facebook
Informacja z dnia: 2021-03-21
Wiosna, Wiosna
Zuchy
Informacja z dnia: 2021-03-30
Święta Wielkanocne sł. Anna Bernat, muz. Barbara Kolago 1. Słońce złote jak pisanka na błękitnym niebie zaświeciło od poranka dla mnie i dla ciebie. Bo… bo… to… to… Ref.: Świę (...)
KWIECIEŃ - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-03-29
Skacze zajączek po lesie, I prezenty dzieciom niesie. Przez pisanki przeskakuje, Alleluja wykrzykuje, Po czym znika w długich susach, Cały mokry od dyngusa!   (...)
Wielkanocny zajączek
Informacja z dnia: 2021-03-16
Skoro już upiekliśmy chleb to oczywiście trzeba sprawdzić czy nam się udał :) Oczywiście wczoraj był jeszcze zbyt ciepły, aby go zjeść. Choć kusił dzieci swoim zapachem niesamowicie. Z trudem udało mi się go ocalić na dz (...)
Wspólne śniadanko
Informacja z dnia: 2021-03-15
Nowy tydzień zaczęliśmy z Zuchami bardzo pracowicie. Z okazji dnia piekarza i cukiernika postanowiliśmy upiec chleb. Dzieci poznały produkty potrzebne do wypieku chleba oraz uczestniczyły w procesie wyrabiania ciasta i o (...)
Dzień Piekarza
Informacja z dnia: 2021-03-14
Przez ostatnie dwa tygodnie Zuchy rozmawiały o dociekliwości, rozumianej jako chęci dowiedzenia się i zrozumienia jak najwięcej. Byliśmy małymi odkrywcami i odkrywaliśmy najpierw kosmos a później poznawaliśmy taje (...)
Dociekliwość
Informacja z dnia: 2021-03-08
Kobiety, kobiety.... któż je zrozumie?  Na pewno pojmie tylko ten, co kochać je umie.  Więc Tobie, droga koleżanko, życzę szczęścia i radości, mało smutku i dużo miłości dla całego świata.  Ws (...)
Dzień Kobiet
Informacja z dnia: 2021-03-01
Wiosna już za rogiem Ciepły promyk słońca Pogłaskał mnie z rana Wyjrzałam przez okno Wiosna ukochana!!! Nawet nie wiem kiedy Do mnie zawitała Jak się masz Agatko? Ciepło zapytała I odeszła dale (...)
Marzec - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-02-26
"...Czeka pociąg, stoją wagony, jeden zielony, drugi czerwony. Pasażerom oczy się śmieją: Pojedziemy w świat koleją. Podróże, podróże, to zabawa ciekawa. Podróże, podróże, to daleka (...)
Nasze podróże...
Informacja z dnia: 2021-02-19
W tym tygodniu Zuchy poznały nową wartość ODKRYWANIE. Chęć odkrywania, ciekawość świata to zainteresowanie wiążące się z pragnieniem poznania czegoś i dowiedzenia się o tym jak najwięcej. To ciągłe stawianie sobie pytań (...)
Czym podróżujemy?
Informacja z dnia: 2021-02-17
Zuchy codziennie ciężko pracują na zajęciach dydaktycznych, w tym tygodniu poznajemy kolejną cyfrę "7". Po zmaganiach matematycznych przyszedł czas również na odpoczynek. Tym razem w naszym ogrodzie.&nbs (...)
Poznajemy cyfrę 7
Informacja z dnia: 2021-02-14
Walentynki, potocznie zwane świętem zakochanych, obchodzone są 14 lutego. Tego dnia nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby wyznają, jak wiele dla siebie znaczą. Walentynki, podobnie jak Halloween, to święto a (...)
Poczta Walentynkowa
Informacja z dnia: 2021-02-12
Pizza to jedno z najbardziej popularnych ale i uniwersalnych dań na świecie. 9 lutego to ważna data w kalendarzu każdego fana pizzy – bo wtedy obchodzimy jej międzynarodowe święto. Nasze przedszkolak (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2021-02-10
Korzystając z pięknej zimowej aury przedszkolaki w każdej wolnej chwili udają się do naszego ogrodu przedszkolnego, aby nacieszyć się śniegiem. Lepimy bałwany, zjeżdżamy z górki na sankach i nie tylko... , powstaj (...)
Zima, zima...
Informacja z dnia: 2021-02-01
Cztery żywioły sł. Urszula Kamińska, muz. Krzysztof Mroziński 1. Płynie w rzece, szumi w morzu oraz kranie. W niej się myjesz i musisz ją pić. Tak jak ryba bardzo lubisz w niej pluskanie. Ale gradem też potrafi ni (...)
Luty - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2021-01-27
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się dziś Zuchy podczas balu organizowanego w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na sali. By (...)
Bal karnawałowy
Informacja z dnia: 2021-01-22
DROGA BABCIU, DROGI DZIADKU KOCHAMY WAS   (...)
Dzień babci i dziadka
Informacja z dnia: 2021-01-15
W tym roku ferie zimowe były niezwykłe, gdyż spadł długo wyczekiwany przez dzieci śnieg. A nie od dziś wiadomo, że choć dorośli nie koniecznie przepadają za białym puchem, to oczywiście dzieci go kochają. Radość dzieci b (...)
Białe szaleństwo....
Informacja z dnia: 2021-01-01
Każda babcia jest jedyna (muz. i sł. M. Broda-Bajak) W środku zimy, pośród śniegu – zakwitł piękny kwiat. Jakim cudem, jakim cudem? Na laurce!  A dla kogo, a dla kogo?  Dla Babusi mej (...)
Styczeń - piosenka i wiersz
Informacja z dnia: 2020-12-17
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem” K.I. Gałczyński   Serdecznych świąt otulonych śniegiem i ciepłem rodzinnym oraz wiele szczęścia w (...)
Świąteczny czas...
Informacja z dnia: 2020-12-13
W piątek w naszej sali zapachniało świętami za sprawą pierników wypiekanych przez dzieci. Oczywiście nie obyło się bez degustacji.    (...)
Pierniki
Informacja z dnia: 2020-12-11
Miniony tydzień był dla zuchów bardzo pracowity. Pełną parą ruszyły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Powstały piękne ozdoby na naszą choinkę, kartki świąteczne oraz prace plastyczne jako dekoracja do nasz (...)
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA
Informacja z dnia: 2020-12-04
Ach co to był za dzień... Co roku na początku grudnia dzieci wypatrują i nie mogą się doczekać spotkania z Mikołajem. W tym roku udało się nam zobaczyć Mikołaja, ale kiedy podrzucił prezenty do sali w nasze buty niestety (...)
Mikołajki i Barbórka
Informacja z dnia: 2020-12-02
We wtorek 1-go grudnia odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu archi-przygód. Na ostatnich zajęciach stworzyliśmy z dziećmi swoje własne miasto. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy, a późnie (...)
Archi-przygody - PRZYJAZNE MIASTO I MIEJSCOWOŚĆ
Informacja z dnia: 2020-12-01
Święta, święta, święta  sł. Ewa Chotomska, muz. Krzysztof Marzec 1. Za kilka dni, gdy spadnie śnieg, zapłonie pierwsza gwiazdka. Spotkamy się, by spędzić czas w rodzinnych ciepłych gniazdkach.  Usią (...)
GRUDZIEŃ- wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-11-30
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada.  Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. W poniedziałek dzieci miały okazję  poznać swoją p (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2020-11-24
W zeszłym tygodniu wznowiliśmy zajęcia z cyklu Archi - przygody. W nowej zdalnej formie, ale zajęcia również były bardzo atrakcyjne dla dzieci i wzbudziły dużą ciekawość wśród naszych pociech [😁] (...)
Archi-przygody - KONSTRUKCJE
Informacja z dnia: 2020-11-20
W tym tygodniu zawitaliśmy z zuchami do świata wyobraźni. Dzieci opowiadały co to jest wyobraźnia, do czego służy, czy można ją zobaczyć itp. Przez cały tydzień zastanawiali się i wyobrażali sobie co powstanie z tych cza (...)
Wyobraźnia
Informacja z dnia: 2020-11-10
W ciągu ostatnich dwóch tygodni rozmawialiśmy w naszej grupie o naszym mieście, domu oraz o naszej ojczyźnie Polsce. Poznaliśmy symbole narodowe, legendę o Lechu i orle białym oraz nauczyliśmy się słów nasz (...)
