Wizyta w Straży Miejskiej
Informacja z dnia: 2016-03-14

14 marca dzieci z zerówki 5 godz. odwiedzili siedzibę Straży Miejskiej w Chojnicach. Miła wizyta była świetną okazją do zapoznania przedszkolaków z charakterem pracy strażników miejskich i prezentacji wykorzystywanego przez nich sprzętu. Dzieci z zainteresowaniem zwiedziły budynek komendy wraz ze stanowiskiem monitoringu miejskiego oraz pomieszczeniem służby dyżurnej. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak postępować ze zwierzętami czy podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci mogły również poznać wyposażenie, którym posługują się strażnicy i przez chwilę poczuć się jak oni. Na pamiątkę sympatycznego spotkania, każde dziecko otrzymało od strażników obrazek do pokolorowania.