facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Zuchy
Informacja z dnia: 2023-03-27
   Na początku marca reprezentanci grupy zuchów wzięli udział w miejskim konkursie plastyczno-sensorycznym pt. "Wiosenny bukiet". Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 8& (...)
Miejski konkurs plastyczny: Wiosenny bukiet
Informacja z dnia: 2023-03-23
Dzisiaj pożegnaliśmy odchodzącą porę roku - zimę, a powitaliśmy wiosnę. Wszyscy śpiewali wesołe piosenki, recytowali wierszyki i doskonale bawili się przy skocznej muzyce, a to wszystko po to, aby wiosna zagościła u (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2023-03-17
17 marca reprezentanci naszego przedszkola brali udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową  nr 7 Dniu Jedności Kaszubów. Zuchy pięknie zaprezentowały się w kaszubskich strojach śpiewając piosenkę &q (...)
Szkolny Dzień Jedności Kaszubów
Informacja z dnia: 2023-03-15
Na początku tygodnia 3- osobowa delegacja wzięła udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Misiowa Akademia”. Dzieci wykazały się umiejętnościami w liczeniu, kodowaniu ora (...)
Matematycznie...
Informacja z dnia: 2023-03-10
Zuchy chętnie i bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych prowadzonych w przedszkolu tj. rytmika, taniec, szachy, tenis, język kaszubski, religia. Dzięki wszystkim zajęciom dziecko może rozwijać się językowo, ć (...)
Tenis pierwsze rozgrywki
Informacja z dnia: 2023-03-05
W minionym tygdniu podczas zajęć przedszkolaki pogłębiły wiedzę nt. tych prehistorycznych zwierząt, m.in. dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły. Jedna z teorii głosi, iż przyczyną ich wymarcia mogła być wzmożona ak (...)
Prehistoryczny czas
Informacja z dnia: 2023-03-01
W marcu jak w garncu Wiosna! Wiosna! Koniec zimy! Ależ wszyscy się cieszymy! Ciepły wietrzyk, śnieg topnieje, Kwitnie krokus, słońce grzeje... Aż tu nagle deszcz ze śniegiem! Rzeką płyną kry szeregiem. Mróz (...)
Wiersz i piosenka marzec
Informacja z dnia: 2023-02-17
Dziś na zajęciach mówiliśmy o węglu i soli. Dowiedzieliśmy się mnóstwo nowych i ciekawych informacji. Wiemy jak powstał.y. W ramach zajęć wykonaliśmy doświadczenie, które pozwolił (...)
Sól, węgiel i inne bogactwa...
Informacja z dnia: 2023-02-16
W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego. Od samego rana w przedszkolu zapach faworków unosił się w powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Oglądały (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2023-02-14
W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI. Podczas wspólnych zajęć rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej jak również budowały atmosferę przyjaźni i wsp&oacut (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2023-02-09
Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by zrobić ją samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa, dodatki i dobry humor :) A tak bawiły się Zuchy...   (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2023-02-07
Podstawą skutecznego funkcjonowania jest postawa twórcza. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy rozwijać. Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twór (...)
Zima i sporty ziomowe
Informacja z dnia: 2023-02-01
31 stycznia br. odbyła się już XXII edycja międzyprzedszkolnego konkursu "Czy znasz swoje miasto i region?". To już u nas tradycja, i wspaniała okazja do integracji środowiska chojnickich przedszkoli, a pr (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2023-01-31
Stańmy wszyscy obok siebie Stańmy wszyscy obok siebie zróbmy duże koło. Na dzień dobry pomachajmy do siebie wesoło. Raz, dwa, trzy! – klaszczemy w dłonie. Raz, dwa, trzy! – w kolanka. I żó (...)
Wiersz i piosenka - luty
Informacja z dnia: 2023-01-19
    Zimno, mroźno, ale w serduszkach zuchów gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najciepl (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2023-01-10
Zuchy są już gotowe na przyjęcie ukochanych dziadków. Sala ozdobiona samodzielnie wykonanymi pracami, piękne prezenty już czekają, a dzieci dzielnie ćwiczą swoje role do przedstawienia. Nie możemy doczekać się wiz (...)
Przygotowania do specjalnej wizyty...
Informacja z dnia: 2022-12-28
  Życzenia  Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.  A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia. Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom zdrowia, pomyślności, uśmiech&oa (...)
Wiersz i piosenka Styczeń
Informacja z dnia: 2022-12-17
15 grudnia 2022 r. w Małej Szkole w Szopie nastąpi rozdanie nagród w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej 2022. W tym roku nasze przedszkole reprezentowali Franciszek S (...)
Wyróżnienie dla Lenki - gratulujemy
Informacja z dnia: 2022-12-15
W tak niezwykłej i uroczystej chwili chcemy złożyć ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały: miłość, życzliwość i nadzieja. Niech wzięty do ręki Opłatek – pozwoli Wam dostrzec w drugim człowieku (...)
Ktoś puka do drzwi naszych...
Informacja z dnia: 2022-12-13
Okres przedświąteczny jest czasem oczekiwania, nadziei i snucia planów na przyszłość. To moment, w którym człowiek może na chwilę się zatrzymać, odetchnąć i rozpocząć przygotowania do celebracji zbliżającyc (...)
Dzień Świętej Łucji: kiedy światłość zwycięża mroki nocy
Informacja z dnia: 2022-12-10
   Co można zrobić z 1 pary skarpet, 1/2 kg ryżu, waty, wełny i kolorowych guziczków ??? Zobaczcie sami... zuchy uwielbiają dawać prezenty i w oczekiwaniu na odwiedziny rodziców przygotowywały coś (...)
Przygotowujemy się na spotkanie z rodzicami
Informacja z dnia: 2022-12-07
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł & (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2022-12-06
   Teatr VAŠKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. W minionym tygodniu aktorzy odwiedzili nas (...)
Odwiedziny...
Informacja z dnia: 2022-12-01
  W Wigilię Na stole obrus, a pod nim siano, Dwanaście potraw wśród nakryć czeka, Już pierwsza gwiazdka na niebie błyska, Nikt się nie kłóci i nie narzeka. Wszyscy opłatek biorą do ręki, S (...)
Wiersz i piosenka XII
Informacja z dnia: 2022-11-22
   Mamy jeszcze jesień a tu za oknem ... biała aura uwielbiana przez dzieci. U nas pierwszy opady i już przedszkolaki ruszyły do ogrodu na śniegowe szaleństwo. Czekamy na więcej - dużo więcej białego puchu... (...)
Zawitała do nas zima...
Informacja z dnia: 2022-11-10
W tym roku w naszym przedszkolu z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości grupa zuchów zorganizowała Przegląd Utworów Patriotycznych. Każda z grup przedszkolnych przedstawiła piosenki o (...)
Święto Niepodległości
Informacja z dnia: 2022-11-08
8 listopada br. odbyły się zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej dla rodziców naszch zuchów.  Dzieci w krótkim zarysie zaprezentowały informacje związane z naszą historią oraz recytowały (...)
Zajęcia otwarte - Czym jest niepodległość?
Informacja z dnia: 2022-11-01
    Jaki znak twój? Jaki znak mój? Co to znaczy? Czyżby ktoś mnie gdzieś oznaczył? Czy na ciele? Czy na mapie? Jak w tym wszystkim się połapię? Czy na zdjęciu w internecie, czy też (...)
