to dopiero początek naszej przedszkolnej przygody! (...)
Pierwszy tydzień za nami!
Informacja z dnia: 2022-09-05
Korzystając ze słonecznej pogody dzieci z grupy " Starszaków" wybrały się na spacer do parku, podziwiać piękno przyrody.  Dzieci zwróciły uwagę na różnorodność roślin parkowych, a takż (...)
Starszaki na spacerze
Informacja z dnia: 2022-08-28
"Przedszkole drugi dom” 1. Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja. Mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie.   Ref. Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry j (...)
Wiersz i piosenka Wrzesień
Informacja z dnia: 2022-06-19
14 czerwca średniaki wybrały się na wycieczkę do Krojant. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: nauka jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanej Pani instruktor, gry i zabawy sportowe wśród pięknych lasów (...)
Średniaki na wycieczce
Informacja z dnia: 2022-06-10
Dnia 9 czerwca dzieci wybrały się na wycieczkę do zakładu pracy " Polipol".  Dzieci zapoznały się z etapami produkcji mebli. Poprzez zwiedzanie działów zakładu przedszkolacy dowiedziały się jak pow (...)
Zwiedzamy zakład Polipol
Informacja z dnia: 2022-06-03
W minionym tygodniu wybraliśmy się z wizytą do kina. Dla dzieci była to przygoda, która zostawiła wiele niezapomnianych wzruszeń i pozytywnych emocji.    (...)
Z wizytą w kinie
Informacja z dnia: 2022-06-02
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Właśnie o ten uśmiech dzieci oraz cudowną zabawę zadbaliśmy 1 czerwca obchodząc w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Tego dnia zabaw było bez końca. Wielk (...)
Wszystkie dzieci nasze są
Informacja z dnia: 2022-06-01
Piosenka: "Coraz bliżej są wakacje' Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, dzieciak (...)
Wiersz i piosenka czerwiec
Informacja z dnia: 2022-05-26
24 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa średniaków zaprezentowała swój program artystyczny. Po występie były życzenia, prezen (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-21
Narysuję na kartce granatowe bratki. To dla Ciebie Mamusiu, bo dziś jest Dzień Matki. I usiądę cichutko Tobie na kolanach. I przytulę się mocno – jesteś skarbem dla nas. Za radości, za smutki, za Twe do (...)
Przygotowania do Dnia Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-18
" Kto czyta książki czyje podwójnie" Podczas zajęc dzieci dowiedziały się gdzie ksiązkę można kupić, a gdzie wypożyczyć. Tego dnia wszystkie nasze zajęcia, zabawy i działania związane były z ksiązką.& (...)
Zajęcia z książką w tle
Informacja z dnia: 2022-05-09
Bije dzwon na alarm, już śpieszą strażacy. Czasem w nocy – ze snu, czasem w dzień – do pracy. Śpieszą na ratunek: tam płonie zagroda! Gra trąbka – a czerwień lśni na samochodach. Pierwsi na miej (...)
Dzień Strażaka
Informacja z dnia: 2022-05-06
Wszystkie przedszkolaki poznały sposoby segregacji śmieci, zobaczyły śmieciarkę i siedziały za kierownicą samochodu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zakładu Oczyszczania Miasta w Klawkowie oraz pracownikom firmy: Radkowi, Seb (...)
W służbie człowiekowi
Informacja z dnia: 2022-05-01
Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W miniony czwartek przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Chojnicach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się ks (...)
Wizyta w Bibliotece
Informacja z dnia: 2022-04-30
"Urwis" Chociaż jestem urwis mały, ale to nie wada przecież. Bez urwisów to by były straszne nudy na tym świecie. Te urwisy nic dobrego, lecz gorące serca mają. Jak też dobrze urwisują, tak t (...)
Wiersz i Piosenka Maj
Informacja z dnia: 2022-04-26
W ramach nagrody za przygotowanie klubowych pisanek, przedszkolaki wybrali się do klubu " MKS CHOJNICZANKA". Dzieci miały okazję zajrzeć do szatni, pokoju trenerów, salki treningowej, gabinetu masażysty (...)
MKS CHOJNICZANKA!
Informacja z dnia: 2022-04-25
22 kwietnia średniaczki obchodziły Dzień Ziemi. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, a także wykonały pracę plastyczną pt.:" Ziemia- nasza planeta". Korzystając z p (...)
Ziemia- nasza planeta
Informacja z dnia: 2022-04-22
W mijającym tygodniu nasza sala zamieniła się w stare kino, a tam gdzie kino jest jest projektor, są bilety i jest... popcorn :)        (...)
W starym kinie
Informacja z dnia: 2022-04-16
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego “ (...)
W poszukiwaniu zajączka
Informacja z dnia: 2022-04-15
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi średniaki poznały tradycję i zwyczaje świąteczne. Dzieci wykonały przepiękne pisanki z zabarwionego ryżu.  Dużo radości sprawiło dzieciom zrobienie pisanki na ko (...)
Wielkanoc tuż, tuż.
Informacja z dnia: 2022-04-12
We wtorek obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Czekolady, który przypada na 12 kwietnia. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstawania czekolady. Podczas zajęć wykonały ciasto czekoladowe, a także rozwiąz (...)
Dzień Czekolady
Informacja z dnia: 2022-04-07
Wyskoczyła z ogródeczka Cudna pani marcheweczka, Obereczka zatańczyła Do talerza mi wskoczyła. Witam ją na moim stole Jest w surówce i w rosole, Tańczy, pływa, stroi miny I dostarcza witaminy! (...)
Dzień Marchewki
Informacja z dnia: 2022-04-02
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…” – Jan Paweł II   (...)
Kwiaty dla św. Jana Pawła II
Informacja z dnia: 2022-03-30
Przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych ogrodników i stworzyły w swojej sali mini ogródek. Dzieci posadziły kwiatki, posiały rzeżuchę, a także dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin.   (...)
Mali ogrodnicy
Informacja z dnia: 2022-03-30
Grozik sł. i muz. tradycyjne Poszło dziewczę po ziele, po ziele, po ziele, nazbierało niewiele, niewiele, hej! Przyszedł do niej braciszek, połamał jej koszyczek! Oj, ty, ty! Oj, ty, ty! Za koszyczek zapłać mi! (...)
Wiersz i Piosenka Kwiecień
Informacja z dnia: 2022-03-26
21 marca dzieci powitały nową porę roku- Wiosnę!. Do jej nadejścia przedszkolaki przygotowywały się już od dawna. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów.  Śred (...)
Nadeszła Wiosna!
Informacja z dnia: 2022-03-14
Na zdrówko dobra to rada - dużo owoców zajadaj! W owocach są witaminki - są to zdrowia okruszynki. Mniam, mniam, mniam - owoce zjadam sam!   (...)
Owoce egzotyczne
Informacja z dnia: 2022-03-10
W minionym tygodniu  średniaczki nabyły umiejętnośc klasyfikowania  środków transportu:  Co jeździ? Co pływa? Co lata? Na początku tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczną, a także dobrze się (...)
Czym podróżujemy?
Informacja z dnia: 2022-03-03
Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.  Dlatego 28 lutego obchodziliśmy w (...)
Dzień dinozaura
Informacja z dnia: 2022-03-01
Korzystając z pięknej słonecznej pogody, wybraliśmy się na teren przedszkolny w celu złapania pierwszych promieni słońca. Nie ma nic lepszego jak naturalna dawka witaminy D!     (...)
Coraz bliżej wiosna
Informacja z dnia: 2022-02-21
„Dzikich zwierząt zwyczaje.” Marlena Szeląg   Odległe miejsca, dalekie kraje, skrywają dzikich zwierząt zwyczaje. Małpy po drzewach wesoło skaczą, z wysoka węża pewnie zobaczą. Lew mocno p (...)
Wiersz i Piosenka Marzec
Informacja z dnia: 2022-02-14
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję&qu (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2022-02-12
W mijającym tygodniu dzieci poznały ogromną wartość i znaczenie wody w życiu każdego z nas oraz zwierząt i przyrody. Z ogromnym zainteresowaniem podejmowały zabawy badawcze oraz eksperymenty z wodą. Celem zabaw badawczyc (...)
Eksperymentujemy z wodą!
Informacja z dnia: 2022-02-10
„Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą, lubię ją zajadać z mamą!„ 9 lutego na całym świecie uznany jest za międzynarodowy dzień pizzy. W z (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2022-02-08
8 lutego w naszym przedszkolu odbyła się XXI Edycja Konkursu regionalnego pt,, Czy znasz swoje miasto i region?”. Dzieci z grupy średników zaprezentowały piosenkę kaszubską pt: " Za co Maćku". & (...)
Konkurs Kaszubski
Informacja z dnia: 2022-02-04
W związku ze zbliżającą się XXI- edycją konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie dzieci z grupy średniaków wykonały makietę przedstawiającą Park Tysiąclecia znajdujący się w Chojnicach. Dzieci z wielkim zaangaż (...)