11 LISTOPAD
Informacja z dnia: 2020-11-01
 WIERSZ "Polskie symbole"  To nasza flaga. Barwy znajome Na górze białe, w dole czerwone. Czerwień to walka, miłość i wierność. A biel? To czystość oraz szlachetność. Czerwień (...)
LISTOPAD - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-10-30
Dzień Dyni [😀] Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Na początku wykonaliśmy piękne dekoracje z dyni i zgromadzonych kwiatów, liści itp. Po ciężkiej pracy byliśmy troszkę głodni więc przekąski z dżemem z (...)
Dzień Dyni
Informacja z dnia: 2020-10-25
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy jeszcze inny sposób przechowywania warzywa i owoców jakim są zaprawy. Zuchy bardzo chętnie opowiadały o tym jak robią zaprawy w swoim domu z mamą, tatą lub dziadkami. Podczas (...)
Zaprawy na zimę...
Informacja z dnia: 2020-10-24
W ubiegłym tygodniu Zuchy dowiedziały się jak można przechowywać owoce i warzywa, aby nawet zimą cieszyć się ich smakiem i bogactwem witamin. Dowiedzieliśmy się co można mrozić lub ukisić. Poznaliśmy tajemniczą maszynę - (...)
Owocowe witaminy.
Informacja z dnia: 2020-10-17
16 października obchodzimy Światowy dzień owoców i warzyw. Tego dnia Panie kucharki zmieniły trochę menu i przygotowały swoim przedszkolakom ich ulubioną zupę owocową [🙂] Tematyka całego tygodnia ró (...)
Koszyk Pani Jesieni
Informacja z dnia: 2020-10-08
Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pierwszą lekcję tenisa w tym roku do naszego ogrodu przedszkolnego [🙂]   (...)
Na sportowo...
Informacja z dnia: 2020-10-08
Dziś kolejna z Archi - przygód tym razem dowiedzieliśmy się w jakim celu i w jaki sposób wykonuje się makiety. Następnie podzieliliśmy się na grupy i przyjęliśmy rolę projektantów wykonując makiety: (...)
Archi-przygody - MODELE PRZESTRZENNE
Informacja z dnia: 2020-10-07
W środę odbyliśmy kolejną archi-przygodę. Tym razem naszym tematem było "schronienie". Najpierw przypomnieliśmy sobie bajkę o trzech świnkach, następnie rozmawialiśmy o materiałach użytych do budowy domkó (...)
Archi-przygody SCHRONIENIE
Informacja z dnia: 2020-10-01
"W spiżarni"  M. Kownacka W spiżarni na półkach  zapasów bez liku.  Są dżemy, kompoty,  złoty miód w słoiku.  I cebula w wianuszku,  i grzybki suszone (...)
PAŹDZIERNIK - wiersz piosenka
Informacja z dnia: 2020-09-27
Ten tydzień był pełen atrakcji i ciekawych wyzwań dla dzieci. W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, wybierając się do "przedszkolnego kina" na bajkę "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wy (...)
Tydzień pełen niespodzianek i wyzwań
Informacja z dnia: 2020-09-21
W ubiegłym tygodniu Zuchy poznały zasady bezpiecznego poruszania się podczas spaceru. Przypomnieliśmy sobie również zasady przechodzenia przez jezdnię - bez i z sygnalizacją świetlną. Rozmawialiśmy, także o zasada (...)
Jesteśmy bezpieczni na drodze i w przedszkolu.
Informacja z dnia: 2020-09-13
W drugim tygodniu Zuchy omawiały tematykę wiązaną z naszym przedszkolem. Przypominaliśmy sobie przeznaczenie i położenie wszystkich sal i zakątków. Poznaliśmy wszystkich pracowników przedszkola i ich zawody (...)
Poznajemy nasze przedszkole
Informacja z dnia: 2020-09-03
Stało się kochani rodzice, we wtorek Wasze pociechy rozpoczęły ostatni rok przedszkolnej przygody - JESTEŚMY JUŻ ZUCHAMI !!! Pierwszy dzień był dniem na poznanie nowej sali oraz nowej troszkę innej rzeczywistości po pand (...)
Jesteśmy już ZUCHAMI!!!
Informacja z dnia: 2020-09-01
Planeta dzieci sł. Karolina Karamuz, muz. Dominika Dulny Na planetę dzieci wszystkich zapraszamy! Na planecie dzieci serdecznie witamy! Kocham, lubię, szanuję, mówię: „proszę”, „przepr (...)
WRZESIEŃ - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-06-02
W tym roku świętowaliśmy dzień dziecka w bardzo małym gronie ze względu na panującą rzeczywistość. Skromnie, ale myślę że bardzo aktywnie spędziliśmy ten dzień. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych jak (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2020-06-01
”Jestem dzieckiem” Doroty Kossakowskiej. Jestem dzieckiem i lubię się bawić. Bardzo chętnie poznaję świat. Mam przyjaciół i ważne sprawy, Chociaż jeszcze niewiele mam lat. Tak jak każdy (...)
Czerwiec - Wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-05-09
Kolejny tydzień nauki zdalnej za nami. W tym tygodniu mówiliśmy o dzielnych strażakach i ich ciężkiej niebezpiecznej pracy. Pod koniec tygodnia rozmawialiśmy, również o naszej planecie na której żyje (...)
Kolejny tydzień za nami....
Informacja z dnia: 2020-05-01
" MOJA OJCZYZNA" Dorota Kossakowska Polska to moja ojczyzna. Tu mieszka moja rodzina. Mieszkają tu ludzie dorośli i mała, wesoła dziewczyna. Wszyscy Polskę kochamy i chcemy dla niej pracować. Poznawać pi (...)
Maj - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-04-30
W tym tygodniu Starszaki poznały swoją Ojczyznę czyli Polskę. Przypomnieliśmy sobie nasze Symbole Narodowe, położenie Polski na mapie Europy, poznaliśmy naszych najbliższych sąsiadów. Poznaliśmy również, ni (...)
Polska Moja Ojczyzna
Informacja z dnia: 2020-04-23
Kochane Starszaki, sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest trudna dla każdego. Nie możemy się spotkać w naszej sali przedszkolnej i uczyć się razem, tak jak to było dotychczas. Ale dostaliśmy nowe wyzwanie, które ś (...)
Starszaki pracują w domu
Informacja z dnia: 2020-04-01
Wiersz "JAJECZKO" Autor: Agata Dziechciarczyk Wpadło jedno jajeczko W miskę nasion kureczkom Okleiło się całe Wyszło śliczne, doskonałe Inne jaja są nie gorsze Chciały nasion też po trosze T (...)
Kwiecień - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-03-25
KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” Drodzy Rodzice! W związku z licznymi zapytaniami wynikającymi z nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła boleśnie nas wszyst (...)
Komunikat
Informacja z dnia: 2020-03-25
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Od 25 marca br realizujemy więc podstawę program (...)
Nauczanie zdalne
Informacja z dnia: 2020-03-09
Dziś od rana się cieszymy, bo Dzień Kobiet obchodzimy. (...)
Dzień kobiet
Informacja z dnia: 2020-03-01
SŁONECZKO ZŁOTE Słoneczko złote mocno świeć bo wtedy żyć przyjemniej jest gdy promyczkami gilgasz mnie to ja cichutko śmieję się hi, hi.   Gdy drugiej półkuli ciepełko chcesz dać, a u nas (...)
MARZEC - WIERSZ I PIOSENKA
Informacja z dnia: 2020-02-27
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dinozaura, Starszaki zamieniły się w małych archeologów. W stworzonym przez Panie "Świecie Dinozaurów" mali odkrywcy poznawali dinozaury za pomocą kilku zmysłó (...)
Mali Odkrywcy - zabawy sensoryczne
Informacja z dnia: 2020-02-23
,,Do Re Mi Fa So La Si Do- wszystkie nutki z nami idą"- słowami tej piosenki rozpoczęła się kolejna przygoda z muzyką klasyczną dzieci poznały instrument strunowy- gitarę słuchały utworów wokalno-muzycznych w (...)
Muzyka Klasyczna
Informacja z dnia: 2020-02-14
Walentynki, czyli Święto Zakochanych, zwane również Dniem Świętego Walentego, obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu wysyła się listy lub kartki do ukochanej osoby z wyznaniami miłości. Starszaki, również ob (...)
Dzień Zakochanych
Informacja z dnia: 2020-02-10
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszym przedszkolu, co prawda trochę z opóźnieniem, ale również obchodziliśmy ten smaczny dzień. Najpierw odbyły się zajęcia, kt&oacut (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2020-02-07
Na początku lutego wybraliśmy się w podróż do krainy lodu i śniegu. Podróż zaczęliśmy od "burzy mózgów" by sprawdzić ile wiemy o krainie wiecznego śniegu. Dzieci przyniosły ze sobą w (...)