Wiersz i piosenka XI
Informacja z dnia: 2022-10-30
W piątek w naszym przedszkolu odbył się już IV Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się i opowiadały kilka słów o postaciach w które się wcieliły. Nie zabrakło zagadek i quizów dotyczą (...)
IV Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2022-10-27
   27 października br. grupa zuchów reprezentowały nasze przedszkole w XXI- Przeglądzie Bajek i Baśni, zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne ,,Bajka’’. Dzieci przy (...)
Bajka w Bajce
Informacja z dnia: 2022-10-18
  W miniony poniedziałek przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt poż (...)
Kiedy pożar hula w krzakach zadzwoń zaraz...
Informacja z dnia: 2022-10-13
Dziś, w tak pięknym słonecznym dniu postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do Parku 1000-lecia. Mogliśmy podziwiać  złotą jesień przyglądając się drzewom. Przypominaliśmy sobie nazwy drzew podczas spaceru. Największ (...)
Jesienne krajobrazy
Informacja z dnia: 2022-10-11
    W miniony wtorek grupa Zuchów odbyła wycieczkę do 34 Chojnickiego Bataliony Radiotechnicznego. Dzieci uczestniczyły w prezentacji pojazdów wojskowych: samochodów, sprzętu wojskoweg (...)
34 Chojnicki batalion radiotechniczny
Informacja z dnia: 2022-10-05
Jedną z jesiennych atrakcji w naszym przedszkolu były wykopki, na które zuchyi udały się w na początku października. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wykopuje się ziemniaki, ale największą atrakcją było ich zbier (...)
Wykopki 2022
Informacja z dnia: 2022-10-02
Muzeum Okręgowe w Toruniu ogłosiło listę osób zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową XLIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. "MOJA PRZYGODA W MUZEUM". Wśró (...)
Wystawa pokonkursowa
Informacja z dnia: 2022-10-01
  Jesienne skarby sł. Anna Urszula Kamińska, muz. Anna Huszcza   Jedzie, jedzie Pani Jesień w dyni jak w karecie. Szuru-buru złote liście rzuca już po świecie. Bęc, bęc, bęc, kasztany lecą, sz (...)
Wiersz i piosenka X
Informacja z dnia: 2022-09-25
W piątek przedszkole odwiedził Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik" z przedstawieniem pt. "Psotka Dorotka". Wydarzenia specjalne takie jak teatrzyk to stały element naszego niezwykle (...)
Psotka Dorotka u nas w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-24
W minionym tygodniu przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie zajęć zuchy wykonały makiety z wytyczonymi ulicami, przejściami dla pieszych i innymi znakami d (...)
Bezpieczna droga do przedszkola
Informacja z dnia: 2022-09-24
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanow (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2022-09-23
 Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe gry, zabawy i konkursy gwarantowały udaną zabawę. Święto Pieczonego Ziemniaka zaczęliśmy tradycyjnie: krótką prezentacją poświęconą ziemniakowi, bohaterowi naszego spotka (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2022-09-16
   W piątek nasza grupa odwiedziła Zakład Fryzjerski mamy Kacpra. Pani Leszczyńska pokazała dzieciom na czym polega zawód fryzjera, powiedziała jakie zabiegi fryzjerskie wykonuje, m.in.: strzyżenie, (...)
Dzień Fryzjera
Informacja z dnia: 2022-09-12
   Każdego dnia działamy w przedszkolu w inny sposób, ucząc się poprzez zabawę. Rozwijamy się wrzechstronnie: intelektualnie, matematycznie, plastycznie, muzycznie, fizycznie, wzbogacamy naszą mowę, zas& (...)
Nasz czas w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-09-07
    W ramach rozwijania kompetencji matematycznych w przedszkolu, dzieci zdobywają pewną wiedzę i rozwijają określone postawy. Choć mogłoby się wydawać, że matematyka w przedszkolu znacznie różni się od (...)
Kamienie, patyczki i inne skarby
Informacja z dnia: 2022-09-04
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wróciliście w nasze przedszkolne progi. Pierwsze dni w grupie (...)
Wspomnienia i nowości
Informacja z dnia: 2022-09-01
  Wiersz : Światła na skrzyżowaniu W. Faber Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem palą się światła, popatrz na nie Światło zielone jak młode listki na drugą stronę zaprasza wszystkich A światło ż&o (...)
Wiersz i piosenka IX
Informacja z dnia: 2022-06-19
15 czerwca starszaki wzięły udział w warsztatach z wypieku chleba w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Przedszkolaki poznały składniki z których wypieka się chleb, dowiedziały się między innymi co to są d (...)
Wypiekamy chleb
Informacja z dnia: 2022-06-10
10 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży ,,Moja przygoda w Muzeum" połączone z wernisażem wystawy prac. Do II etapu zakwalifikowano prace (...)
Moja sobota w muzeum
Informacja z dnia: 2022-06-03
Wizyta w teatrze czy kinie to nie tylko frajda i wypełnienie wolnego czasu. To również wyjście o charakterze edukacyjnym i szansa na zdobycie wielu nowych doświadczeń. Starszaki idący do teatru czy kina dowia (...)
Z wizytą w teatrze i nie tylko...
Informacja z dnia: 2022-06-02
Dzień dziecka jest szczególnie hucznie obchodzony w naszym  przedszkolu. Wszyscy wychowankowie mają wtedy swoje święto, a nauczyciele dokładają starań do tego, aby dzień był zapamiętany bardzo pozytywnie prze (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2022-06-01
Piosenka na pożegnanie Już koniec kolego, już coś poza tobą, przed tobą znów droga otwarta. Niech oczy ciekawe i radosna młodość zapełniają ojczystą kartę. Ref: 2x Weź ze sobą uśmiech na drogę, słońcem bę (...)
Czerwiec -wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2022-05-25
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Święto Rodziny. Ta w (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-21
   Na ostatnich zajęciach z j. kaszubskiego w tym roku szkolnym Pani Maria pojawiła się ze specjalnym gościem Panią Janinę Kosiedowską, która zaprezentowała nam bajkę pt. ,,Kot". Dzie (...)
Spotkanie z kaszubską bajką...
Informacja z dnia: 2022-05-12
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Pomorze" wraz z Wiejskim Domem Kultury w Silnie po raz drugi zorganizowało Przegląd Piosenki Przedszkolaczków naszego regionu. W tym roku nasze przedszkole reprezent (...)
II Przegląd Piosenki Przedszkolaczków
Informacja z dnia: 2022-05-06
Nasze przedszkolaki oglądały dzisiaj specjalny samochód przystosowany do zbiórki i wywozu odpadów komunalnych.  Dzieci z bliska mogły obejrzeć pokaz opróżniania pojemników, po (...)
Nietypowa lekcja ekologii
Informacja z dnia: 2022-05-02
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na bal (...)
Dzień Flagi
Informacja z dnia: 2022-05-01
MAMO, MAMO... Mamo, mamo, mamusiu Dałaś życie, troskę i miłość mi Tato, tato, tatusiu Jesteś ze mną od początku mych dni Mamo, mamo, mamo! Tato, tato, tato! Moje życie mam dzięki Wam Mamo, mamo, mamusiu Ty uczył (...)
