Średniaczki
Poznajemy warzywa
Informacja z dnia: 2023-10-17

Średniaki wzbogaciły swój kącik przyrodniczy o kosz pełen warzyw. Dzięki temu mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować przyniesione dary z warzywnych ogrodów. Dzieci poznawały nazwy warzyw, dzieliły je na różne kategorie.

W celu promowania zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków na zajęcia kulinarne zaprosiły Panią Elę, która jest kucharką i pomogła zrozumieć dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie warzyw. Średniaki wspólnie z Panią Elą przygotowały i zjadły z apetytem warzywną zupę ogórkową. Wspólnie też wykonały zdrową sałatkę jarzynową.

Podsumowując cykl zajęć, dzieci stworzyły piękne prace plastyczne, których bohaterem było ulubione warzywo.

Wszystkie przedszkolaki wiedzą już jak ważne jest spożywanie warzyw, które są źródłem wielu witamin.