facebook
Informacja z dnia: 2020-01-31
Bal przebierańców 2020
Zuchy
Informacja z dnia: 2020-02-22
W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w koncercie muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z opery nowej w Bydgoszczy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały koncertu, poznały ta (...)
Muzyka klasyczna
Informacja z dnia: 2020-02-20
Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Od samego rana roznosił się zapach smażonych pączków, które przygotowywały  pa (...)
Pączki, pączusie...
Informacja z dnia: 2020-02-18
Dnia 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – ” Światowy Dzień Kota”. Tego dnia ubrani w kocie maski upodobniliśmy się do tych niesamowitych zwierząt. Dzieci uczestniczyły w wesołych „kocich zab (...)
Światowy Dzień Kota
Informacja z dnia: 2020-02-15
Dnia 14.02 w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. W naszej grupie odbyły się one pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania z sobą na wzajem. Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały z (...)
Walentynki u Zuchów
Informacja z dnia: 2020-02-12
9 lutego został uznany za Międzynarodowy Dzień Pizzy, w związku z tym w miniony poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pizzy. Na początku porozmawialiśmy jak ważna jest higiena podczas przygotowywania i sp (...)
Dzień pizzy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-01
  „Bałwan” –piosenka. 1.     Kiedy zima jest na dworze, Grubą czapkę, rękawice, Jedną małą i dwie duże. starą miotłę trzyma w górze. <span style=& (...)
Wiersz i piosenka  Luty
Informacja z dnia: 2020-01-31
W czwartek 30 stycznia 2020 r. w przedszkolu odbyła się już XIX edycja międzyprzedszkolnego konkursu regionalnego: "Czy znasz swoje miasto i region?". To wielkie wydarzenie stanowi bardzo ważny punkt w kalendar (...)
Konkurs - Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2020-01-28
Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców” Dziś nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Były tu wróżki, księżniczki, biedronki, r (...)
Bal przebierańców w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-01-09
W miniony wtorek gościliśmy w naszej grupie ważnych gości. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program art (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2020-01-04
Przedszkolaki wiedzą, że niskie temperatury za oknem to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby miały co jeść. Jak co roku w okresie zimowym dokarmiamy ptaki w przedszkolnych karmnikach. Dzieci zawiesiły w karmn (...)
Dokarmiamy ptaki
Informacja z dnia: 2020-01-01
Wiersz dla Babci i Dziadka Babciu dzisiaj święto Twoje, przyjmij więc życzenia moje. Bądź szczęśliwa i radosna, tak jak kolorowa wiosna. Drogi Dziadziusiu, w dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta, składam C (...)
Wiersz i piosenka- styczeń
Informacja z dnia: 2019-12-27
W przedświąteczny poniedziałek wybraliśmy się z przedszkolakami na spacer. Dzieci z wielkim zaciekawieniem podziwiały jak nasze miasto jest przystrojone na święta Bożego Narodzenia. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pr (...)
Przedświąteczny spacer...
Informacja z dnia: 2019-12-21
W naszym przedszkolu corocznie organizujemy wspólną, uroczystą Wigilię, która stała się już tradycją. Tym razem odbyła się 18 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2019-12-17
1 grudnia mali szachiści z Niepublicznego Przedszkola”Wesołe Przedszkolaki” wzięli udział wzięli udział w XIX Regionalnym Turnieju Szachowym o Grand Prix Ziemi Chojnickiej - Chojnice 2019, który odbył (...)
Turniej Szachowy
Informacja z dnia: 2019-12-13
11 grudnia Zuchy zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane na tę okazję wierszyki. Był to czas (...)
Jasełka u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-13
Święta tuż, tuż, więc przedszkolaki upiekły pyszne, świąteczne ciastka. Przed przystąpieniem do tej przygody, dzieci umyły ręce i założyły fartuszki, bo przecież higiena to bardzo ważna sprawa. Dzieci ochoczo i z pełnym (...)
Pieczemy ciasteczka...
Informacja z dnia: 2019-12-06
Szóstego grudnia na całym świecie Święty Mikołaj odwiedza dzieci. W związku z tym dzieci od samego rana przygotowywały się na jego przyjście. Śpiewały piosenki, czyściły buciki oraz szukały Mikołaja po przedszkolu (...)
Mikołaj u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-06
W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka " MKS CHOJNICZANKA". Piłkarze zapoznali dzieci z zasadami przynależności do MKS Chojn (...)
Odwiedziny piłkarzy Klubu Sportowego Chojniczanka
Informacja z dnia: 2019-12-04
4 grudnia to święto, które wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień w naszym przedszkolu świętowaliśmy uroczyście. Przedszkolacy z uwagą słuchal (...)
Barbórka u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-12-01
  „Była noc” - piosenka Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. Dokąd idziesz Panienko? Taka czysta jak szkiełko. Do Betlejem Panienka szła. (2x) Była noc, ciemna n (...)
Wiersz i piosenka  XII
Informacja z dnia: 2019-11-29
29 listopada w przedszkolu odbyły się andrzejki. Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dzieci wzięły aktywny udział w różnorodn (...)
Andrzejki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-11-25
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Dlatego też w naszej grupie towarzyszyły dzieciom niemal cały dzień. Wesołą zabawę  rozpoczęliśmy od przywitania  przybyłych dzie (...)
Dzień Pluszowego Misia u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-11-22
W tym tygodniu Zuchy poznały literę "K, k" za pomocą Metody Dobrego Startu. Podstawowym założeniem tej metody jest jednoczesne rozwijanie funkcji: wzrokowych, słuchowo-językowych, dotykowo-kinestetycznych i mot (...)
Poznajemy litery...
Informacja z dnia: 2019-11-16
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej. Nasz gość zaprezentował charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty o tak niezwykłych nazwach jak "didżeridu", "ka (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-11-11
W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie jakie znamy symbole narodowe oraz dzieci wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego "Lech, Cze (...)
11 listopada w pamięci przedszkolaków..
Informacja z dnia: 2019-11-06
Dzisiaj odbyły się zajęcia otwarte w grupie Zuchów. Podczas spotkania dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie prezentując bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek” w formie pantomimy.  Dzieci mog (...)
Jesienne zajęcia otwarte u Zuchów
Informacja z dnia: 2019-11-04
We wtorek 29.10 dzieci z najstarszych grup wzięły udział w Przeglądzie Bajek i Baśni organizowanym przez Przedszkole "Bajka". Tematem przewodnim była PANTOMIMA. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt. "Czer (...)
Zuchy na przeglądzie Bajek i Baśni..
Informacja z dnia: 2019-11-01
31 listopada odbył się w naszym przedszkolu pierwszy Bal Wszystkich Świętych.Tego dnia było jak w niebie- dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Przedszkolacy przedstawiali swoim kolegom i koleżankom (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2019-11-01
Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni  moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli. To czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i szczególny czas uczczenia ich pamięci. Dnia 30 paź (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2019-11-01
  ,JESIENNE CZA CZA CZA" 1.      Kolorowa jesień już chodzi po lesie  Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr Wietrzyk gwiżdże cza cze w jesiennym bukiecie A dzie (...)
Wiersz i piosenka  XI
Informacja z dnia: 2019-10-26
W  miniony czwartek nasza grupa odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną ,,Vet Medica” w Chojnicach. Dzieci miały okazję wykonać badanie USG oraz z bliska przyjrzeć się  jak wygląda fachowa pomoc udzielana pr (...)
 Zuchy z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej
Informacja z dnia: 2019-10-26
W minionym tygodniu odbyło się interesujące spotkanie z mamą Antka, która jest weterynarzem. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat sposobów dbania i pielęgnacji naszych (...)
