facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Zuchy
Informacja z dnia: 2022-06-27
,,Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno”. Słowami tej piosenki rozpoczęła się niezwykła uroczystość pożegnalna dzieci z naszego przedszkola. Był Polonez, wiersze, piosenki i tańce. Dzień 23 czerwca (...)
Żegnaj przedszkole kochane
Informacja z dnia: 2022-06-20
19 czerwca dzieci z grupy Zuchów wzięły udział w festynie charytatywnym ,,Chojnickie Aniołowo". Mali artyści otworzyli serca dla tych, którzy potrzebują pomocy i doskonale zaprezentowały się w programi (...)
Chojnickie Aniołowo
Informacja z dnia: 2022-06-13
W dniach 11 i 12 czerwca w Chmielnie rozegrał się finał 51- konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ,,Rodno Mowa” Udział brało 50 najlepszych recytatorów Pomorza. Uczestników oceniało pięcioos (...)
Finał konkursu recytatorskiego Rodno Mowa
Informacja z dnia: 2022-06-10
10 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I etapu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży ,,Moja przygoda w Muzeum" połączone z wernisażem wystawy prac. Do II etapu zakwalifikowano prace (...)
Moja Przygoda w Muzeum
Informacja z dnia: 2022-06-06
Wiele radości sprawiło przedszkolakom wyjście do Kino Teatru na film pt. ,,Dogtanian psi Muszkieterier’’ oraz zajęcia edukacyjne, podczas których zwiedzali budynek Kino Teatru i poznawali jego kulisy. (...)
Z wizytą w Kino Teatrze.
Informacja z dnia: 2022-06-02
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu upłynął wesoło i kolorowo. Pod takim hasłem dzieci z grupy Zuchów i Starszaków wystąpiły na scenie Fosy Miejskiej, podczas Chojnickiego Dnia Dziecka, który zorganiz (...)
Obchodzimy Dzień Dziecka.
Informacja z dnia: 2022-06-01
  Hej przedszkole ukochane 1. Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki A ty już kończysz swe siedem lat Żegnasz zerówkę lub sześciolatki I zaraz ruszysz dalej w świat Ref; Hej przedszkole ukochane, co be (...)
Wiersz i piosenka na czerwiec
Informacja z dnia: 2022-05-26
  We wtorek, w przedszkolu „Promyczek” odbył się XII konkurs o tematyce „Książka uczy i bawi”. Dzieci rozwijały zainteresowanie baśniami, integrowały się z innymi przedszkolami. Tematyką k (...)
Książka uczy i bawi
Informacja z dnia: 2022-05-25
Mama i Tata, to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla każdego dziecka rodzice, to najważniejsze osoby w życiu, dlatego też co roku w naszym przedszkolu organizujemy u (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2022-05-22
Na dzisiejsze zajęcia języka kaszubskiego zaprosiliśmy do przedszkola panią Janinę Kosiedowską, która wzbogaciła naszą wiedzę o kaszubskich zwyczajach i tradycjach, poprzez prezentację bajki pt. ,,Za co bocian był (...)
Kaszubskie bajanie
Informacja z dnia: 2022-05-21
18 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Muzykalni" w Chojnicach odbył się artystyczny konkurs w plenerze. Reprezentanci naszego przedszkola Liwia i Olek z zapałem przystąpili do wykonania pracy plastyczno-technic (...)
Konkurs artystyczny w plenerze
Informacja z dnia: 2022-05-20
Dnia 17 maja Zuchy wybrały się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem i jakie są zasady wypożyczania książek. Z zainteresowaniem i zaan (...)
Książka moim przyjacielem
Informacja z dnia: 2022-05-15
Konkurs recytatorski literatury kaszubskiej ,,Rodno Mowa" odbył się w Chacie Kaszubskiej im. Józefa Chełmowskiego w Brusach Jaglie. Celem konkursu było poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, trady (...)
Rodno Mowa
Informacja z dnia: 2022-05-13
Zuchy poznając najbliższe środowisko przyrodnicze- Park Narodowy ,,Bory Tucholskie” wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ,,Portret jednego dowolnego gatunku zwierzęta, który związany jest z siedl (...)
Mali i duzi mieszkańcy łąk
Informacja z dnia: 2022-05-11
  W poniedziałek w Przedszkolu Niepublicznym  „Jarzębinka” odbył się konkurs ekologiczny dla przedszkolaków „Eko Zgaduj Zgadula”. Przed pierwszym pytaniem konkursowym uczestnic (...)
Konkurs - Eko-Zgaduj Zgadula
Informacja z dnia: 2022-05-06
Wszystkie przedszkolaki poznały sposoby segregacji śmieci, zobaczyły śmieciarkę i siedziały za kierownicą samochodu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zakładu Oczyszczania Miasta w Klawkowie oraz pracownikom firmy: Radkowi, Seb (...)
Dbamy o nasze środowisko
Informacja z dnia: 2022-05-05
Wszyscy doskonale wiedzą, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii n (...)
Majowe święta
Informacja z dnia: 2022-04-27
  „Jesteś mamo skarbem mym” 1.     Kiedy mija noc i dzień nastaje Zawsze mówisz mi "witaj kochanie" Po czym tulisz mnie, czule całujesz Więc zaśpiewam Ci, to (...)
Wiersz i pisenka na maj
Informacja z dnia: 2022-04-26
26 kwietnia Zuchy wybrały się autokarem do Klosnowa. Poznawały ekosystem leśny, sposoby pozyskiwania nasion, a także obcowały z przyrodą wykonując przyrodnicze zadania i uczestnicząc aktywnie w zajęciach edukacyjno-przyr (...)
Wycieczka do Klosnowa
Informacja z dnia: 2022-04-24
22 kwietnia dzieci z grupy Zuchów obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajecia, na których zuchy miały okazję poznać zjawisko powstawania dnia i nocy. Rozmawiały ró (...)
Światowy Dzień Ziemi
Informacja z dnia: 2022-04-24
21 kwietnia odbyła się XIII edycja międzyprzedszkolnego konkursu matematycznego ,,Mały Matematyk", zorganizowanego przez Przedszkole Niepubliczne ,,Misiowa Akademia". Reprezentanci najstarszych grup w nasz (...)
Mały Matematyk
Informacja z dnia: 2022-04-15
Święta Zmartwychwstania Pańskiego, to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Zuchy poznawały tradycje i zwyczaje oraz symbole świąt Wielkanoc (...)
Przed nami Wielkanoc!
Informacja z dnia: 2022-04-07
Dnia 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się XIV edycja konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły inne placówki: Misiowa Akademia, Bajka, Jarzębinka, Promyczek oraz M (...)
Wspomnienia o papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2022-04-01
    Święta Wielkanocne sł. Anna Bernat, muz. Barbara Kolago   1. Słońce złote jak pisanka na błękitnym niebie zaświeciło od poranka dla mnie i dla ciebie. Bo… bo… t (...)
Wiersz i piosenka IV
Informacja z dnia: 2022-03-27
26 marca odbył się XX Turniej Szachowy pod hasłem ,,Bawmy się razem!" Zuchy systematycznie pod kierunkiem pani Grażyny Turzyńskiej przygotowywały się do udziału w turnieju. Sportowe zmagania szachowe zakończyły się (...)
Turniej szachowy
Informacja z dnia: 2022-03-26
21 marca wszystkie dzieci wybrały się do przedszkolnego ogrodu, żeby tradycyjnie jak co roku pożegnać zimową porę roku, a powitać wiosnę. Zuchy szukały pierwszych oznak wiosny oraz zmian zachodzących w przyrodzie, śpiewa (...)
Żegnaj zimo! Witaj wiosno!
Informacja z dnia: 2022-03-18
18 marca dzieci z naszego przedszkola brały udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową  nr 7 Dzień Jedności Kaszubów. Zuchy pięknie zaprezentowały się w Kaszubskich strojach śpiewając i tańcząc piosenkę , (...)
Dzień Jedności Kaszubów
Informacja z dnia: 2022-03-17
Zuchy w mijającym tygodniu poznawały nazwy planet wchodzących w skład Układu Słonecznego. Kształtowały umiejętność planowania realizacji działań i rozwiązywania problemów podczas prac konstrukcyjnych. Pomysłowo i (...)
Podróż w kosmos
Informacja z dnia: 2022-03-11
Zuchy chętnie i bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych obowiązkowych z języka angielskiego oraz zajęciach dodatkowych prowadzonych w przedszkolu tj. rytmika, taniec, szachy, tenis, język kaszubski, religia (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2022-03-06
Zuchy w mijającym tygodniu kształtowały umiejętności odkrywania i dostrzegania rzeczy, zjawisk w najbliższym  otoczeniu. Poznały litery pisane r , R, pisały je po śladzie i w liniaturze, doskonaliły umiejętności roz (...)
