Wycieczka na pocztę
Informacja z dnia: 2016-03-11

04.03. w ramach zajęć tematycznych dzieci tym razem wybrały się na pocztę. Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Dzieci  poznały  wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąść kredyt lub kupić gazetę.