Kraina lodu i śniegu
Informacja z dnia: 2020-02-01
„Mokra zima” 1.Wszyscy mówią, że jest zima. Tak wynika z kalendarza. Lecz, gdy patrzę na pogodę co innego zauważam.  ref: Mokra zima to nie zima niby jest, lecz jej nie ma. Mo (...)
Luty - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2020-01-31
W czwartek 30 stycznia 2020 r. w przedszkolu odbyła się już XIX edycja międzyprzedszkolnego konkursu regionalnego: "Czy znasz swoje miasto i region?". To wielkie wydarzenie stanowi bardzo ważny punkt w kalendar (...)
Konkurs o Naszym Regionie
Informacja z dnia: 2020-01-28
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się starszaki podczas balu organizowanego w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na sali. Był (...)
Bal
Informacja z dnia: 2020-01-08
8 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu szczególnych gości nasze Piękne Babcie i Przystojnych Dziadków. Dzieci przygotowały na ten szczególny dzień przedstawienie oraz kilka ciepłych słów d (...)
Kochana Babciu, Kochany Dziadku
Informacja z dnia: 2020-01-01
Każda babcia ma dziś święto Słowa: Urszula Kozłowska Każda babcia właśnie dzisiaj swoje święto ma. Nawet babcia kotka, misia, zebry oraz lwa. Ref. Wszystkie babcie, chyba wiecie, najwspanialsze są na świecie, a (...)
Styczeń - wiersz i piosenka
Informacja z dnia: 2019-12-18
W środę 18 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu spotkały się w sali zuchów, by obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu swoich starszych koleżanek i kolegów. Pani dyrektor Elżbieta Stanke złożyła wszystkim świ (...)
Spotkanie z Mikołajem - Przedszkolna Wigilia
Informacja z dnia: 2019-12-16
W poniedziałek Starszaki gościły w przedszkolu swoich rodziców oraz najbliższych. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci przygotowały dla rodziców piękne przedstawienie. Opowiedziały w ni (...)
Opowieść o Świętym Mikołaju
Informacja z dnia: 2019-12-12
W tym tygodniu starszaki ciężko pracują. Przygotowując ozdoby na choinkę, dekorując ciasteczka, tworząc upominki dla rodziców oraz ćwicząc swoje role do przedstawienia. Pełni radości i niecierpliwiąc się coraz bar (...)
Pracowity tydzień - przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Informacja z dnia: 2019-12-06
Mikołajkowe niespodzianki... 6 grudnia, to data która u wszystkich dzieci sprawia uśmiech na twarzy i dużo radości. Przedszkolaki od samego rana wyglądały Świętego Mikołaja. Śpiewały piosenki i dokładnie wyc (...)
Imieniny Mikołaja
Informacja z dnia: 2019-12-05
Jak co roku o tej porze przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia również w przedszkolu. Tradycją w naszym przedszkolu jest pieczenie ciasteczek lub pierniczków, które później (...)
Pieczemy cisteczka
Informacja z dnia: 2019-12-05
Gdy już ciasteczka były gotowe udaliśmy się na spotkanie  z przedstawicielami Klubu Sportowego MKS Chojniczanka. Dzieci jak co roku z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały udział w zabawach sportow (...)
Chojniczanka
Informacja z dnia: 2019-12-04
W środę do naszego przedszkola listonosz przyniósł wielką niespodziankę dla grupy Starszaków. Okazało się, że Mikołaj dostał nasz list i postanowił również do Nas napisać. Zaskoczenie dzieci było ogr (...)
List od Mikołaja do dzieci
Informacja z dnia: 2019-12-02
W poniedziałek Julka wraz z mamą przyprowadziły do przedszkola Lenke - jest to pies rasy leonberger. Dzieci miały okazję zapoznać się z pieskiem oraz wysłuchać kilku ciekawostek związanych z pielęgnacją zwierząt. Na (...)
Lena w przedszkolu
Informacja z dnia: 2019-12-01
„Gdy święta są” M.Z. Tomaszewska 1.Samotny człowiek jest smutny czasami, a ludziom jest dobrze, gdy nie są sami (bis) Ref: Gdy święta są, Dzwoneczki brzmią Choinki jasny blask Do siebie woła nas Stań (...)
Wiersz i piosenka na Grudzień
Informacja z dnia: 2019-11-29
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada.  Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w k (...)
Andrzejki
Informacja z dnia: 2019-11-25
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 r (...)
Święto Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2019-11-21
W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców z okazji jesiennych zajęć otwartych. Dzieci przywitały rodziców krótkim pokazem artystycznym, następnie razem z rodzicami poznawali niespodzianki s (...)
Jesienne zabawy sensoryczne z rodzicami
Informacja z dnia: 2019-11-20
Jak co roku o tej porze, przyszedł czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Starszaki postanowiły zrobić to wspólnie. Każde dziecko przygotowało w domu samodzielną pracę ze swoimi świątecznymi marzeniami. W g (...)
List do Świętego Mikołaja
Informacja z dnia: 2019-11-15
15 listopada  dzieci z naszej grupy zamieniły się w czarne koty obchodząc „Dzień czarnego kota”, który przypada w tym roku w niedzielę 17-tego listopada . W tym dniu dzieci dowiedziały się jak żyj (...)
Dzień czarnego kota
Informacja z dnia: 2019-11-14
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej. Nasz gość zaprezentował charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty o tak niezwykłych nazwach jak "didżeridu", "ka (...)
Muzyka Etniczna
Informacja z dnia: 2019-11-09
Święto Odzyskania Niepodległości przez Polske 11 listopada, to data bardzo ważna dla wszystkich Polaków. W naszym przedszkolu też pamiętamy o tych, którzy walczyli o Odzyskanie Niepodległości dla Polski. P (...)
11 listopada
Informacja z dnia: 2019-11-08
10 listopada obchodzimy Światowy Dzień Jeża. My w naszej grupie obchodziliśmy ten dzień w piątek 8 listopad. Z tej okazji dzieci mogły przynieść do przedszkola różne rzeczy, związane z jeżykami: maskotki, książki, (...)
Dzień Jeża
Informacja z dnia: 2019-11-01
    "Deszcz"  Słońce nam świeciło piękny to był dzień Chmurka nadleciała i grzmot huknął gdzieś Wzięłam parasolkę i kalosze też i wybiegłam na ten deszcz Słońce nam świeciło piękny to b (...)
Wiersz i piosenka na Listopad
Informacja z dnia: 2019-10-31
I Bal Wszystkich Świętych W ostatni dzień października zorganizowano w przedszkolu ,,Bal Wszystkich Świętych", na który wszyscy przedszkolacy przyszli przebrani za swoich patronów lub postacie św (...)
Bal Wszystkich Świętych
Informacja z dnia: 2019-10-16
W poszukiwaniu nowej pory roku udaliśmy się do naszego pobliskiego parku. Tam dzieci miały okazję obserwować zwierzęta oraz ptaki żyjące w parku. Spotkaliśmy wiewiórkę oraz dzike kaczki oraz różne owady i r (...)
Jesienią w parku
Informacja z dnia: 2019-10-12
Teatrzyk - Brzydkie Kaczątko Aktorzy Teatru kukiełkowego z Białegostoku zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko" Dzieci poznały i utrwalały nazwy pór roku oraz cechy charakteryst (...)
Teatrzyk
Informacja z dnia: 2019-10-05
W piątek dzieci w naszym przedszkolu miały okazję aktywnie uczestniczyły w zabawach eksperymentalnych z wykorzystaniem wody, "magicznego kleju" sody oczyszczonej, żelatyny i kukurydzy. Starszaki z ogromnym zain (...)
Mały chemik
Informacja z dnia: 2019-10-04
W przedszkolu gościliśmy  przedstawicieli Straży Pożarnej w Chojnicach. Panowie Strażacy przybliżyli wszystkim przedszkolakom swój trudny, niebezpieczny, ale bardzo interesujący zawód. Dzieci wiedzą ju (...)
Poznajemy wóz strażacki
Informacja z dnia: 2019-10-02
Starszaki bardzo lubią doskonalić swoją sprawność motoryczną, dlatego bardzo chętnie wykonują wszystkie prace plastyczno - techniczne. Z dużym zaangażowaniem pracują też w książkach, robiąc coraz większe postępy w nauce. (...)
