Zuchy
Kiedy pożar hula w krzakach zadzwoń zaraz...
Informacja z dnia: 2022-10-18

W miniony poniedziałek przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy przedszkolak mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Dzieci miały możliwość założenia kasku strażackiego oraz mogły spróbować lania wody wężem strażackim. W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Na zakończenie przedszkolaki oraz panie podziękowały Strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Wrażenia jakie dostarczyli strażacy na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.