Wielka Wyprawa
Informacja z dnia: 2022-02-27
"Idzie do nas wiosna"   I. Kiedy wiosna przyjdzie do nas, Roześmiana i zielona, Razem z wiosną wszystkie dzieci Zaśpiewają tak:  Ref. Zielona trawa, zielony mech, Zielona żaba& (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2022-02-11
W mijającym tygodniu Zuchy poznawały. ,,Cztery żywioły” ogień, wodę, ziemię i powietrze. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia i korzyści niosą żywioły , rozwijały swoje zainteresowania przyrodnicze oraz eksperym (...)
Czyste powietrze- ważna sprawa!
Informacja z dnia: 2022-02-10
9 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień pizzy. Dzieci bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę: uformowały drożdżowe ciasto na blasze, smarowały sosem pomidorowym i nakładały  ulubione składniki, posypu (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2022-02-08
8 lutego w naszym przedszkolu odbyła się XXI Edycja Konkursu regionalnego pt,, Czy znasz swoje miasto i region?” Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały się w pięknych programach artystycznych. Śpiewały (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2022-02-01
    Cztery żywioły sł. Urszula Kamińska, muz. Krzysztof Mroziński 1.      Płynie w rzece, szumi w morzu oraz kranie. W niej się myjesz i musisz ją pić. Tak jak ryba b (...)
Wiersz i piosenka na Luty
Informacja z dnia: 2022-01-28
Karnawał, to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci 26 stycznia podczas balu karnawałowego. (...)
Bal w przedszkolu
Informacja z dnia: 2022-01-19
Babcia i Dziadek, to słowa które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W tym roku Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym prog (...)
Kochamy Was
Informacja z dnia: 2022-01-12
Zuchy początek roku kalendarzowego rozpoczęły zapoznając się ze stałymi następstwami dni i nocy, pór roku, dni tygodnia i miesięcy w roku. Aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach, mających na celu dostrzeganie regula (...)
Płynie czas....
Informacja z dnia: 2021-12-29
,,Kochana Babciu! Kochany  Dziadku!"   Dziękujemy, goście mili, żeście dziś nas odwiedzili. Mimo że się występ kończy, zostaje to, co nas łączy. Nic nie zmieni przecież tego, że się ko (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2021-12-22
Tradycją w naszym przedszkolu jest uroczysta Wigilia. Zuchy przygotowały Jasełka, które zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki przy choince. Pani dy (...)
Przedszkolna Wigilia u Zuchów
Informacja z dnia: 2021-12-19
16 grudnia Zuchy zaprezentowały się w Jasełkach. Program artystyczny przygotowały dla swoich rodziców, ze względu na okres pandemii zostanie przekazany w wersji elektronicznej. Przedszkolaki we wspaniałych strojac (...)
Jasełka Cud Bożego Narodzenia
Informacja z dnia: 2021-12-18
Święta Bożego Narodzenia, to czas najpiękniejszy pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwyk (...)
Przygotowania do Świąt
Informacja z dnia: 2021-12-06
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Zuchy śpiewały piosenki, recytowały wiersze i wykonały piękne plastyczne prace. W nagrodę, że (...)
Zabawy Mikołajkowe
Informacja z dnia: 2021-12-04
Barbórka, Dzień Górnika- tradycyjne święto górnicze obchodzone w Polsce 4 grudnia. Zuchy utrwaliły i wzbogaciły wiedzę na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górników. Wiedzą, do produ (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2021-12-01
  „Była noc” Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła. Była noc, ciemna noc, Ona szła. Dokąd idziesz Panienko? Taka czysta jak szkiełko. Do Betlejem Panienka szła. (2x) Była noc, ciemna noc, wiatr i (...)
Wiersz i piosenka na grudzień
Informacja z dnia: 2021-11-28
Tradycyjnie jak co roku koniec listopada dzieci w przedszkolu spędzają czas na wspólnych zabawach andrzejkowych. Poznając tradycje i wróżby związane z andrzejkowym świętem, uczestniczyły w wesołej zabawie, (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2021-11-26
Dzisiaj Zuchy wybrały się z gościnną wizytą do Szkoły Tańca ,,Piętro Wyżej”. W związku z obchodzonym 24 listopada Światowym Dniem Tańca Pan Jacek zaprosił dzieci do Szkoły Tańca, gdzie zaprezentował bardzo interesu (...)
Światowy Dzień Tańca
Informacja z dnia: 2021-11-25
25 listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Dzisiaj każdy przedszkolak przyszedł ze swoim przyjacielem misiem, o kt& (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2021-11-19
W tym tygodniu Zuchy poznawały wartość, jaką jest ,,Wyobraźnia”. Rozmawiały o swoich zainteresowaniach wiedzą, że każdy ma prawo do swojego hobby, a wyobraźnia to skarb bo dzięki niej możemy przenieść się w czasie (...)
Moje hobby
Informacja z dnia: 2021-11-11
Dzień 11-listopada, to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, przywiązania się (...)
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI.
Informacja z dnia: 2021-11-04
4 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu  rodziców. Zuchy wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą i matematyczną. Doskonale odpowiadały na pytania, które przygotowała w formie listów Pani Je (...)
Zajęcia otwarte dla rodziców.
Informacja z dnia: 2021-11-03
Listopad jest miesiącem pamięci o tych, którzy już odeszli. Zuchy uczciły zamordowanych podczas II-Wojny Światowej żołnierzy. W chwili ciszy i zadumy zapaliły znicze na grobach, znajdujących się na Cmentarzu (...)
Pamiętamy
Informacja z dnia: 2021-10-31
,,Mazurek Dąbrowskiego.’’ sł. Jozef Wybickistrong> 1. Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy. Ref.: Marsz, marsz, Dąbrowski, Z ziemi wł (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2021-10-30
29 października obchodziliśmy w przedszkolu po raz trzeci Bal Wszystkich Świętych. Dzieci nie tylko przebrały się w oryginalne stroje swoich patronów, ale i również znały ich życiorysy. Bardzo dziękujemy ro (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2021-10-28
28 października dzieci z grupy Zuchów reprezentowały nasze przedszkole w XX- Przeglądzie Bajek i Baśni , zorganizowanym w Przedszkolu Niepublicznym ,,Bajka’’ Dzieci przygotowały bajkę ,,O Czerwonym (...)
XX Przegląd Bajek i Baśni
Informacja z dnia: 2021-10-26
Dzisiaj w naszym przedszkolu zapachniało jesienną przyrodą prosto z lasu. Zajęcia edukacyjne o charakterze przyrodniczym  poprowadziła Pani Ewelina , przedstawicielka Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Rytel. D (...)
Las jesienią
Informacja z dnia: 2021-10-24
Witaminki na zimowe chłody. Domowe przetwory z warzyw i owoców, to aromat i smak lata ,,zamknięty w słoiku’’. W mijającym tygodniu  dzieci poznawały wybrane przetwory owocowe i warzywne, kt& (...)
Witaminki na zimowe chłody.
Informacja z dnia: 2021-10-19
,,Każdy przedszkolak o tym wie: Chcesz być zdrowy, ruszaj się! Sport, to bardzo ważne sprawa. Są reguły, jest zabawa". Zuchy chętnie uczestniczą w muzyczno- ruchowych zajęciach porannych i gimnastycznych, natomiast& (...)
Sport, to zdrowie
Informacja z dnia: 2021-10-15
Sześciolatki mają już pewne przyzwyczajenia żywieniowe. Mimo to kształtują zdrowe i prawidłowe nawyki, włączają do zajęć wspólne zabawy kulinarne, przygotowują sałatki warzywne i owocowe, piją wyciskane soki oraz (...)
Koszyk Pani Jesieni
Informacja z dnia: 2021-10-07
W mijającym tygodniu w grupie zuchów dominowały zajęcia przyrodnicze, podczas których dzieci słuchały opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt leśnych, z zaangażowaniem uczestniczyły w teatrzyku wykorzystują (...)
Poznajemy tajemnice jesiennej przyrody
Informacja z dnia: 2021-10-07
Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Gabrielę, która jest animatorką " Animacje- Rewelacje". Wszystkie dzieci zarówno z grupy średniaków jak i zuchów z ogromnym zaangażowani (...)
