Ewaluacja zewnętrzna zakończona
Informacja z dnia: 2015-12-15

Informujemy, iż ewaluacja zewnętrzna  przeprowadzona  w naszym przedszkolu w miesiącu październiku  została pomyślnie zakończona.

Nasza praca została przebadana przez Wizytatorów Kuratorium Oświaty w Gdańsku w ramach 2 obszarów: Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej  oraz  Rodzice są partnerami przedszkola.

W ramach w/w obszarów otrzymaliśmy ocenę w stopniu WYSOKIM !!!

Oto najważniejsze wnioski:

1. W przedszkolu realizuje się podstawę programowa z wykorzystaniem zalecanych warunków i sposobów jej realizacji.

2. Nauczyciele monitorują i analizują osiągnięcia każdego dziecka, uwzględniając jego możliwości i potrzeby rozwojowe.

3. Wnioski z analizy osiągnięć wychowanków są podstawa podejmowanych działań, które przyczyniają się do rozwijania ich umiejętności i zainteresowań.

4. Przedszkole prowadzi działania edukacyjne ukierunkowane na współprace z rodzicami. Zbiera opinie o swojej pracy oraz uwzględnia inicjatywy rodziców na rzecz rozwoju dzieci. Nie wszyscy rodzice korzystają z możliwości zgłaszania własnych pomysłów związanych z funkcjonowaniem placówki.

5. Rodzice uczestniczą w realizacji przedsięwzięć organizacyjnych i opiekuńczych. Pomagają i maja głos doradczy oraz w miarę potrzeb włączani są przy podejmowaniu decyzji wspierających w wychowaniu dzieci i służących doskonaleniu organizacji pracy przedszkola.

6. Partnerska współpraca nauczycieli z rodzicami pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, a także wzbogaca przedszkole w jego ofertę edukacyjna.