Średniaczki
Poznajemy kosmos
Informacja z dnia: 2024-02-23

Podczas zajęć w minionym tygodniu średniaki poznawały ciekawy świat kosmosu. Oglądały książki, ilustracje i bardzo ciekawy film "Wyprawa na księżyc". Wspólnie stworzyły plakat przedstawiający układ słoneczny. Porównywały i starały się zapamiętać wszystkie planety. Dzieci poznały również ciekawostki o planetach i brały udział w zabawach ruchowych "W kosmosie". Wykazały się też pomysłowością i inwencją twórczą, układając w zespołach ciekawe rakiety kosmiczne z figur geometrycznych. Średniaki wykonały też piękne, oryginalne prace plastyczno-techniczne "Rakietą na księżyc". Podsumowując tematykę "Kosmosu" dzieci wzięły aktywny udział w quizie wykazując się ogromną wiedzą i umiejętnościami. W nagrodę otrzymały dyplomy.