Park Tysiąclecia
Informacja z dnia: 2022-02-03
Za oknem z dnia na dzień przybywa śniegu, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dzieckiem ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc.Zabawy dla dzieci na powietrzu niosą (...)
Zimowe zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2022-02-01
Agata Dziechciarczyk „Żywioły”   Powietrze – Woda Ziemia – Ogień O czterech żywiołach Coś Ci powiem Do życia są niezbędne nam Lecz dobrą radę Tobie dam Korzystaj z (...)
Wiersz i Piosenka Luty
Informacja z dnia: 2022-01-28
      Dzieci z grupy średniaków w miniony piątek obchodziły Dzień Lego. Za pomocą klocków układały rytmy, projektowały i konstruowały swoje budowle. Zabawy klockami Lego pobudzają w (...)
Międzynarodowy Dzień Lego
Informacja z dnia: 2022-01-27
W dniu 26.01.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc (...)
Bal Karnawałowy
Informacja z dnia: 2022-01-23
Babcia i Dziadek to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Dziadkowie mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2022-01-20
Babciu, Dziadku, w dniu Waszego święta,  życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta  Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie  smutno by było bez Was na świecie.   (...)
Kwiatki dla Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2022-01-15
Zimowa śnieżynka z cukru to doskonała zabawa twórcza i piękna dekoracja. W minionym tygodniu średniaki wykonały cukrowe śnieżynki. /foto-005l-l/ (...)
Cukrowe śnieżynki
Informacja z dnia: 2022-01-13
Dziecięce eksperymentowanie polega na pobudzeniu ciekawości poznawczej, czyli zachęcaniu do stawiania pytań i kształtowania umiejętności wyciągania wniosków. Poprzez eksperymenty dzieci realizują naturalną potrze (...)
Eksperymentujemy i dobrze się bawimy
Informacja z dnia: 2022-01-07
W mijającym tygodniu przedszkolaki rozmawiały na temat następstwa dnia i nocy. Najpierw wysłuchały opowiadania pt: "Dzień z nocą wędrują", następnie przeliczały na konkretach. Podsumowaniem zajęć było wykonanie (...)
Dzień z nocą wędrują
Informacja z dnia: 2021-12-29
"Dziadku nasz kochany" sł. Andrzej Marek Grabowski, muz. Magdalena Melnicka-Sypko   Dziś mamy Dzień Dziadka, wspaniała to gratka dla wszystkich dzieciaków, dziewczynek, chłopak&oac (...)
Wiersz i Piosenka Styczeń
Informacja z dnia: 2021-12-22
Dnia 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu wigilia. Tego dnia już od samego rana we wszystkich salach zapanował świąteczny nastrój. Średniaki obejrzały program artystyczny jasełek przygotowany przez najstarsz (...)
Wigilia przedszkolna
Informacja z dnia: 2021-12-17
Mijający tydzień upłynął średniaczkom niezwykle pracowicie.Na początku zabraliśmy się za zrobienie ozdób świątecznych, a także ozdobiliśmy ciasteczka. Pod koniec tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzy (...)
Magiczny czas
Informacja z dnia: 2021-12-11
W minionym tygodniu średniaki  poznali tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z tradycji jest pieczenie kruchych i piernikowych ciasteczek. Wspólnie z grupą maluszków upiekli (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2021-12-06
„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” (...)
Mikołajki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-12-03
" Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników..."  4 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy górnicy. Z tej okazji dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat kopal (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2021-12-01
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2021-11-30
Zima Długa (Kołysanka) muz.i sł. Renata Szczydło 1. Zima długa, gwiazdka mruga a w szopie pod lasem, We żłóbeczku, na sianeczku, śpi mały bobasek. Luli laj, luli laj, luli, luli, laj. Luli (...)
Wiersz i Piosenka Grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-25
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Średniaki rozwiązywały zagadki,opowiadały o swoim misiu, spędzały z nim czas podczas zabawy, a największą radością było dla dzieci wykonan (...)
Mój przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2021-11-24
Parasolki rozłożone, nad głowami roztańczone. Wciąż kołyszą się na wietrze, co im zagra dziś powietrze ? Kolorowe, purpurowe, żółto - białe i czerwone. Tyle wzorów mają ile barw w naturze jest. Para (...)
Kolorowy parasol
Informacja z dnia: 2021-11-19
Ma duże cztery łapy i czasami bywa kudłaty. Chodzi po podwórku i szczeka to największy przyjaciel człowieka. Co to za zwierzę, czy już wiesz ? To oczywiście jest Pies.   (...)
