Jesień w lesie
Informacja z dnia: 2016-10-20

Jesień w lesie

18 października dzieci z grupy Starszaków wzięły aktywny udział w zajęciach pokazowych "Jesień w lesie", podczas których dowiedziały się jakie zmiany w przyrodzie zachodzą jesienią i dlaczego tak się dzieje, a także co o tej porze robią zwierzęta. Zajęcia przyrodnicze przygotowała Pani Grabowska z Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego "Bory Tucholskie" w Chocińskim Młynie. Przedszkolaki zapoznały się z bają pt. "Przygody Krasnala Hałabały", poznały wiele ciekawych informacji związanych z obecną porą roku np. w jaki sposób zwierzęta gromadzą zapasy i jak przygotowują się do zimy. Na zakończenie dzieci wykazały swoje umiejętności plastyczne wykonując piękną pracę pt. "Jeżyk w liściach". Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe o tematyce jesiennej.