Starszaki
Informacja z dnia: 2022-11-30

"Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” Tymi słowami dzieci z grupy straszaków  rozpoczęły zabawę andrzejkową.

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dzieci próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii.  Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, lanie wosku, „wędrówka butów” itp.

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom.