Średniaczki
Dbamy o naszą planetę Ziemię
Informacja z dnia: 2024-04-13

W minionym tygodniu średniaki dużo rozmawiały o tym, jak możemy dbać o naszą planetę, o utrzymaniu porządku wokół siebie (w domu, przedszkolu i na zewnątrz), właściwym zachowaniu w lesie, zanieczyszczeniu wody, używaniu surowców wtórnych i segregacji odpadów. Dzieci słuchały odpowiedzi na pytanie "Co to jest ekologia?" i szukały sposobów dbania o naszą planetę Ziemię. Wykonały piękną pracę plastyczno-techniczną "Szczęśliwa planeta Ziemia" oraz wiedzą już jak należy segregować śmieci, oszczędzać wodę, energię i szanować przyrodę. Atrakcyjnym podsumowaniem tygodnia było spotkanie z pracownikami ZOM Chojnice. Wszystkie dzieci wykazały się wiedzą na temat sposobów segregacji śmieci i mogły usiąść za kierownicą śmieciarki.