Mój przyjaciel pies
Informacja z dnia: 2021-11-12
"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polk (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2021-11-10
Dnia 9 listopada średniaki zorganizowały zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce jesiennej. Wykazały się wiedzą przyrodniczą związaną z porami roku i cechami charakterystycznymi dla każdej z nich. Pięknie zap (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2021-11-08
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję. (...)
Dzień Jeża
Informacja z dnia: 2021-11-05
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2021-11-04
Na początku tygodnia średniaki wybrały się pod Pomnik Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej Nauczycieli oraz zamordowanych w czasie II Wojny Światowej żołnierzy. Chwilą ciszy uczciły tych, którzy od Nas odesz (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2021-11-04
Tak podczas dzisiejszych zajęć pracowały średniaczki :)   (...)
Bawimy się, uczymy, tworzymy.
Informacja z dnia: 2021-11-02
"Jestem Polakiem" Jesteśmy Polką i Polakiem Dziewczynką fajną i chłopakiem Kochamy Polskę z całych sił Chcemy byś również kochał ją i ty I ty Ciuchcia na dworcu czeka Dziś wszystkie dzieci p (...)
Wiersz i Piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2021-10-31
29 października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały swoje s (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-30
W kolejnych jesiennych dniach poznajemy bliżej dary jesienne zbierane z naszych pól i ogrodów. Rozpoznajemy i nazywamy różne warzywa i jarzyny. Doskonalimy motorykę małą. Drodzy Rodzice zobaczcie sam (...)
Jesienny ogród
Informacja z dnia: 2021-10-26
W poniedziałek pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze z grupy średniaki zapoznały się z przepisem na pyszne gofry.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ciasto. Było słodko, smac (...)
Chrupiące gofry
Informacja z dnia: 2021-10-20
Dzisiejszego dnia dzieci z grupy średniaków samodzielnie przygotowały śniadanie. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopieczny (...)
Pyszne kanapeczki
Informacja z dnia: 2021-10-19
Ruch w życiu dzieci jest szczególnie ważnym czynnikiem, stymulującym poprawny rozwój jednostki.Ćwiczenia fizyczne mają wpływ na rozwój dziecka jako jednostki, jak również członka grupy, np.: g (...)
W zdrowym ciele, zdrowy duch
Informacja z dnia: 2021-10-18
18 października w naszej grupie znów było smacznie i zdrowo,  postanowiliśmy upiec ciasto marchewkowe!. Dzieci z wielką chęcią  pomagały w jego przygotowaniu- odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały (...)
Bardzo zdrowe- ciasto marchewkowe!
Informacja z dnia: 2021-10-16
Dzieci z grupy średniaków wykonały na zajęciach kreatywne prace, wesołe ludki i kasztanowe zwierzątka z kasztanów, żołędzi. Dzieci były niezwykle zaangażowane w zajęciach.   foto-002-l// / (...)
Kasztankowe szaleństwo
Informacja z dnia: 2021-10-15
14 października dzieci z najmłodszych grup wiekowych wybrały się z wizytą do Schroniska dla zwierząt ,,Przytuliska". Przedszkolaki od miesiąca gromadziły karmy dla mieszkańców schroniska, którą przekaz (...)
Odwiedzamy Schronisko dla zwierząt
Informacja z dnia: 2021-10-13
Średniaki uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę  jakim są owocowe szaszłyki.  Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i z wielką radością i z (...)
Saszłyki owocowe
Informacja z dnia: 2021-10-12
W poniedziałek grupa średniaków obchodziła nietypowe święto jakim jest Dzień Drzewa. W związku z tym wydarzeniem dzieci wybrały się na wycieczkę do Klosnowa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z przyrodą, jej b (...)
Dzień Drzewa
Informacja z dnia: 2021-10-08
Jesień to piękny czas, mnóstwo kolorów i jesiennych barw wokół nas. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy wykorzystując liście zebrane wcześniej w parku. Powstały piękne kolorowe jesienne drzewk (...)
Jesienne prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-10-07
Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Gabrielę, która jest animatorką " Animacje- Rewelacje". Wszystkie dzieci zarówno z grupy średniaków jak i zuchów z ogromnym zaangażowani (...)
Animacje- Rewelacje
Informacja z dnia: 2021-10-02
„Kasztanki” Monika Kluza 1. Zgadnijcie dziś dzieciaki i chłopcy i dziewczynki. Co to za kuleczki, co mają śmieszne minki Zielone pelerynki kolczaste i kłujące. Gdy spadną już na ziemię brązowe są i (...)
