Zuchy
Archi-przygody VII zajęcia
Informacja z dnia: 2019-06-17

Dzisiejsze zajęcia w ramach programu Archi - Przygody miały charakter plenerowy. Celem zajęć było poznanie historii naszej okolicy. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi co to jest przewodnik, co w swojej okolicy dostrzegają interesującego oraz wartego poznania. Dzieci opowiadały o budowlach, przyrodzie, widokach, które mijają idąc do przedszkola. Następnie otrzymały mapki z wyjaśnieniem, co oznaczają symbole na nich umieszczone. Pani architekt wprowadziła przedszkolaki w świat map i uczyła je odnajdywać na nich znane im miejsca oraz charakterystyczne budowle w naszym mieście. Następnie wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę, by wraz z dziećmi zobaczyć Bramę Człuchowską oraz rzeźbę przedstawiającą tura. Starszaki poza ważnymi informacjami poznały także ciekawostkę  dotyczącą Tura związaną z tym, że powstał on ze złomowanych części samochodowych.