Animacje- Rewelacje
Informacja z dnia: 2021-10-01
  Przepis na zdrowie sł. Urszula Piotrowska, muz. Magdalena Melnicka-Sypko 1.    A ja przepis znam na zdrowie,  jak stosować go – opowiem. Kilka dobrych rad się przyda, (...)
Wiersz i piosenka na październik
Informacja z dnia: 2021-09-30
Jesień to bardzo barwna pora roku. Spacer Zuchów do parku okazał się pięknym powitaniem nowej pory roku. Przedszkolaki obserwowały przyrodę i przyglądały się jesieni z bliska. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: dlacze (...)
Szukamy pierwszych oznak jesieni
Informacja z dnia: 2021-09-24
Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu Zuchy przybyły do przedszkola w jesiennym barwach i wspaniałych humorach. Poznały tradyc (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2021-09-22
20 września, to dzień, w którym święto obchodzą wszystkie przedszkolaki. Zabawy na ,,Dmuchanym Zamku’’ oraz zorganizowane zabawy, gry i niespodzianki w sali zajęć oraz w ogrodzie przedszkolnym sprawiły (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2021-09-17
Dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda z alfabetem. W świat lierki ,,o" wprowadziła nas piosenka ,,Koleżanka Ola". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski oraz uczestniczyły w ćwic (...)
Poznajemy litery
Informacja z dnia: 2021-09-16
W ramach realizacji tematu kompleksowego ,,Bezpieczeństwo’’ 16 września w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, który przeprowadził pogadankę na te (...)
I ja zostanę Policjantem!
Informacja z dnia: 2021-09-10
Pierwsze dni po wakacyjnej przerwie upłynęły zuchom w uświadamianiu roli właściwych zachowań podczas różnych sytuacji. Dzieci rozmawiały o dobrych manierach na podstawie wierszy, rymowanek oraz ilustracji. Chętnie (...)
Nasze przedszkole
Informacja z dnia: 2021-09-05
01 września odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Zucha". Bohaterami tej uroczystości były dzieci z najstarszej grupy wiekowej w przedszkolu. Po uroczystym ślubowaniu i złożeniu przysięgi przez dzieci,  P (...)
Pasowanie na Zucha
Informacja z dnia: 2021-08-27
„Felek” Wiecie, dzieci? – świat jest wielki, a na świecie same Felki. Więc: dla nóżek – pantofelki, a na obiad – kartofelki,  a do lodów są – wafelki, (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2021-06-24
Tak szybko minął kolejny rok w naszym przedszkolu. Poznaliśmy wiele nowych rzeczy, dużo się nauczyliśmy i coraz więcej już umiemy. Zawsze z uśmiechem i energią podejmowaliśmy nowe zadania. Chętnie przygotowywaliśmy progr (...)
Przed nami wakacje
Informacja z dnia: 2021-06-24
Gratulujemy grupie starszaków zajęcia I miejsca w konkursie pt. "Przegląd Piosenki Przedszkolnej" w kategorii "Przyroda". (...)
Wygrana w konkursie
Informacja z dnia: 2021-06-23
Gratulujemy Julkowi wyróżnienia w konkursie plastycznym pt." Zilustruj swój ulubiony wiersz" (...)
Konkurs pt. Zilustruj swój ulubiony wiersz
Informacja z dnia: 2021-06-17
Przedszkolaki kibicują polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Polska Gola! Polska Gola! Tak Przedszkole całe woła!    /foto-028-l (...)
EURO 2020 - Dzień kibica w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-06-12
Stajnia Tarant położona jest w malowniczej miejscowości Nieżywięć, w samym sercu lasów i dolin. Dzięki gościnności Państwa Kamili i Michała Kotarskich dzieci z naszej grupy mogły uczyć się konnej jazdy, pod oki (...)
Wycieczka do Doliny Muminków
Informacja z dnia: 2021-06-12
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ,,Pomorze’’ , we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Silnie stało się organizatorem Przeglądu Piosenki Przedszkolaków. Dzieci z naszej grupy przygotowały u (...)
Przegląd Piosenki Przedszkolaków
Informacja z dnia: 2021-06-06
W Międzynarodowym Dniu Dziecka w każdym miejscu na świecie najważniejsze są dzieci. Przedszkolaki dzisiejszy dzień spędziły na zabawie i chwilach , pełnych radości i niespodzianek. Wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia (...)
Obchodzimy Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2021-05-31
,,Już koniec kolego ‘’ 1.Już koniec kolego, już coś poza tobą, przed tobą znów droga otwarta. Niech oczy ciekawe i radosna młodość zapełniają ojczystą kartę. Ref: 2x Weź ze sobą uśmie (...)
Wiersz i Piosenka na VI
Informacja z dnia: 2021-05-28
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku- to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa okazja w grupie starszak (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2021-05-27
W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych formach aktywności, które dają im możliwość rozwijania zainteresowań zdobywania nowych wiadomości i umiejętności. Starszaki z ogromną radością uczestniczą w (...)
Zajęcia dodatkowe
Informacja z dnia: 2021-05-19
18 maja obchodziliśmy 101-rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W naszym przedszkolu odbyła się XIII- edycja konkursu pt.,, Wspomnienia o Janie Pawle II”. Starszaki przygotowywały się do udziału w międzyprzedszk (...)
Ojcze Święty- Pamiętamy
Informacja z dnia: 2021-05-14
Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię, ciekawość poznawczą, ale i wrażliwość emocjonalną. Kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie wła (...)
Nasze ulubione bajki i baśnie
Informacja z dnia: 2021-05-07
Książki są znakomitym i sprawdzonym źródłem wiedzy na świecie. Rozwijają naszą wyobraźnie, poszerzają i rozwijają słownictwo, pomagają nam się również wyciszyć i zrelaksować. Starszaki podczas kolejnych zaj (...)
Książka moim przyjacielem
Informacja z dnia: 2021-05-02
Majowe święta- dni o których należy pamiętać, gdyż są szczególnie ważne w historii Polski. Wprowadzono dzieci w tematykę ,,Polska – moja Ojczyzna” poprzez pogadankę na temat symboli narodowych, (...)
Święta Majowe
Informacja z dnia: 2021-05-02
,,Rodzina’’ Rodzina trzyma się razem. Jest najważniejsza na świecie. Najmniejsza to jest wspólnota i lepszej już nie znajdziecie. Mamusia i tatuś, córeczka lub synek. Pami (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2021-04-24
Na całym świecie 22 kwietnia obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy  i o (...)
Ekologiczny tydzień
Informacja z dnia: 2021-04-16
W mijającym tygodniu pracy zdalnej dzieci nabywały umiejętności, dotyczące używania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym. Starszaki znają ,,magiczne słowa’’ i potrafią ich użyć w różnych (...)
Z KULTURĄ ZA PAN BRAT
Informacja z dnia: 2021-04-11
W mijającym tygodniu przedszkolaki pracowały zdalnie, poznając pojęcia związane z kosmosem. Próbowały odpowiedzieć na pytania: Jakie wynalazki ułatwiają ludziom życie? Dlaczego zdobywanie wiedzy jest takie ważne?& (...)
Mali odkrywcy
Informacja z dnia: 2021-04-03
 „Grzeczne słówka” 1.Już od taty i od mamy, te trzy słowa dobrze znamy, które bardzo ważne są dla wszystkich z nas. Te magiczne słowa trzy, pewnie znasz je także ty, używ (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2021-03-27
W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne starszaki poznawały zwyczaje i tradycje tych pięknych wiosennych świąt. Dzieci rozwijały swoje słownictwo, wypowiadając się na podstawie opowiadania, wiersza, ilustracji, a tak (...)
Wielkanocne niespodzianki od zajączka
Informacja z dnia: 2021-03-24
Pierwszy Dzień Wiosny uznawany jest za magiczny i cudowny. Zima ustępuje miejsca budzącej świat do życia wiośnie, który staje się piękny i kolorowy. Starszaki podczas zajęć dydaktycznych poznawały zagadnienia przy (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2021-03-19
Gdy kończy się zima wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekują nadejścia wiosny. Co niezwykłego ma w sobie ta pora roku? Jakie są jej pierwsze oznaki? Jak się ją wita w różnych krajach? Na te i inne pytania szukaliśmy (...)
W oczekiwaniu na wiosnę
Informacja z dnia: 2021-03-12
Archi-Przygody, to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku szkolnym grupa Starszaków z naszego przedszkola będzie realizowała zajęcia o tematyce związane (...)
Archi-Przygody- czas zacząć!
Informacja z dnia: 2021-03-08
Podczas kolejnych zajęć dzieci poznawały różne sposoby podróżowania. Rozwijały otwartość na podróże i zdobywały nowe doświadczenie. Tworzyły zbiory pojazdów 7- elementowe poznając kolejną cyfr (...)
Wielka wyprawa
Informacja z dnia: 2021-02-28
„Przyszła wiosna do niedźwiedzia” 1. Przyszła wiosna do niedźwiedzia: „Zbudź się, misiu, zbudź!”. Pogłaskała słonkiem, dzyń, dzyń leśnym dzwonkiem. Ref. Zbudź się, misiu, zbudź się (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2021-02-27
Ziemia, ogień, woda, powietrze, to wielkie żywioły, trzeba znać i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kiedy zajdzie potrzeba zmierzenia się z nimi. O tym między innymi starszaki rozmawiały na zajęciach. Projektowały stroj (...)
Cztery żywioły
Informacja z dnia: 2021-02-27
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z poznawaniem zwierząt prehistorycznych- Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Dzieci poznały odpowiedzi na (...)
Dzień Dinozaura
Informacja z dnia: 2021-02-19
Piosenką pt. ,,Woda’’ starszaki rozpoczynały zajęcia związane z tematyką mijającego tygodnia. Dzieci poznały ogromną wartość i znaczenie wody w życiu każdego z nas oraz zwierząt i przyrody. Z ogromnym zainter (...)
Bez wody nie ma życia!
Informacja z dnia: 2021-02-16
Z tej okazji dzieci udekorowały salę i gazetkę czerwonymi serduszkami. Poznały tradycję obchodzenia święta walentynkowego. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i ra (...)
Walentynki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2021-02-09
,,Dzień Pizzy’’ – w przedszkolu i na całym świecie obchodzi się 9 lutego. Tego dnia starszaki przygotowały drożdżowe ciasto, które posmarowały pomidorowym sosem, nakładając na nie ulubione składn (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-04
Za oknem z dnia na dzień przybywa śniegu, który dzieci przecież uwielbiają. Korzystając z  uroku tegorocznej zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zim (...)
ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU
Informacja z dnia: 2021-02-04
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy Starszaków dbają o to, aby ich (...)
Pamiętamy o ptakach zimą
Informacja z dnia: 2021-01-30
Dnia 29 stycznia 2021r. odbyła się XX-edycja konkursu wiedzy o naszym mieście i regionie pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region?’’. Dzieci z grupy Starszaków zaprezentowały program artystyczny w ję (...)
Czy znasz swoje miasto i region?
Informacja z dnia: 2021-01-30
,,Woda.’’ Ref.: Można żyć bez czekolady, jajek albo chleba. Lecz bez wody nie da rady! Bez niej żyć się nie da! (x2)   1. Rzeki, morza, oceany opływają Ziemię. Słodkie stawy czy jeziora, p (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2021-01-27
Karnawałowy bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w przedszkolu. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Starszaki przebrane były za b (...)
Bal przebierańców
Informacja z dnia: 2021-01-22
W styczniu obchodziliśmy piękne dwa święta Babci i Dziadka. Z tej wyjątkowej okazji starszaki przygotowały niespodziankę dla swoich bliskich. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne, recytatorskie i plastyczn (...)
Kochamy Was - Babciu i Dziadku
Informacja z dnia: 2021-01-15
W tym roku ferie zimowe były niezwykłe, gdyż spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg. A nie od dziś wiadomo, że choć dorośli nie koniecznie przepadają za białym puchem, to oczywiście dzieci go kochają. Radość dzieci b (...)
Ferie zimowe
Informacja z dnia: 2020-12-30
„Najdroższy dziadku”      Ref. Najdroższy dziadku to jest piosenka, którą śpiewają tobie wnuczęta. Nie o zabawce ani o kwiatku to jest piosenka o naszym dziadku. O tym jak (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2020-12-19
W dzień przedszkolnej wigilii -17 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawił wszystkich w świąteczny nastr&oac (...)
Wigilia w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-12-11
W okresie przedświątecznym dzieci poznawały tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest pieczenie ciasteczek. Jak się okazuje, to wcale nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy je (...)
Zapachniało świętami
Informacja z dnia: 2020-12-05
 Na ten dzień przedszkolaki czekały z ogromną niecierpliwością. Od rana przez okno wypatrywały gościa. Czyściły buty, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. W tym dniu wszystkie dzieci stara (...)
 Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2020-12-04
        Z okazji zbliżającej się Barbórki, czyli  Górniczego święta starszaki próbowały odpowiedzieć sobie na pytania:  Jak wygląda praca górnika? &nbs (...)
Niech żyją górnicy!
Informacja z dnia: 2020-11-29
,,Życzenia świąteczne.’’ Z okazji Bożego Narodzenia, Składamy Wam serdeczne życzenia. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą. Z wigilią tuż po zmroku, I w radosnym Nowym Rok (...)
Wiersz i piosenka na grudzień
Informacja z dnia: 2020-11-28
Kończący się miesiąc listopad stał się okazją do zapoznania dzieci z tradycją obchodzenia Andrzejek. Przedszkolaki  aktywnie i radośnie uczestniczyły w andrzejkowych wróżbach i zabawach, które traktowa (...)
Andrzejkowe zabawy
Informacja z dnia: 2020-11-25
Wszystkie misie: małe i duże, bure i kolorowe obchodzą swoje święto 25 listopada, czyli ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia’’,  który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Dzisi (...)
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2020-11-21
Mijający tydzień w przedszkolu upłynął pod hasłem :,,Moje hobby, moje ulubione zajęcia.’’ Dzieci nie tylko poznawały zainteresowania  kolegów i koleżanek, ale również dzieliły się swoimi po (...)
ULUBIONE ZAJĘCIA
Informacja z dnia: 2020-11-11
Obchodzone 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości jest polskim świętem państwowym, które upamiętniło odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W czasie zajęć przedszkolnych dzieci przypomniały sob (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2020-11-06
,,Co to jest Polska ?’’- takim pytaniem rozpoczęły się zajęcia w minionym tygodniu.   Dzieci wypowiadały się na podstawie wierszy: ,,Katechizm polskiego dziecka ‘’oraz ,,To jest Polsk (...)
Mój dom - Polska
Informacja z dnia: 2020-11-01
 ,,Polska mój dom.’’   1.Właśnie tutaj jest twoja ulica, mama, dom, przedszkole oraz pies. Miasto, wioska, kolega, dzielnica, a to wszystko to Polska jest!   Ref.: B (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2020-10-31
Bal Wszystkich Świętych 30 października , po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Było  wesoło i zjawiskowo. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych, mogliśmy (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2020-10-30
W mijającym tygodniu starszaki poznawały i wyjaśniamy znaczenie wartości, jaką jest miłość do ojczyzny. Budziły zainteresowania własną miejscowością i swoją ojczyzną. Polskę poznawały dzięki: mapie, różnym wydarze (...)
Nasza mała ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-10-23
Skarby Jesieni Poznając miejsca przeznaczone do przechowywania jesiennych darów dzieci zawitały w ,,Jesiennej spiżarni”. Wiedzą, co można zrobić z owoców i warzyw na zimową porę i wiedzą też, że do (...)
Skarby Jesieni
Informacja z dnia: 2020-10-16
Koszyk Pani Jesień W mijającym tygodniu starszaki poznały wartość jaką jest pracowitość i jej znaczenie w życiu ludzi i zwierząt. Rozmawiały na temat pracowitości na podstawie opowiadania ,,Mrówczy trud”. (...)
Koszyk Pani Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-09
Jesienna przygoda W mijającym tygodniu Starszaki poznawały warunki życia wybranych, gatunków zwierząt, dostrzegały zmiany zachodzące w przyrodzie, w tym również przygotowania zwierząt do zimy. Dzieci ins (...)
Jesienna przygoda
Informacja z dnia: 2020-10-02
Idzie jesień przez świat Polska przyroda jest piękna o każdej porze roku, aby przedszkolaki dostrzegły jej piękno jesienią, wybrały się do parku. Wycieczka stała się wspaniałą okazją do zebrania niezwykłych okaz&oacut (...)
Idzie jesień przez świat
Informacja z dnia: 2020-10-02
Dzień Chłopaka Wszystkim chłopakom z naszej grupy życzymy samych radosnych chwil i spełnienia dziecięcych, chłopięcych marzeń.       (...)
