Średniaczki
Pod ziemią, pod wodą
Informacja z dnia: 2024-02-16

W minionym tygodniu padały trudne pytania, na które dzieci szukały odpowiedzi. Średniaki dowiedziały się, że pod ziemią skarbem nie tylko jest glina, ale też sól, węgiel, złoto i diamenty. Na podstawie wiersza "W kopalni" oraz filmu edukacyjnego "Węglowe wagoniki" dzieci znalazły odpowiedź na pytania " Czym zajmuje się górnik? Dlaczego praca pod ziemią jest taka trudna i niebezpieczna? Przedszkolaki z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie badawczej "Gazy w wulkanie". Kiedy omawialiśmy wątek wodny, dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania pt. "Meduzy", dzięki którym dowiedziały się czego najbardziej potrzebują wodne stworzenia, a "Podwodny świat" stworzyły podczaz zajęć plastyczno-technicznych.