Nasze rączki pracują
Informacja z dnia: 2019-10-01
Wiersz "Jesienne Powitanie" Witaj, poro kolorowa,  Ruda, złota, purpurowa...  Poro słodko-owocowa, I warzywna, i grzybowa...  Każdy liść twój szeleszczący Cudnie się w słoneczku mien (...)
Wiersz i piosenka na Październik
Informacja z dnia: 2019-09-30
30 września obchodziliśmy w naszej grupie święto wszystkich chłopców. Z tej okazji chłopcy mieli kilka przywilejów w ciągu dnia np. nie sprzatali zabawek. Dziewczynki wraz z Paniami zaśpiewały chłopcom sto (...)
Dzień chłopca
Informacja z dnia: 2019-09-20
2o września, to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu przygotowaliśmy dla dzieci pełno zabaw, atrakcji i niespodzianek. Przedszkolaki obchodząc swoje święto wesoło bawiły się na placu zabaw. Korzystając z p (...)
Dzień Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2019-09-18
W tym tygodniu mówimy ze Starszakami o bezpieczeństwie na drodze. Niektóre przepisy ruchu drogowego już znamy, inne dopiero poznajemy. Jednak, żeby było przyjemnie naszą pracę zaczęliśmy od przygotowania py (...)
Ruch drogowy
Informacja z dnia: 2019-09-16
"Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniał (...)
Dzień Kropki
Informacja z dnia: 2019-09-02
Rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego to bardzo ważny dzień dla każdego przedszkolaka. Okazało się, że jesteśmy już STARSZAKAMI i dostaliśmy nasze pierwsze książki z kartami pracy. Poznaliśmy również nowych koleg (...)
Jesteśmy już Starszakami!!!
Informacja z dnia: 2019-09-01
"STARSZAKI" Kręcą się, kręcą żwawo dzieciaki,  to, proszę państwa, już są starszaki.  Brzuszek do brzuszka, teraz kolana,  plecy do pleców i będzie zmiana. "Miś Norman"&nb (...)
Wiersz i piosenka na Wrzesień
Informacja z dnia: 2019-06-18
We wtorek 18 czerwca wybraliśmy się do naszej Miejskiej Biblioteki. Tam poznaliśmy zasady działania biblioteki, obejrzeliśmy jak wiele jest w niej książek i poznaliśmy miłe Panie bibliotekarki. Dowiedzieliśmy się od nich (...)
Odwiedziny w bibliotece
Informacja z dnia: 2019-06-13
W czwartek 13 czerwca Średniaki wybrały się na wycieczkę do miejscowości Asmus, aby poznać bliżej las oraz w gospodarstwie państwa Matuszewskich uczestniczyły w warsztatach serowarskich. Już na początku spotkała nas miła (...)
Wycieczka
Informacja z dnia: 2019-06-11
Marcelinka Libera wraz z rodzicami zaprosiła Średniaki do kawiarni na pyszne lody. Oczywiście skorzystaliśmy z zaproszenia i zawitaliśmy do kawiarni we wtorek. Dzieci były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać p (...)
Lody, lody dla ochłody
Informacja z dnia: 2019-06-09
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu uczciliśmy bardzo hucznie. W poniedziałek nie zabrakło kolorowych baniek, zabaw z chustą animacyjną i różnych zawodów jak np. przeciąganie liny. Każdy przedszkolak otrzyma (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2019-06-02
"Na wakacje" Barbara Szelągowska Razem z rodzicami  Idziemy na dworzec. Już czeka na nas pociąg! Jedziemy nad morze! Walizka pełna ubrań, A głowa pełna marzeń. Co czeka nas na miejs (...)
Wiersz i piosenka - czerwiec
Informacja z dnia: 2019-05-28
24 maja w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz z rodzicami świętowali dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny, który na twarzach rodziców wywołał wiele uśmiechów (...)
Dzień Mamy i Taty
Informacja z dnia: 2019-05-15
We wtorek średniaki korzystając z ładnej pogody zadbały o ogródek przedszkolny. Dzieci posadziły na grządkach warzywa takie jak koper,cukinie i ogórki, a także kwiaty,które w zaszłym miesiącu posiali (...)
Ogródek przedszkolny
Informacja z dnia: 2019-05-13
  W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru z Krakowa, którzy zaprezentowali wszystkim przedszkolakom przedstawienie pt. ,,O Smoczku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnis (...)
Teatrzyk
Informacja z dnia: 2019-05-04
We wtorek średniaki odwiedziły szkołę dla dorosłych (Centrum Kształcenia Ustawicznego). Na początku czekał na nas pyszny poczęstunek, potem dzieci miały okazję zobaczyć sale komputerową, salę lekcyjną, salę w któr (...)
Wycieczka do szkoły dla dorosłych Centrum Kształcenia Ustawicznego
Informacja z dnia: 2019-05-01
Władysław Bełza Katechizm polskiego dziecka    Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. wolnelektury.pl/katalog/lektura/katechizm-polskiego-dzi (...)
Wiersz i piosenka - maj
Informacja z dnia: 2019-04-16
Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z naszej grupy, przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie pt. "Wielkanocne zajączki" . Dzieci bardzo pięknie śpiewały i recytowały rolę oraz pokazały swoje zdoln (...)
Wielkanocne zajaczki
Informacja z dnia: 2019-04-12
12 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie dzień czekolady. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Średniaki mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie (...)
Dzień czekolady
Informacja z dnia: 2019-04-11
W tym tygodniu poznajemy bliżej pracę rolnika. Jak wiemy każdy rolnik powinien mieć piękny ogród warzywny, dlatego razem z dziećmi zasialiśmy nasiona warzyw, aby później zagospodarować nasz przedszkolny ogr (...)
Nasz ogródek
Informacja z dnia: 2019-04-09
We wtorek udaliśmy się z dziećmi na pocztę, aby wysłać kartkę z pozdrowieniami i życzeniami do rówieśników z przedszkola "Promyczek" w Toruniu. Przy tej okazji mieliśmy okazję zwiedzić nasz Urząd (...)
Świąteczne życzenia - wizyta na poczcie
Informacja z dnia: 2019-04-05
W kwietniu poznajemy życie na wsi. Na początku zrobiliśmy "burzę mózgów" sprawdzając co już wiemy o wiejskich zwierzętach. Następnie poznawalismy nowe zwierzęta i ukladaliśmy je tworząc rodziny. W (...)
W gospodarstwie
Informacja z dnia: 2019-04-01
Kolorowe pisanki (sł. Anna Bomba, muz. Miłosz Konarski) Skacze, skacze zajączek – hop, hop, hop.  Chciałby złapać jajeczko – och, och, och.  Jajko z górki ucieka – ach, ach, a (...)
Piosenka i wiersz na Kwiecień
Informacja z dnia: 2019-03-08
Chłopcy wraz z Panią przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek z okazji ich święta. Dziewczynki bardzo ucieszył się z życzeń i drobnych upominków.  (...)
Dzień kobiet
Informacja z dnia: 2019-03-01
Wiosenna piosenka 1. Białej zimy nie ma już, za to wiosna jest tuż, tuż. Słonko mocniej grzeje świat, wrócił do nas bocian chwat. 2. Chociaż jeszcze pada deszcz, na przechadzkę wyszedł jeż i zadziera w g&o (...)
Piosenka i wiersz na Marzec
Informacja z dnia: 2019-02-28
W Tłusty czwartek średniaki nie tylko zajadały pyszne pączki, ale również poznały sposób przygotowywania drożdżowego ciasta i smażenia pączków. Dzieciom bardzo smakowały ,,słodkie piłeczki", kt& (...)
Tłusty czwartek
Informacja z dnia: 2019-02-26
26 LUTEGO TO ŚWIATOWY DZIEŃ DINOZAURA. PRZEDSZKOLAKI Z NASZEJ GRUPY STWORZYŁY Z PANIĄ MAŁY ŚWIAT DINOZAURÓW. POZNAWALIŚMY ICH TRUDNE NAZWY, CHARAKTERYSTYCZNE CECHY WYGLĄDU, A TAKŻE CZYM ŻYWIŁY SIĘ I GDZIE ŻYŁY DIN (...)
Dzień dinozaura
Informacja z dnia: 2019-02-25
Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię Tedi, a projekt zainau (...)
MAŁY MIŚ - CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI
Informacja z dnia: 2019-02-08
Niby zima w naszym regionie, ale niestety brak śniegu, co bardzo smuci dzieci. Aby poprawić im trochę nastrój postanowiłam, że wyczaruje im śnieg w naszej sali. Dzieci nie wierzyly w moje czary bo niby z czego tu (...)