Dzień Chłopaka
Informacja z dnia: 2020-09-30
        ,, Jesienne liście.’’ Co to? Złote i zielone, i brązowe, i czerwone... Piękne liście! Już zbieramy! I po kształtach odróżniamy: Te wycięte jak ser (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2020-09-26
Dzień Przedszkolaka 21 września, to dzień pełen radości i niespodzianek. W tym dniu wszystkie Przedszkolaki obchodziły swoje święto. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystywaniem chusty animacyjnej, piłek, baniek mydlan (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2020-09-26
Żegnamy lato-witamy jesień 23 września, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach sportowych. W tym dniu dzieci szukały ziemniaków ukrytych w ogrodzie przedszkolnym, kt&oacut (...)
Żegnamy lato-witamy jesień
Informacja z dnia: 2020-09-19
Jestem bezpieczny ,,Bezpieczeństwo, to jest przecież ważna sprawa" - tymi słowami starszaki rozpoczynały zajęcia w tym tygodniu . Śpiewały piosenkę, recytowały wiersz, ale przede wszystkim poznały i utrwalały zas (...)
Jestem bezpieczny
Informacja z dnia: 2020-09-13
Metoda Dobrego Startu. W grupie pięciolatków, w tym roku szkolnym szczególną uwagę będziemy zwracać na naucznie wielozmysłowe, które ma na celu wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci. Przedszkolaki recytują wiersz (...)
Metoda Dobrego Startu
Informacja z dnia: 2020-09-05
Jesteśmy już Starszakami Dzieci uczeszczające do grupy 5-latków doskonale się już znają. Starają się być miłe, nie dokuczając sobie i nie wyśmiewając się ze słabości i pomyłek innych dzieci. Nadal uczą się tros (...)
Jesteśmy już Starszakami
Informacja z dnia: 2020-08-21
,,Do przedszkola idę sam.’’ Do przedszkola idę sam,. bo pięć lat już właśnie mam. Mama mi buziaka da, tata powie: „Cześć, hej, pa!”. Dziś tu poznam, kto to wie: Anię,  może (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2020-06-25
Bezpieczne wakacje Przez ostatnie dni roku szkolnego dzieci zapozanawały się z tematyką bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przedszkolaki wiedzą, że wybierając się latem nad morze, w góry, nad jezioro lub do lasu (...)
Bezpieczne wakacje
Informacja z dnia: 2020-06-23
Dzień Ojca "Tato, Tato ukochany my życzenia Ci składamy. Przesyłamy jakby z procy 100 całusów z całej mocy" Dzisiaj wszystkie dzieci pamiętają o swoich Tatusiach. Z okazji ich świeta śpiewały piose (...)
Dzień Ojca
Informacja z dnia: 2020-06-06
Dzień Dziecka Najbardziej radosny dzień w ciągu całego roku to Dzień Dziecka obchodzony przez wszystkie dzieci na całym świecie. W naszym przedszkolu dzień ten był również pełen zabaw, gier i niespodzianek. Wsz (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2020-06-01
Piosenka „Przyszło Lato” Ref: Przyszło lato, przyszło lato. Co wy na to, co wy na to? Ja wyjadę na mazury. Ja nad morze, albo w góry.   Wybuduję zamek z piasku. A ja sobie gdz (...)
Wiersz i Piosenka na VI
Informacja z dnia: 2020-05-30
Dzień Mamy i Taty W tym roku dzieci nie mogły zaprosić swoich rodziców do przedszkola, by uczcić ich święto. Mimo to wszystkie przedszkolaki złożyły życzenia swoim rodzicom, pomagały im w codziennych pracach do (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2020-05-22
Różne pojazdy W mijającym tygodniu średniaki wzbogacały czynne słownictwo o nazwy środków lokomocji. Rozpoznawały i nazywały wybrane pojazdy: lądowe, wodne i powietrzne. Dzieci kształciły wrażliwość  (...)
Różne pojazdy
Informacja z dnia: 2020-05-15
Mieszkańcy łąki  W mijającym tygodniu dzieci poznawały mieszkańców łąki i wzbogacały swoją wiedzę na temat roślin łąkowych oraz zwierząt żyjących na łące. Nie tylko znają nazwy owadów i in (...)
Mieszkańcy łąki
Informacja z dnia: 2020-05-08
Tu mieszkam Kolejny tydzień minął pod hasłem ,,Tu mieszkam" Średniaki budziły przywiązanie do domu rodzinnego, wypowiadały się na temat domów, w których mieszkają oraz pomieszczeń w każdym domu, mie (...)
Tu mieszkam
Informacja z dnia: 2020-05-01
Piosenka ,,Kwiatek dla Mamy"  https://www.youtube.com/watch?v=EZQGqJkZaPA   Kwiatka - trzypłatka dziś narysuję sama, a potem dostanie go moja droga mama. Ref.: Mamo, mamo, mamo, mamo! Mam (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2020-04-30
"Polska moja Ojczyzna"- pod takim hasłem minął kolejny tydzień. Średniaki poznawały swoją ojczyznę poprzez slajdy, filmy edukacyjne, ilustracje i plansze przedstawiające symbole narodowe. Szukały odpowiedzi na (...)
Polska moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-04-25
Dbamy o Ziemię  Kolejny tydzień pracy minął pod hasłem ,,Dbamy o naszą planetę Ziemię". Średniaki doskonale wiedzą jak należy dbać o naszą Planetę. Wszystkie zasady poznawały poprzez filmy i bajki edukacyjne (...)
Dbamy o ziemię
Informacja z dnia: 2020-04-15
Pracowite średniaczki W tym trudnym czasie, w którym wszyscy jesteśmy, nie możemy pracować i bawić się wspólnie w przedszkolu. Dzieci z grupy średniaków ambitnie, odważnie i z (...)
Pracowite średniaczki
Informacja z dnia: 2020-03-31
,,Wielkanoc.’’ Na Wielkanoc czekamy, jak zajączki się witamy! Wielkanocne jajeczka, to kraszanka i pisaneczka. Bardzo je lubimy, w koszyczku ułożymy. Do koszyczka też dodamy, to co na (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2020-03-26
Od dnia 25 marca realizujemy podstawę programową zgodną z programem naucznia. W celu pełnej komunikacji  proszę rodziców o kontakt na mój adres mailowy.           (...)
Komunikat- kontakt mailowy
Informacja z dnia: 2020-03-24
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie nas wszyst (...)
Komunikat- płatności
Informacja z dnia: 2020-03-04
W Przedszkolnej kuchni 2 marca średniaki udały się z wizytą do kuchni przedszkolnej. Tam zostały zapoznane z pracą pań Kucharek oraz poznały sprzęt i urządzenia których używa się podczas przygotowywania posiłk& (...)
W Przedszkolnej kuchni
Informacja z dnia: 2020-02-28
Panie fryzjerki w przedszkolu Omawiając tematykę związaną z zawodem fryzjera gościliśmy w naszym przedszkolu panie z salonu fryzjerskiego "Daria-Dagmara" w Chojnicach. Było to kolejne spotkanie z cyklu (...)
Panie fryzjerki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-25
,,Idzie do nas wiosna.’’   1)Kiedy wiosna przyjdzie do nas roześmiana i zielona Wtedy z wiosną wszystkie dzieci zaśpiewają tak: Ref.: Zielona trawa, zielony mech Zielona żaba rechu-rechu- (...)
Wiersz i Piosenka na III
Informacja z dnia: 2020-02-22
Słodkie Niespodzianki Tradycyjnie w naszym przedszkolu w Tłusty Czwartek panie kucharki piekły pączki.Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem przygotowują się w jaki sposób robi się drożdżowe ciasto i jak piecze si (...)
Słodkie Niespodzianki
Informacja z dnia: 2020-02-22
Dzień Kota W dniu 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Kota". Dzieci poznały zwyczaje kotów, uczestniczyły w róznorodnych  ,,kocich zabawach", wysłuchały bajki pt.,,Przygody trz (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2020-02-21
,,Do Re Mi Fa So La Si Do- wszystkie nutki z nami idą"- słowami tej piosenki rozpoczęła się kolejna przygoda z muzyką klasyczną.Dzieci poznały instrument strunowy- gitarę,słuchały utworów wokalno-muzycznych w (...)
Koncert muzyki klasycznej
Informacja z dnia: 2020-02-15
9 lutego na całym świecie uznany jest za międzynarodowy dzień pizzy. W związku z tym przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę wyrobiły ciasto drożdżowe na które nakładały ulubione składniki (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-15
Walentynki w przedszkolu. 14 Lutego nasze przedszkole zaczerwieniło się, a wszystko w związku z dniem zakochanych dzieci od rana obdarowywały się słodkimi upominkami  i laurkami w kształcie serduszek słodkim akc (...)