Maj - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2022-04-22
Starszaki rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otac (...)
Planeta czysta i zdrowa
Informacja z dnia: 2022-04-15
Każdego roku, w okresie Wielkanocnym do wszystkich dzieci  w naszym przedszkolu przychodzi Zajączek  i w tajemniczy sposób zostawia dla nich niespodzianki. Tym razem też nas nie zawiódł. Skarby (...)
Wielkanocny zajączek - poszukiwania
Informacja z dnia: 2022-04-13
Prace plastyczne na Wielkanoc można zrobić z filcu, włóczki albo np. ze skorupek jaj. Starszaki w tym roku wybrały jednak kolorowe papiery, nożyczki i dużo dobrej zabawy. A oto efekt... (...)
Wielkanocna praca plastyczna
Informacja z dnia: 2022-04-08
   Niedziela Palmowa - zwyczaj ten nawiązuje do biblijnego, triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to witające go tłumy rzucały na drogę zielone gałązki oliwne i palmowe. Dzisiaj, zgodnie z tradyc (...)
Wielkanocne palmy
Informacja z dnia: 2022-04-01
Pisanki Pisanki, pisanki jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Pisanki, pisanki jajka kolorowe, na nich malowane bajki pisankowe. Na jednej kogucik, a na drugiej słońce, śmieją się na (...)
Kwiecień - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2022-03-27
Dzisiaj wybraliśmy się w kosmos rakietą. Czy wiecie drodzy rodzice jak wygląda rakieta? Starszaki już wiedzą nie tylko jak ona wygląda ale również  jaka jest szybka. W minionym tygodniu wędrowa (...)
Planety, kosmos i rakiety
Informacja z dnia: 2022-03-21
   W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach. Już od rana szukaliśmy oznak zmiany pory roku. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w ogro (...)
Witaj Wiosno...
Informacja z dnia: 2022-03-18
Niedawno na zajęciach starszaki poznały nową literkę – „C” jak cebula. Nowej literki szukaliśmy w różnych słowach na kartach i rozsypankach. Ale największym zaskoczeniem była sama (...)
Żółty tulipan
Informacja z dnia: 2022-03-11
Za oknem wciąż brak zieleni i mało słońca, a my tęsknimy za wiosną. W bieżącym tygodniu rozmawialiśmy o ciepłych krajach. Poznaliśmy dwa kontynenty: Europę oraz Afrykę. Polowaliśmy na ogon lwa. Zachwycił nas zach&oa (...)
G jak goryl
Informacja z dnia: 2022-03-08
W minionym tygodniu starszaki podróżowały po całym globie. Zafascynowani światem i rożnymi kulturami dzieciaki wykonały łapacze snów -  niegdyś amuletów niektórych plemion (...)
Podróże małe i duże
Informacja z dnia: 2022-03-06
W minionym tygodniu starszaki poznały znak graficzny literki R, r oraz cyfry siedem. Przedszkolaki rozwijały też wyobraźnię, tworząc niepowtarzalne obrazy, a przede wszystkim dobrze się bawiły. (...)
R jak ryba
Informacja z dnia: 2022-02-24
W marcu jak w garncu W marcu gotuje się wiosna w garncu. Miesza się. Bulgocze. Burzy. Słońcem wzbiera w każdej przydrożnej kałuży. To zastyga przymrozkiem niewielkim, to zielonych pąków wypuszcza bą (...)
Marzec - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2022-02-09
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, co prawda trochę z opóźnieniem, również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia, które (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2022-02-08
Edukacja regionalna to zadanie niezmiernie ważne we współczesnej polskiej edukacji. Wspólnie z rodzicami staramy się wychować dzieci w oparciu o wartości wynikające z tradycji zaró (...)
Konkurs o Chojnicach i regionie
Informacja z dnia: 2022-02-07
Poprzez częste spacery, poznawanie historii i obserwcje najbliższego otoczenia staramy się rozbudzić więź emocjonalną dziecka z miejscem własnego urodzenia i życia całej rodziny, gdyż daje to poczucie więzi pokoleniowej (...)
Poznajemy nasze miasto
Informacja z dnia: 2022-02-06
W grupie starszaków odbyły się zajęcia utrwalające poznane dotychczas literki. Dzięki różnym zabawom i ćwiczeniom dzieci utrwalały obraz graficzny liter, dzieliły na sylab (...)
Utrwalamy, wycinamy...
Informacja z dnia: 2022-02-01
Pstryk Julian Tuwim Sterczy w ścianie taki pstryczek, Mały pstryczek-elektryczek, Jak tym pstryczkiem zrobić pstryk, To się widno robi w mig. Bardzo łatwo: Pstryk - i światło! Pstryknąć potem jeszcze raz, Za (...)
Luty
Informacja z dnia: 2022-01-26
Wyniki konkursu plastycznego "Babcia i Dziadek- moi bohaterowie" Na konkurs wpłynęło 307 prac plastycznych. Jury oceniło wysoki poziom prezentowanych prac, pomysłowość, ciekawe i twórcze wykorzystanie (...)
Nasi laureaci
Informacja z dnia: 2022-01-20
Nasze przedszkolaki w najbliższym czasie będą świętować w domach Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki wraz z paniami przygotowywały się do tej uroczystości. Dzieciaki nie tylko uczyły się wierszy, (...)
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2022-01-19
   Szachy to gra która cieszy się dużą popularnością wśród naszych przedszkolaków. Wszystkie starszaki uwielbiają zajęcia z Panią Grażyną. Gra i zabawa która stwarza nieograniczone m (...)
Szach - Mat
Informacja z dnia: 2022-01-14
  Z tej okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy starszaków przygotowały dla uczestników  Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach, własnoręcznie wykonane laurki. Do  (...)
Przygotowujemy laurki dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy
Informacja z dnia: 2022-01-01
Gimnastyka dni tygodnia Ilona Dziubek Gimnastyka – dobra sprawa, co dzień wszystkim radość sprawia. Gdy niedziela się zaczyna, trening tydzień rozpoczyna. W poniedziałek dwa podskoki, wtorek lu (...)
Styczeń - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-12-21
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci śpiewał (...)
Wigilijne spotkanie
Informacja z dnia: 2021-12-18
W ostatnim czasie w mediach społecznościowych narodziła się inicjatywa pod hasłem: #MuremZaPolskimMundurem wspierająca służby mundurowe broniące granic naszego kraju i strzegące bezpieczeństwa wszystkich P (...)
Kartka dla obrońców granic
Informacja z dnia: 2021-12-16
    Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po do (...)
Ciasteczkowi pracusie
Informacja z dnia: 2021-12-06
Mikołajki to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Przedszkolaki starannie przygotowały się do wizyty św. Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki ubrały się do przedszkola w tym dniu na czerwo (...)
Idzie Mikołaj, tup, tup,tup
Informacja z dnia: 2021-12-04
3 grudnia nasze przedszkolaki świętowały Dzień Górnika zwany- „Barbórką”. Święta Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni (...)
Dzień Górnika
Informacja z dnia: 2021-12-01
CICHA NOC Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem. A u żłóbka Matka Święta, Czuwa sama uśmiechnięta. Nad Dzieciątka snem,  Nad Dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie (...)
Grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-27
Nauka tańca dla przedszkolaka to ciekawe doświadczenie. Nawet do tego stopnia, że możne rozwinąć się z tego pasja życiowa. Okres przedszkolny to okres ujawniania się zainteresowań dzieci i pewnych predyspozycji. Jedne dz (...)
Z wizytą w Akademii Piętro Wyżej
Informacja z dnia: 2021-11-25
Proszę państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś, Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda. (...)
Proszę państwa, oto miś
Informacja z dnia: 2021-11-22
Zajęcia kulinarne, to niemalże ulubiony przez dzieci rodzaj zajęć w naszym przedszkolu. Mają one na celu m.in. nauczyć czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw, posiłków. Dziś przysmaki dla cał (...)
Na słodko...
Informacja z dnia: 2021-11-10
   10 listopada w naszym przedszkolu odbyło się jesienne spotkanie z rodzicami pt. Jesień nam w duszy gra cza, cza, cza. Starszaki przedstawiły rodzicom uroki jesieni. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze.&nb (...)
Zajęcia otwarte - Jesień nam w duszy gra...
Informacja z dnia: 2021-11-09
  Wychowanie prawdziwego patrioty jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. Nieograniczona wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna i ciekawość świata sprzyjają kształtowaniu ob (...)
Patriotyczne zajęcia plastyczne
Informacja z dnia: 2021-11-05
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego pokazywały i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Później były zabawy wymagające wykaza (...)
Bajki, baśnie uwielbiamy to
Informacja z dnia: 2021-11-01
Co to jest Polska ? - Co to jest Polska?- Spytał Jaś w przedszkolu. Polska - to wieś i las, i zboże w polu, i szosa, którą pędzi do miasta autobus, i samolot, co leci wysoko, na tobą. Polska - to mias (...)
Listopad
Informacja z dnia: 2021-10-31
W ostatni piątek Października w naszym przedszkolu odbył się już III Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Mogliśmy spotkać min.: św. Marię, św. (...)
III Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-28
Dzieci z grupy starszaków odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zoba (...)
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Informacja z dnia: 2021-10-20
19 października zaraz po śniadaniu starszaki wyruszyła na spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie (...)
Z wizytą u strażaków
Informacja z dnia: 2021-10-19
Bez rodziców edukacja przedszkolna pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. W związku z tym, iż naszą misją jest min. stworzenie przedszkola rodzinnego, w którym rodzic jest (...)
Odwiedziny taty Zosi
Informacja z dnia: 2021-10-17
Starszaki wraz z maluszkami w minioną środę  poznały specyfikę zawodu szewca. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia różnorodnych narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy szewca. Dzieci z wielkim za (...)
Szewiec, szewiec
Informacja z dnia: 2021-10-13
   13 października grupa Starszaków wraz z Maluszkami wybrały się na pocztę. Tam dzieci zapoznały się z instytucją poczty i pracą listonosza. Poznały zakres usług pocztowych, oraz dowiedziały się jak pot (...)
Odwiedzamy pocztę
Informacja z dnia: 2021-10-10
Prosta i zdrowa to sałatka owocowa. Starszaki dokładnie umyły rączki, następnie posegregowały umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiły dzieci do krojenia. Przedszkolaki samodzielnie (...)
Owocowa sałatka
Informacja z dnia: 2021-10-03
Starszacy zajrzeli dziś do przedszkolnego ogrodu a tam nasza jabłonka obdarowała nas pysznymi owocami. Piękne rumiane pachnące jabłuszka trafiły do naszego "fartuszka". A z fartuszka do...  Przedszkolak (...)
Zapachniało szarlotką
Informacja z dnia: 2021-10-01
Jesienny pociąg Dorota Gellner Stoi pociąg na peronie – żółte liście ma w wagonie i kasztany, i żołędzie – dokąd z nimi jechać będzie? Rusza pociąg, sapiąc głośno. Już w przedziała (...)
Październik
Informacja z dnia: 2021-09-24
Według polskiego prawa po skończeniu 7 roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Ale czy już jest GOTOWE DO DROGI? Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. An (...)
Udało się...
Informacja z dnia: 2021-09-23
   Czwartek to w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Starszaki poznały historię ziemniaka, opisywały ziemniaka po wcześniejszym poznaniu za pomocą różnych zmysłów oraz wykonały szereg (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-20
20 września w całej Polsce obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci w naszym przedszkolu świętowały ten dzień wspólną zabawą i  wygibasami na dmuchańcach :) (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-16
W słoneczną środę  starszaki zaopatrzone w kalosze, wiaderka wyruszyły na pole do Klawkowa, do Państwa Wojdyła. Na miejscu dzieci miały okazję zaobserwować  traktory, przyczepy oraz wyskakujące spod maszyny zie (...)
Hej ho, hej ho na wykopki by się szło...
Informacja z dnia: 2021-09-14
Tematem numer jeden dzisiaj w naszym przedszkolu było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Nasz gość rozmawiał o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, (...)
O bezpieczeństwie
Informacja z dnia: 2021-09-07
7 września przedszkolaki z grupy Starszaków udały się do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie gdzie wzięły udział w warsztatach. Dzieci poznały biologię rodzimych ras zwierząt gospodarskich, ich wyma (...)
Z wizytą w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie
Informacja z dnia: 2021-09-01
Przedszkole drugi dom Muzyka i słowa: Krystyna Bożek-Gowik I. Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja. Mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie. Ref.: Ja chodzę tam co dzień, obiade (...)
Witamy - wrzesień
Informacja z dnia: 2021-06-19
Po ciężkim tygodniu w piątek średniaczki wzięły udział w wodnym szaleństwie. Dziękuję za zaangażowanie rodziców a w szczególności mamie Natalki - baloniki z wodą były obłędne:) (...)
Ach co to był za dzień...wodne szaleństwo
Informacja z dnia: 2021-06-17
Miniony czwartek był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Średniaczki zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na piknik do Funki. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, (...)
Niedługo wakacje a my...
Informacja z dnia: 2021-06-14
Dzisiaj pierwszy mecz polskiej reprezentacji na EURO - Polska- Słowacja. Wszyscy kibicujemy naszej drużynie, ale szczególnymi kibicami na meczu POLAKÓW będą nasze przedszkolaki. Polska gola, Polska gola, Po (...)
Polska, Polska, Polska !!!
Informacja z dnia: 2021-06-11
Nie ma jak piątek! Bawimy się, wietrzymy stopy:) Sprawdzamy czy nasze wiatraczki zawirują, podlewamy kwiaty i....ćwiczymy przewlekanie i sznurowanie. (...)
Nadchodzi weekend
Informacja z dnia: 2021-06-10
          8 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów była to okazja, aby przypomnieć dzieciom, że życie na Ziemi jest uzależnione od kondycji oceanów, a ich (...)
Oceany
Informacja z dnia: 2021-06-02
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2021-06-02
   28 maja 2021 r. w Chacie Kaszubskiej w Brusach - Jagliach wręczono nagrody i dyplomy laureatom XX Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta".     Miło (...)
Kaszubska ziemia - konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2021-06-01
Dźwięki lata sł. Urszula Kamińska, muz. Jędrzej Rochecki Przeszła wiosna i lato nadchodzi. Już na łące szumi ciepły wiatr. Pszczół i bąków chór słyszy tu co dzień każdy motyl, co siada (...)
Czerwiec - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-05-29
     Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania miało swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowały średniaczki z okazji Dnia Mamy i Taty (...)
Ten specjalny dzień
Informacja z dnia: 2021-05-23
Podczas zajęć o dbanie o swoje środowisko i otoczenie, dzieci z naszego przedszkola podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą swoich pań posadziły kwiaty w doniczkach, które upiększą otoczenie naszego (...)
Zapachniało wiosną
Informacja z dnia: 2021-05-18
Opowieści o wielkim, skromnym człowieku… O człowieku pełnym wiary i miłości… O człowieku z wielkim sercem, który kochał ludzi, ale który nade wszystko ukochał Boga… O człowiek, kt& (...)
Serduszkowe kwiaty dla ...
Informacja z dnia: 2021-05-12
Zgodnie z przysłowiem - Trening czyni mistrza - średniaczki ćwiczą co tydzien wycinanie, klejenie, segregowanie i przeliczanie bawiąc się przy tym znakomicie. Zobaczie sami... (...)
Ćwiczymy...
Informacja z dnia: 2021-05-03
Majowe święta - Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja, stały się doskonałą okazją do poruszenia z przedszkolakami tematyki patriotycznej. Poczucie przynależności narodowej należy kształtować u dzieci już o (...)
Mały patriota
Informacja z dnia: 2021-05-01
WEŹ MNIE NA RĘCE Weź mnie, weź mnie na ręce! Mi nie potrzeba nic więcej Weź mnie, weź mnie na ręce! Wracaj! Wracaj! Wracaj do domu przytul mnie Nie siedź w pracy cały dzień Na kolana wskoczę Tobie Już doczeka (...)
Maj- wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-04-23
W tym dniu wszystkie zajęcia i zabawy w grupie 4- latków związane były z książką. Zorganizowana została w „Kąciku książki” wystawa ulubionych bajek, dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania z (...)
Światowy Dzień Książki
Informacja z dnia: 2021-04-20
Plastyka, obok literatury i muzyki, to podstawa w dziecięcym wychowaniu estetycznym w przedszkolu. Zajęcia plastyczne pozwalają dziecku na obcowanie z różnymi rodzajami sztuki i umożliwiają mu rozwinięcie własnej (...)
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Informacja z dnia: 2021-04-15
Kolejny tydzień nauki zdalnej a my zawitaliśmy do teatru, kina, opery przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie i czystość naszej planety. Edukacja ekologiczna to zamierzona, systematyczna praca nad kształtowaniem świadomości e (...)
O kulturze i segregacji
Informacja z dnia: 2021-04-02
Średniaczki w minionym tygodniu, wykonywały w domu kartki świąteczne z okazji nadchodzących świąt. Przy wykonywaniu zadania dzieciaki zwracały  uwagę na wykorzystanie w nich elementy symboli, które kojarzą si (...)
Wesołych Świąt
Informacja z dnia: 2021-04-01
Grozik sł. i muz. tradycyjne Poszło dziewczę po ziele, po ziele, po ziele, nazbierało niewiele, niewiele, hej! Przyszedł do niej braciszek, połamał jej koszyczek! Oj, ty, ty! Oj, ty, ty! Za koszyc (...)
Kwiecień - piosenka i wiersz
Informacja z dnia: 2021-03-29
DRODZY RODZICE!!! Informujemy, że zgodnie z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd od 27 marca do 9 kwietnia nasze przedszkole będzie zamknięte. W tym okresie przedszkole sprawować będzie opiekę nad dziećmi rodz (...)
Drodzy Rodzice !
Informacja z dnia: 2021-03-22
Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki  z grupy II w dniu 22 marca już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny.  Kiedy założy sw (...)
Wiosna, Wiosna
Informacja z dnia: 2021-03-20
Co słychać? Zależy- gdzie. Na łące słychać: - Kle, kle! Na stawie: - Kwa, kwa! Na polu: - Kraaa! Przed kurnikiem: - Kukuryku! - Ko, ko, ko, ko, ko!- w kurniku. Koło budy słychać: - Hau! A na progu:- (...)
Co słychać na wsi ?
Informacja z dnia: 2021-03-13
Wiosna to pora wielce radosna. Przyroda budzi się do życia, zwierzęta wychodzą z zimowego ukrycia, ptaki powracają do swoich gniazd. A my szukamy oznak wiosny u nas w przedszkolu... (...)
Wiosna tuż, tuż
Informacja z dnia: 2021-03-08
W minionym tygodniu zajęcia edukacyjne skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów. (...)
Każdy z nas 5 zmysłów ma
Informacja z dnia: 2021-03-01
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach egzotycznych, czyli takich, które mieszkają bardzo daleko od nas - na różnych kontynentach, morzach i oceanach. W Polsce możemy je spotkać w ZOO. (...)
Zwierzęta egzotyczne
Informacja z dnia: 2021-02-28
Zmysły Gabriela Lipińska Każdy z nas pięć zmysłów ma, masz je ty, mam i ja! Dwoje oczu mam – patrzę nimi tu i tam. Dwoje uszu mam – wszystko dobrze słyszę sam. Nos mi służy do wąchania (...)
Marzec - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-02-26
W piątek poznawaliśmy historię dinozaurów - dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Nasza sala zamieniła się w salę pełną małych i groźnych :) dinozaurów.  (...)
Di, di, di dinozaury to ...
Informacja z dnia: 2021-02-19
W minionym tygodniu  średniaczki nabyły umiejętnośc klasyfikowania  środków transportu:  Co jeździ? Co pływa? Co lata? Przedszkolaki utrwaliły również nazwy figur dzięki którym stworzy (...)
O pojazdach
Informacja z dnia: 2021-02-15
W poniedziałek w naszym przedszkolu serca, serducha i serduszka królowały wszędzie. W tym dniu dzieci spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię r&oac (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2021-02-14
W minionym tygodniu średniaki rozwiązywały liczne zadania związane z żywiołami. Brały również udział w przygotowaniu eksperymentów, które miały na celu nie tylko budowanie wiedzy na temat świata przy (...)
Moc żywiołów
Informacja z dnia: 2021-02-14
W piątek podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiana garnków, rzeźbienia. Zajęcia (...)
Zabawy z gliną
Informacja z dnia: 2021-02-09
9 lutego - tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki wspólnie z paniami bawiąc się w kucharzy przygotowały pizzę. Zobaczcie sami... (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-07
Chmura, kropla, woda, deszcz. Zabawy  plastyczno - matematyczne a wszystko do deszczowej muzyki. (...)
Poznajemy żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-05
My się zimy nie boimy! A śniegowe zabawy wprost uwielbiamy! W szczególności średniaki, które jak tylko zobaczyły ile napadało śniegu za oknem, ubrały się ciepło i pobiegły na przedszkolny plac zabaw. (...)
My się zimy nie boimy:)
Informacja z dnia: 2021-02-02
31 stycznia co roku obchodzimy rocznice powrotu naszego maista - Chojnice - do macierzy. Z tym wydarzeniem związany jest również konkurs wiedzy organizowany przez nasze przedszkole: "Czy znasz swoje miasto i (...)