Śniegowe bałwanki
Informacja z dnia: 2019-02-05
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się średniaki podczas balu organizowanego w naszym przedszkolu. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na sali (...)
Ach co to był za bal...
Informacja z dnia: 2019-02-01
W tym roku przedszkolnym zapraszamy z dziećmi ich rodziców, aby poznać bliżej ich pracę bądź pasję. W piątek odwiedziła nas Pani Karolina mama Wiktorii. Pani Karolina wprowadziła nas w świat krawiectwa. W prezenci (...)
Warsztaty krawieckie
Informacja z dnia: 2019-01-31
Biała Pani zima sł. T. Błaszczyk, muz. M. Pesztat Biała Pani Zima otuliła świat, Sople wywiesiła, zamroziła staw, Śnieg zasypał lasy pola, Cisza, cisza dookoła Milczy nawet ptak, milczy nawet ptak. Przyjdą&n (...)
Wiersz i piosenka na Luty
Informacja z dnia: 2019-01-30
W piękny zimowy dzień dzieci namówił mnie na spacer, więc opatuleni w ciepłe kurtki, szale, czapki i rękawiczki udaliśmy się do naszego ogrodu. Sprawdziliśmy czy w naszym karmniku bywają mali goście. Okazało się, (...)
My się zimy nie boimy i zwierzęta też karmimy!!!
Informacja z dnia: 2019-01-25
Kochana Babciu, kochany Dziadku: Uwielbiam gdy czytasz mi książeczki, lub gdy opowiadasz mi bajeczki. Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz i na każdą psotę zawsze się zgadzasz. Lubię gdy uśmiechasz się do mnie,  (...)
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
Informacja z dnia: 2019-01-16
Teatrzyk kukiełkowy Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjnił Teatrzyk kukiełkowy z Grudziądza, który zaprazentował przedstawienie według bajki  C.Collodi ,,Pinokio". Dzieci z najmłodszych grup z ogromnym (...)
Teatrzyk kukiełkowy
Informacja z dnia: 2019-01-05
Korzystając z pięknej zimowej aury postanowiliśmy wybrać się do naszego ogrodu przedszkolnego i tam zaczęły się zimowe szaleństwa na śniegu. Była bitwa na śnieżki, ulepiliśmy pierwsze bałwanki w tym roku.    (...)
Ulepimy dziś bałwana...
Informacja z dnia: 2018-12-18
W minionych tygodniach Średniaki poznawały inne, niż znają zastosowanie niektórych przedmiotów. Przy ich użyciu powstały piękne prace plastyczne i nie tylko. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy ze słomkam (...)
Nauka poprzez zabawę
Informacja z dnia: 2018-12-13
W noc wigilijną, w blasku świec, melodia kolęd płynie w mrok. Niech Wam kochani rodzice,  przyniesie radości moc i wiele szczęścia w Nowy Rok.   (...)
Spotkanie Wigilijne u Średniaków
Informacja z dnia: 2018-12-03
W tym tygodniu Średniaki bardzo ciężko pracowały, ponieważ zobowiązały się pomóc Św.  Mikołajowi w jego ciężkiej pracy. Na początku tygodnia dzieci zajęły się przygotowaniem prezentów. W mikołajki upie (...)
W pracowni Świętego Mikołaja
Informacja z dnia: 2018-12-01
Piosenka „Betlejem” 1.      Dawno temu przed wiekami          w małej wiosce Betlejem,          cud się (...)
Wiersz i piosenka na Grudzień
Informacja z dnia: 2018-11-30
Zgodnie ze staropolską tradycją dzieci z najmłodszych grup w przedszkolu zapoznały się ze zwyczajami andrzejkowymi. Wzięły aktywny udział w różnorodnych zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby i czary (...)
Andrzejkowe wróżby
Informacja z dnia: 2018-11-27
W ramach akcji mikołajkowej odwiedzili nas przedstawiciele MKS- Chojniczanka. Sportowcy ciekawie opowiadali o swojej zawodowej karierze, a także przygotowali dla przedszkolaków atrakcyjne zabawy ruchowe z wykorzys (...)
Mikołajkowo - sportowo w naszym przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-11-26
Małymi krokami zbliża się do nas Pani Zima, więc w tym tygodniu średniaki zapoznają się z tematyką: jak zwierzęta  przygotowują się do zimy. Mówiliśmy o ptakach, które odlatują od nas na zimę i o tych, (...)
Zimno, coraz zimniej
Informacja z dnia: 2018-11-23
Dzisiejszy dzień był pełen radości i niespodzianek. Każde dziecko przyszło do przedszkola z pluszowym misiem, który towarzyszył przedszkolakom w każdej zabawie. Zajęcia o emocjach ,,Miś-mój przyjaciel&rdquo (...)
Dzień Pluszowego Misia
Informacja z dnia: 2018-11-22
KIEDY NASZ PUPIL IDZIE DO WETERYNARZA? Odpowiedzi na to trudne pytanie szukaliśmy razem z zaproszonymi gośćmi mamą Julki i Michała Kałas, która przyszła do nas wraz z ich suczką Leną oraz panem weterynarzem tat (...)
Kiedy nasz pupil idzie do weterynarza?
Informacja z dnia: 2018-11-21
W tym tygodniu mówimy z dziećmi o zwierzętach domowych. Z tej okazji Pani Kasia zrobiła dziś dzieciom niespodziankę i przyszła do przedszkola ze swoim pupilem. Króliczek Isek bardzo ucieszył się z pysznego (...)
Króliczek Isek
Informacja z dnia: 2018-11-20
Kto powiedział, że szklanymi kulkami nie można malować nie dotykając kuli? Średniaki przekonały się, że wszystko jest możliwe i może być z tego ciekawa zabawa. Dzieci świetnie się bawiły, a kartki zyskały nowe kolorowe o (...)
Magiczne Kulki
Informacja z dnia: 2018-11-19
W listopadzie wzięliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez przedszkole w Charzykowach. Praca Naszych Pociech została najwyżej oceniona ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE :-) BRAWO!!!    (...)
FLAGA - BARWY NARODOWE
Informacja z dnia: 2018-11-09
W tym roku Polska obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej Ojczyzny, również aktywnie włącza się do cele (...)
11 LISTOPAD
Informacja z dnia: 2018-11-08
Dzieci zaprezentowały rodzicom jak pilnie pracują podczas zajęć w przedszkolu. Na początku dzieci zaprezentowały zdolności matematyczne a później z panią Magdą bawiły się w rytm naszego pianina. Razem z rod (...)
Jesienne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2018-11-07
Dziś nasze przedszkole odwiedził Podpułkownik Rezerwy pan Wojciech Chytrowski. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda umundurowanie żołnierza, codzienne i galowe. Nasze pociechy uczyły się również maszerować jak (...)
Maszeruje wojsko raz dwa trzy ...
Informacja z dnia: 2018-11-05
W weekend naszą salę odwiedziła czarownica Bambaryca i strasznie namieszała w świecie bajek. Dostaliśmy telefon od Królowej Bajek z prośbą o pomoc w naprawieniu szkód. Okazało się, że zła czarownica zostawi (...)
Dzień postaci z bajek
Informacja z dnia: 2018-11-05
5 listopada odwiedził nas Teatrzyk z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali interesujące przedstawienie tetralne pt. "Leśna szkółka". Przedszkolaki nie tylko obejrzały z zaciekawieniem spektakl teatralny, (...)
Teatrzyk Leśna Szkółka
Informacja z dnia: 2018-11-01
Wiersz Witaj, bracie listopadzie! Jaki śliczny dywan kładziesz - szeleszczący, kolorowy... Super dywan listeczkowy! Mazurek Dąbrowskiego - hymn polski Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca (...)
Wiersz i piosenka Listopad
Informacja z dnia: 2018-10-29
W czwartek wybraliśmy się ze Średniakami w podróż do Włoch, aby poznać bliżej historię makaronu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Duża radość sprawiła im zabawa sensoryczna oraz wykonanie korali z (...)
Dzień Makaronu
Informacja z dnia: 2018-10-26
Dnia 25 października odwiedziła nas mamą Helenki. Dzieci odbyły pierwszą lekcję języka hiszpańskiego. Dzieci bardzo szybko uczyły się nowych słów, a wspólna zabawa sprawiła im wiele radości. Dziękujemy (...)