Walentynki w Przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-15
Znamy już krainę wiecznej zimy  Ten tydzień wzbudził wśród dzieci wiele emocji gdyż dotyczył odległej krainy-obszarów polarnych średniaki zdobywały wiedzę na temat zwierząt żyjących na północ (...)
Znamy już Krainę Wiecznej Zimy
Informacja z dnia: 2020-02-02
Wiersz i Piosenka na II My się zimy nie boimy. Zimny wicher dmucha, Wieje nam do ucha, Czapki ciepłe mamy, Zimie się nie damy, a lubimy taki wiatr, który śnieżek wieje w świat. Śnieżek wieje już d (...)
Wiersz i Piosenka na II
Informacja z dnia: 2020-02-02
Dnia 31 stycznia 2020 przypada 100-Rocznica powrotu Chojnic do Ojczyzny. W związku z tym nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs ,,Czy znasz swoje miasto i region." Dzieci z na (...)
100-Rocznica powrotu Chojnic do Ojczyzny
Informacja z dnia: 2020-01-28
Bal przebierańców w przedszkolu Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci,  dostar (...)
Bal przebierańców w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-01-12
Nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Średniaki przygotowały dla swoich Babć i Dziadków specjalny program (...)
Nasze kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie
Informacja z dnia: 2019-12-27
Wiersz i Piosenka na I   ,,Babcia z Dziadkiem.’’ Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać  próbując wnukom swoim dogadzać,  to kocham ich za to ogromnie i za to, że zaw (...)
Wiersz i Piosenka na I
Informacja z dnia: 2019-12-20
Tradycją w naszym przedszkolu jest wspólna uroczystość wigilijna. Wszystkie przedszkolaki spotykają się na jasełkach, przygotowanych przez najstarsze dzieci, następnie dzielą się opłatkiem składając sobi (...)
Uroczystość Wigilijna w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-12-13
Hej, kolęda, kolęda W magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wprowadził zaproszonych do przedszkola rodziców - występ ich dzieci. Średniaczki doskonale odegrały swoje role w Jasełkach. (...)
Hej, kolęda, kolęda
Informacja z dnia: 2019-12-12
Ciasteczka i pierniki Tradycyjnie jak co roku o tej porze wszystkie przedszkolaki pieką ciasteczka i pierniki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wyrabiały kruche ciasto, które następnie wałkowały i tworzyły r&oa (...)
Ciasteczka i pierniki
Informacja z dnia: 2019-12-08
Mikołajkowe niespodzianki... 6 grudnia, to data która u wszystkich dzieci sprawia uśmiech na twarzy i dużo radości. Przedszkolaki od samego rana wyglądały Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki i dokładnie w (...)
Mikołajkowe niespodzianki
Informacja z dnia: 2019-12-05
Drodzy Rodzice miło nam przedstawić nasz statek ”Pharos” w tym roku udało się naszym 2 najmłodszym grupom zaadoptować specjalistyczny statek, tak zwany offshorowy (sektor offshore - statki wykonujące swą prac (...)
Adopcja
Informacja z dnia: 2019-12-03
Andrzejkowo w przedszkolu Kończący się miesiąc listopad zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, związanej z obchodzonymi Andrzejkami. Przedszkolaki poznały historię związaną z andrzejkowymi wróżbami. Wzięły (...)
Andrzejkowo w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-12-02
Poznajemy zawody naszych rodziców Wszyscy doskoale wiedzą, jak ważne w życiu każdego jest udzielanie pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Podsumowaniem tematyki ,,Dbamy o nasze zdrowie i higienę" było sp (...)
Poznajemy zawody naszych rodziców
Informacja z dnia: 2019-11-30
,,Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju święty.’’ 1.Siedzę cichuteńko, patrzę przez okienko, poruszyły się zasłonki. Chyba już go widzę, Chyba już go słyszę, 2. (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2019-11-25
Dzień Pluszowego Misia Dzisiaj wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi misiami. Podczas zajęć wspólnie z pluszakami uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Dzieci opowiadały o swoich misiach, w (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2019-11-22
Spotkanie z Leną Na dzisiejszych zajęciach gościła Pani Natalia ze swoim psem -Leną, rasy Leonberger. Dzieci poznały sposoby zachowania się w kontakcie z obcym psem. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały informacji n (...)
Spotkanie z Leną
Informacja z dnia: 2019-11-16
Spotkanie z ,,Muzyką Etniczną" Dzisiaj wszystkie dzieci uczestniczyły w Warsztatach ,,Muzyki Etnicznej". Uważnie słuchały utworów muzycznych oraz dżwięków, na podstawie których rozpoznaw (...)
Spotkanie z Muzyką Etniczną
Informacja z dnia: 2019-11-10
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polske 11 listopada, to data bardzo ważna dla wszystkich Polaków. W naszym przedszkolu też pamiętamy o tych, którzy walczyli o Odzyskanie Niepodległości dla Polski. (...)
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polske
Informacja z dnia: 2019-11-06
Wiersz i piosenka na XI Nasze zwierzęta .   Zwierzęta kochamy i o nie zawsze dbamy. Papugę karmimy i do niej mówimy. A często się zdarza, że ona powtarza. Kot i pies, to przyjaciele, z nimi (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2019-10-31
I Bal Wszystkich Świętych W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych", na który wszyscy przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie (...)
I Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2019-10-30
Pamiętamy... W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych średniaki wybraly się pod Pomnik Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej Nauczycieli. Chwilą ciszy uczciły tych, którzy odeszli do wiec (...)
Pamiętamy...
Informacja z dnia: 2019-10-28
Odwiedzamy ,,Przytulisko" 28 października dzieci z najmłodszych grup wiekowych wybrały się z wizytą do Schroniska dla zwierząt ,,Przytuliska". Przedszkolaki od miesiąca gromadziły karmy dla mieszkańcó (...)
Odwiedzamy Przytulisko
Informacja z dnia: 2019-10-24
Jesień wokół nas Dnia 24 pażdziernika średniaki zorganizowały zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce jesiennej. Wykazały się wiedzą przyrodniczą związaną z porami roku i cechami charakterystycznymi dla (...)
Jesień wokół nas
Informacja z dnia: 2019-10-11
Jesienny spacer do parku Nastała piękna złota jesień. W związku z tym średniaki wybrały się do chojnickiego parku , by podziwiać piękno otaczającej przyrody, a także zebrać dary jesienne i zgromadzić je w przedszkolny (...)
Jesienny spacer do parku
Informacja z dnia: 2019-10-11
Teatrzyk - Brzydkie Kaczątko Aktorzy Teatru kukiełkowego z Białegostoku zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko" Dzieci poznały i utrwalały nazwy pór roku oraz cechy charaktery (...)
Teatrzyk - Brzydkie Kaczątko
Informacja z dnia: 2019-10-06
Warsztaty Małego Badacza W piątkowe przedpołudnie dzieci w naszym przedszkolu aktywnie uczestniczyły w zabawach eksperymentalnych z wykorzystaniem wody, "magicznego kleju" sody oczyszczonej, żelatyny i kukur (...)
Warsztaty Małego Badacza
Informacja z dnia: 2019-10-06
Nasi dzielni Strażacy Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Pożarnej w Chojnicach. Panowie Strażacy przybliżyli wszystkim przedszkolakom swój trudny, niebezpieczny, ale bardzo nteresujący zaw& (...)
Nasi dzielni Strażacy
Informacja z dnia: 2019-09-29
„Idzie jesień” „Idzie łąką, idzie polem, pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie, słońce świeci. Gdy otworzy, pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest!&rd (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2019-09-27
Spotkanie z Panem Policjantem Tematem kolejnego wrześnowego tygodnia było poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze. W tym celu odbyła się wycieczka na skrzyżowanie ulic oraz praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez j (...)
Spotkanie z Panem Policjantem
Informacja z dnia: 2019-09-27
Owocowe witaminki Średniaczki poznające wartości odżywcze owoców i warzyw samodzielnie wykonały owocową i warzywną sałatkę oraz sok warzywno-owocowy. Doskonale rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłu (...)
Owocowe witaminki
Informacja z dnia: 2019-09-22
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2o września, to dzień pełen zabaw, atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki obchodząc swoje święto wesoło bawiły się na placu zabaw. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, aktyw (...)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-13
Jesteśmy już Średniakami! W pierwszym tygodniu września poznaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy wakacje. Stworzyliśmy ,,Kodeks Dobrego Przedszkolaka". Dobrze się już znamy, słuchamy siebie nawzajem, z (...)
