Starszaki
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Informacja z dnia: 2023-03-26

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Wiek  przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

24 marca grupa starszaków odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści  przeczytanej przez bibliotekarkę pt. " Wielkanoc".Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

/p>