Lekcja hiszpańskiego
Informacja z dnia: 2018-10-22
Twórcza jesień Średniaków. W tym miesiącu powstało wiele pięknych prac naszych dzieci. poniżej prezentujemy tylko niektóre z nich.      (...)
Jesienne prace średniaków
Informacja z dnia: 2018-10-21
Korzystając z wyjątkowo pięknej jesiennej pogody, Średniaki wybrały się na spacer do parku. Tam "spotkaliśmy się" z bohaterami bajki Jasiem i Małgosią oraz obserwowaliśmy jesienny krajobraz. Wiele radości spraw (...)
Jesień w parku
Informacja z dnia: 2018-10-07
Dziś do naszego przedszkola przyjechał z wizytą przedstawiciel Straży Pożarnej w Tucholi- pan Strażak Krystian. W towarzystwie sympatycznego misia ,,Strażaka" zaprezentował przedszkolakom strój strażacki, spr (...)
Wizyta Misia Strażaka
Informacja z dnia: 2018-10-04
Dzieci znają już bardzo wiele owoców i warzyw. Wiedzą jak wyglądają, smakują oraz gdzie możemy je spotkać. Ale czy potrafią rozpoznać je za pomocą jednego ze swoich zmysłów? Na to pytanie szukaliśmy odpowie (...)
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Informacja z dnia: 2018-10-02
Pieczone jabłuszka to pierwsza potrawa wykonana przez nasze Średniaki na zajęciach kulinarnych. W tym roku postanowiliśmy stworzyć nasz mały kącik kulinarny i od czasu do czasu przyrządzić coś pysznego. Dzieci bardzo chę (...)
Kącik kulinarny - pieczone jabłuszka
Informacja z dnia: 2018-10-01
Dziewczynki wraz z Paniami przygotowały dla chłopców małą niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Nasi mali panowie byli bardzo zaskoczeni i szczęśliwi. Chłopcy jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego !!!&nb (...)
Dzień chłopca
Informacja z dnia: 2018-09-30
Październik Witaj, witaj, październiku! Ty owoców masz bez liku. Uśmiechnięte nasze minki, Bo to same witaminki! Piosenka na chłodne dni sł. Agnieszka Galica muz. Tadeusz Pabisiak   Umiem w (...)
Wiersz i Piosenka na Październik
Informacja z dnia: 2018-09-27
Z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka" dzieci z naszego przedszkola udały się do gospodarstwa rolnego położonego we wsi Asmus. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wydobywany jest ziemniak, a także dowiedzie (...)
Wykopki - Święto Pieczonego Ziemniaka
Informacja z dnia: 2018-09-24
W poniedziałek nasze średniaki odwiedziła mama Julki  pani Natalia Kałas. Dzieci wysłuchały wierszy oraz udały się z mamą Julki do salonu piękności, w którym dziewczynki zadbały o swoje piękne paznokcie. Chło (...)
Odwiedziny mamy Julki
Informacja z dnia: 2018-09-18
Alpaki są zwierzętami, które mają piękne, przyjazne oczy i jedwabną sierść. Uwielbiają towarzystwo, a zwłaszcza dzieci. Przedszkolaki szybko zaprzyjaźniły się ze zwierzątkami i z uśmiechem na twarzy podawały (...)
Alpaki to fajne zwierzaki
Informacja z dnia: 2018-09-14
W pierwszych tygodniach września poznawaliśmy nową salę i grupę, a także wspominaliśmy wakacje. Podsumowaniem tych wspomnień były nasze prace: "Kolory lata" oraz "Zwierzak z szyszek".  & (...)
Wrześniowe prace Średniaków
Informacja z dnia: 2018-09-02
Wrzesień Witaj, wrześniu nasz kochany! Już czekamy na kasztany. Na kasztany, na żołędzie... Sam zobaczysz, co z nich będzie.   Plac zabaw sł.: Małgorzata Ostojewska muz.: Irena Bogucka  Już (...)
Wrzesień - Wiersz i Piosenka
Informacja z dnia: 2018-06-21
Plecaki spakowane, autobus czeka więc ruszamy z Maluszkami na wycieczkę.We wtorek 19.06.18 Maluszki wybrały się  do Dworku w Czartołomiu. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci miały okazję podziwiać krajo (...)
Jedziemy na wycieczkę
Informacja z dnia: 2018-06-17
W miniony piątek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Technikum S. Bieszka w Chojnicach. Dzieci uważnie oglądały ja (...)
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Informacja z dnia: 2018-06-14
W tym tygodniu omawiamy z maluszkami kolory lata. Świat dziecka od początku obfituje w wiele barw, które poznaje ono w swobodnym kontakcie z otoczeniem. To przez kolory dziecko poznaje świat. Każdego dnia dzieci p (...)
Bawimy się kolorami!
Informacja z dnia: 2018-06-13
Hucznie obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Odbyła się Sportowa olimpiada, podczas której dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną : Szybko biegały, sprawnie skakały, a także celnie rzucały piłką. Prezent (...)
Dzień Dziecka
Informacja z dnia: 2018-06-07
W dniu 24 maja odbyło się uroczyste spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczął pokaz iluzji przygotowany przez pana magika, a następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pięknie recytowały wiersz (...)
Dzień mamy i taty
Informacja z dnia: 2018-06-07
Maluszki w ciągu dnia maja też wiele okazji by usprawnić pracę swoich rąk. Są to ćwiczenia, które zaowocują w późniejszych etapach, gdy będziemy uczyli się pisać.     (...)
Pracowite rączki
Informacja z dnia: 2018-06-04
„Tato, idzie lato!” – piosenka               Tato to jest wielki człowiek,          &nbs (...)
Piosenka i Wiersz Czerwiec
Informacja z dnia: 2018-05-29
Dzisiejszego dnia nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie byli to strażacy z jednostki Straży Pożarnej w Chojnicach. W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebe (...)
Strażacy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-05-16
W tym tygodniu Maluszki poznają różne zwierzęta żyjące w naszych domach. Rozpoznawaliśmy je na ilustracjach i w książkach. Naśladowaliśmy ich odgłosy, a także sposób ich odżywiania. Wykonaliśmy pracę plasty (...)
Kolorowe papugi
Informacja z dnia: 2018-05-13
Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym to wspaniała zabawa dla dzieci tych małych i tych dużych. Maluszki w tym tygodniu prowadziły obserwacje życia owadów, małych zwierząt i roślin na łące. Za łąkę posłużył nam (...)
Majowa łąka
Informacja z dnia: 2018-05-08
W poniedziałek przedszkolaki miały możliwość wysłuchania koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Opery Nova w Bydgoszczy. Dzieci były bardzo zainteresowane całym koncertem i z chęcią brały udział w zabawa (...)
Koncert Muzyki Klasycznej
Informacja z dnia: 2018-05-04
Tato, idzie lato! (sł. Urszula Kozłowska, muz. Jerzy Zając) 1. Tato to jest wielki człowiek, wszystko umie, wszystko wie. Spraw tysiące ma na głowie, pracę, dom i jeszcze mnie. Ref. Tato, tato, idz (...)
Wiersz i piosenka na Maj
Informacja z dnia: 2018-04-29
Przedszkolaki troszczą się o przyrodę i środowisko dlatego też dzieci ze wszystkich grup przez cały rok zbierały plastikowe nakrętki i makulaturę. W minionym tygodniu grupa maluszków wybrała się na spacer do redak (...)
Pomagamy!
Informacja z dnia: 2018-04-29
W miniony piątek grupę maluszków odwiedziły Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Dzieci w dużym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o możliwości rozpoczęcia przygody czyteln (...)
Wizyta Pani z biblioteki
Informacja z dnia: 2018-04-28
W minionym tygodniu razem z Maluszkami wybraliśmy się do świata legend polskich. Poznaliśmy legendy miedzy innymi "O królu Popielu", " O smoku wawelskim" i "O Toruńskich piernikach". (...)
W Krainie Legend Polskich
Informacja z dnia: 2018-04-28
Z okazji zbliżających się obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi, Maluszki przygotowały prace plastyczne na naszą gazetkę. Dzieci wykonały flagę państwową różnymi technikami.Wykorzystaliśmy farby, (...)
2 Maja Dzień Flagi
Informacja z dnia: 2018-04-19
W obecnym tygodniu w grupie maluszków rozmawialiśmy na temat dbania o nasze środowisko.  Dzieci dowiedziały się m.in. jak segregować odpady oraz jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt ora (...)
„Dziś w przedszkolu mamy modę, dzieci oszczędzają wodę…”
Informacja z dnia: 2018-04-15
Nowinki technologiczne to teraz dla dzieci świetna zabawa. Komputer, tablet, telefon czy inne nowości technologiczne to nie tylko narzędzie do pracy, ale też można wykorzystać je w edukacji już od najmłodszych lat. W nas (...)
Przygoda z Interaktywnym Dywanem
Informacja z dnia: 2018-04-14
W końcu zawitała do nas Pani Wiosna, a z nią ciepła słoneczna pogoda. W tak ciepłe i słoneczne dni mogliśmy nareszcie skorzystać z wszystkich atrakcji jakie ma dla nas nasz przedszkolny plac zabaw. Radość dzieci była ogr (...)
Wiosenne ciepłe dni.
Informacja z dnia: 2018-04-14
11 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności jakie zdobywają podczas codziennych zajęć. Tego dnia dzieci poznawały zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, brały udz (...)
W gospodarstwie -Wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców
Informacja z dnia: 2018-04-01
"Maszeruje wiosna" K. Bożek-Gowik 1.Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna. Ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Ref. Maszeruje wiosna a ptaki (...)
Wiersz i piosenka - Kwiecień
Informacja z dnia: 2018-03-30
W środę nasze przedszkole odwiedził zając, który już od rana witał dzieci w holu przedszkola wzbudzając tym wielką radość. Maluszki otrzymały zadania od zająca, które wykonały z dużym zainteresowaniem. Pier (...)
Zając w przedszkolu
Informacja z dnia: 2018-03-26
W dniu dzisiejszym nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie na zrobienie ,,Wielkanocnej palmy".W każdej grupie wszystkie wykonane prace były przepiękne, dlatego też uczestnicy otrzymali nagrody w post (...)
PALMY WIELKANOCNE
Informacja z dnia: 2018-03-25
21 marca Maluszki przywitały wiosnę. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy od zrobienia poprzedniego dnia Marzanny. Pierwszego Dnia Wiosny wraz z dziećmi wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. (...)
ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO!
Informacja z dnia: 2018-03-19
Dnia 19 marca maluszki obchodziły Dzień Słońca. Z tej okazji dzieci ubrały się w żółte ubranka co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Na początku zajęć przedszkolaki miały za zadanie odszuk (...)
Dzień Słońca u Maluszków
Informacja z dnia: 2018-03-18
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki... W tym tygodniu poznawaliśmy warzywa oraz sposób ich hodowli. Dzieci dowiedziały się, że warzywa to prawdziwa kopalnia witamin i powinniśmy codziennie je spożyw (...)
Kolorowe kanapki
Informacja z dnia: 2018-03-18
Dzieci uwielbiają tworzyć różnego rodzaju prace z mas plastycznych. W tym tygodniu Maluszki bawiły się za pomocą masy solnej i fasoli.  (...)
 Zabawy masą solną
Informacja z dnia: 2018-03-18
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiejnocy dzieci z naszej grupy zasiały nasiona zboża. Każde z dzieci założyło swoją hodowlę pszenicy w przyniesionym pojemniczku. Teraz nastał czas podlewania i oczekiwania na p (...)
Wiosenne hodowle - pszenica
Informacja z dnia: 2018-03-08
Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, dlatego też dzisiaj świętowały nasze małe kobietki.  Dzień upłynął w naszej grupie bardzo wesoło. Chłopcy od samego rana byli dla dziewczynek bardzo mili i uprzejmi. Dzieci ucze (...)
Informacja z dnia: 2018-03-04
W tym tygodniu podczas zajęć  plastyczno - technicznych dzieci pracowały różnymi materiałami. Maluszki wykonały pracę na pożegnanie zimy. W pracy wykorzystaliśmy  kolorowe kartki, wycinanki ora (...)
Prace stoliczkowe
Informacja z dnia: 2018-03-04
W ostatnim tygodniu lutego Maluszki przeniosły się w świat bajek. Poznaliśmy np. Czerwonego Kapturka i Trzy Małe Świnki. Bajki to nie tylko wspaniała historia dla dzieci, ale też zawierają ukryty morał. Dzięki bajkom&nbs (...)
Bajki bajeczki
Informacja z dnia: 2018-02-28
Pan ogrodnik J. Bernat Przyleciała biedroneczka do naszego ogródeczka. Siadła na gałązce i tak obserwuje, Jak ciężko pan ogrodnik od rana pracuje. ref. I łopatą kopie, kopie, kopie I grabiami gr (...)
Wiersz i piosenka na Marzec
Informacja z dnia: 2018-02-22
W tym tygodniu w grupie maluszków omawialiśmy tematy związane z tym co robimy w ciągu dnia, a co w nocy. Dzieci układały także proste rytmy dzięki, którym  poznały następstwo dni i nocy. Największe zai (...)
A po nocy przychodzi dzień…
Informacja z dnia: 2018-02-19
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dlatego też z tej okazji maluszki uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych: chodząc na czworakach i robiąc koci grzbiet. Jednak nasze spotkanie rozpoczęło (...)
Dzień Kota
Informacja z dnia: 2018-02-18
W czwartek Maluszki  wysłuchały Zimowego Koncertu Muzycznego. Poznały nowy instrument jakim jest puzon. Z zaciekawieniem wysłuchały utworów muzycznych i wokalnych, wykonywanych głosem żeńskim- sopranem. Dziec (...)
Zimowy Koncert
Informacja z dnia: 2018-02-18
Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. Dzieci w tym tygodniu poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak w (...)
Dinozaury
Informacja z dnia: 2018-02-17
14 lutego, w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, odbyły się w naszej grupie  zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych (...)
 Walentynki
Informacja z dnia: 2018-02-17
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego w czwartek  sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki baw (...)
Dzień Pizzy
Informacja z dnia: 2018-02-05
Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa podopiecznych, biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Jak c (...)
Pierwszy tydzień ferii zimowych za nami...
Informacja z dnia: 2018-01-31
Piosenka "Słoneczko" Słoneczko późno dzisiaj wstało I w takim bardzo złym humorze, I świecić też mu się nie chciało, Bo mówi, że zimno na dworze. Lecz gdy piosenkę usłyszało, To się tak ba (...)
Wiersz i Piosenka na Luty
Informacja z dnia: 2018-01-28
26 stycznia w naszym przedszkolu odbyła sie XVII edycja konkursu ,,Czy znasz swoje miasto i region?'. W każdej grupie dzieci zaprezentowały określony program artystyczny. Najmłodsza grupa zaprezentowała taniec do wie (...)
Konkurs o Chojnicach
Informacja z dnia: 2018-01-25
W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego d (...)
Dzień Babci i Dziadka
Informacja z dnia: 2018-01-17
Nie wszyscy za nim przepadają, ale dzieci uwielbiają. W końcu doczekaliśmy się białego puchu, który przykrył naszą okolice. Dziś Maluszki razem z paniami wybrały się na białe szaleństwo. Była bitwa na śnieżki, był (...)
Zima, zima, zima
Informacja z dnia: 2018-01-16
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków  to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tyg (...)
Przedszkolny bal
Informacja z dnia: 2018-01-03
Dzisiejszego dnia podczas zajęć Maluszki rozmawiały na temat pór roku. Omówiliśmy każdą z nich a następnie dzieci losowały z naszego magicznego pudełka rzeczy, które charakterystyczne są dla danej po (...)
Poznajemy pory roku
Informacja z dnia: 2018-01-01
Zima, zima, zima, Pada, pada śnieg. Jadę, jadę w świat sankami, Sanki dzwonią dzwoneczkami:   Dzyń, dzyń, dzyń! Dzyń, dzyń, dzyń! Dzyń, dzyń, dzyń!   Jaka pyszna sanna, Parska raźn (...)
Piosenka i wiersz na Styczeń
Informacja z dnia: 2017-12-23
22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci obejrzały Jasełka i zaśpiewały kolędy wspólnie z wszystkimi przedszkolakami. Dzieci złożyły sobie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem (...)
Wigilija w przedszkolu
Informacja z dnia: 2017-12-19
W tym tygodniu maluszki poznają zwyczaje świąteczne. W dniu dzisiejszym dzieci przypominały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Rozmawialiśmy w jaki sposób stroimy choinkę oraz dzieci opowiedziały jak (...)
Poznajemy zwyczaje wigilijne
Informacja z dnia: 2017-12-13
Grudzień to czas spotkań przy wigilijnym stole. W naszym przedszkolu dzieci również zaprosiły swoich rodziców na Spotkanie Wigilijne. Maluszki poznały polskie tradycje wigilijne, następnie zaśpiewały swoim (...)
Spotkanie Wigilijne u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-12-11
Dzieci kochają Święta, jest to szczególny czas, który spędzamy z najbliższymi. Z Bożym Narodzeniem wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest zielone drzewko w naszym domu, które (...)
Zielone drzewko
Informacja z dnia: 2017-12-06
Mikołajki to niezwykły dzień w naszym przedszkolu. Dzieci już od rana były przywitane słodkimi upominkami, które zostawił Święty Mikołaj. W ciągu dnia maluszki z niecierpliwością oczekiwały na jego przybycie do pr (...)
Mikołajki u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-12-04
Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka -święto wszystkich górników. Z tej okazji maluszki dowiedziały jak trudna i bardzo ważna jest praca górnika. Następnie dzieci wysłu (...)
Barbórka
Informacja z dnia: 2017-12-04
Tradycją w naszym przedszkolu stało się pieczenie ciasteczek, na które przedszkolaki z niecierpliwością czekają.  Przed przystąpieniem do tej przygody, dzieci umyły ręce i założyły fartuszki. Wszystkie malusz (...)
Pieczemy ciasteczka!
Informacja z dnia: 2017-11-30
IDZIE MIKOŁAJ – WIERSZ (Katarzyna Tomiak-Zaremba) Idzie Mikołaj – tup, tup, tup, paczki podrzuca – siup, siup, siup. Śmieje się głośno – ho, ho, ho, w okna zagląda – o, o, o. Saniami (...)
Wiersz i piosenka - grudzień
Informacja z dnia: 2017-11-30
W tym tygodniu w grupie Maluszków realizowaliśmy tematy związane z zawodem Listonosza. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się listonosz, rozmawialiśmy również o tym co dzieje się z listem po wrzuceniu go d (...)
Spotkanie z Listonoszem
Informacja z dnia: 2017-11-25
W piątek obchodziliśmy święto Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia&rdq (...)
Dzień Pluszowego Misia!
Informacja z dnia: 2017-11-22
Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w grupie „Maluszków” Dzień Kredki. Święto to jest związane przede wszystkim z dziećmi, ponieważ pierwsze swoje prace wykonują najczęściej przy użyciu kredki. Na początku (...)
Dzień Kredki u Maluszków!
Informacja z dnia: 2017-11-20
Dzisiejszego dnia Maluszki wraz z wszystkimi przedszkolakami z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Sportowego Chojniczanka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zaproszonych gości i brały (...)
Odwiedzili nas piłkarze!
Informacja z dnia: 2017-11-17
We wtorek 14 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka naszych Maluszków. Dzieci przygotowały dla rodziców krótki pokaz swoich umiejętności. Po uroczy (...)
Pasowanie na Przedszkolaka
Informacja z dnia: 2017-11-13
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych, czyli przedszkolaków. Grupa maluchów 10 listopada dowiedziała się jakie mamy symbole narodowe a tak (...)
Malujemy flagę Polski!
Informacja z dnia: 2017-11-08
W dniu dzisiejszym grupa maluszków poznała zjawisko przyrody jakim jest wiatr. Dzieci dowiedziały się jak działają wiatraki oraz pogrupowały je wg jednej cechy. Następnie otrzymały kolorowe piórka, kt&oacut (...)
W krainie wiatru...
Informacja z dnia: 2017-11-05
W piątek Maluszki gościły wyjątkowego gościa pana Krystiana Piesik, który jest strażakiem. Pan Krystian w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka.  W trakcie wizyty panowała atmosf (...)
Spotkanie ze Strażakiem
Informacja z dnia: 2017-11-02
Wiatr i chmurki muzyka: Laura Osyczka Tam za lasem, tam za górką, wiatr dokuczał małym chmurkom, aż się chmurki  rozpłakały i deszcz padał przez dzień cały.   Kiedy pada J. Kulmowa & (...)
Piosenka i wiersz XI
Informacja z dnia: 2017-10-25
We wtorek grupa maluszków uczestniczyła w koncercie muzycznym pt. ,,Na polanie w lesie". Dzieci z zaciekawieniem słuchały utworów muzycznych oraz brały udział w zabawch muzyczno-ruchowych. Podczas konc (...)
Jesienny koncert
Informacja z dnia: 2017-10-24
Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw  przygotowując zapasy na zimę. Na zajęciach rozmawialiśmy na temat jesiennych przetworów. Dzieci oglądały różne słoiki a następnie ustalał (...)
Jesienna spiżarnia u Maluszków
Informacja z dnia: 2017-10-20
Maluszki w tym tygodniu podczas zajęć w przedszkolu poznały Środowisko leśne. Poznawaliśmy różne rodzaje drzew, szyszek, dotykaliśmy gałązki drzew iglastych. Następnie mieliśmy zacząć poznawać zwierzęta mieszkając (...)
Tajemniczy Gość u Maluchów
Informacja z dnia: 2017-10-19
"... Deszczu czasem wiele, słońca odrobina, kasztany spadają - słota się zaczyna... "   Przy tak pięknej pogodzie jaka od kilku dni nam towarzyszy, grupa najmłodszy przedszkolaków wybrała się (...)
Jesienny spacer
Informacja z dnia: 2017-10-09
Jesień dostarcza nam dużo skarbów. Można je wykorzystać do różnych prac i zabaw. Kasztany, liście, orzechy i szyszki nazbierane w parku i ogrodzie przydały się na dzisiejszych zajęciach. Dzieci rozpoznawały (...)
Skarby jesieni
Informacja z dnia: 2017-10-08
Wszyscy wiemy, że warzywa to pełnia zdrowia. W minionym tygodniu przekonały się o tym nasze Maluszki. Dzieci miały okazję do posmakowania warzyw w różnej postaci: surowych, gotowanych oraz świeżo wyciśniętego soku (...)
Marchewkowe smaki
Informacja z dnia: 2017-10-02
W minionym tygodniu dzieci z grupy maluszków miały okazję porozmawiać o owocach, a także  podczas zajęć mogły przygotować pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce (...)
Sałatka owocowa
Informacja z dnia: 2017-10-02
W czwartek 28.09 dzieci oglądały przedstawienie pt. ,,Jestem bezpieczny”. Występujący aktorzy utrwalili dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego ale przede wszystkim w sposób obrazowy ukazali jakie mogą (...)
Teatrzyk ,,Jestem Bezpieczny
Informacja z dnia: 2017-10-02
Dziś Maluszki pierwszy raz udały się na spacer. Zwiedzaliśmy teren naszego ogrodu przedszkolnego. Omawialiśmy zasady bezpiecznego korzystania z atrakcji na naszym placu zabaw. Zwracaliśmy uwagę, także na drzewa znajdując (...)
Poznajemy plac zabaw
Informacja z dnia: 2017-10-01
Suchorzewska Irena - Mam trzy latka Mam 3 latka, 3 i pół brodą sięgam ponad stół. Do przedszkola chodzę z workiem i mam znaczek z muchomorkiem. Pantofelki ładnie zmieniam, myję ręce do jed (...)
Wiersz i piosenka na październik
Informacja z dnia: 2017-09-25
W przedszkolu odwiedzili nas Panowie policjanci, gdyż mówiliśmy o bezpieczeństwie dzieci w drodze do przedszkola i podczas powrotu do domu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, a w nagrodę panowie policj (...)
Odwiedziny panów policjantów
Informacja z dnia: 2017-09-25
Pierwszy miesiąc w przedszkolu to przede wszystkim adaptacja i wspólna integracja dzieci. Poznajemy siebie na wzajem oraz  naszą salę. Zapoznajemy się z naszymi kącikami tematycznymi i omawiamy nasz kodeks pr (...)
Pierwszy miesiąc Maluszków w przedszkolu...
Informacja z dnia: 2017-09-25
Dzisiejszego dnia maluchy dowiedziały się jak ważne są owoce dla naszego zdrowia. Podczas zajęć dzieci mogły je skosztować, dotknąć i dokładnie je obejrzeć.  Przedszkolaki  nauczyły się także piosenki o owocach (...)
W owocowym świecie
Informacja z dnia: 2017-09-01
Chodźcie wszyscy tu do koła (gest przywołania) Zabawimy się wesoło (młynek rękami) Witamy dziś wszystkich Was (ukłon) Na zabawę nadszedł czas (ręce do góry) Jedna noga, druga noga (wysunięcie nogi w przó (...)
Wrzesień - wiersz i piosneka