Jesteśmy już Średniakami
Informacja z dnia: 2019-08-28
,, Kolorowe światła.’’ Na ruchliwej ulicy trzy światła mrugają. Czerwone, żółte, zielone – co oznaczają? Samochody jadą, gdy czerwone świeci. Jakie ma być światło, gdy przechodzą dzi (...)
Wiersz i piosenka na IX
Informacja z dnia: 2019-06-22
Wakacji czas... Tak niedawno żeśmy się poznali, a już cały roczek jest za nami. Dzisiaj pożegnały się z nami dzieci z najstarszych grup wiekowych, którzy przygotowali program artystyczny. Wierszem, piosenką i t (...)
Wakacji czas...
Informacja z dnia: 2019-06-06
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Hucznie obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Kolorowe bańki mydlane, zabawy na placu zabaw. Kolejną atrakcją, było przedstawienie  kukiełkowe pt.,, Kozucha  Kłamczucha& (...)
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-06-02
,,Przyszło do nas dzisiaj lato. ‘’ 1. Coraz bliżej są wakacje i przedszkola czas się kończy, już niedługo plecak wezmę, nowa czeka już przygoda. Ref. Przyszło do nas dzisiaj lato. Hej, d (...)
Wiersz i piosenka na VI
Informacja z dnia: 2019-05-30
Wycieczka do Stajni Tarant. 29 maja maluszki wybrały się na wycieczkę do Doliny Muminków- Stajni Tarant, która położona jest w samym sercu lasów i dolin. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: (...)
Wycieczka do stajni Tarant
Informacja z dnia: 2019-05-26
Mamo, Tato- Dziękujemy 24 czerwca, todzień w którym wszystkie przedszkolaki uczciły święto swoich rodziców. Piękny i bogaty program artystyczny przygotowany przez dzieci wywołał na twarzy rodziców (...)
Mamo, Tato- Dziękujemy
Informacja z dnia: 2019-05-22
Spotkanie z bajką Dzisiaj do naszego przedszkola zaprosiliśmy panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, które przybliżyły maluszkom pracę w bibliotece i zapoznały dzieci z zasadami kor (...)
Spotkanie z bajką
Informacja z dnia: 2019-05-06
Teatrzyk w przedszkolu Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru z Krakowa. którzy zaprezentowali wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt. ,,O Smoczku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okr (...)
Teatrzyk w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-05-03
Kochamy Naszą Ojczyznę Majowe święta zachęciły dzieci do poznania informacji na temat swojej miejscowości znają ważniejsze zakłady pracy, instytucje i urzędy, wiedzą gdzie pracują ich rodzice. Wykonały wspó (...)
Kochamy Naszą Ojczyznę
Informacja z dnia: 2019-04-30
„Jesteś mamą” 1) W dniu Twoich urodzin kochana córeczko niech ptaki śpiewają, niech świeci słoneczko. Radości Ci życzę i szczęścia wszelkiego. I niechaj Cię nigdy nie spotka nic złego. K (...)
Wiersz i piosenka na V
Informacja z dnia: 2019-04-26
Witamy serdecznie, Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”, który odbył się już po raz trzeci w przedszkolu ,,Bociano (...)
Konkurs plastyczny „Dzieci z Bocianem, bocian z dziećmi”
Informacja z dnia: 2019-04-24
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Ziemi. Dzieci wybrały się do ogrodu przedszkolnego i sprzątały najbliższe otoczenie. Poznały też sposoby segregowania śmieci. Pr (...)
Światowy Dzień Sprzątania Ziemi
Informacja z dnia: 2019-04-24
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny Przedszkole Niepubliczne ,,Teddy" w Chojnicach zaprosilo dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.,,Wielkanocne ozdoby" Grupa Maluszków reprezentowała Nikola (...)
Wielkanocne ozdoby- konkurs plastyczny
Informacja z dnia: 2019-04-20
Niespodzianka od Zajączka W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzici poznały tradycję i zwyczaje świątezcne. Jedną z najsłodszych tradycji jest otrzymywanie słodkich upominków. Dzisiaj zawitał Z (...)
Niespodzianka od Zajączka
Informacja z dnia: 2019-04-07
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II W związku z kolejną rocznicą śmierci Jana Pawła II nasze przedszkole zorganizowalo XI-edycję konkursu międzyprzedszkolnego ,,Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II" Dzieci z mło (...)
Wspomnienie o Papieżu Janie Pawle II
Informacja z dnia: 2019-03-31
Witaj Wiosno Wesoła! 29 marca maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Podczas zajęć otwartych o tematyce wiosennej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczno-taneczne i recytatorskie. (...)
Witaj Wiosno Wesoła!
Informacja z dnia: 2019-03-26
Witaminki witaminki Korzystając z warzyw pełnych witamin Maluszki samodzielnie przygotowały dzisiejsze śniadanie. Pyszne i zdrowe były te ,,Maluszkowe kanapki"         (...)
Witaminki witaminki
Informacja z dnia: 2019-03-25
,,Już Wielkanoc” Święta, Święta Wielkanocne Jak wesoło, jak radośnie.  -Już słoneczko mocno grzeje Miły wiatr wokoło wieje.  -Rośnie trawa na trawniku Żółty żonkil w wazoniku. (...)
Wiersz i piosenka na IV
Informacja z dnia: 2019-03-22
Witaj Wiosno! Wszystkie przedszkolaki poszukiwały znaków, które zwiastują nową porę roku- wiosnę. Na dzisiejszych zajęciach wspólnie wykonały słomianą kukłę, która jest symbolem odchodzącej (...)
Witaj Wiosno!
Informacja z dnia: 2019-03-12
Muzyka Etniczna Dzisiaj przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ,,Muzyki Etnicznej" Poznały oryginalne instrumenty pochodzące z Afryki, Australii, i Ameryki np. bębny ,,Gemba" wykonane z drewna i (...)
Muzyka Etniczna
Informacja z dnia: 2019-03-07
Fryzjerski fach Poznając zawody naszych rodziców maluszki zaprosiły do przedszkola Panie fryzjerki, które opowiedziały dzieciom o swoim zawodzie i zaprazentowały sprzęt, którym posługują się na co (...)
Fryzjerski fach
Informacja z dnia: 2019-03-03
Tłusty Czwartek W Tłusty czwartek maluszki nie tylko zajadały pyszne pączki, ale również poznały sposób przygotowywania drożdżowego ciasta i smażenia pączków. Dzieciom bardzo smakowały ,,słodkie p (...)
Tłusty Czwartek
Informacja z dnia: 2019-02-27
Bajki baśnie i legendy Maluszki codziennie odkrywają świat. W tym tygodniu poznają bohaterów ulubionych bajek i baśni. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapozonały się z bajką W.J Grimm ,,Jaś i Małgosia". (...)
Bajki baśnie i legendy
Informacja z dnia: 2019-02-27
Hej, zielona żabko.’’ 1.Hej, zielona żabko, miło poznać cię Ładnie sobie skaczesz, skakać naucz mnie Podskoczymy jak żabki. 2.Hej złota rybko, miło poznać cię   Ładnie sobie pływasz, pływa (...)
Wiersz i piosenka na III
Informacja z dnia: 2019-02-12
Dzień pizzy W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Pizzy, postanowiliśmy sami przyrządzić ,,Pizzę przedszkolaka". Maluszki poznały składniki i sposób przygotowania ciasta drożdżowego. Wykonały smacz (...)
Dzień pizzy
Informacja z dnia: 2019-02-05
Nasz pierwszy bal w przedszkolu. Maluszki z ogromną niecierpliwością oczekiwały dzisiejszego balu. Dzieci w przepięknych strojach wzięły aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i konkursach. Wszystkim przedszkola (...)
Nasz pierwszy bal w przedszkolu.
Informacja z dnia: 2019-01-31
Znamy nasze miasto i region.  W związku z organizowanym XVIII Międzynarodowym Konkursem wiedzy ,,Czy znasz swoje miasto i region?" Maluszki poznały historię naszego miasta, symbole oraz wspolnie przygotowały (...)
Znamy nasze miasto i region.
Informacja z dnia: 2019-01-31
„Karnawał”                                   (...)
Wiersz i piosenka na II
Informacja z dnia: 2019-01-23
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu ,,Witajcie, witajcie drodzy goście! Kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie, bardzo się cieszymy żeście tu przybyli!" Tymi słowami Maluszki przywitały swoich gości. (...)
Gościmy babcie i dziadków w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-01-16
Teatrzyk kukiełkowy Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjnił Teatrzyk kukiełkowy z Grudziądza, który zaprazentował przedstawienie według bajki  C.Collodi ,,Pinokio". Dzieci z najmłodszych grup z ogromnym (...)
