facebook
Informacja z dnia: 2020-04-10
Wielkanoc 2020
Aktualności
Nasza wycieczka w Brusach-Jaglie
Informacja z dnia: 2019-06-04

4 czerwca Starszaki wybrały się na wycieczkę do miejscowości Brusy-Jaglie. Chata Kaszubska, w której byliśmy to muzeum, w którym odbywają się wspaniałe warsztaty regionalne.  Dzieci uczestniczyły w dwóch rodzajach zajęć: „Kapuściana przygoda” oraz „Ogniste wafle”. Głównym celem pierwszych warsztatów było zapoznanie dzieci z procesem kiszenia kapusty na Kaszubach. Dzieci poznały dawne narzędzia, które służyły do szatkowania i kiszenia kapusty. Po ciekawym pokazie każdy uczeń sam ubijał kapustę z odrobiną soli. Kiedy słoiki były gotowe dzieci próbowały już ukiszonej kapusty oraz surówek z niej przygotowanych. Wszystkim bardzo smakowały te zdrowe przysmaki. Kolejny warsztat przybliżył dzieciom historię pieczenia wafli i urządzeń do ich wypieku. Każdy przygotował porcję ciasta z naturalnych i zdrowych produktów, takich jak: mleko, jajko, cukier, mąka, sól, olej. Samodzielnie przygotowane ciasto zostało upieczone, a następnie nastąpił najprzyjemniejszy moment - degustacja. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

foto-007-I/
/