Poznajemy nową literę ,,L, l
Informacja z dnia: 2020-10-09

W minionym tygodniu dzieci z grupy Zerówka 5-godzinna poznawały literę ,,L, l”. Wykorzystaliśmy do tego elementy Metody Dobrego Startu wg prof. M. Bogdanowicz. W świat liter "L, l" wprowadziła nas piosenka pt. ,,Lena”.  Dzieci bez trudu wyszukiwały w tekście piosenki wyrazy rozpoczynające się na tę głoskę. Następnie poznały także wyraz podstawowy ,,lupa”. Dzięki czemu posługiwały się lupą oglądając dary jesieni. W dalszej części naszych zabaw były ćwiczenia ruchowo-słuchowo-wzrokowe. Przedszkolaki obserwowały jak wygląda litera i w jaki sposób należy ją pisać. Dzieci odtwarzały literę kreśląc ją w powietrzu i na tablicy multimedialnej. Nie sprawiło także żadnej trudności kreślenie tych liter na tacy z kaszą zgodnie z melodią poznanej piosenki.