Wiersz i Piosenka Październik
Informacja z dnia: 2021-10-01
W minionym tygodniu średniaki obchodziły Dzień Jabłka. Z tej okazji upiekliśmy jabłuszka w piekarniku, a następnie z wielkim apetytem je zjedliśmy.  Podczas zajęć dzieci pogłębiały zdolności matematyczne, a na podsu (...)
Dzień Jabłka
Informacja z dnia: 2021-09-28
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. W związku z tym średniaki wybrały się do chojnickiego parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatun (...)
Spacer do parku
Informacja z dnia: 2021-09-24
Dzieci już wiedzą, że odchodzi lato, a nadchodzi jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka". W tym dniu średniaki zawitały do przedszkola ubrane w jesienne kolory by poznać (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-24
Tematem kolejnego wrześniowego tygodnia było poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze. W tym celu odbyła się wycieczka na skrzyżowanie ulic oraz praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci pracowały metodą (...)
Plastikowy lizak
Informacja z dnia: 2021-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-18
Mijający tydzień upłynął średniakom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania się podczas przechodzenia przez ulicę. W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził Policjant z K (...)
Bezpieczeństwo na drodze
Informacja z dnia: 2021-09-13
„Przyjaźń to wielkie drzewo, co chroni nas przed ulewą, Przyjaźń to roślinka mała, co bez opieki nie działa.” W minionym tygodniu dzieci wykonały swoje drzewko przyjaźni. (...)
Drzewko Przyjaźni
Informacja z dnia: 2021-09-09
" Okrągła głowa, nosek malutki, sterczące uszka i pyszczek krótki . Wąsiki, oczy jak dwa migały. Zobacz jak kotek pręży się cały!"   (...)
Pracowite średniaczki
Informacja z dnia: 2021-09-08
" Bo Przedszkolak zawsze o porządek dba, swoje prawa i obowiązki bardzo dobrze zna!". Na początku tygodnia dzieci stworzyły " Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu poznały zasady obowiązując (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2021-09-04
Pierwszy tydzień września już za nami. Dzieci wróciły po przerwie wakacyjnej wypoczęte i gotowe na nowe wyzwania. Podczas zajęc dzieci pracowały  z kaszą, a także wykonały pracę plastyczną pt: " Wspomnie (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-09-03
W pierwszym tygodniu września poznaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy minione wakacje. Był czas na zabawę swobodną, zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzięki sprzyjającej pogodzie nie zabrakł (...)
Jesteśmy już Średniaczkami
Informacja z dnia: 2021-08-30
          W ubiegły piątek odbyły się zajęcia adaptacyjne w grupie średniaków. Dzieci poznały nowe miejsce, nauczycieli, sposoby komunikacji w grupie, słuchały i&nb (...)
Zajęcia adaptacyjne
Informacja z dnia: 2021-08-27
/       Bo w przedszkolu Gabriela Lipińska Dzisiaj rano wstałem, szybko się ubrałem… Do przedszkola z mamą w drogę się udałem! Bo w przedszkolu mam kolegów, pani czule (...)
Wiersz i Piosenka Wrzesień
Informacja z dnia: 2021-06-15
Plecaki smakowane, autobus czeka więc ruszamy na wycieczkę do Nieżychowic na piknik. Co to był za wspaniały dzień!   (...)
Ahoj Przygodo!
Informacja z dnia: 2021-06-14
Wśród naszych przedszkolaków jest wielu pasjonatów piłki nożnej. Gdy zaczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w naszym przedszkolu obchodziliśmy " Dzień Kibica". Dzieci ubrane w b (...)
POLSKA GOLA!!!
Informacja z dnia: 2021-06-12
Maluszki korzystając ze słonecznej pogody zabrali węża Filipa i wybrali się na spacer do parku.   (...)
Spacer do parku
Informacja z dnia: 2021-06-08
Piękna pogoda do okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Maluszki postanowiły wykorzystać słoneczną pogodę i udały się do ogrodu przedszkolnego.     (...)
Zabawy na świeżym powietrzu
Informacja z dnia: 2021-06-03
Dzień dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W naszym przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Były bańki mydlane, malowanie na folii. Najwięcej rado (...)
Dzień dziecka w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-06-01
26 maja to dzień pełen przeżyć. W naszym przedszkolu odbyło się zarówno uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” jak i ,,Dzień Mamy i Taty". Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty progr (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-05-31
  „Wakacje” I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Z (...)
Wiersz i piosenka - Czerwiec
Informacja z dnia: 2021-05-20
18 maja przypada 101-rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.  W związku z tym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu odbyła się XIII- edycja konkursu pt.,,Wspomnienia o Janie Pawle II".  Maluszki podczas (...)