Jest gdzieś takie małe miasteczko
Informacja z dnia: 2021-02-01
Żywioły sł. Urszula Kamińska, muz. Jędrzej Rochecki Ogień płonie, kiedy pali się ognisko. Daje światło i ciepło, jak wiesz. Ugotować na nim możesz sobie wszystko. Lecz uważaj, bo oparzyć może też. Ref.: (...)
Luty - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-01-30
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się 27 stycznia br. średniaki podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentował (...)
Bal karnawałowy 2021
Informacja z dnia: 2021-01-22
W minionym tygodniu średniaczki wzięły udzial w konkursie plastycznym i filmowym organizowanym przez Chojnickie Centrum Kultury pt. "Nie ma jak u Dziadków". Jest mi niezwykle miło ogłosić, iż z naszej gr (...)
Nie ma jak u dziadków...
Informacja z dnia: 2021-01-20
      W minionym tygodniu  odbyło się wielkie święto wszystkich babć i dziadków. Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy ugościć  wspaniałych  dziadków  w&n (...)
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2021-01-16
W minionym tygodniu średniaki zagłębiały tajniki wody, śniegu oraz lodu. Przedszkolaki już w pierwszym dniu z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które poz (...)
Zabawy badawcze ze śniegiem
Informacja z dnia: 2021-01-15
Średniaczki korzystając z uroków zimy bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, kopiąc tunele. Dzieci uwielbiają zabaw (...)
Zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2021-01-15
Lepienie z plasteliny, wycinanie itp. jest genialnym narzędziem do wspierania rozwoju motoryki małej – korzystamy z tego przynajmniej kilka razy w tygodniu!    (...)
Wycinamy, lepimy i dobrze się bawimy
Informacja z dnia: 2021-01-01
Dziadku nasz kochany sł. Andrzej Marek Grabowski, muz. Magdalena Melnicka-Sypko Dziś mamy Dzień Dziadka, wspaniała to gratka dla wszystkich dzieciaków, dziewczynek, chłopaków.   Re (...)
Wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-12-22
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 17 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani dyrektor złoży (...)
Wigilia przedszkolna
Informacja z dnia: 2020-12-15
Święta to czas niespodzianek nie tylko dla dzieci... Przedszkolaki w myśl hasła: Co roku w grudniową noc, wszystko ma czarodziejską moc. Wtedy też Mikołaj Święty, rozdaje wszystkim...  przygotowały dla swoich rodzic (...)
Świąteczne niespodzianki dla rodziców
Informacja z dnia: 2020-12-13
Święta coraz bliżej, pracy coraz więcej. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do pracy dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasad (...)
Piernikowy zapach
Informacja z dnia: 2020-12-06
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł & (...)
Zaczynamy świąteczny czas...
Informacja z dnia: 2020-12-04
Zima coraz bliżej a to trudny czas dla ptaków. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Na początek trochę teorii co i jak mogą ptaki jeść. Potem praca plastyczna i do dzieła  w (...)
Kto napełni puste brzuszki...
Informacja z dnia: 2020-12-02
30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wi (...)
Andrzejkowe hokus-pokus
Informacja z dnia: 2020-12-01
Migające światełka Żółte, białe, wielobarwne tu światełka mam. Zaraz zalśnią te światełka. Piękny pokaz dam. Tutaj błysk i tam błysk! Te światełka tak radośnie tańczą wraz. Tutaj błysk i tam bł (...)
Grudzień - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-11-25
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Średniaki rozwiązywały zagadki, wycinały, tańczyły, marzyły jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość wykonania własnego misiak (...)
Mój przyjaciel Miś
Informacja z dnia: 2020-11-22
Muzyka, instrumenty to temat minionego tygodnia u średniaków. Przedszkolaki próbowały gry na różnych instrumentach. Wysłuchały koncertu symfonicznego oraz wykonały własne gitary. W piątek odwiedził n (...)
Spotkanie z gitarą
Informacja z dnia: 2020-11-19
Jesienna pagoda za oknem deszcz czas wyciągnąć parasolki. U nas w grupie znaleźliśmy mnóstwo kolorowych... Dzieci opisywały wygląd parasoli: ich wielkość, kolory oraz wzory. Przeliczały parasole w zakresie 1 - 4. (...)
Pod osłoną parasola.
Informacja z dnia: 2020-11-13
W podstawie programowej wychowania przedszkolnego można wyczytać, że naczelnym celem wychowania przedszkolnego jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz o kształtowanie jego osobowości, między innymi poprzez (...)
Mój dom - Polska
Informacja z dnia: 2020-11-10
W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości ( 11 listopada). Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz pozn (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2020-11-01
Realizując temat "Domy i domki", grupa średniaczków poznała pomieszczenia znajdujące się w domach oraz ich przeznaczenie. Dzieci opowiadały o swoich domach i ich mieszkańcach. Dużo radości dostarczyły za (...)
Dom, domek
Informacja z dnia: 2020-10-31
Mały Polak, przedszkolak sł.: Marlena Szeląg, muz. Katarzyna Waszkiewicz Polska moim domem, domem jest. Biały orzeł godłem, godłem jej. Ref.: A ja jestem przedszkolak,  mały Polak, przedszkolak. (x2) (...)
Listopad wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-10-30
W piątek w naszym przedszkolu odbył się II Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się i opowiadały kilka słów o postaciach w które się wcieliły. Nie zabrakło zagadek i quizów dotyczących post (...)
II Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-23
Na zakończenie warzywnego tygodnia panie z grupy średniaków przygotowały inscenizacje wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Niewątpliwie dla dzieci inscenizacja okazała się ciekawą lekcją. Dzięki niej na (...)
Na straganie...
Informacja z dnia: 2020-10-22
Średniaczki dobrze wiedzą, że aby być zdrowym i sprawnym przedszkolakiem należy zjadać dużo owoców i warzyw w różnych postaciach.  W tym tygodniu zapragnęły same przygotować coś smacznego z ulubionej m (...)
Marchewkowe ciasto
Informacja z dnia: 2020-10-21
W kolejnych jesiennych dniach poznajemy bliżej dary jesienne zbierane z naszych pól i ogrodów. Rozpoznajemy i nazywamy różne warzywa i jarzyny. Trzeba zaznaczyć, iż w zagadnienia z zakresu edukacji p (...)
Jesienne ogrody
Informacja z dnia: 2020-10-18
Poznajemy owoce sadu! U średniaczków tydzień minął bardzo owocowo i radośnie! Mimo pochmurnej aury za oknem u nas na tablicy powstał ogromny sad. Zobaczcie sami :) Na koniec zerwaliśmy nasze owoce i oczywiści (...)
Nasz kolorowy sad
Informacja z dnia: 2020-10-18
Średniaczki na podsumowanie tematyki owocowej zrobiły pyszne słodkie gofry. Dzieci bardzo zaangażowały się w prace. Pomagały w przygotowaniu ciasta oraz owoców. Jednak degustacja gofrów z bitą śmietaną i ow (...)
Owocowe gofry
Informacja z dnia: 2020-10-10
W naszym przedszkolu na jesieni, od kolorów aż się mieni. Zajęcia plastyczne, gimnastyka i jesienna muzyka:)   (...)
Jesiennie średniaczki:)
Informacja z dnia: 2020-10-10
Od najmłodszej grupy wzbogacam wiedze naszych wychowanków poprzez treści  o bogactwie przyrody, jej wpływie na życie ludzi i nasze środowisko, w którym żyjemy. Dzisiaj jako podsumowanie zajęć o grzybac (...)
Muchomorku, muchomorku
Informacja z dnia: 2020-10-02
Co zrobiła Jesień? Marlena Szeląg Rozsypała jesień liście i już mienią się złociście. I zrzuciła z drzew kasztany, na chodniku poszły w tany. Lasy w grzyby przystroiła, w mchach i w liściach je ukrył (...)
Jesiennie - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-09-23
Mijający tydzień upływa średniaczkom pod znakiem poczucia bezpieczeństwa na drodze, w parku, w przedszkolu itd. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania sie podczas przechodzenia przez ulicę, znaki drogowe i nie tylko. (...)
O bezpieczeństwie
Informacja z dnia: 2020-09-19
Metoda Dobrego Startu łączy w sobie kilka elementów ważnych dla wielostronnego rozwoju dziecka. W wielozmysłowym procesie uczenia się za pomocą tej metody bierze udział zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Istotą Metody (...)
Plastikowy lizak w ręce policjanta...
Informacja z dnia: 2020-09-19
Spacery to bardzo ważny element procesu wychowawczego każdego dziecka – szczególnie tego najmłodszego. Podczas spaceru dziecko: poznaje otaczający je świat, spędza czas na powietrzu, uczy się zasad zachowani (...)
Spacerujemy i dbamy o bezpieczeństwo
Informacja z dnia: 2020-09-12
W minionym tygodniu oswajaliśmy się z matematyką i uczyliśmy się liczyć przy pomocy kolorowych  patyczków. Taka zabawa to ciekawy sposób nauki liczenia i małej powtórki z geometrii. (...)
Matematyka dla małego smyka
Informacja z dnia: 2020-09-12
Dziś zajęcia rozpoczęły się wyjątkowo inaczej - stworzyliśmy wielką pajęczynę przyjaźni! Przedszkolaki przypomniał sobie swoje i kolegów znaczki oraz powiedział każdemu coś miłego... Średniaczki wiedzą, że są ważn (...)
Pajęczynka przyjaźni
Informacja z dnia: 2020-09-06
Jak dobrze widzieć po wakacjach Wasze uśmiechnięte minki! Przypominamy sobie zasady panujące w przedszkolu. Każdy kolejny dzień jest dla Was nowym doświadczeniem, a poprzez wspólne zabawy edukacyjne uczymy się w j (...)
Poznajemy się
Informacja z dnia: 2020-08-31
Planeta dzieci sł. Karolina Karamuz, muz. Dominika Dulny   Na planetę dzieci wszystkich zapraszamy! Na planecie dzieci serdecznie witamy! Kocham, lubię, szanuję, mówię: „proszę”, (...)
Witamy po wakacjach!
Informacja z dnia: 2020-05-31
Wakacje – wiersz I. Salach. Pojedziemy na wakacje Razem z mamą, razem z tatą. Zabierzemy piłkę, namiot I skakankę. Co ty na to? Słońce, woda, las już czeka. Wszystkie dzieci woła. Zabawimy się (...)
Kolorowe lato - co Ty na to !
Informacja z dnia: 2020-05-25
Dzień Mamy - czyli wyjątkowy dzień wyjątkowej osoby. Często słyszymy o potrzebie okazywania szacunku rodzicom, a w szczególności matkom. Nikt nie zaprzeczy, że spełniają one szczególną rolę w życiu każdego (...)
Ten wyjątkowy dzień
Informacja z dnia: 2020-05-17
W minionym tygodniu nasze maluszki poznawały interesujące zawody. Szczególnie zainteresowali się profesją kucharza. Wraz z rodzicami przygotowywali pierogi, naleśniki, kopytka, mielone i inne pyszności. Pachniało (...)
Kim jestem?
Informacja z dnia: 2020-05-11
W minionym tygodniu maluszki przedzierały się przez wiosenną łąkę. Zielona trawa, tęcza kwiatów, niebieskie niebo i słońce. Po prostu pięknie. Nie zabrakło też wiosennych tańców:) A zgadnijcie kogo tam spot (...)
Wiosenna łąka
Informacja z dnia: 2020-05-03
A u nas  cały tydzień biało-czerwono. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem symboli narodowych oraz tym, co dla każdego Polaka jest najważniejsze!   Ten miniony tydzień pozwolił przedszkolakom przybliżyć powagę (...)
Maluszki patriotycznie
Informacja z dnia: 2020-05-01
  Rosną sobie kwiatki   Rosną sobie kwiatki na łące, na łące, Maki, chabry i goździki pachnące. Maki, chabry i goździki pachnące. La la... Nazbieramy kwiatków, kwiateczków, kwiateczk& (...)
W maju wszystko się zieleni...
Informacja z dnia: 2020-04-24
Kolejny tydzień za nami. Maluszki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji ś (...)
Dbam o środowisko
Informacja z dnia: 2020-04-20
Mistrzowskie śniadanie maluszków w roli głównej nowalijki... To było całkiem pyszne zakończenie pracowitego tygodnia. Fasolki rosną, rzeżucha prawie zjedzona, kolejne zadania za nami:) Pozdrawiam (...)
Mistrzowskie śniadanie maluszków
Informacja z dnia: 2020-04-14
     Drodzy Rodzice, Kochane Dzieciaki jestem z Was dumna, że tak pilnie pracujecie i wykonujecie każde przesłane przeze mnie zadanie. W minionych tygodniach omawialiśmy tematykę związaną z nową porą (...)
Jak maluszki pracują w domu
Informacja z dnia: 2020-04-01
W ogrodzie Na grządkach w ogrodzie rosną ładne kwiatki. Zobaczyć tam możesz lilie, maki, bratki. Każdy kwiat do góry główką swą porusza i o wodę bardzo prosi, gdy panuje susza. Po (...)
Śpiewamy, mówimy - Kwiecień
Informacja z dnia: 2020-03-25
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie nas wszyst (...)
Komunikat - opłata stała
Informacja z dnia: 2020-03-25
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Od 25 marca br realizujemy więc podstawę programową dostosow (...)
Komunikat - nauczanie zdalne
Informacja z dnia: 2020-03-08
W piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani Kinga– ratownik medyczny. Na samym początku wyjaśniła nam na czym polega praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie p (...)
Pierwsza pomoc - w praktyce
Informacja z dnia: 2020-02-29
Maszeruje Wiosna Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna i ptaki wokoło lecą i świergocą głoś (...)
W marcu jak w garcu- wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-02-23
Miniony tydzień był fascynującą przygoda, która pozwoliła dzieciom poznać świat niedostępny dla nich na co dzień. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie r&o (...)
Planet, gwiazdy...
Informacja z dnia: 2020-02-20
"Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek" - pod takim tytułem w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Pączka". Zjedzenie pysznego pączka to czysta przyjemność:) i dobra zabawa. (...)
Małe pączusie:)
Informacja z dnia: 2020-02-14
14 luty był dla Maluszków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Nasi milusińscy wzięli udział w różn (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2020-02-10
Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by zrobić ją samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa, dodatki i dobry humor :) A tak bawiły się Maluszki... (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-09
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza, w tym roku ponownie włączyliśmy się do akcji.Celem na który zbierane są t (...)
Grosik do grosza i...