Spotkanie z Weterynarzem
Informacja z dnia: 2019-10-08
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dlatego też postanowiliśmy wybrać się do pobliskiego parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę oraz zbierały liście (...)
Jesienny spacer do parku
Informacja z dnia: 2019-10-06
W miniony piątek odbyły się w naszym przedszkolu bardzo ciekawe warsztaty. Dzieci brały aktywny udział w zabawach eksperymentalnych z wykorzystaniem wody, "magicznego kleju" sody oczyszczonej i kukurydzy. Były (...)
Eksperymentujemy!
Informacja z dnia: 2019-10-05
W  miesiącu wrześniu częstym tematem naszych zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się (...)
Znamy zasady bezpieczeństwa na drodze!
Informacja z dnia: 2019-10-02
Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw.  Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok marchewkowy. Dlatego też dzieci przyniosły do przedszkola warzywo. Jedn (...)
Smaczny i zdrowy sok marchewkowy!
Informacja z dnia: 2019-09-30
„Kolorowa jesień” –wiersz D. Kossakowskiej.   Jesień wszędzie, szumią drzewa. Ptak w gałęziach już nie śpiewa.   Lecą liście kolorowe, żółte, rude i brązowe. (...)
Wiersz i piosenka -  październik
Informacja z dnia: 2019-09-22
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu ten dzień świętujemy bardzo uroczyście. Zaraz po śniadaniu była ok (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-18
Dnia 02.09.2019 odbyło się uroczyste Pasowanie dzieci na Zucha. Na początku przedszkolaki podzieliły się swoimi wspomnieniami z wakacji, a następnie złożyły uroczystą przysięgę podnosząc prawe dłonie. Następnie Pani (...)
Uroczyste Pasowanie na Zucha
Informacja z dnia: 2019-08-29
Piosenka - „Przedszkolak” sł. Dorota Kossakowska   I Bracia mówią jesteś mały, chodzisz jeszcze do przedszkola. Ciągle tylko chcesz się bawić, tak jak Kasia oraz Ola.   (...)
Wiersz i piosenka- wrzesień
Informacja z dnia: 2019-06-23
23 czerwca Wesołe Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w festynie "Chojnickie Aniołowo", którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum. Głównym celem festynu  jest (...)
Aniołowo 2019
Informacja z dnia: 2019-06-18
         W tym tygodniu w naszej grupie odbyły się już ostatnie  zajęcia z programem Archi – Przygody. Tematami, którymi się zajmowaliśmy było  ,,Przyjazne m (...)
Archi-przygody IX i X zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-17
Dzisiejsze zajęcia w ramach programu Archi - Przygody miały charakter plenerowy. Celem zajęć było poznanie historii naszej okolicy. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi co to jest przewodnik, co w swojej okol (...)
Archi-przygody VII zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-17
Kolejne zajęcia z programem Archi -Przygody odbyły się pod hasłem "Schronienia". Wprowadzeniem była bajka "Trzy świnki". Omawiając jej treść dzieci rozmawiały o tym z jakich materiałów można bu (...)
Archi-przygody VIII zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-04
4 czerwca Starszaki wybrały się na wycieczkę do miejscowości Brusy-Jaglie. Chata Kaszubska, w której byliśmy to muzeum, w którym odbywają się wspaniałe warsztaty regionalne.  Dzieci uczestniczyły w dw& (...)
Nasza wycieczka w Brusach-Jaglie
Informacja z dnia: 2019-06-03
Mimo iż Dzień Dziecka przypadał w sobotę to my ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu  obchodziliśmy dzisiaj. W ogrodzie zorganizowałyśmy wiele atrakcji dla naszych podopiecznych.  Wśród nich były wsp& (...)
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu!
Informacja z dnia: 2019-05-31
Piosenka Niech żyją wakacje   Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las I niebo, i słońce, wolny, swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak, i skakanka Będziemy grać w siatkówkę od samiut (...)
Wiersz i piosenka- czerwiec
Informacja z dnia: 2019-05-31
W minionym tygodniu już po raz ostatni w tym semestrze odbyły się zajęcia w tenisa stołowego w grupie Starszaków. Wykorzystując naturalną potrzebę ruchu staraliśmy się zaszczepić w przedszkolakach potrzebę uprawia (...)
Tenis stołowy u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-05-27
24 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały występ podczas którego zaprezentowały piosenki, tańce oraz kr&oacu (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2019-05-21
W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia z Archi-przygodami. Tematem przewodnim były „konstrukcje”. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań m.in.: jak to się dzieje, że budowle mogą nie tylko &bdqu (...)
Archi-przygody VI zajęcia
Informacja z dnia: 2019-05-17
Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Dzięki niej dziecko ma sposobność pokazywania swoich uczuć i emocji, a jej słuchanie rozwija wrażliwość.  W tym tygodniu mieliśmy okazję poznać nazwy instrument (...)
Poznajemy instrumenty muzyczne
Informacja z dnia: 2019-05-17
W dniu dzisiejszym Starszaki uczestniczyły w kolejnym zajęciu programu Archi-przygody, którego celem było zwrócenie uwagi na wrażenia barwne w najbliższym otoczeniu. Podczas zajęć każde dziecko z zestawu pr (...)
Archi-przygody V zajęcia
Informacja z dnia: 2019-05-07
 W poniedziałek milą niespodzianką w naszym przedszkolu był występ aktorów krakowskiego teatru, którzy przygotowali dla naszych przedszkolaków przedstawienie  pt.: " O Smoczku Cudaczku (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-04-30
Piosenka ,,Nie ma jak dom’’ Mała Orkiestra Dni Naszych   Widziałem ja kraje jak się należy i wszędzie już byłem, możecie mi wierzyć! Wiem to na pewno, że mego domu nie zmieniłbym na nic (...)
Wiersz i piosenka- maj
Informacja z dnia: 2019-04-26
W minionym tygodniu odbyły się w naszej grupie czwarte zajęcia z Archi-przygód. Na wstępie pani architekt pokazała zdjęcie satelitarne miejscowości Chojnice i wspólnie z dziećmi omawiała widoczne na nim ele (...)
Archi-przygody IV zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-26
W minionym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Wielkanocne ozdoby" organizowany przez Przedszkole Niepubliczne ,,Teddy" w Chojnicach. Naszą grupę reprezentowała Malwina, która wykonał (...)
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2019-04-25
Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi, dlatego jak co roku w związku z obchodami Dnia Ziemi włączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata. Poprzedzone to było zajęciami dotyczącymi segregow (...)
Dzień Ziemi u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-04-18
Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Nas odwiedził w minioną środę. Zanim jednak dzieci wyruszyły na poszukiwania prezentów przypomniały sobie o tradycja (...)
W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka..
Informacja z dnia: 2019-04-12
W tym tygodniu na zaięciach dzieci rozmawiały o pracy rolnika. Poznały maszyny używane na co dzień na wsi, a także porównywały zdjęcia miasta i wsi. Dowiedzieliśmy się także jakie są różnice między słomą i (...)
Nasze zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-12
W minionym tygodniu obchodziliśmy rocznicę śmierci Jana Pawła II. W związku z tym w naszym przedszkolu odbyła się XI-edycja konkursu międzyprzedszkolnego ,,Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II". Starszaki na zajęci (...)
W rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II...
Informacja z dnia: 2019-04-12
W tym tygodniu odbyły się trzecie zajęcia z cyklu Archi - Przygody pt. "Skala i proporcje". Dzieci zostały na wstępie zmierzone, a ich wzrost zaznaczony na dużym  arkuszu papieru. Następnie każde (...)
Archi-przygody III zajęcia
Informacja z dnia: 2019-04-09
W minionym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia z Archi-Przygodami, które upłynęły pod hasłem "Modele przestrzenne".  Na wstępie dzieci obejrzały przykładowe makiety przyniesione przez panią arc (...)
