facebook
Informacja z dnia: 2022-04-25
MKS Chojniczanka 1930 Chojnice
Aktualności
Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
Informacja z dnia: 2023-11-20

W minionym  tygodniu dzieci poznawały las, jego roślinność i mieszkańców. 

Zastanawiały się wspólnie, co zrobić, by zatroszczyć się o zwierzęta podczas nadchodzącej zimy. Średniaki podczas zajęć poznawały zwyczaje leśnych zwierząt oraz sposoby przygotowywania  miejsc do przetrwania zimy. Z uwagą oglądały teatrzyk  pt. ,,Jak jeżyk szukał mieszkania’’ oraz film edukacyjny ,,Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?’’

Dzieci poznając zwyczaje leśnych zwierząt dowiedziały się , że niektóre z nich gromadzą zapasy, inne muszą przetrwać ten trudny czas, a jeszcze inne zwierzęta zapadną w zimowy sen. Potrafiły dopasować zwierzęta do odpowiednich domów oraz odszukać dla nich odpowiednie pożywienie.

Średniaki doszły do wspólnego wniosku ,że zima to trudny czas dla zwierząt, dlatego wszyscy będą starali się im pomóc. Podsumowaniem tematyki tygodnia było wykonanie pracy plastyczno- technicznej ,,Jeżyk i wiewiórka.’’