Informacja z dnia: 2020-01-31
Bałwankowa piosenka 1.Pada śnieżek już od rana, ulepimy dziś bałwana. Ref. Hejże, ha! Hejże, ha! Stoi bałwan, stoję ja. 2.Zatańczymy z nim wesoło, Chodź, bałwanku! Zróbmy koło. Ref. Hejże, ha! (...)
Idzie luty, podkuj buty
Informacja z dnia: 2020-01-17
     10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Maluszki przygotowała część artystyczną. Dzi (...)
Babcia jest królową a nasz Dziadek królem
Informacja z dnia: 2019-12-29
Ri ki tan Riki-tan, riki-tiki-tan, dla babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dla kochanej babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dziadziusiowi buzi dam. Riki-tan, riki-tiki-tan, kochanemu dziadziusiowi (...)
Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima.
Informacja z dnia: 2019-12-20
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 18 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci  z zer& (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2019-12-12
Jak co roku, o tej porze, święta się zbliżają. Z tej okazji Maluszki serdecznie Was witają. Tak zaczął się bardzo intensywny dzień dla naszych najmłodszych. Były piosenki, wierszyki, kolędy i ręcznie wykonane choinki... (...)
Maluszki - spotkanie świateczne
Informacja z dnia: 2019-12-06
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektó (...)
Idzie Mikołaj...
Informacja z dnia: 2019-12-05
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego MKS Chojniczanka. Dzieci jak co roku z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały udział w zabawach sportowych. (...)
Chojniczanka...
Informacja z dnia: 2019-12-04
Święta coraz bliżej, pracy coraz więcej. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do pracy dbając o czyste  rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasad (...)
Zapachniało świętmi
Informacja z dnia: 2019-12-02
Drodzy Rodzice miło nam przedstawić nasz statek ”Pharos” w tym roku udało się naszym 2 najmłodszym grupom zaadoptować specjalistyczny statek, tak zwany offshorowy (sektor offshore - statki wykonujące swą prac (...)
PHAROS
Informacja z dnia: 2019-12-01
ZIMA Przyszła zima biała Śniegiem posypała Zamroziła wodę Staw przykryła lodem Tupu tup po śniegu Dzyń, dzyń na sankach Skrzypu skrzyp na mrozie Lepimy bałwanka     x2 Kracz (...)
W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała
Informacja z dnia: 2019-12-01
29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wi (...)
Czary-mary
Informacja z dnia: 2019-11-28
     W związku z omawianą wcześniej tematyką zdrowia odbyła się dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie z Panem Dariuszem Chodyna pielęgniarzem, który ciekawie i interesująco opowiadał dzieciom o swoj (...)
Poznajemy zawody...
Informacja z dnia: 2019-11-25
Dziś w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci, oprócz wyśmienitego humoru, miały ze sobą swojego pluszowego przyjaciela. (...)
Misia łatwo narysować...
Informacja z dnia: 2019-11-14
Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba" wykonane z drewna i metalu, tuby ,Dieg (...)
Warsztaty - muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-11-10
W wtorek 12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Już od rana czekał na nas w szatni jeż, którego nazwaliśmy „Kolczatek”. Podczas zajęć mieliśmy (...)
Dzień Jeża
Informacja z dnia: 2019-11-08
Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2019-11-05
Niniejszym mamy zaszczyt ogłosić, Że dnia 5 listopada 2019 roku Po przejściu wymaganych prób Dzieci z grupy 3-latków oraz ich rodzice Zostali przyjęci w poczet Honorowych Członków Naszego Przedsz (...)
Pasowanie na przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-11-02
  „Katechizm polskiego dziecka”    Władysław Bełza -Kto Ty jesteś? -Polak mały. -Jaki znak Twój ? -Orzeł biały. -Gdzie Ty mieszkasz? – Między swemi . (...)
Deszcz z początkiem listopada, mrozy w styczniu zapowiada
Informacja z dnia: 2019-11-01
   Nadszedł ten czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych oraz uczczenia ich pamięci. Maluszki w ciszy i skupieniu na grobach zmarłych zapaliły znicze. (...)
Pamiętamy
Informacja z dnia: 2019-10-27
W minionym tygodniu odbyło się interesujące spotkanie z mamą Leonarda i Antka, która jest weterynarzem. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się w jaki sposób dbać i pielęgnować naszych domowych pupili, (...)
Moja mama jest weterynarzem
Informacja z dnia: 2019-10-26
Za oknem raz słońce, raz deszcz a my tworzymy... (...)
Jesienne prace plastyczne
Informacja z dnia: 2019-10-12
W poniedziałek, maluszki obchodziły w przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek (...)
Cytrynki,cytrynki to wesołe minki
Informacja z dnia: 2019-10-05
Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można o (...)
Kiedy pożar hula w krzakach zadzwoń zaraz po...
Informacja z dnia: 2019-10-02
Jesienne wypieki u maluszków już od rana wprawiły dzieciaki w dobry humor:) Najpierw jednak zapoznały się ze sposo­bem wykonania ciasta oraz ilością potrzebnych składników. W trakcie poszczeg& (...)
Jesienne ciasto śliwkowe
Informacja z dnia: 2019-10-01
Mam 3 lata Mam 3 latka, 3 i pół brodą sięgam ponad stół. Do przedszkola chodzę z workiem i mam znaczek z muchomorkiem. Pantofelki ładnie zmieniam, myję ręce do jedzenia. Zjadam wszystko z talerzyka (...)
Październik stoi u dwora, wykopać ziemniaki pora
Informacja z dnia: 2019-09-26
    Pieczone jabłka to jeden z najprostszych i najsmaczniejszych deserów – idealny na jesienne dni. W minionym tygodniu maluszki odwiedziły przedszkolny ogród a tam... zobaczcie sami:) (...)
Małe czerwone jabłuszko
Informacja z dnia: 2019-09-20
Hej dziewczyny ! Hej chłopaki ! Dziś świętują przedszkolaki !!! 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim D (...)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-20
     W minionym tygodniu maluszki rozpoczęły przygodę z nadchodzącą Jesienią. Dzieci poznały różnice pomiędzy drzewami liściastymi a iglastymi. (...)
Jesienne drzewa
Informacja z dnia: 2019-09-16
Kolorowe eksperymenty okazały się ciekawą zabawą dla naszych maluszków. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w doświadczeniach. Dzięki naszym zabawom, dzieci dowiedziały się, jaki kolor możemy uzyskać po połączeni (...)
Eksperymentujemy z kolorami
Informacja z dnia: 2019-09-12
    Pomimo, że pozytywny wpływ nawyków higienicznych można co prawda obserwować dopiero po kilku latach to jednak warto dbać o zęby już od najmłodszych lat. Dzieci zyskują na tym przede wszystkim zd (...)
Dlaczego warto myć zęby w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-09-08
Dzieci uwielbiają zabawę na placu zabaw. Szaleństwa na świeżym powietrzu przy piaskownicy, huśtawkach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Nasze maluszki już od pierwszych dni sprawdzały swoje miejsce (...)
Poznajemy plac zabaw
Informacja z dnia: 2019-09-01
PIOSENKA 1. Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup, wszyscy dziś malucha chwalą, tup, tup, tup, tup. 2. Zna wierszyki i piosenki, la, la, la, la, zawsze chodzi uśmiechnięty, la, la, la, la (...)
Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień.