Średniaczki
SKOK W NOWY ROK
Informacja z dnia: 2024-01-05

Pierwsze dni Nowego roku kalendarzowego średniaki spędziły aktywnie. Wypowiedziały się na temat wybranych zwyczajów związanych z żegnaniem starego roku i witaniem nowego. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza J.Brzechwy "Tydzień" i nauczyły się wymieniać nazwy dni tygodnia w odpowiedniej kolejności. Podejmowały również zadania związane z porami roku. Wybierały ulubioną porę i uzasadniały swój wybór. W grupach stworzyły prace plastyczne, przedstawiające kolejne pory roku. Przedszkolaki zapoznały się nie tylko z cyklicznością pór roku ale i nazwami miesięcy na podstawie inscenizacji i "Baśni o dwunastu miesiącach". Utrwalały wiadomości związane z czasem i jego przemijaniem, zdobywały nowe wiadomości podczas wielu zabaw muzyczno-ruchowych, plastycznych i dydaktycznych.