facebook
Informacja z dnia: 2020-04-10
Wielkanoc 2020
Aktualności
Dzień pizzy w przedszkolu
Informacja z dnia: 2020-02-12

9 lutego został uznany za Międzynarodowy Dzień Pizzy, w związku z tym w miniony poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pizzy. Na początku porozmawialiśmy jak ważna jest higiena podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki wysłuchały jakimi etapami przygotowuje się pizzę. Po dokładnym umyciu rąk, zabraliśmy się do zrobienia i wyrobienia ciasta, które służy jako podstawa do lubianego przez wszystkich włoskiego przysmaku. Następnie, gdy ciasto trochę wyrosło dzieci samodzielnie układały warzywa, wędlinę i oczywiście posypywały serem. Zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu. Dzieci z apetytem zjadły wykonaną przez siebie pizzę.

 

/p>