facebook
Informacja z dnia: 2020-11-20
Spotkanie z gitarą
Aktualności
Koszyk Pani Jesień
Informacja z dnia: 2020-10-16

Koszyk Pani Jesień

W mijającym tygodniu starszaki poznały wartość jaką jest pracowitość i jej znaczenie w życiu ludzi i zwierząt. Rozmawiały na temat pracowitości na podstawie opowiadania ,,Mrówczy trud”.

Dzieci poznawały wybrane środowiska i ich charakterystyczną roślinność. Wiedzą jakie warzywa i owoce są bogactwem pól, ogrodów i sadów. Dzięki zmysłom: smaku, węchu i dotyku starszaki poznawały wybrane owoce i warzywa. Z ulubionych owoców przygotowały smaczne i zdrowe ,,Szaszłyki owocowe”, a z soczystych jabłek upiekły smaczną szarlotkę. Podczas śpiewania piosenki ,,Koszyk ze wzorkiem”  przedstawiały ruchami ,,Co robi Pani Jesień?”, a na zajęciach plastyczno- technicznych wykonały piękne prace pt. ,,Grzyby jadalne i trujące”. ,,Jesienny pociąg” zaprowadził dzieci do stacji, w której poznały kolejne literki drukowane ,,T, t”