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2021-05-14
W mijającym tygodniu maluszki odbyły  podróż do krainy baśni, bajek i legend. Dzieci poznały najpiękniejsze baśnie m m.in.: Trzy małe świnki, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek. Był to tydzień (...)
W krainie baśni i bajek
Informacja z dnia: 2021-05-07
"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i (...)
Książka moim przyjacielem
Informacja z dnia: 2021-05-02
” ŻYCZENIA” Dziś słoneczko jasno świeci, ptaszek pięknie śpiewa. A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Mamom, wszystkim Tatom. Zdrowia, pomyślności, uśmiechó (...)
Wiersz i piosenka - Maj
Informacja z dnia: 2021-05-01
"Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste"    (...)
Dzień Flagi
Informacja z dnia: 2021-04-24
W mijającym tygodniu maluszki dowiedziały się co to jest kultura, gdzie możemy się z nią spotkać i jej doświadczyć. Dzieci poznały miejsca w przestrzeni publicznej, które służą szerzeniu kultury, jak tea (...)
Kulturalny Przedszkolak
Informacja z dnia: 2021-04-17
Kolejny tydzień minął pod hasłem "Pobudka! Już wiosna!" Maluszki poznały oznaki wiosny, wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą związana z obecną porą roku. Dzieci dokładnie i cierpliwie wykonywały przesyłane (...)
Pobudka! Już Wiosna!
Informacja z dnia: 2021-04-07
Kochane maluszki  jestem z Was dumna, że tak pilnie pracujecie i wykonujecie przesłane przeze mnie zadania.                W minionym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną (...)
Pracowite maluszki
Informacja z dnia: 2021-04-01
 „Już”  Laura Łącz Spadła deszczu kropla, plum… Zawiał ciepły wietrzyk, szum… Coś pachnie w powietrzu- kwiat. Zmienia się wokoło świat. A co tak śpiewa? (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2021-03-28
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzieci poznały tradycję i zwyczaje świąteczne. Wielką niespodziankę dzieciom sprawił zajączek, który w ogrodzie przedszkolnym zostawił  słodkie upominki.&n (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2021-03-28
DRODZY RODZICE!!! Informujemy, że zgodnie z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd od 27 marca do 9 kwietnia nasze przedszkole będzie zamknięte. W tym okresie przedszkole sprawować będzie opiekę nad dziećmi rodzic (...)
Drodzy Rodzice!
Informacja z dnia: 2021-03-25
Nadeszła Wiosna! Na początku tygodnia maluszki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Dzieci wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej zimy.&nbs (...)
Nadeszła Wiosna!
Informacja z dnia: 2021-03-19
Przez ostanie dwa tygodnie maluszki pogłębiały wiedzę na temat mleka.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę spełnia mleko w naszym życiu. Maluszki wysłuchały kilku bajek o zwierzętach dzięki, kt& (...)
Skąd się bierze mleko?
Informacja z dnia: 2021-03-08
W minionym tygodniu maluszki zapoznawały się z różnymi środkami transportu. Przedszkolaki utrwaliły także nazwy figur geometrycznych dzięki którym stworzyły geometryczne pojazdy.    (...)
Czym podróżujemy?
Informacja z dnia: 2021-03-01
  „Maszeruje Wiosna” 1. Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki w (...)
Wiersz i piosenka - Marzec
Informacja z dnia: 2021-02-28
26 lutego maluszki obchodziły nietypowe święto -  Dzień Dinozaura.    (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2021-02-27
W  minionym tygodniu maluszki poznały żywioły: powietrze, ogień, wodę oraz ziemię. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci  pracy plastycznej za pomocą rozcieńczonych farb i słomek.  Gimnastyka bu (...)
Maluszki poznają żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-24
Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty badawcze.Maluszki dzisiejszy dzień spędziły (...)
Mali badacze- eksperymenty z wodą
Informacja z dnia: 2021-02-21
16 lutego dzieci z grupy maluszków obchodziły "Dzień Kota".W tym dniu maluszki upodobniły się do swoich czworonożnych  przyjaciół: miały  wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustr (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2021-02-20
Maluszki już wiedzą, iż mimo to, że śnieg jest biały  to nie jest on czysty – wręcz przeciwnie jest brudny i zanieczyszczony. Służyły temu zajęcia, na których dzieci mogły zaobserwować to (...)
Informacja z dnia: 2021-02-17
Walentynki dla dzieci, były prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Były rozmowy o uczuciach i tradycjach walentynkowych, a także radosne zabawy, zadania i tańce. Tego dnia maluszki  upiekły przepyszne babeczk (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2021-02-16
(...)
Zimowe prace plastyczne
Informacja z dnia: 2021-02-12
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka".  (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2021-02-11
9 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu " Dzień Pizzy". Tego dnia maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smaczną i zdrową pizzę z dodatkiem zdro (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-06
Przedszkolna Skrzynka Walentynkowa otwarta!  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy osobie, która bardzo lubimy karteczkę - tzw. walentynkę. Nasze (...)
Poczta Walentynkowa
Informacja z dnia: 2021-02-04
"Pani Zima" w tym roku wyjątkowo nas nie opuszcza. Dzisiejszego dnia maluszki ubrały się cieplutko i wyszliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego korzystać z uroków prawdziwej i śnieżnej zimy. (...)
Informacja z dnia: 2021-02-02
Dnia 29 stycznia 2021r. odbyła się XX-edycja konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region?". Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspólnie przygotow (...)
Znamy nasze miasto i region
Informacja z dnia: 2021-01-31
Zabawa paluszkowa do wiersza  „Rodzinka”. (dzieci pokazują kolejne palce zaczynając od kciuka) Ten pierwszy to – dziadziuś A obok – babunia. Największy to – tatuś. A przy (...)
Wiersz i piosenka - Luty
Informacja z dnia: 2021-01-29
Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały balu przebierańców. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, kt&oa (...)
Bal przebierańców
Informacja z dnia: 2021-01-22
Kochana Babciu, Kochany Dziadku, Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku, Do tego dokładam serdeczne życzenia, Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia.     (...)
Kwiatki dla Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2021-01-08
Maluszki Nowy Rok powitały kreatywnie, twórczo, kolorowo, bezpiecznie i bez huku.  (...)
Fajerwerki
Informacja z dnia: 2021-01-06
Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  (...)
Zabawy ze śniegiem
Informacja z dnia: 2021-01-03
„Babciu, Dziadku” Babciu, Dziadku żyjcie wiecznie bo kochamy was serdecznie. Choć urwisów takich macie, Wy też przecież nas kochacie!    „Ri-ki-tan” 1. Riki (...)
Wiersz i piosenka - Styczeń
Informacja z dnia: 2020-12-18
17 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Przedszkolną. W swoich salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły (...)
Wigilia Przedszkolna
Informacja z dnia: 2020-12-16
Na początku tygodnia maluszki ćwiczyły motorykę małą. Tym razem wykorzystaliśmy nasze magiczne farby do stworzenia rosnącej choinki. (...)
Choineczki
Informacja z dnia: 2020-12-14
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W przedszkolu słychać już kolędy i pastorałki. Dzieci szykują się do wspólnego kolędowania. Poznają różne świąteczne zwyczaje. Maluszkom piątek upłynął bardzo pracowic (...)
Świąteczne przygotowania
Informacja z dnia: 2020-12-12
Biegały ptaszki, biegały po śniegu jak płótno białym Stukały dziubkiem w okienko „rzućcie nam proszę ziarenko” Ziemia na kamień zmarznięta Czy o nas nikt nie pamięta? Wybiegły dzieci (...)
Pamiętamy o ptakach zimą
Informacja z dnia: 2020-12-10
Jeden z przedświątecznych dni maluszki spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kszt (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2020-12-09
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję.   (...)
Mały jeżyk
Informacja z dnia: 2020-12-05
Pod koniec tygodnia maluszki odwiedził mikołajkowy gość. Dzieci wyczyściły buty, powiedziały wierszyk o Mikołaju i były w świątecznym nastroju. Mikołaj zostawił wszystkim słodkie upominki. (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2020-12-04
Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji dzieci z najmłodszej grupy wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem węgla.  (...)
Święto Górnika
Informacja z dnia: 2020-12-01
„MIKOŁAJ” Idzie Mikołaj- tup, tup, tup Paczki podrzuca- siup, siup, siup. Śmieje się głośno- ho, ho, ho, ho. W okna zagląda- o, o, o, o. Saniami sunie- wiu, wiu, wiu, wiu. Na dłonie hucha- h (...)
Wiersz i piosenka - Grudzień
Informacja z dnia: 2020-12-01
30 listopada dzieci z najmłodszej grupy obchodziły andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wszystkie wró (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2020-11-25
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji maluszki zrobiły przepyszne gofry, a Panie kucharki przyrządziły kanapki z miodem. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wyk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
W minionym tygodniu maluszki dowiedziały się jak należy dbać o najbliższe środowisko by nasza planeta była piękna, zielona i przyjazna swoim mieszkańcom jeszcze przez wiele, wiele lat.  Pod koniec tygodnia przedszk (...)
Dbamy o naszą Ziemię
Informacja z dnia: 2020-11-16
„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula.” W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o swoim ukochanym misiu. Na początku tygodnia każde dziec (...)
Mój Przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2020-11-13
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  (...)
Narodowe Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2020-11-09
Trzymając nożyczki w dłoni, operując nimi, aż w końcu tnąc papier, dziecko ćwiczy koordynację ruchową (ręka- oko). Dziecko chcąc wyciąć pewien kształt, musi używać obu rąk i to w sposób (...)
Ciach, ciach...
Informacja z dnia: 2020-11-06
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten wyjątkowy dzień obcho (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2020-11-01
„Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza — Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swe (...)
Wiersz i piosenka- Listopad
Informacja z dnia: 2020-10-31
W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych". Tego dnia przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie świętych. Dzieci z usmiechem na twarzy zaprezent (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
Metoda "Bon Départ" znana w Polsce pod nazwą metody "dobrego startu" została opracowana we Francji. Przystosowano ją do prowadzenia zajęć, ćwiczeń i zabaw podczas przygotowania dziecka do na (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-10-23
Maluchy nie tylko znają smaczne owoce, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia.  W mijającym tygodniu maluszki pogłębiały wiedzę na temat owoców, poznawały owoce po zapachu, smakowały, a pod (...)
Witaminki
Informacja z dnia: 2020-10-22
Początek tygodnia zaczął się u maluszków od wykonania babeczek z borówkami. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty do wypieku, omawiały przybory kuchenne, aż w końcu zabrały (...)
Babeczki z borówkami
Informacja z dnia: 2020-10-18
Korale z Jarzębiny
Informacja z dnia: 2020-10-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o nowej porze roku jaką jest Jesień. Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podczas zajęć przyglądaliśmy się im z bliska za pomoc (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-01
"Idzie jesień" Idzie łąką, idzie polem Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie- słońce świeci. Gdy otworzy- pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest! " Do przeds (...)
Wiersz i piosenka- Październik
Informacja z dnia: 2020-09-29
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji maluszki zrobiły ciasto z jabłkami. Do wykonania ciasta przygotowaliśmy składniki: mąkę, masło, jajka, cukier, proszek do pieczenia oraz jabłka. Następnie zmi (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2020-09-25
W tym tygodniu maluszki pożegnały lato, a przywitały jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Dzieci nazbierały ziemniaków do wiaderka by z wielkim apetytem je (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2020-09-24
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"   21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogó (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-23
Każdy przedszkolak wie, że w przedszkolu aby było miło i wesoło musimy przestrzegać pewnych zasad. Na początku tygodnia maluszki omówiły reguły, których należy przestrzegać podczas pobytu w przedszkolu, a t (...)
Nasze zasady
Informacja z dnia: 2020-09-20
Maluszki w tym tygodniu rozmawiali o bezpiecznym zachowywaniu się na drodze. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Nauczyły się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.  Podsumowaniem zajęć było wyk (...)
Bezpieczny przedszkolak
Informacja z dnia: 2020-09-18
Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. Maluszki miały okazję zobaczyć i poznać jak wygląda, jakie dźwięki wydobywa folia bąbelkowa. Następnie folia stała się tworzywem do malowania. Każdy p (...)
Zabawy sensoryczne z folią bąbelkową
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu maluszki zamieniły się w małych badaczy i postanowiły sprawdzić czy uda się im stworzyć deszcz i zamknąć go w słoiku. Wykonanie było bardzo proste: słoik napełniamy wodą do 3/4 wysokości, na pozostałą (...)
Kolorowy deszcz
Informacja z dnia: 2020-09-07
Korzystając z pięknej pogody maluszki zabrały węża Filipa i wybrały się na teren przedszkolny by poznać swój plac zabaw.  (...)
Poznajemy Plac Zabaw
Informacja z dnia: 2020-09-05
Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla tych najmłodszych dzieci. Dzieci z grupy maluszków doskonale odnalazły się w nowym miejscu i nowej sytuacji. Brały udział w rożny (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-08-21
„TRZYLATKU” IWONA SALACH Mój mały trzylatku Usiądź z nami w kole Pani ci pokaże Twoje przedszkole. W szatni schowaj butki A zabawki w Sali W umywalni powięź ręcznik Zuch jest (...)
Wiersz i piosenka - Wrzesień