Zuchy
Zuchy z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej
Informacja z dnia: 2019-10-26

W  miniony czwartek nasza grupa odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną ,,Vet Medica” w Chojnicach. Dzieci miały okazję wykonać badanie USG oraz z bliska przyjrzeć się  jak wygląda fachowa pomoc udzielana przez lekarza weterynarii. Obserwowały operację przeprowadzaną na Misiu Krzysiu, który był dzielnym pacjentem. Pan weterynarz opowiedział o swojej pracy, wyjaśnił z jakimi dolegliwościami swoich podopiecznych przychodzą tu właściciele zwierząt, na czym polega badanie zwierząt i ich leczenie. Pan weterynarz zaprezentował podstawowy sprzęt lekarski  używany w pracy oraz oprowadził przedszkolaki po gabinecie. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu  i chętnie zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Zuchy pełne wrażeń wróciły do przedszkola.