Średniaczki
Mali badacze
Informacja z dnia: 2022-02-07

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości, jest to wspaniała zabawa dla nich.

Dzieci poznawały właściwości i stany skupienia wody, poprzez obserwacje i proste doświadczenia wyciągały wnioski. Dowiedziały się skąd bierze się woda, jak bardzo potrzebna jest nam do życia . Zabawy badawcze sprawiały dzieciom wiele radości.

foto-002-l/