Średniaczki
Już owoców pełen kosz
Informacja z dnia: 2023-10-09

,,Jesień w sadzie’’- pod takim hasłem średniaki w mijającym tygodniu poznawały owoce oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wszystkim działaniom przyświecał główny cel, aby nasze przedszkolaki zachęcić do codziennego spożywania owoców. Dzieci gromadziły, rozpoznawały owoce za pomocą różnych zmysłów i podawały ich nazwy. Wykonały ,,owocowe szaszłyki’’ i przygotowały zdrowy mus jabłkowy do gofrów. Na podstawie opowiadania ,,Jesienią w sadzie’’ poznały nazwy drzew owocowych i owoców, które na nich rosną. Średniaki wykonały również piękne prace plastyczno-techniczne, przedstawiające wybrany i ulubiony owoc.

W tym tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru terapeutycznego z Bydgoszczy ,,Magik’’, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt.,, Miś w przedszkolu.’’