Archi-przygody II zajęcia
Informacja z dnia: 2019-03-29
W miniony czwartek rozpoczął się w grupie  starszaków cykl zajęć w ramach ogólnopolskiego programu ARCHI-PRZYGODY przygotowanego i realizowanego przez NARODOWE CENTRUM KULTURY.  Dzi (...)
Archi-przygody u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-03-28
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia otwarte w grupie starszaków. W takim dniu rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje przedszkolak w grupie przedszkolnej. Tematem zajęć otwartych w naszej grupie były „Oznak (...)
Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2019-03-26
WIERSZ                                   &nbs (...)
Wiersz i piosenka na kwiecień
Informacja z dnia: 2019-03-26
Świeże warzywa: szczypiorek,  rzodkiewki, pomidory  i ogórki to tylko niektóre ze składników dzisiejszego śniadania u Starszaków. Takie produkty świetnie smakują i mają mnóstw (...)
Wiosenne kanapki
Informacja z dnia: 2019-03-24
21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień” z okazji nadejścia wiosny.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  st (...)
Pierwszy Dzień Wiosny!
Informacja z dnia: 2019-03-17
W minionym tygodniu Starszaki poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Na początku dzieci ułożyły z rozsypanki wyrazowej wspomniane przysłowie i starały się je odczytać. Ponadto utrwaliły nazwy zjaw (...)
W marcu jak w garncu...
Informacja z dnia: 2019-03-13
Dzisiejszego dnia grupa starszaków wybrała się do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Tam wysłuchała historii autorstwa Marcina Mortki pt. „Tappi i niezwykłe miejsce” ze zbioru o tym samym tytule. Dzie (...)
Starszaki w Bibliotece
Informacja z dnia: 2019-03-13
We wtorek przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Dzieci dowiedziały się jakie jest pochodzenie poszczególnych instrumentów, a także mogły usłyszeć ich brzmienie. Na niektó (...)
Muzyka etniczna
Informacja z dnia: 2019-03-08
Grupa Starszaków w tym tygodniu zmierzyła się z przeszłością, która miała wpływ na teraźniejszość, a dokładniej z wynalazkami. Dzieci zobaczyły jak wyglądał pierwszy rower, telefon czy samochód. Skor (...)
Wynalazki
Informacja z dnia: 2019-03-08
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Także w przedszkolu  nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie tego pięknego dnia. Dziewczyny tego dnia były wes (...)
Świętujemy Dzień Kobiet
Informacja z dnia: 2019-03-03
Piosenka ,,W marcu’’ sł. Irena Suchorzewska, muz. Bohdan Riemer   Raz śnieg pada, a raz deszczyk. Na jeziorze lód już trzeszczy. Błękit nieba lśni w kałuży, bałwan w sło (...)
Wiersz i piosenka na marzec
Informacja z dnia: 2019-03-03
Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”, wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na małe, „co nieco”. Tego dnia wybraliśmy s (...)
Tłusty czwartek u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-03-03
W minionym tygodniu w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W związku z tym próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań m.in.: Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był naj (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2019-02-14
W sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy, dlatego Starszaki świętowały już w czwartek. W trakcie robienia pizzy dzieci miały możliwość poznania składników potrzebnych do powstania ciasta. Następnie gotowe (...)
Dzień pizzy u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-02-06
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się starszaki podczas balu organizowanego w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na sali. Był (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2019-02-01
      Wiersz                               &n (...)
Wiersz i piosenka na luty
Informacja z dnia: 2019-01-24
Babcia i dziadek – to osoby, dzięki którym życie każdego dziecka jest piękniejsze i pełniejsze. Dlatego też dzieci z grupy Starszaków w dniu dzisiejszym ugościły swoich dziadków, przygotowując (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2019-01-17
  W tym tygodniu rozmawiamy o zawodach, w związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Wiktorii z grupy średniaków, która zdradziła nam sekrety pracy krawcowej. Dzieci zapoznały si (...)
Wizyta pani krawcowej u Starszaków
Informacja z dnia: 2019-01-15
W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z Grudziądza z występem pt. „Pinokio”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy kukiełki z drewna, która chciała być prawdziwym chłopcem. Bardzo po (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-01-08
Przyszła do nas Pani Zima, a my korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu ... Zimowe wyjście z przedszkola było wspaniałą rozrywką! W minionym tygodniu grupa starszaków wybrała się więc do ogrod (...)
Zima, zima, zima...
Informacja z dnia: 2019-01-02
wiersz ,,Babciu miła, dziadziu drogi" Babciu miła, dziadziu drogi, przychodzimy w wasze progi i z okazji tego święta nasza buzia uśmiechnięta. Więc uśmiechy dziś dajemy, babcię ,dziadka całujemy (...)
Wiersz i piosenka na styczeń
Informacja z dnia: 2018-12-20
20 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce magiczne wydarzenie - Wigilia . Najstarsza grupa przedszkolna zaprezentowała zgromadzonym gościom program artystyczny wprowadzający w bardzo miłą świąteczną atmosferę. Następ (...)
Wigilia w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-16
Od samego rana, dzieci zabrały się do robienia ciasteczek na spotkanie z rodzicami. Razem z paniami wyrabiały ciasto, wałkowały je, a następnie przy pomocy foremek wycinały różne świąteczne kształty. Gdy ciasteczk (...)
Ciasteczka
Informacja z dnia: 2018-12-15
„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają” ​Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.W dobrym pr (...)
Jasełka u Starszaków
Informacja z dnia: 2018-12-06
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dzwięku dzwonka św. Mikołaja. Wszystkie dzieci bardzo dokładnie wyczyściły swoje buty, a następnie udały się w jego poszukiwaniu po przedszkolu. A po po (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2018-12-04
Barbórka to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary. W tym dniu w naszym przedszkolu przybliżamy dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszy (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2018-12-02
                                                              (...)
Wiersz i piosenka na Grudzień
Informacja z dnia: 2018-11-30
"Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najr&oac (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2018-11-29
W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu piłkarzy Chojniczanki. Były pokazy żonglerki, pogadanka o sporcie i oczywiście gadżety dla naszych milusińskich /foto-006-l (...)
MKS CHOJNICZANKA
Informacja z dnia: 2018-11-27
W miniony piątek w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia bo " czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś&qu (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-25
Miniony czwartek przyniósł dzieciom wiele wrażeń. A wszystko za sprawą wyjątkowych gości w przedszkolu: mamy Julki i Michała Kałas, która przyszła ze swoją suczką Leną oraz Pana weterynarza taty Wiktorii Le (...)
Kochamy nasze pupile
Informacja z dnia: 2018-11-23
13 listopada starszaki zaprosiły do swojego przedszkola swoim rodziców. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role występując w jesiennym przedstawieniu. Z ogromnym zaangażowaniem  dzieci wzięły udział (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2018-11-12
Dnia 9 listopada 2018 r. wszystkie dzieci z naszego przezdszkola wraz ze swoimi paniami wzięli aktywny udział w obchodach 100-rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczyście odśpiewały " Mazurka Dąbrowskiego" - (...)
100- rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę
Informacja z dnia: 2018-11-10
8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa Podpułkownika Rezerwy pana Wojciecha Chytrowskiego. Dzieci miały okazję zaznajomić sie z umundurowaniem żołnierza, a także aktywnie uczestniczyły z zabawach (...)
Spotkanie z Wojskowym
Informacja z dnia: 2018-11-09
5 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie teatralne pt. "Leśna szkółka". /foto-006-l (...)
Leśna szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-03
"Tańcząca wiewióreczka" ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała  Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała  1. Spotkała jeżyka, tańczyli walczyka  Tańczyli walczyka raz, dwa (...)
Wiersz i piosenka na Listopad
Informacja z dnia: 2018-10-28
W miniony poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu tatę Dorotki, który pracuje w chojnickim szpitalu. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkow (...)
Wyjątkowe odwiedziny
Informacja z dnia: 2018-10-21
17 października dzieci z grupy Starszaków wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku- Jesieni. Przedszkolaki zbierały jesienne skarny do kosza. Po powrocie do (...)
Jesienny spacer
Informacja z dnia: 2018-10-05
Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków postanowiła zrobić sałatkę warzywną. Dzieci poznały wygląd, smak i zapach produktów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyrządzały sałatkę warzywną, przest (...)
Sałatka warzywna
Informacja z dnia: 2018-10-03
/foto-006-l (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2018-10-01
  „Tańcowała jesień” sł. Stanisław Karaszewski, muz. Tomasz Strąk 1. Tańcowała jesień W lesie zamaszyście. Żółte, rude i brązowe Z drzew zrywała liście. Ref. Tańcowała jesień, Kolo (...)
Wiersz i piosenka Październik
Informacja z dnia: 2018-09-30
Z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka" dzieci udały się do gospodarstwa rolnego położonego we wsi Asmus. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wydobywany jest ziemniak, a także dowiedzieć się jakie są potrzebne do (...)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-23
18 września gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości, a mianowicie: Alpaka Cocolino, Czarnuszka oraz Mieszka.  Alpaki są przyjazne i bardzo lubią dzieci. Ich wielkim przysmakiem jest marchewka, trawa i sia (...)
Alpaki
Informacja z dnia: 2018-09-16
Wakacje się skończyły, ale pozostały wspomnienia. Na zajęciach dydaktycznych chętne dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych podróżach prezentując koleżankom i kolegom przywiezione pamiątki. Pod koniec zajęć wy (...)
Wspomnienia z wakacji
Informacja z dnia: 2018-09-10
Tydzień przedszkola już za nami, który minął starszakom bardzo szybko. Dzieci poznały zasady panujące w naszej grupie przedszkolnej. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad przedszkolaka stworzyliśmy &qu (...)
Witamy w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-03
„Kropelka złotych marzeń” sł. Andrzej Marek Grabowski, muz. Krzysztof Marzec  Kiedy już trzeba będzie powiedzieć cześć, Kiedy już lato pęknie i spadnie deszcz, Co Ci dać przyjaciółko my (...)
Wrzesień - Piosenka i Wiersz
Informacja z dnia: 2018-06-23
19 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Kibica". Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w barwach narodowych. Już od rana można było usłyszeć głośne okrzyki dzieci- Polska! Biało- Czerwo (...)
Dzień Kibica
Informacja z dnia: 2018-06-18
W  miniony piątek w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Technikum S. Bieszka w Chojnicach. Uczniowie poprowadzili zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uważ (...)
Pierwsza Pomoc w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-06-17
13 czerwca dzieci z grup średniaków oraz zerówki 5- godzinnej wyruszyły na wycieczkę do Wyłuszczarni nasion w Klosnowie. Jest to zabytkowy obiekt architektoniczny, w którym zachowały się stuletnie ur (...)
Wycieczka do Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie
Informacja z dnia: 2018-06-11
W dniach od 4 do 6 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.Pierwszego dnia nie obyło się bez zabaw muzyczno-ruchowych na terenie przedszkolnym.W kolejnym dniu przedszkolaki malowały na folii malarskiej p (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2018-06-04
W minionym tygodniu w średniakach wiodącym tematem zajęć był temat " Domowi ulubieńcy". Dzieci dowiedziały się o trybie życia, przyzwyczajeniach, sposobie odżywiania zwierząt żyjących w naszych domach. Pod koni (...)
Akwarium
Informacja z dnia: 2018-06-01
Na wakacje ruszać czas Za dni kilka – o tej porze będę witać polskie morze. Bo najbardziej mi się marzy żeby bawić się na plaży. A ja chciałbym dotknąć chmury i dlatego jadę w góry. Razem z mamą, ra (...)
Wiersz i piosenka na Czerwiec
Informacja z dnia: 2018-05-31
29 maja gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości, a mianowicie Strażaków z  Jednostki Strażackiej w Chojnicach. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki, kt&o (...)
Strażacy w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-05-28
W dniu 24 maja odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszyscy obejrzeli  szutuczki zaprezentowane przez  magika, a następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pięknie recytowały (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2018-05-24
W środę dzieci z grupy średniaków odwiedziły Miejską bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarki oraz dowiedziały się co trzeba zrobić aby móc wypożyczyć daną książkę. (...)
Wizyta w Bibliotece
Informacja z dnia: 2018-05-10
W czwartek średniaki odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nieżychowicach.Dzieci miały możliwość zapoznać się z różnorodnym sprzętem wojskowym, pojazdami oraz pokazem broni. To był dzień pełen radości i wrażeń (...)
Wizyta w Jednostce Wojskowej
Informacja z dnia: 2018-05-09
W poniedziałek dzieci miały możliwość wysłuchania koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach myzuczno-ruchowych.  &nbs (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2018-05-01
„Dziękuję Ci Mamo” Dziękuję Ci Mamo, za to, że zbudowałaś dom z tatą, Dom z bajki, gdzie zawsze jest lato! Stworzyliście razem dom, Czarodziejski, ciepły dom. Stworzyliście razem dom na lata, A w n (...)
Wiersz i piosenka na maj
Informacja z dnia: 2018-04-30
"Drodzy Ziemianie,czy wiecie, jeśli śmiecić nie przestaniecie niedługo sami w tych śmieciach utoniecie" 23 kwietnia średniaki obchodziły Dzień Ziemi. Na początku zajęć średniaki wysłuchały w skupieniu (...)
Dzień Ziemi
Informacja z dnia: 2018-04-23
W minionym tygodniu średniaki pogłębiły wiedzę na temat zwierząt żyjących na wiejskim gospodarstwie. Na koniec zajęć wykonały przepiękne owcę i barany.    /foto-006-l (...)
Na wiejskim podwórku
Informacja z dnia: 2018-04-20
Powiedz mi, a zapomnę,  pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” Znacie jakieś dziecko, które nie lubiłoby eksperymentów? Dzieci szczególnie lubią robić eks (...)
W krainie eksperymentu
Informacja z dnia: 2018-04-12
12 kwietnia przedszkolaki z grupy starszaków wybrały się z wizytą do Hurtowni Art. Spożywczych Państwa Ryduchowskich. Dzieci miały okazję zaobserwować jak zorganizowana jest praca w tak dużej placówce. Serd (...)
Z wizytą w hurtowni
Informacja z dnia: 2018-04-09
9 kwietnia  gościliśmy w przedszkolu rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z języka angielskiego, które poprowadziła pani Kamila Neja. Następnie średniaki wysłuchały opowiadania A. Ga (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce wiosennej
Informacja z dnia: 2018-04-01
,,Czubatka mamą'' sł. Irena Laris   Wysiedziała kwoka bielutkie jajeczka. Wylęgły się żółte kuleczki puchate. Wodziła je drogą po łące, gdzie rzeczka.  Dumne, że do mamy podobne (...)
Wiersz i piosenka na Kwiecień
Informacja z dnia: 2018-03-30
W środę nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość:  zając, który już od rana witał dzieci w holu przedszkola wzbudzając tym wielką radość. Średniaki dostały wyjątkowe zadanie od zajączka: znalezienie du (...)
Zajączek w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-03-28
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych średniaki wykonały przepiękną pisankę na wystawę do Galerii Brama Pomorza. /foto-006-l (...)
Pisanka
Informacja z dnia: 2018-03-26
Dnia 26 marca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,Wielkanocna palma". Wszystkie prace były przepiękne, więc wszyscy otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów. Gratulujemy i dzięku (...)
Palmy wielkanocne
Informacja z dnia: 2018-03-25
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”    21 marca przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Dzieci przyglądały się jak powstaję ku (...)
WITAMY WIOSNĘ!!!
Informacja z dnia: 2018-03-22
W środe przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycielki  posadziły  kwiaty – nagietki oraz cebulę. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  (...)
Od ziarenka do roślinki
Informacja z dnia: 2018-03-17
W minionym tygodniu średniaki pogłębiały wiedzę na temat kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały (...)
Poznajemy Kosmos
Informacja z dnia: 2018-03-15
W minioną środę średniaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie.Dzieci samodzielnie układały na kromkach chleba wybrane przez siebie produkty.Podczas robienia kanapek kształciły odp (...)
Wiosenne kanapki
Informacja z dnia: 2018-03-12
  "Przebiśniegi białe pierwsze zakwitają, zieloną łodyżką śniegi przebijają.  Śnieg wokół topnieje. Kwiatuszek się chwieje,  wiosna go wołała, sukienkę mu dała!"   (...)
Przebiśniegi
Informacja z dnia: 2018-03-09
Dzieci z grupy średniaków postanowiły wybrać się na pierwszy wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Ciepłe promienie słońca, śpiew ptaków, pierwsze kwiaty pąki na drzewach i krzakach bardzo (...)
W poszukiwaniu wiosny
Informacja z dnia: 2018-03-02
Przez cały tydzień  dzieci  poszerzały swoją  wiedzę na temat życia dinozaurów. Przedszkolaki  z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań na ich temat. Na zakonczenie tygodnia średniak (...)
Dawno, dawno temu...
Informacja z dnia: 2018-02-28
"JESTEŚMY ŻABY, ABY, ABY" I. Jesteśmy żaby, aby, aby, Jesteśmy mokre, okre, okre. Mieszkamy w błocie, ocie, ocie. I się chowamy, gdy jest bociek. Jesteśmy żaby, aby, aby, Jesteśmy mokre, okre, (...)
Wiersz i piosenka na marzec
Informacja z dnia: 2018-02-20
Dzisiejszy dzień wprowadził dzieci w krainę bajek, a wszystko za sprawą sztuki widowiskowej przygotowanej przez Panie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt: "Czerwony Kapturek".  (...)
Bajka o Czerwonym Kapturku
Informacja z dnia: 2018-02-19
Dzieci z grupy średniaków 19 lutego obchodziły " Międzynarodowy Dzień Kota". W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych "kocich zabawach" : naśladowały kotki, wysłuchały opowi (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2018-02-17
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję&qu (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-02-15
Dzisiaj przedszkolaki wysłuchały koncertu muzycznego. Dokładniej poznały instrument jakim jest puzon. Z zaciekawieniem wysłuchały utworów muzycznych i wokalnych, wykonywanych głosem żeńskim- sopranem. Dzieci (...)
Koncert zimowy
Informacja z dnia: 2018-02-13
W związku z przypadającym 9 lutego Dniem Pizzy Przedszkolaki postanowiły przygotować pizzę.Przedszkolaki dowiedziały się również, z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos do pizzy, n (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2018-02-08
Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje a (...)
Tłusty czwartek
Informacja z dnia: 2018-02-06
My się w ferie nie nudzimy, za to świetnie się bawimy!.Jak co roku nasza placówka przygotowała wiele atrakcji dla dzieci. Był to bardzo miły czas spędzony w aktywny sposób. Dzieci chętnie podejmowały niecod (...)
Chociaż śniegu nie widzimy, w ferie się nie nudzimy.
Informacja z dnia: 2018-02-05
Dinozaury ( sł. Ewa Stadtmuller, muz. Urszula Borkowska) 1. Dinozaurów nie ma z nami dawno już. Nawet ślady ich przysypał czasu kurz. Można spotkać dinozaura tylko w snach, jak paprocie skubie wielkie, że (...)
Wiersz i piosenka na luty
Informacja z dnia: 2018-01-27
Dnia 26.01.2018r. odbyła się XVII edycja konkursu regionalnego ,,Czy znasz swoje miasto i region?".  W programie  artystycznym dzieci z grupy średników: Basia, Asia, Zuzia, Lidka, Zosia, Filip, (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2018-01-22
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszys (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2018-01-19
Korzystając z uroku tegorocznej zimy średniaki  postanowili pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a (...)
Zabawy na śniegu
Informacja z dnia: 2018-01-17
Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli. Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie. Bo już teraz zapraszamy na okazję, którą mamy. A to będzie wielka gratka Dzień Babci i Dzień Dzia (...)
W oczekiwaniu na....
Informacja z dnia: 2018-01-16
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki (...)
Bal w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-01-13
 Zima jest to trudny czas dla ptaków... O naszych skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.     (...)
Dokarmiamy ptaki
Informacja z dnia: 2018-01-05
Na początku tygodnia dzieci przeniosły się na kontynent , w którym jest bardzo zimno - Antarktydę. Dzieci poszerzyły wiedzę o życiu Eskimosów gdzie mieszkają, co jedzą i czy na co dzień się zajmują. Dowiedz (...)
Poznajemy Antarktydę
Informacja z dnia: 2018-01-01
 Kiedy babcia była mała Kiedy babcia była mała To sukienkę i fartuszek krótki miała. Małe nóżki, chude rączki, i lubiła jeść cukierki oraz pączki. I co, i co, że babcia nam urosła, że lat ma (...)
Wiersz i piosenka I
Informacja z dnia: 2017-12-21
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego NArodzenia tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci obejrzały Jasełka, które przygotowała Zerówka, wspólnie śpiewały kol (...)
Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2017-12-19
W tym tygodniu średniaki poznały zwyczaje świąteczne, a także ozdoby choinkowe. Dzieci podczas zajęć wypowiadały się na temat strojenia choinki, a także zwyczajów panujących w ich domach. Na zakończenie zajęc (...)
Coraz bliżej Święta
Informacja z dnia: 2017-12-17
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy średniaków zaprezentowały  swoim rodzicom Jasełka pt.,,Pan Jezus się rodzi. Pięknie odegrały swoje role, a także wspólnie z rodzi (...)
Zajęcia otwarte o tematyce świątecznej
Informacja z dnia: 2017-12-06
6 grudnia, to dzień pełen radości i niespodzianek .  Średniaczki od samego rana przygotowywały się do wizyty Św. Mikołaja : czyściły buty, śpiewały piosenki i uczyły się wierszyka. Oczekiwany gość zastaw (...)
Mikołajki
Informacja z dnia: 2017-12-05
Z okazji święta wszystkich Górników - Barbórki dzieci zapoznały się z tematyką na podstawie ilustracji, opowiadania pt.,,O rozgniewanym węgielku". Średniaki  wiedzą na czym polega tru (...)
Święto Górnika
Informacja z dnia: 2017-12-02
Kończący się miesiąc, był pełen zabaw i tradycji andrzejkowych. Dzieci brały aktywny udział w zabawach tj. ,,Czyj but pierwszy?", ,,Imiona", ,,Jaki zawód zdobędę w przyszłości?'' i innych. Wszyst (...)
W krainie wróżb i czarów
Informacja z dnia: 2017-12-01
,, Witamy Cię Mikołaju.'' Witamy Cię Mikołaju   z dalekiego kraju.  Prosimy o prezenty dla nas,  grzecznych dzieci.  W zamian za to niech Ci słońce  w mroźne dni zaświeci. D (...)
Wiersz i piosenka XII
Informacja z dnia: 2017-12-01
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Miniony czwartek był bardzo pracowity dla średniaków, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Dzieci poznały składniki i sposób wykon (...)
Świąteczne pierniczki
Informacja z dnia: 2017-11-25
Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś. Kto tajemnic zna tak wiele? Mały mis. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma. Bohaterem piątk (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2017-11-22
21 listopada średniaki obchodziły Dzień Kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z każdym dzieckiem. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdow (...)
Dzień Kredki
Informacja z dnia: 2017-11-21
W poniedziałek średniaki wraz z wszystkimi przedszkolakami z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka " MKS CHOJNICZANKA". Dzieci z wielkim zaangażowaniem (...)
MKS CHOJNICZANKA
Informacja z dnia: 2017-11-19
W piątek gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa Pana Michała Brieger, który przybliżył dzieciom dyscyplinę sportową jaką jest tenis stołowy. Dzieci  aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętn (...)
Tenis stołowy
Informacja z dnia: 2017-11-12
Dnia 10 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie średniaków. Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role występując w jesiennym przedstawieniu. Z ogromnym zaan (...)
Witamy rodziców w naszym  przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-11-04
W piątek średniaki gościły wyjątkowego gościa wujka Marceliny pana Krystiana Piesik, który jest strażakiem. Pan Krystian w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka. Przeprowadził z dziećmi ro (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2017-11-01
"Do widzenia letnie ubrania"  Zimny wiatr gałęzie głaszcze, Zakładamy ciepłe płaszcze, Rękawiczki, czapki, szale, Wtedy nie zmarzniemy wcale. Już kożuchy i futerka Zaczynają na nas zerkać (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2017-10-27
Podczas piątkowych zajęć dzieci robiły pyszne, słodkie gofry. Dzieci bardzo zaangażowały się w prace związane z przygotowaniem tych pyszności. Jednak degustacja gofrów z cukrem pudrem prawiła im największą radość, (...)
Gofry
Informacja z dnia: 2017-10-25
 W naszym przedszkolu we wtorek po raz kolejny gościliśmy artystów muzyki klasycznej, którzy zaprezentowali program muzyczny pt: "Na polanie w lesie."  Dzieci z wielkim zainter (...)
Muzyka Klasyczna
Informacja z dnia: 2017-10-21
W miononym tygodniu dzieci z grupy średniaków samodzielnie wycinali nożyczkami dowolne kształty z gazet. Zadanie te sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji.  Wycinanie i cięcie – to trudne umie (...)
Wycinamy nożyczkami
Informacja z dnia: 2017-10-20
W czwartek 19  października Średniaki   z  ogromną  radością  przywitały niezwykłego  gościa - Pana  leśniczego  z Nadleśnictwa Przymuszewo.  Dzieci  oczekiwały (...)
Odwiedziny Pana Leśniczego
Informacja z dnia: 2017-10-16
W minionym tygodniu średniaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych Metodą Dobrego Startu. Zdolność koncentracji i słuchania jest niezbędnym warunkiem każdego procesu uczenia się. Rozwój tych umiejętności jest p (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2017-10-10
We  wtorek 10 października dzieci z grupy Średniaków wybrały się na spacer do pobliskiego parku aby zaobserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku- Jesieni. Jesień to pię (...)
Jesienny spacer do Parku
Informacja z dnia: 2017-10-09
Dzieci z  naszego przedszkola zaangażowały się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowiły wraz z rodzicami wesprzeć Schronisko Przytulisko w Chojnicach przynosząć do przedszkola karmę dla zwierząt. 9 październi (...)
Wizyta w Schronisku dla Zwierząt
Informacja z dnia: 2017-10-03
W poniedziałek dzieci z grupy średniaków zamieniły sie w kucharzy i upiekli przepyszne babeczki.                            Na początku zajęć d (...)
Babeczki z jagodami
Informacja z dnia: 2017-10-03
Dzisiejsze zajęcia dydaktyczno-ruchowe zostały przygotowane dla średniaków przez Straż Miejską. Dzieci doskonalne wcieliły się w role kierowców, pieszych i policjantów. Bardzo dziękujemy za wspa (...)
Wizyta Strażników Miejskich
Informacja z dnia: 2017-10-01
,,Jeż”- Iwona Salach  W suchym lesie mieszka jeż chcesz zobaczyć – to się spiesz! Pod gromadką liści śpi, gdy słoneczko złote lśni. Jabłek nigdy nie zajada chętnie złapie zaś owada. (...)
Wiersz i Piosenka na X
Informacja z dnia: 2017-10-01
W miniony czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Krakowa. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, znaków drogowych, a także zachowywania się na skrzyżowaniu drogowym.  (...)
Teatrzyk pt: ,,Jestem Bezpieczny
Informacja z dnia: 2017-09-29
Dzisiaj dzieci z grupy średniaków obchodzili Dzień Chłopaka – Przedszkolaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli dzisiaj wyróżnieni, dziewczy (...)
Dzień Chłopaka
Informacja z dnia: 2017-09-28
Podczas dzisiejszych zajęć średniaki pogłębiły wiedzę na temat owoców. Poznawały smak i zapach owoców, ich kształty i wielkość. Ponadto wykonały piękne czerwone jabłka, które można podziwiać w szatni (...)
Zdrowo rośniemy bo owoce jemy!
Informacja z dnia: 2017-09-26
Dzisiaj dwie grupy Średniaki i Starszaki odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną VetMedica. Przemili właściciele zapewnili nam mnóstwo wrażeń i ciekawostek, dużą porcję interesującej nauki o zwierzętach domowych, ich (...)
VetMedica
Informacja z dnia: 2017-09-22
W przedszkolu impreza nie byle jaka! Mamy dzisiaj Święto Pieczonego Ziemniaka! Średniaczki uwielbiają pieczone ziemniaczki!   (...)
Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2017-09-20
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2017-09-13
W drugim tygodniu września średniaki pogłębiły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Poznały wybrane znaki drogowe, potrafiły określić kolory na sygnalizacji świetlnej, a takze wykonały pracę plasyczną.Dużym zainteresowaniem d (...)
Spacer na pobliskie skrzyżowanie
Informacja z dnia: 2017-09-07
Jak wszędszie tak i w naszej grupie muszą panować jakieś zasady, których trzeba przestrzegać. Dlatego grupa Średniaków stworzyła kodeks grupowy. Średniaki ustaliły jak będą się zachowywać podczas zajęć jak (...)
Tak minął Nam tydzień
Informacja z dnia: 2017-09-05
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia średniaki opowiedziały o swoich ulubionych postaciach z bajek, a także utrwaliły wiadomości na temat baj (...)
Dzień Postaci z Bajek
Informacja z dnia: 2017-08-30
Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków, a szczególnie te dzieci, które po raz pierwszy przybędą do naszego przedszkola.Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny powitac (...)
Już nie maluszki tylko średniaczki
Informacja z dnia: 2017-06-22
         Dnia 20 czerwca grupa maluszków z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Dworku w Czartołomiu.   Wspaniałą atrakcją dla dzieci była możliwość jazdy konnej. W pięk (...)
Wycieczka do Czartołomia
Informacja z dnia: 2017-06-13
12 czerwca po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu artysów muzyki klasycznej. Przedszkolaki obejrzały koncert muzyczny pt: " Z brzegiem Wisły". Zapoznały się ze strojem góralskiem, a takż (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2017-06-02
  1 Czerwca to ważna data dla wszystkich dzieci, W tym dniu wszystkie przedszkolaki doskonale się bawiły, brały aktywny udział w zajęciach, malowały farbami na folii tworząc przepiękny obrazek. Dużo radości dosta (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2017-06-01
Piosenka " Wesoły Pociąg" sł. U. Kozłowska, muz. R. Dziekański Ciuf-ciuf-ciuf! Puf-puf-puf! puf  – pociąg się odzywa.  Ruszać czas, czeka nas  przygoda prawdziwa. ref.  Na (...)
Piosenka i Wiersz Czerwiec
Informacja z dnia: 2017-06-01
La..., la..., la... Lato i nasze przedszkolne laboratorium.  Hmm... Smaku czy koloru?   (...)
Nadchodzi lato
Informacja z dnia: 2017-05-31
31 maja gościliśmy w naszym przedszkolu dziadka Janka, który jest ratownikiem medycznym w chojnickim szpitalu. Dzieci miały okazję zaznajomić się z zawodem ratownika. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wi (...)
Ratownik medyczny u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-05-29
25 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu aktorów  Teatru VAŚKA z Torunia pt: " Z nurtem Wisły", a następnie dzieci zaprezentowały (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2017-05-27
W minionym tygodniu maluszki wykonały pracę plastyczną pt: " Bukiet dla mamy". (...)
Bukiet dla mamy
Informacja z dnia: 2017-05-15
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy słuchaczy Medyczno- Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach. Panie zaprezentowały interesującą pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci aktyw (...)
Higiena jamy ustnej
Informacja z dnia: 2017-05-04
  ARKA NOEGO „ KIEDY BYŁAM JAK KROPELKA”   Kiedy byłam jak kropelka, czułam serca Twego bicie I widziałam jak jest wielka, miłość, która daje życie.. Kocham Cię! Kocham! Mamo wie (...)
Piosenka i Wiersz Maj
Informacja z dnia: 2017-04-30
  Budzenie świadomości narodowej dzieci w wieku przedszkolnym to ważny element wychowania patriotycznego. W minionym tygodniu dzieci poznały symbole narodowe, a na zakończenie zajęć wykonały kotyliony.  & (...)
Polska Nasz Dom
Informacja z dnia: 2017-04-26
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Własnie z tej okazji maluchy postanowiły przyłączyć się do jego obchodów i aktywnie włączyć w akcję sprzątania świata.  Dzieci zaopatrzone w jednorazowe ręka (...)
Światowy Dzień Ziemi
Informacja z dnia: 2017-04-20
"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też wybraliśmy się do gabinetu stomatologicznego Pani Elżbie (...)
Wizyta u stomatologa
Informacja z dnia: 2017-04-12
  Dnia 12 kwietnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Zajączek Wielkanocny. Niestety dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił dla nich słodkie prezenty.    Zajączek&nb (...)
Zajączek u maluszków
Informacja z dnia: 2017-04-12
12 kwietnia gośćlilśmy w naszym przedszkolu Panie Bibliotekarki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania " Bardzo głodna gąsienica" Carle Erica. Takie zajęcia wzbogacają wyobraźnie dziecka, (...)
Odwiedziny Pań z biblioteki
Informacja z dnia: 2017-04-10
   W naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy artystów muzyki klasycznej, którzy zaprezentowali program muzyczny pt: " Spotkanie z wiolonczelą- miauczy kotek miau!".   (...)
Muzyka klasyczna
Informacja z dnia: 2017-04-06
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.           & (...)
Pamiętamy o Św. Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2017-03-31
31 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Budyniu. Maluchy z wielkim uśmiechem na twarzy próbowały pysznego deseru. Budyniowy deser pyszny jest, każdy przedszkolak o tym wie! Budyniowe smaki (...)
Dzień Budyniu
Informacja z dnia: 2017-03-31
„KUKUŁKA” Ku-ku, ku-ku! Precz zimo zła! Już bociek leci, cieszą się dzieci. Wiosna, wiosna idzie przez świat. Ku-ku, ku-ku! Już kwitnie sad! W gałązkach drzewa już ptaszek śpiewa. Wiosna, wiosn (...)
Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje.
Informacja z dnia: 2017-03-22
Jest coraz cieplej, słoneczna pogoda zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej pogody skorzystały dzisiaj Maluszki wybierając się z wężem Filipem na spacer.    (...)
Nadeszła Wiosna
Informacja z dnia: 2017-03-20
     20 marca maluszki obchodziły Dzień Słońca. Jednym z wiosennych zwiastunów są coraz cieplejsze promienie słoneczne. Dzięki nim czujemy się lepiej, rośliny zaczynają rosnąć, pojawiają s (...)
Dzień Słońca
Informacja z dnia: 2017-03-17
    Wiosna to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Budzi się życie, robi się ciepło, rozkwitają pierwsze kwiaty... Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co potrzebuje cebulka czy nasionko by rozwinąć się, a t (...)
Wiosna tuż, tuż
Informacja z dnia: 2017-03-15
    Działalność teatralna rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a także piękną, poprawną mowę. Rozwija także pamięć wzrokowo-słuchową. Zanim dziecko wystąpi na scenie musi nauczyć (...)
Sztuka widowiskowa u maluszków
Informacja z dnia: 2017-03-06
W piątek maluszki bawiły się w ogrodników. Najpierw przez lupy oglądały różne nasiona porównując ich wygląd i wielkość następnie zabrały się za sianie. Przygotowały ziemię do pojemniczków i za (...)
Mali ogrodnicy
Informacja z dnia: 2017-03-01
„Maszeruje wiosna” 1. Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą, mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. ref: Maszeruje wiosna a ptaki (...)
Wiersz i piosenka III
Informacja z dnia: 2017-02-26
W piątek nasze przedszkole po raz drugi odwiedzili muzycy. Dzieci podczas koncertu poznały nowe instrumenty: klarnet i saksofon. Razem z muzykami dzieci śpiewały piosenki o zimie i bałwankach oraz brały udział w zabawach (...)
KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ
Informacja z dnia: 2017-02-26
W tłusty czwartek nie zabrakło pączków w naszym przedszkolu. Od samego rana panie kucharki zabrały się za pieczenie, aby każdy przedszkolak na podwieczorek mógł skosztować pączusia. Maluszki wybrały się naw (...)
Pączusie
Informacja z dnia: 2017-02-19
We wtorek z okazji walentynek maluszki przyszły ubrane na czerwono. Tego dnia piekliśmy ciasteczka w kształcie serca, tańczyliśmy z balonami, były zabawy z chustą  oraz dzieci wykonały serduszka dla swoich kochanych (...)
Walentynki
Informacja z dnia: 2017-02-12
9 lutego maluszki obchodziły DZIEŃ PIZZY. Najpierw poznały, krótką historię tego popularnego włoskiego dania. Przedszkolaki dowiedziały się również, z jakich składników składa się ciasto, z czego zro (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2017-02-12
W poniedziałek przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Po starannym umyciu rączek  i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielni (...)
Kolorowe kanapki
Informacja z dnia: 2017-02-05
Dnia 31 stycznia odbyła się XVI Edycja Konkursu Międzyprzedszkolnego  "Czy znasz swoje miasto i region". W programie  artystycznym dziewczynki z maluszków: Basia, Asia, Zuzia, Lidka, Zosia zapr (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2017-02-05
W minionym tygodniu maluszki rozmawiały o aktualnej porze roku, sportach i zabawach zimowych na śniegu.  Uczyły się piosenki o bałwanku, układały bałwanka z kół  oraz  wykonały pracę plastyczną. (...)
Bałwanki
Informacja z dnia: 2017-02-01
„Bałwankowa piosenka” 1. Pada śnieżek już od rana, ulepimy dziś bałwana. Ref. Hejże, ha! Hejże, ha! Stoi bałwan, stoję ja. 2. Zatańczymy z nim wesoło. Chodź, bałwanku! Zróbmy koło. (...)
Wiersz i piosenka luty
Informacja z dnia: 2017-01-27
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się dzieci z naszego przedszkola podczas balu karnawałowego. W zabawie uczestniczyli także mikołaj, który nie pozwolił by przedszkolaki (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2017-01-12
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszys (...)
Dzień babci i dziadka
Informacja z dnia: 2017-01-01
Piosenka „Tralala dla babci i dziadka” 1. Namaluję łąkę, a na łące w kwiatkach, czerwoną biedronkę dla babci i dziadka. Ref. Tralala, tralala! Dla babci i dziadka. 2. Przykleję serduszko (...)
Wiersz i piosenka styczeń
Informacja z dnia: 2017-01-01
19 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy bardzo miłych i rozśpiewanych gości. Dzieci uczestniczyły w koncercie muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz poznały instrumenty (...)
Muzyka klasyczna w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-12-19
W piatęk 16.12. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce zimowo - świątecznej. Dzieci wymieniły oznaki zimy, poznały symbole Świąt Bożego Narodzenia, zaśpiewały piosenki zimowe i świąteczne oraz wykonały (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2016-12-12
Długo oczekiwany przez maluchy grudniowy poranek w końcu nadszedł i zgodnie z tradycją dzieci od samego rana przygotowywały się na przyjście Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki, czyściły buciki oraz szukały Mikołaja po (...)
Mikołaj w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-12-09
"Przyniosła mama z miodem słoiki, Na słodkim miodzie będą pierniki. Pachnie świętami i piernikami, Choinką miodem i prezentami." Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie piernik&oa (...)
Maluszki pieką pierniczki
Informacja z dnia: 2016-12-08
Dzień Górnika potocznie zwany „Barbórką” to tradycyjne polskie święto górnicze obchodzone 4 grudnia w Dniu Świętej Barbary. Z tej oto okazji maluszki 2 grudnia poznały zawód g&oacu (...)
Barbórka u maluszków
Informacja z dnia: 2016-12-04
W piątek nasze przedszkole odwiedził teatr Vaśka z Torunia z przedstawieniem o Świętym Mikołaju i jego pomocnikach. Zobacz (...)
Teatr Vaśka
Informacja z dnia: 2016-12-01
„Piosenka o Świętym Mikołaju” 1. Pędzą, pędzą białe sanie po srebrzystych szlakach. Wiozą, wiozą Mikołaja dookoła świata. Ref. Samochody, misie, klocki, piłki, lale - dzisiaj każde dzieck (...)
Wiersz i piosenka XII
Informacja z dnia: 2016-11-30
Pod koniec listopada swoje święto ma ulubiona zabawka wszystkich dzieci – ta sama, o której dorośli myślą z sentymentem. To właśnie pluszowy miś. Dzieci Dzień Pluszowego Misia uczciły  – 28 listop (...)
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Informacja z dnia: 2016-11-27
„Hokus- Pokus, Czary - Mary Niech się spełnia andrzejkowe czary” Tymi słowami maluszki  w piątek 25 LISTOPADA – rozpoczęły zabawę andrzejkową w naszym przedszkolu. „Andrzejki- to ludowa (...)
Andrzejki u maluszków
Informacja z dnia: 2016-11-27
W zdrowym ciele zdrowy duch! W tym tygodniu dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji o tym jak możemy dbać o higienę i o nasze zdrowie. W przedszkolu maluszki  myją ząbki, uczą się starannie myć ręce po zabaw (...)
Dbamy o zdrowie
Informacja z dnia: 2016-11-16
Jeże świętują swój dzień 10 listopada. Maliuszki w przedszkolu obchodziły  „Dzień Jeża” w poniedziałek. Z tej okazji nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in.: co jedzą jeże, gdzie mieszkają, jak (...)
Dzień jeża
Informacja z dnia: 2016-11-13
9 listopada był szczególnym dniem dla maluszków. Tego właśnie dnia  odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w któ (...)
Pasowanie na przedszkolaka
Informacja z dnia: 2016-11-04
25 października gościliśmy w naszym przedszkolu Państwa Lewandowskich z Przychodni Weterynaryjnej „VetMedica” z Chojnic wraz z Felkiem. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką n (...)
WIZYTA WETERYNARZA
Informacja z dnia: 2016-11-02
Piosenka „Jesienna orkiestra” Na polanie, w lesie, już pożółkła trawa, zaraz się rozpocznie jesienna zabawa, Zając dmucha w trąbę, miś na flecie gra, mały jeżyk podśpiewuje: bum tra-ra-ra- (...)
Informacja z dnia: 2016-10-23
Od września u maluszków odbywają się zajęcia z języka angielskiego. W pistek dzieci utrwalały poznane kolory, śpiewały piosenkę oraz uczyły się nazw zabawek w języku angielskim. (...)
Język angielski u maluszków
Informacja z dnia: 2016-10-21
14 października maluszki wraz z paniami uczestniczyły w występach przygotowanych przez najstarsze grupy dla pracowników naszego przedszkola. Zuchy pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na za (...)
Dzień Edukacji Narodowej
Informacja z dnia: 2016-10-16
Cały tydzień u maluszków poświecony był warzywom. Dzieci poznawały je po dotyku, smaku. Uważnie słuchały takich wierszy jak "Na straganie", "Marchewka" J. Brzechwy. W środę natomiast z okazji d (...)
Warzywny tydzień u maluszków
Informacja z dnia: 2016-10-09
Od października zaczęły się zajęcia dodatkowe u maluszków. We wtorek odbyła się rytmika prowadzona przez Panią Magdę. Rytmika w naszym przedszkolu to zajęcia umuzykalniające dziecko i stymulujące jego wszechstr (...)
RYTMIKA I ZUMBA U MALUSZKÓW
Informacja z dnia: 2016-10-09
28 września nasze przedszkole odwiedził  Pan policjant  z KPP w Chojnicach.  Pan policjant z  pełnym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszani (...)
Wizyta Policjanta
Informacja z dnia: 2016-10-04
26 września nasze przedszkole odwiedził Teatr Vaśka z Torunia z przedstawieniem "Jaś idzie do przedszkola".  Maluszki z wielkim zaciekawieniem oglądały  przedstawienie. (...)
Teatr Vaśka
Informacja z dnia: 2016-10-03
Wpadła gruszka do fartuszka Wpadła gruszka do fartuszka,  a za gruszką dwa jabłuszka, lecz śliweczka wpaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała.   Piosenka  "Liście w parku" (...)
Wiersz i piosenka X
Informacja z dnia: 2016-09-25
W piatek dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Tuż po śniadaniu maluszki  wyszły do ogrodu przedszkolnego w którym zorganizowano to wyjątkowe święto. Atrakcją było słuchanie &qu (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2016-09-20
20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły swoje święto „Dzień Przedszkolaka”. W związku z tym w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyły  się zabawy muzyczno-ruchowe ze średniaczkami i st (...)
Dzień przedszkolaka
Informacja z dnia: 2016-09-11
W pierwszych dniach września maluchy poznały swoją salę, łazienkę, kąciki zabaw oraz zwiedziły całe przedszkole. W tych dniach nie zabrakło również zabawy z nowymi kolegami i koleżankami. Maluszki poznały ró (...)
Pierwsze dni w przedszkolu
Informacja z dnia: 2016-09-01
Piosenka "Zabawa z jeżykiem" Krętą dróżką poprzez pola   – tupu, tupu, tupu tap!  idzie jeżyk do przedszkola – tupu, tupu, tupu tap! Ref.  Chodź, jeżyku! Chodź t (...)
Wiersz i piosenka wrzesień
Informacja z dnia: 2016-08-24
   Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu w Przedszkolu pomagamy Dziecku i Jego Rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edu (...)
Zajęcia adaptacyjne
Informacja z dnia: 0000-00-00
  29 października najstarsze zuchy poszły do  przedszkola „Bajka”, żeby zaprezentować przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” . Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu pantonima. (...)
Imieniny bajki