Teatrzyk kukiełkowy
Informacja z dnia: 2019-01-06
My się zimy nie boimy... Dzisiaj maluszki postanowiły poznać zimowe krajobrazy i pobawić się ze śniegiem. Wybrały się więc do ogrodu przedszkolnego, gdzie snieżnym zabawom nie było końca. (...)
My się zimy nie boimy...
Informacja z dnia: 2018-12-27
Wiersz i piosenka na I  „Gimnastyczna wyliczanka”. Raz i dwa, raz i dwa. każdy babcię fajną ma. Trzy i cztery, trzy i cztery, babcia dobre ma maniery. Pięć i sześć, pięć i sześć babcia zawsz (...)
Wiersz i piosenka na I
Informacja z dnia: 2018-12-21
Wigilijne spotkanie w przedszkolu 20 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu spotkały się w sali zuchów, by obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu swoich straszych koleżanek i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta (...)
Wigilijne spotkanie w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-18
Hej, kolęda, kolęda  Jak co roku o tej porze, Święta się zbliżają, z tej okazji przedszkolaki dziś jasełka przedstawiają. Maluszki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i zaprezentowały się pięknie w ro (...)
Hej, kolęda, kolęda
Informacja z dnia: 2018-12-11
Pieczemy ciasteczka Maluszki poznają tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodznia. Jedną z tradycji jest pieczenie kruchych i piernikowych ciasteczek. Maluszki już wiedzą jak przygotować kruche ciasto i w (...)
Pieczemy ciasteczka
Informacja z dnia: 2018-12-11
Poznajemy zawód krawcowej Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały zawód krawcowej. Pani Karolina pokazała maluchom maszynę i akcesoria potrzebne do szycia. Wspólnie uszyliśmy podusie -milusie. (...)
Poznajemy zawód krawcowej
Informacja z dnia: 2018-12-06
Mikołajkowo w naszym przedszkolu 6 grudnia to dzień oczekiwania na Świętego Mikołaja. I tym razem nie zawiódł nas mikołajkowy gość. Dzieci tradycyjnie wyczyściły buty, zaśpiewały piosenkę ,,Wszystkie dzieci Mik (...)
Mikołajkowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-12-04
Niech żyją Górnicy 4 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy górnicy. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały bajki ,,O rozgniewanym Węgielku", oglądały też ilustracje i obejrzały film edukacyjny pt. ,, (...)
Niech żyją Górnicy
Informacja z dnia: 2018-12-02
,,Już blisko kolęda.’’ Gdy w pokoju wyrośnie choinka,  Łańcuszkami, bombkami zaświeci. Ref.:  To znaczy, że już Święta,  Że już blisko kolęda,  Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.&n (...)
Wiersz i piosenka na XII
Informacja z dnia: 2018-11-30
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejkowe zabawy u najmłodszych
Informacja z dnia: 2018-11-27
W ramach akcji mikołajkowej odwiedzili nas przedstawiciele MKS- Chojniczanka. Sportowcy ciekawie opowiadali o swojej zawodowej karierze, a także przygotowali dla przedszkolaków atrakcyjne zabawy ruchowe z wykorzys (...)
Mikołajkowo - sportowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-11-23
Dzień pluszowego misia Dzisiejszy dzień był pełen radości i niespodzianek. Każde dziecko przyszło do przedszkola z pluszowym misiem, który towarzyszył przedszkolakom w każdej zabawie. Zajęcia o emocjach ,,Miś-m (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-23
Nasze domowe zwierzęta W związku z omawianą tematyką ,,Zwierzęta domowe”, gościliśmy w naszym przedszkolu pana weterynarza z Przychodni Weterynaryjnej VetMedica w Chojnicach. Dzieci zapoznały się z trudną, bardz (...)
Nasze domowe zwierzęta
Informacja z dnia: 2018-11-10
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości Dnia 9 listopada 2018 r. wychowankowie naszego przedszkola wraz z pracownikami i dyrekcją placówki wzięły aktywny udział w obchodach 100-ro (...)
Wspólnie świętujemy 100-rocznicę odzyskania Niepodległości
Informacja z dnia: 2018-11-09
Poznajemy pracę żołnierzy W związku ze zbliżającymi się obchodami 100-rocznicy odzyskania Niepodległości odbyło się spotkanie z panem podpułkownikiem Wojciechem Chytrowskim, który bardzo interesująco opowiadał (...)
Poznajemy pracę żołnierzy
Informacja z dnia: 2018-11-06
Leśna szkółka  5 listopada odwiedził nas Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie tetralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie tylko obejrzały z zacie (...)
Leśna szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-02
Wiersz i piosenka na XI „Kolorowe listki”   1. Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.  Kolorowe listki na wietrze szumiały.  Szu, szu, szu, szumiały wesoło.  Szu, szu, szu (...)
Wiersz i piosenka na XI
Informacja z dnia: 2018-11-01
W przeddzień Wszystkich Świętych Dzisiaj maluszki wybrały się na spacer pod Pomnik Pomordowanych Nauczycieli podczas II wojny światowej. W skupieniu i ciszy uczciły tych, których od nas odzeszli. (...)
W przeddzień Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2018-10-25
Pasowanie na przedszkolaka 23.10 to dzień pełen przeżyć i niespodzianek. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka” . Dzieci z najmłodszej grupy przygotowały bogaty program artystycz (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-10-22
Wizyta Pana Dariusza Chodyna W związku z omawianą wcześniej tematyką zdrowia odbyła się dzisiaj bardzo ciekawe spotkanie z Panem pielęgniarzem który ciekawie i interesujące opowiadał dzieciom o swojej pracy zaw (...)
Wizyta Pana Dariusza Chodyna
Informacja z dnia: 2018-10-18
Nadeszła Jesień Maluszki szukały dzisiaj jesieni wśród pięknej przyrody. Z kolorowych liści tworzyły jesienne bukiety, a na zajęciach przyrdoniczych poznawały liście drzew i ich leśne owoce. Dzieci z ogromnym z (...)
Nadeszła Jesień
Informacja z dnia: 2018-10-14
Witaminki, witaminki  Maluchy nie tylko znają smaczne owoce i warzywa, ale także wiedzą jakie są ważne dla naszego zdrowia. Witaminki ,,ukryte" we wszystkich Warzywach i owocach korzystnie wpływają na nasz o (...)
Witaminki, witaminki
Informacja z dnia: 2018-10-07
Strażak u przedszkolaków Dziś do naszego przedszkola przyjechał z wizytą przedstawiciel Straży Pożarnej w Tucholi- pan Strażak Krystian. W towarzystwie sympatycznego misia ,,Strażaka" zaprezentował przedsz (...)
Strażak u przedszkolaków
Informacja z dnia: 2018-09-30
Dzień Pieczonego Ziemniaka Dzieci już wiedzą, że odchodzi lato, a nadchodzi jesień. Z tej okazji obchodziliśmy w przedszkolu ,,Święto Pieczonego Ziemniaka." Upiekliśmy ziemniaki przy ognisku i zjedliśmy (...)
Dzień Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-30
„Śpiewanka przedszkolaka”   Do przedszkola co dzień rano Idę z tatą albo z mamą W szatni daję im całusa I do sali szybko ruszam Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki Do pr (...)
Wiersz i piosenka na X
Informacja z dnia: 2018-09-27
Dzień Przedszkolaka -To dzień pełen niespodzianek i wspaniałej zabawy. Maluszki bawiły się zgodnie na placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. W ramach współpracy z rodzicami mama Michała przygotowała dla dzieci a (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2018-09-20
Alpaki z wizytą w przedszkolu Alpaki są zwierzętami, które mają piękne, przyjazne oczy i jedwabną sierść. Uwielbiają towarzystwo, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki szybko zaprzjaźniły się ze zwierzątkami i z uś (...)
Alpaki z wizytą w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-14
Zabawki w przedszkolu W naszym przedszkolu mieszka zabawek wiele. Powiemy Wam w tajemnicy, że są to nasi przyjaciele. Dbamy o nie codziennie, by dobry humor miały, najpierw się nimi bawimy, a potem je sprzątamy. (...)
Zabawki w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-09-08
Dzielne Maluszki Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych. Nasze maluszki szybko zaadoptowały się w nowym przedszkolu i nowej sytuacji. Doskonale odnalazły się (...)
Dzielne Maluszki
Informacja z dnia: 2018-09-05
Wiersz i piosenka na IX ,,Powitanka-zachęcanka.’’ - Beata Kamińska O jak wesoło, o jak radośnie mija czas w przedszkolu!                  &nbs (...)
Wiersz i piosenka na IX